piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Warsztaty Kultury: Inne kultury. Czyli jakie?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 czerwca 2012, 19:55
Autor: (drs)

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Projekt statutu Warsztatów Kultury podzielił radnych. Podczas czwartkowej sesji najpierw przyjęli zaproponowaną przez prezydenta uchwałę, na mocy której WK 1 listopada przestaną być filią Centrum Kultury i staną się samodzielną instytucją. Później mieli nadać jej statut.

W jego projekcie znalazł się zapis, że zadaniem Warsztatów ma być upowszechnianie "kultury polskiej i innych kultur”. To nie spodobało się części przedstawicieli PiS. – O jakie kultury chodzi? – dociekał radny Tomasz Pitucha.

– Nie bardzo rozumiem treść pytania. Czyżby zmierzało ono do tego, że zadaniem instytucji miałoby być upowszechnianie wyłącznie kultury polskiej? – odbijał piłeczkę Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta Lublina.

Pitucha pytał też, co kryje się pod stwierdzeniem, że nowa instytucja ma "wyrównywać szanse wszelkich grup społecznych”. – Nie da się wymienić wszystkich grup i powiedzieć, że takie będą wspierane, a inne nie – oponował Wysocki.

– Nie wiem, jak Warsztaty podejdą do kultury kibiców. Czy pozwolą kibicom Motoru zebrać się i ćwiczyć układy choreograficzne? Mógłbym zapytać o kulturę mniejszości seksualnych, czy ten rodzaj też będzie miał zielone światło w nowej instytucji? – drążył temat Dariusz Jezior (PiS).

– Pod tym pojęciem może się mieścić również kultura chrześcijańska, ale doświadczenia mamy nienajlepsze, dlatego możemy sobie wyobrazić też kulturę gejowską – dodał Marek Jakubowski (PiS).

Ostatecznie pod naciskiem radnych Wysocki zmienił projekt statutu, by mówił o "kulturze polskiej oraz innych narodów i grup etnicznych”. Taką wersję radni zaakceptowali.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!