Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 kwietnia 2017 r.
7:38

Wdowa po Edwardzie Wojtasie: Żyjemy w cieniu Smoleńska

41 45 A A
Alina Wojtas: Byłyśmy w grupie osób przeciwnych, ale nie protestujemy, nie zgłaszamy spraw do sądu, bo nie mamy tu nic do powiedzenia
Alina Wojtas: Byłyśmy w grupie osób przeciwnych, ale nie protestujemy, nie zgłaszamy spraw do sądu, bo nie mamy tu nic do powiedzenia

"Przez cały ubiegły rok słowo ekshumacja przytłoczyło nasze życie. Żyjemy nim w dalszym ciągu, bo do tej pory nie otrzymałyśmy informacji o dacie ekshumacji męża. Wciąż na to czekamy i patrzymy z niepokojem na listonosza za każdym razem, gdy dostarcza nam korespondencję". Rozmowa z Aliną Wojtas, wdową po pośle PSL Edwardzie Wojtasie, który 7 lat temu zginął w katastrofie pod Smoleńskiem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tomasz Maciuszczak: • Jak pani przeżywa 10 kwietnia? 

Alina Wojtas: – To już siedem lat, ale temperatura polityki smoleńskiej jest bardzo wysoka. W tym roku rocznicę zaczęliśmy obchodzić już dzień wcześniej, uczestnicząc w uroczystości zorganizowanej przez wojewodę, który złożył na grobie męża kwiaty w imieniu prezydenta i premier. Dziś tradycyjnie weźmiemy udział w mszy świętej w naszym kościele parafialnym, a potem o godz. 8.41, czyli w godzinie katastrofy, w gronie przedstawicieli lokalnej władzy, przyjaciół i rodziny spotkamy się na cmentarzu przy Lipowej. Po południu będziemy uczestniczyć w oficjalnych obchodach na pl. Teatralnym w Lublinie.

• Nie wydaje się pani dziwne, że uroczystość organizowana przez wojewodę w honorowej asyście wojskowej odbyła się 9 kwietnia, a nie w dniu rocznicy katastrofy? Podobnie było przed rokiem.

– Przyjęłam zaproszenie od wojewody. Jestem wdzięczna wszystkim, którzy chcą upamiętnić mojego męża, pomodlić się w jego intencji i zapalić znicze na jego grobie.

• Czy została pani zaproszona na uroczystości centralne?

– W czwartek dotarło do mnie zaproszenie od ministra Glińskiego. Wcześniej wraz z córkami poinformowano nas także o możliwości wyjazdu do Smoleńska. Zrezygnowałyśmy. Tego dnia nasze miejsce jest przy grobie mojego męża, dlatego nie uczestniczymy w uroczystościach centralnych. Chcemy być tutaj, z tymi, którzy każdego dnia nas wspierają i podtrzymują na duchu. Ten dzień od pierwszej rocznicy wygląda tak samo, a nawet z roku na rok jest nas coraz więcej.

• A czy te kolejne mijające lata coś zmieniają?

– Mimo upływu tych siedmiu lat, wciąż nie udało się zabliźnić ran w sercu. Cały czas słyszymy o tej tragedii, żyjemy w cieniu słowa „Smoleńsk”. Trudno jest się z tego wyłączyć i normalnie żyć. 10 kwietnia zmienił nasze życie i nadal trudno jest nam o uśmiech i spokój.

• W ostatnich dniach atmosferę podgrzały informacje o ekshumacjach kolejnych ofiar.

– Przez cały ubiegły rok to słowo przytłoczyło nasze życie. Żyjemy nim w dalszym ciągu, bo do tej pory nie otrzymałyśmy informacji o dacie ekshumacji męża. Wciąż na to czekamy i patrzymy z niepokojem na listonosza za każdym razem, gdy dostarcza nam korespondencję. Boimy się, że niesie właśnie te dokumenty. Byłyśmy w grupie osób przeciwnych, ale nie protestujemy, nie zgłaszamy spraw do sądu, bo nie mamy tu nic do powiedzenia. Polecenie zostało wydane, wszystkie ekshumacje mają się odbyć i nasz sprzeciw nic nie zmieni. To będzie dla nas bardzo przykre doświadczenie, ale nie mamy na to wpływu.

