sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Andrzej Lepper zdymisjonowany, powstała nowa partia Liga i Samoobrona. Czy będą przyspieszone wybory? - zapytaliśmy lubelskich posłów.

Bolesław Borysiuk, Samoobrona

Co zrobimy w sprawie koalicji, zależy od działań Jarosława Kaczyńskiego. PiS powinno konsultować z nami decyzje personalne. Podobnie reformę finansów publicznych. Potrzeba realizacji ważnych dla nas spraw, np. rozwoju rynku biopaliw. Wreszcie trzeba poddać Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroli Sejmu. Ludzie nie mogą żyć w strachu, że ktoś sfinguje przeciwko nim zarzuty.

Tomasz Dudziński, Prawo i Sprawiedliwość

Decyzję podejmie rada polityczna partii, ale ja jestem za przyspieszonymi wyborami. Po powstaniu LiS nasza współpraca z Ligą i Samoobroną będzie bardzo utrudniona. Polski nie stać na miesiące przepychanek wewnątrz koalicji. Musimy przyspieszyć modernizację kraju. Dlatego trzeba zaryzykować wybory. Myślę, że wyborcy docenią to co dotychczas zrobił rząd Jarosława Kaczyńskiego.

Włodzimierz Karpiński, Platforma Obywatelska

Po dymisji Leppera myślałem, że jest kurs na wybory. Mamy różnego rodzaju podjazdy, np. figlarne sztuczki LPR i Samoobrony, które jednoczą siły przeciwko sojusznikowi. Ale nic poważnego nie wydarzy się do czasu debat nad budżetem państwa. Ta koalicja ma do stracenia za dużo stanowisk w agencjach, instytucjach i urzędach, żeby ryzykować wcześniejsze wybory.

Grzegorz Kurczuk, Sojusz Lewicy Demokratycznej

Wszystko w rękach braci Kaczyńskich. Bez zgody PiS nikomu nie uda się uzbierać 2/3 głosów potrzebnych do rozwiązania Sejmu. A rządzić można bez większości w Sejmie. Tak robili premierzy Buzek czy Belka. Jeśli już dojdzie do rozwiązania Sejmu, to najwcześniej w grudniu przy okazji głosowania budżetu na przyszły rok.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!