Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 grudnia 2012 r.
15:08
Edytuj ten wpis

Ważą się losy nowego cmentarza w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna. Jego utworzenie zakładał plan zago
Cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna. Jego utworzenie zakładał plan zago

W przyszłym roku okaże się, czy miasto zdecyduje się zarezerwować teren w pobliżu ul. Poligonowej pod nowy cmentarz komunalny. Nie wszystkim podoba się ten plan.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowa nekropolia miałaby zajmować powierzchnię ok. 60 hektarów. To dużo w porównaniu z cmentarzem na Majdanku, który jest największym na wschód od Wisły i zajmuje obecnie ok. 20 hektarów, a do 2015 r. ma być powiększony do 44 ha.

Cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna. Jego utworzenie zakładał plan zagospodarowania terenu z 1986 roku, który stracił ważność 1 stycznia 2004 r.

– W przyszłym roku nasi urbaniści będą chcieli przystąpić do sporządzenia nowego planu obejmującego m.in. te działki – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Magistrat nie przesądza jednak, czy nowy plan nadal będzie przewidywał cmentarz w tym miejscu.

Pomysł budzi sporo kontrowersji.

Inwestycja od samego początku nie podoba się m.in. grupie właścicieli nieruchomości w tej części miasta. Protesty przeciw wyznaczeniu takiego cmentarza trafiały do magistratu m.in. od mieszkańców ul. Dzbenin i Poligonowej. Była też przeciwna propozycja złożona kilka lat temu przez Antyklerykalną Partię Postępu, która chciała, by nekropolii towarzyszyła także spopielania zwłok.

Prezydent już wcześniej dawał sygnał, że teren może być przeznaczony pod budownictwo. Problem w tym, że w tym właśnie miejscu pochówki nie byłyby w stanie zaszkodzić wodom podziemnym, co potwierdziły badania hydrogeologiczne.