• W dniu rocznicy wyniki swojej pracy ma przedstawić ministerialna podkomisja badająca katastrofę smoleńską. Czy pani zdaniem termin tej prezentacji jest właściwy? 

– W moim odczuciu jest absolutnie niefortunny. Tego dnia jest czas na zadumę i modlitwę, a nie na słuchanie ustaleń komisji. Nie wybieramy się na to posiedzenie. Do tej pory nie docierały do nas żadne informacje na temat prac, ale zapewne dowiemy się czegoś z przekazów medialnych.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kemor / 10 kwietnia 2017 o 11:15
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ok ale to, że muszą się odbyc ekshumacje i rodzina musi to tak przeżywać to nie wina obecnej władzy, tylko poprzedniej, która zaniedbala procedury i pozwoliła na to by  było tyle nieprawidłowości w tej sprawie, włącznie z zamiana ciał. Gdyby zrobili to porządnie dzisiaj rodziny miałyby spokój.----------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jak czytam ten bełkot poprzednika to siekera lata po dzielnicy ! Czy ty otumaniony i zaczadzony sektą pislam i mafią kaczo-rydzokową straciłeś rozum !Twój bełkot brednie i obłuda nie przebije się do ludzi normalnych ja wróciłe właśnie uroczystości przy grobie Edka Wojtasa i tam godne czcimy jego pamięć ale nie damy  barbarzyńcom co grabią groby wmówić nam o potrzebie ekshumacji ! Tylko belzebub by się na to zdecydował co kaczor z maciorą! Ale tu chodzi o pogrzewanie bo już wszystko jasne i nie ma czym ciemnoty karmić i dlatego trzeba groby rozbestwić ! Ohydztw, obrzydlistwo i zbydlęcenie
rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 11:06
+1
WSZYSTKIE ZBIEGOWISKA ORGANIZOWANE PRZEZ TOW. KACZORA , MACIORE I SPÓLKĘ TO ZLOT CZAROWNIC I BARBARZYŃCÓW ! TE ZGIEŁKI TYCH OHYDNYCH I OBRZYDLIWYCH LUDZI, KTÓRZY WYCHDZĄC Z KOŚCIOŁA SZYDZĄ, SIEJĄ NIENAWIŚĆ, FAŁSZ, KŁAMSTWO I OBŁUDĘ A RZUCANIE KALUMNI TRAKTUJĘ SIĘ JAKO POSŁUGĘ W KOŚCIELE określa jednocześnie tych ludzi ich pobudek i sensu bycia tam. To naohydniesza rzecz jaka dzieje się dzisiaj nie spotykana od stuleci w żadnym kraju ! No może korea płn. Dlatego pamiętajcie piekło czeka na was a belzebub już ma podstawę do zabawy !
Avatar
mug / 10 kwietnia 2017 o 08:59
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
wszyscy uczestniczymy mimowolnie w tym tańcu chocholim jakim jest ciągłe rozpamiętywanie tej katastrofy. Bo współczesne partie nie mając nic konstruktywnego do zaproponowania społeczeństwu karmi go nienawiścią i traumą. Kiedy wreszcie tym krajem zaczną rządzić normalni ludzie?@@@@. Do tego bałaganu doprowadzili właśnie "normalni ludzie", oni też społeczeństwo dzisiaj karmią nienawiścią i traumą. Gdyby po katastrofie wszystko odbyło się zgodnie z polskimi procedurami, dzisiaj tego bałaganu by nie było. Zrzucanie tego na obecną władzę jest wstrętną manipulacją.
rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 08:32
+1
wszyscy uczestniczymy mimowolnie w tym tańcu chocholim jakim jest ciągłe rozpamiętywanie tej katastrofy. Bo współczesne partie nie mając nic konstruktywnego do zaproponowania społeczeństwu karmi go nienawiścią i traumą. Kiedy wreszcie tym krajem zaczną rządzić normalni ludzie?
