wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Waldemar Pawlak w radzie nadzorczej lotniska. Razem z drugim działaczem PSL

Dodano: 12 lipca 2016, 15:50
Autor: łm

Waldemar Pawlak i Henryk Smolarz
Waldemar Pawlak i Henryk Smolarz

Waldemar Pawlak - były premier i były szef PSL oraz były poseł tej partii Henryk Smolarz zostali powołani do Rady Nadzorczej spółki Port Lotniczy Lublin w Świdniku.

Pawlak jest w radzie przedstawicielem samorządu województwa lubelskiego. – Chcielibyśmy żeby w Radzie Nadzorczej był ktoś, kto zna się na gospodarce i patrzył na poczynania zarządu PLL z szerszej perspektywy niż tylko województwo lubelskie, a także zdawał nam relację z tego, co się dzieje – mówi o powołaniu Waldemara Pawlaka Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka.

Pawlak to były wieloletni prezes PSL i były minister gospodarki. Był także premierem i dwukrotnie kandydatem na prezydenta Polski.

Z PSL związany jest także Henryk Smolarz. Był posłem, a obecnie piastuje funkcję doradcy marszałka województwa Sławomira Sosnowskiego. Ostatnio zatrudniony został także jako inspektor ds. remontów i konserwacji w Urzędzie Gminy Firlej.

Ze składu rady nadzorczej PLL odwołani zostali prof. Jan Czaja (był przedstawicielem samorządu województwa lubelskiego) i Marian Krawiec (reprezentował gminę miejską Świdnik).

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(130) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 sierpnia 2016 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyniki kontroli NIK: "Kontrola Najwyższej Izby Kontroli przeprowadzona na zlecenie Sejmowej Komisji do Spraw Kontroli Państwowej, dotycząca oceny działań Agencji Nieruchomości Rolnych w latach 2011- 2012 w województwach: dolnośląskim, mazowieckim oraz zachodniopomorskim, praktycznie w całości potwierdziła zarzuty formułowane przez protestujących w Szczecinie rolników. W latach 2011- 2012, po nieskorzystaniu przez Oddział w Szczecinie ze swoich uprawnień – 2,3% (12 z 509) nabywców wykupiło, aż 33,7% (9.835 ha) powierzchni nieruchomości oferowanych w województwie zachodniopomorskim na rynku wtórnym."
Rozwiń
Gość
Gość (22 sierpnia 2016 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wypowiedź Waldemara Pawlaka ówczesnego wicepremiera i ministra gospodarki, a także Prezesa PSL, który w trakcie konferencji prasowej w dniu 29.09.2009 r. stwierdził, cyt.: „ …proces sprzedaży ziemi powinien ulec przyspieszeniu, szczególnie tam, gdzie są nabywcy”. - i nie miał na myśli polskich rolników.
Rozwiń
Gość
Gość (21 lipca 2016 o 21:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Pamięć ludzka bywa krótka i niewielu dziś pamięta skrajnie niekorzystne dla Polski decyzje podjęte w sprawie gazu przez Waldemara Pawlaka, gdy był wicepremierem i ministrem gospodarki rządu PO-PSL. Tymczasem do dziś bardzo słono za nie płacimy, a Rosja ma praktycznie darmowy przesył surowca gazociągiem jamalskim. To właśnie Pawlak zgodził się, aby EuroPolGaz – polsko-rosyjska spółka zawiadująca tą rurą – pobierała roczną opłatę za usługę nie większą niż zaledwie 21 mln zł! Połowa tej kwoty (zgodnie ze statutem) przypada stronie rosyjskiej. Ile na decyzji Pawlaka straciła i co roku traci Polska? Sumy liczone w setkach milionów dolarów. Mam nadzieję, że rząd Beaty Szydło wraz z nowym zarządem PGNiG znajdzie pomysł na wyjście z tej sytuacji. Nie można jednak zapomnieć o rozliczeniu tych, którzy te decyzje podjęli. " niezalezna.pl
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2016 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
brzydka praktyka układu PO-PSL czyli platforma ratunkowa
Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2016 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z wysokiego stołka bardzo nisko się spada, jednak trzeba umieć się samemu podnieść. H.S. widać tego nie potrafi. Tylko cały czas się ślizga na państwowym garnuszku. Nie dalego pada jabłko od jabłoni.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (130)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!