– Nie ma już w Lublinie innego terenu, który pod tym względem nadawałby się na cmentarz – przyznaje nieoficjalnie jeden z miejskich urbanistów.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 grudnia 2012 o 17:20
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku należy już zastanawiać się na wprowadzenie "cichych busów" wewnątrz Cmentarza gdyż odleg łości już są kilometrowe . Wyznaczyć Strefy i na Strefach przystanki "cichych busów" . Powodzenia...
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku na... rozwiń
Avatar
prep / 26 grudnia 2012 o 16:27
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarobić na tym miliony do wspólnego budżetu a Majdanek ma pod tym względem zerowy potencjał bo teren i tak jest już spisany na straty.
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarob... rozwiń
Avatar
jo emerytka / 26 grudnia 2012 o 14:00
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
Avatar
inżynier / 26 grudnia 2012 o 12:14
Plany po ponad 20/30 latach zawsze trzeba weryfikować jak się mają do zmienionej w międzyczasie rzeczywistości a nie robić "bo tak było w planach". W Lublinie planowano już m.in. sieć tramwajową (lata 80-te), Dworzec PKP Lublin-Czuby (patrz: wiecznie nie skończony wiadukt na Filaretów), halę sportową na Rucie, tunel pod Racławickimi i wiele wiele innych.... Plany po latach często mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Najlepiej rozbudować Majdanek, dodać wejścia od Walecznych i dalej od strony poligonu przy Męczenników Majdanka.
Avatar
lublinianka / 26 grudnia 2012 o 11:13
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
[/quote]
U nas niestety wszystko przeszkadza... Podobnie było w przypadku osiedla tzw. słoneczny wrotków (ul. Fulmana). Wybudowano tam osiedle, ludzie się wprowadzili i nagle okazało się, że mieszkańcom przeszkadza tor kartingowy... że za głośno, że spaliny itp. I co? Tor kartingowy do likwidacji. A jak ludzie kupowali te mieszkania, to niby nie wiedzieli, ze w pobliżu jest taki tor? W tym miejscu był od dawna, a przy Poligonowej jak na razie były "tylko" plany, więc ludziska sobie protestują. Każdy Panem na swoim według starego powiedzenia "Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie".
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzec... rozwiń
Avatar
jedna / 26 grudnia 2012 o 09:00
Majdanek już ,,pęka w szwach'', a jedno wejście jest dramatem. Dlaczego nie buduje się spopielarni na cmentarzu?? Na urnę nie trzeba budować nowego grobowca,a w już istniejących chowałyby się całe rodziny.
Avatar
cemour across / 25 grudnia 2012 o 22:22
Bez sensu. Lepiej powiększać cmentarz na Majdanku niż wpychać na siłę groby na Botanik. To piękne osiedle, bodaj najładniejsze w Lublinie.
Avatar
Kasia / 25 grudnia 2012 o 21:15
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właś... rozwiń
Avatar
eicd / 25 grudnia 2012 o 21:07
Czytajcie ze zrozumieniem, w tym właśnie miejscu (w pobliżu Poligonowej) pochówki nie byłyby w stanie zaszkodzić wodom podziemnym, a w Lublinie nie ma innego terenu, który pod tym względem nadawałby się na cmentarz.
Mnie dziwi jeszcze jedno. Skoro cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna, a plan zagospodarowania terenu z 1986 roku, stracił ważność 1 stycznia 2004 r., to co robiono przez prawie 9 lat. Plan zagospodarowania tego terenu był niepotrzebny? Chyba realizowano tam jakieś inwestycje, ale tak bez planu? To na jakiej podstawie?
Avatar
judas / 25 grudnia 2012 o 21:04
Drogi Alpature - weź pod uwagę że ci "specjaliści" uzmiescili cmentarz w tym miejscu w 1986 roku kiedy miejsce to było z dala od miasta i nikt nie miał pojecia że za 25 lat będzie to duże osiedle - pozatym problemem Polski są ludzie agresywni i tępi - tacy ja Ty - wsłuchaj się w słowa kolęd które tak żarliwie wczoraj śpiewałeś
Avatar
S Y L W E S T E R / 26 grudnia 2012 o 17:20
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku należy już zastanawiać się na wprowadzenie "cichych busów" wewnątrz Cmentarza gdyż odleg łości już są kilometrowe . Wyznaczyć Strefy i na Strefach przystanki "cichych busów" . Powodzenia...
----------------------------- NASZE CMENTARNE MIEJSCA Z WIELKĄ POWAGĄ!----------------------------------- Nie ma pewności, czy w lubelskim Ratuszu (PO) jest jakaś troska o Lublin i Mieszkańcow Lublina ? . Czy jest honorowany GŁOS LUBLINIAN ? . Spróbujcie "Włodarze" wsłuchać się w głos Lublinian i rozważcie propozycje organizacji Cmentarza Miejskiego na gruntach tanich na peryferiach Miasta i przy jednoczes nym rozbudowaniu Cmentarza na Majdanku rozwiązałoby problemy Naszego pokolenia . Na cmentarzu na Majdanku na... rozwiń
Avatar
prep / 26 grudnia 2012 o 16:27
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarobić na tym miliony do wspólnego budżetu a Majdanek ma pod tym względem zerowy potencjał bo teren i tak jest już spisany na straty.
[quote name='jo emerytka' timestamp='1356526822' post='713456']
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
[/quote]