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 08:28
+1
Dopóki katastrofa będzie służyć obecnej władzy jako narzędzie polityczne ani rodziny ani społeczeństwo spokoju mieć nie będzie. Religia smoleńska jest po to aby oskarżać tych, co byli u władzy w nieskończoność a kłamstwo powtarzane non stop powoli staje się prawdą i ciemny lud kupuje te bzdury a rodziny ofiar nadal muszą w tym uczestniczyć.
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 08:13
+1
Jako polityka nie oceniam go dobrze, był i tyle. Ale zachowanie Pani jest na poziomie. Mimo wszystko szacunek.
Avatar
Henio / 14 kwietnia 2017 o 10:46
Szanowna pani Wojtas. Rozumiemy pani ból i sytuację. Nie jest pani łatwo. Nie jest łatwo wszystkim patriotycznie myślącym Polakom. Jak pani wie, zagadek i niby splotu zdarzeń związanych z tą katastrofą jest sporo. Niech pani w miarę obiektywnie oceni( będzie to trudne zapewne) przyczyny znane i te , które trudno udowodnić. Te w domyśle. Jak pani oceni zachowania poprzedniej ekipy przed i po katastrofie. Te zagadkowe spotkania Tuska z Putinem, te jego uśmieszki i "żółwiki" z Putinem , oddanie w całości badanie przyczyn w ręce Rosjan, mycie szczątków samolotu chemikaliami, bzdurna ocena rosyjskiej komisji a przede wszystkim wcześniejszy "remont" samolotu przez rosyjskich " fachowców". Wyczuwam, że ma pani pretensję do obecnej władzy. O co? o to , że też domagają się prawdy? mieliby to tak zostawić? Widzi pani, ta ekipa pamięta o ofiarach, pamięta o pani. Gdyby tamci nadal " rządzili" już dawno wszystko byłoby pozamiatane. Tak jak Rosjanie i nasi komuniści chcieli pozamiatać Katyń. Tak, splotu różnych okoliczności, które doprowadziły do katastrofy jest sporo, zwłaszcza splotu obustronej głupoty, bałaganu i bylejakości. Owszem, były też późniejsze wygłupy poprzedniej ekipy, choćby z przekopaniem całego terenu. Ale to, co się teraz wyprawia, te wszystkie teorie i próby dopasowania do nich rzeczywistości, to nie szukanie prawdy, tylko jakiś obłęd.   
Szanowna pani Wojtas. Rozumiemy pani ból i sytuację. Nie jest pani łatwo. Nie jest łatwo wszystkim patriotycznie myślącym Polakom. Jak pani wie, zagadek i niby splotu zdarzeń związanych z tą katastrofą jest sporo. Niech pani w miarę obiektywnie oceni( będzie to trudne zapewne) przyczyny znane i te , które trudno udowodnić. Te w domyśle. Jak pani oceni zachowania poprzedniej ekipy przed i po katastrofie. Te zagadkowe spotkania Tuska z Putinem, te jego uśmieszki i "żółwiki" z Putinem , oddanie w całości badanie przyczyn w ręce Rosjan... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 08:15
Jest pytanie, do wyznawców PiS-u; kto się na kogo i czym zamachnął, że samolot o wadze kilkuset ton, z prędkością ok. 300 km/h leciał na wysokości kilku metrów nad ziemią, zaraz ktoś się odezwie, że to nieprawda, zatem, banalizacja kłamstwa uprawiana przez władzę państwową wyrządziła w waszych głowach nieodwracalne skutki, sami nie potraficie myśleć, czekacie co powie wasz wódz, albo radio toruńskie i to powtarzacie, a oni wam mówią to, co chcecie słyszeć, bo za to ślecie im darowizny i dajecie głosy wyborcze, kółko się zamyka, tryumfuje głupota, klęskę ponosi logika
