piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Wczasy z dopłatą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lipca 2002, 18:28

Zakłady pracy mają fundusze socjalne, z których pewną pulę pieniędzy przeznaczają na dofinansowanie urlopu dla swoich pracowników. Na wakacje można dostać od 100 zł do 900 zł - w zależności od firmy i dochodów pracownika.

Dla wielu osób dofinansowanie do letniego wypoczynku jest jedyną szansą na wakacyjny wyjazd. Maria T. z Lublina wysłała dwójkę dzieci na kolonie do Ustki. - Gdyby nie pieniądze z firmy, chyba nie pojechałyby - mówi.
Pracownicy Lubelskiej Spółdzielni "Społem”, którzy jadą na wypoczynek stacjonarny muszą najpierw wykupić w biurze turystycznym wczasy, wziąć fakturę zapłaty i przedstawić ją w dziale spraw pracowniczych w swojej firmie. Wtedy otrzymają częściowy zwrot kosztów. Wysokość dofinansowania zależy od dochodów pracownika i wynosi od 40 do 60 proc. wartości wczasów. - Natomiast korzystający z wypoczynku "pod gruszą” muszą wziąć co najmniej 14 dni urlopu, aby po powrocie dostać 320-340 zł - mówi Jolanta Pacek, kierownik sekcji spraw pracowniczych LSS "Społem” w Lublinie.
Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie nie otrzymują dofinansowania do wczasów, ale do kolonii i obozów dla dzieci tak. - Najwięcej otrzymują dzieci, tych rodziców, którzy korzystają z zasiłków rodzinnych - mówi Halina Szyłkajtis, rzecznik prasowy MPWiK w Lublinie.
Pracownicy Urzędu Miejskiego w Lublinie mogą raz na dwa lata skorzystać z dofinansowania do wczasów, a każdego roku do koloni dla swoich pociech. - Zainteresowanie wśród pracowników jest duże - mówi Mirosław Kalinowski, rzecznik UM w Lublinie.
Od 100 zł do 900 zł mogą dostać pracownicy Zakładów Tytoniowych w Lublinie. - Zasady przyznawania pieniędzy z funduszu socjalnego ustalamy wspólnie z naszymi związkami zawodowymi - mówi Lilianna Kotarska, dyrektor ds. personalnych w ZT.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!