Nie radni tylko miasto. Miasto sprzedając grunty w rejonie Poligonowej pod zabudowę może zarob... rozwiń
Avatar
jo emerytka / 26 grudnia 2012 o 14:00
jeżeli chodzi o planowany cmentarz przy Poligonowej to protesty kilku właścicieli są brane pod uwagę,a protest wszystkich mieszkańców okolicy cmentarza na Majdanku calowicie lekceważony.Można z tego wyciągnąćjeden wniosek,za rezygnację z jedynego terenu nie grożącego zatruciem wód podziemnych nasi radni dostaną odpowiedni odsyp
Avatar
inżynier / 26 grudnia 2012 o 12:14
Plany po ponad 20/30 latach zawsze trzeba weryfikować jak się mają do zmienionej w międzyczasie rzeczywistości a nie robić "bo tak było w planach". W Lublinie planowano już m.in. sieć tramwajową (lata 80-te), Dworzec PKP Lublin-Czuby (patrz: wiecznie nie skończony wiadukt na Filaretów), halę sportową na Rucie, tunel pod Racławickimi i wiele wiele innych.... Plany po latach często mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Najlepiej rozbudować Majdanek, dodać wejścia od Walecznych i dalej od strony poligonu przy Męczenników Majdanka.
Avatar
lublinianka / 26 grudnia 2012 o 11:13
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
[/quote]
U nas niestety wszystko przeszkadza... Podobnie było w przypadku osiedla tzw. słoneczny wrotków (ul. Fulmana). Wybudowano tam osiedle, ludzie się wprowadzili i nagle okazało się, że mieszkańcom przeszkadza tor kartingowy... że za głośno, że spaliny itp. I co? Tor kartingowy do likwidacji. A jak ludzie kupowali te mieszkania, to niby nie wiedzieli, ze w pobliżu jest taki tor? W tym miejscu był od dawna, a przy Poligonowej jak na razie były "tylko" plany, więc ludziska sobie protestują. Każdy Panem na swoim według starego powiedzenia "Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie".
[quote name='Kasia' timestamp='1356466547' post='713337']
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzec... rozwiń
Avatar
jedna / 26 grudnia 2012 o 09:00
Majdanek już ,,pęka w szwach'', a jedno wejście jest dramatem. Dlaczego nie buduje się spopielarni na cmentarzu?? Na urnę nie trzeba budować nowego grobowca,a w już istniejących chowałyby się całe rodziny.
Avatar
cemour across / 25 grudnia 2012 o 22:22
Bez sensu. Lepiej powiększać cmentarz na Majdanku niż wpychać na siłę groby na Botanik. To piękne osiedle, bodaj najładniejsze w Lublinie.
Avatar
Kasia / 25 grudnia 2012 o 21:15
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właśnie wypadałoby pogratulować myślenia długoterminowego.
Ale...... budując się ( na tym konkretnym osiedlu) Ci ludzie zaglądali w plan zagospodarowania przestrzennego ( niezależnie w którym roku powstał i czego dotyczył). I im to widocznie wtedy odpowiadało, więc nie rozumiem dlaczego teraz nie odpowiada. Mi nie przyszłoby do głowy budować się (kupować mieszkania), gdy za miedzą w planie zagospodarowania byłby przewidywany cmentarz, czy obwodnica przez mój miałaby przechodzić ( ponieważ mi to subiektywnie rzecz biorąc nie odpowiada). Ale doświadczenie mówi, że są tacy desperaci ...hehe i tym właś... rozwiń
Avatar
eicd / 25 grudnia 2012 o 21:07
Czytajcie ze zrozumieniem, w tym właśnie miejscu (w pobliżu Poligonowej) pochówki nie byłyby w stanie zaszkodzić wodom podziemnym, a w Lublinie nie ma innego terenu, który pod tym względem nadawałby się na cmentarz.
Mnie dziwi jeszcze jedno. Skoro cmentarz w pobliżu ul. Poligonowej był przewidywany już od dawna, a plan zagospodarowania terenu z 1986 roku, stracił ważność 1 stycznia 2004 r., to co robiono przez prawie 9 lat. Plan zagospodarowania tego terenu był niepotrzebny? Chyba realizowano tam jakieś inwestycje, ale tak bez planu? To na jakiej podstawie?
Avatar
judas / 25 grudnia 2012 o 21:04
Drogi Alpature - weź pod uwagę że ci "specjaliści" uzmiescili cmentarz w tym miejscu w 1986 roku kiedy miejsce to było z dala od miasta i nikt nie miał pojecia że za 25 lat będzie to duże osiedle - pozatym problemem Polski są ludzie agresywni i tępi - tacy ja Ty - wsłuchaj się w słowa kolęd które tak żarliwie wczoraj śpiewałeś
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 30 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 47 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 397 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!