niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Wczoraj blokowali szpitale, dziś NFZ

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 lipca 2009, 09:31
Autor: tom

O godzinie 10 rozpoczęła się blokada wojewódzkich oddziałów NFZ w Lublinie, Kielcach i Rzeszowie. Sygnatariusze Porozumienia na Rzecz Obrony Szpitali Polski Południowo-Wschodniej zablokowali już lubelski oddział funduszu. Do środka weszło kilkadziesiąt osób.Sygnatariusze wystosują też apel do Ministra Zdrowia oraz Ministra Finansów o to, by nie zatwierdzał planu finansowego NFZ na 2010 rok w wersji opracowanej przez Prezesa NFZ.

– Na nasze zlecenie grupa ekspertów opracowała lepsze rozwiązanie. Z jednej strony jest zgodne z przepisami prawa, a z drugiej umożliwia skierowanie dodatkowych środków do województw, które w najbardziej zostały pokrzywdzone przez wprowadzenie tzw. algorytmu”. Chcemy się spotkać z przedstawicielami resortu zdrowia i NFZ aby przekazać im te ustalenia – mówi Karol Spiczyński przewodniczący Porozumienia.

Organizacja ma też plan "B".
– Jeżeli aktualny projekt planu finansowego NFZ na 2010 rok zostanie zatwierdzony lub do 14 sierpnia nie dojdzie do spotkania naszych przedstawicieli z Ministrem Zdrowia i Prezesem NFZ, wezwiemy związkowców aby od 1 września objęły akcją protestacyjną wszystkie szpitale Polski południowo-wschodniej - dodaje Spiczyński.

Tymczasem w komunikacie prezesa NFZ czytamy: " W przypadku zablokowania jakiejkolwiek siedziby Oddziału lub wtargnięcia na jej teren osób nieuprawnionych, dyrektor Oddziału - w celu zapewnienia bezpieczeństwa rozliczeń i ochrony danych osobowych - ma obowiązek natychmiastowego wstrzymania wszystkich rozliczeń oraz wyłączenia wszystkich systemów informatycznych, w tym dostępowych. O sytuacji powiadomiona będzie również Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego”. Protestującym to jednak nie przeszkadza.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!