Jest pytanie, do wyznawców PiS-u; kto się na kogo i czym zamachnął, że samolot o wadze kilkuset ton, z prędkością ok. 300 km/h leciał na wysokości kilku metrów nad ziemią, zaraz ktoś się odezwie, że to nieprawda, zatem, banalizacja kłamstwa uprawiana przez władzę państwową wyrządziła w waszych głowach nieodwracalne skutki, sami nie potraficie myśleć, czekacie co powie wasz wódz, albo radio toruńskie i to powtarzacie, a oni wam mówią to, co chcecie słyszeć, bo za to ślecie im darowizny i dajecie głosy wyborcze, kółko się zamyka, tryumfuje głu... rozwiń
Avatar
Lucjan / 14 kwietnia 2017 o 06:33
 Przepraszam, dlaczego pani nic nie wspomina o o zachowaniu koleżanek i kolegów Męża z formacji? no i z pokrewnej formacji zdrajców i kombinatorów? co pani zawiniła obecna ekipa, która domaga się prawdy? czy to, kto leży w trumnie nie jest ważne? nie wyobrażam sobie takiej sytuacj. Ja domagałbym się wręcz tego. Przedszkolaki z PO tego nie dopilnowali.
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 06:22
Szanowna pani Wojtas. Rozumiemy pani ból i sytuację. Nie jest pani łatwo. Nie jest łatwo wszystkim patriotycznie myślącym Polakom. Jak pani wie, zagadek i niby splotu zdarzeń związanych z tą katastrofą jest sporo. Niech pani w miarę obiektywnie oceni( będzie to trudne zapewne) przyczyny znane i te , które trudno udowodnić. Te w domyśle. Jak pani oceni zachowania poprzedniej ekipy przed i po katastrofie. Te zagadkowe spotkania Tuska z Putinem, te jego uśmieszki i "żółwiki" z Putinem , oddanie w całości badanie przyczyn w ręce Rosjan, mycie szczątków samolotu chemikaliami, bzdurna ocena rosyjskiej komisji a przede wszystkim wcześniejszy "remont" samolotu przez rosyjskich " fachowców". Wyczuwam, że ma pani pretensję do obecnej władzy. O co? o to , że też domagają się prawdy? mieliby to tak zostawić? Widzi pani, ta ekipa pamięta o ofiarach, pamięta o pani. Gdyby tamci nadal " rządzili" już dawno wszystko byłoby pozamiatane. Tak jak Rosjanie i nasi komuniści chcieli pozamiatać Katyń.
Szanowna pani Wojtas. Rozumiemy pani ból i sytuację. Nie jest pani łatwo. Nie jest łatwo wszystkim patriotycznie myślącym Polakom. Jak pani wie, zagadek i niby splotu zdarzeń związanych z tą katastrofą jest sporo. Niech pani w miarę obiektywnie oceni( będzie to trudne zapewne) przyczyny znane i te , które trudno udowodnić. Te w domyśle. Jak pani oceni zachowania poprzedniej ekipy przed i po katastrofie. Te zagadkowe spotkania Tuska z Putinem, te jego uśmieszki i "żółwiki" z Putinem , oddanie w całości badanie przyczyn w ręce Rosjan... rozwiń
Avatar
Henio / 14 kwietnia 2017 o 10:46
Szanowna pani Wojtas. Rozumiemy pani ból i sytuację. Nie jest pani łatwo. Nie jest łatwo wszystkim patriotycznie myślącym Polakom. Jak pani wie, zagadek i niby splotu zdarzeń związanych z tą katastrofą jest sporo. Niech pani w miarę obiektywnie oceni( będzie to trudne zapewne) przyczyny znane i te , które trudno udowodnić. Te w domyśle. Jak pani oceni zachowania poprzedniej ekipy przed i po katastrofie. Te zagadkowe spotkania Tuska z Putinem, te jego uśmieszki i "żółwiki" z Putinem , oddanie w całości badanie przyczyn w ręce Rosjan, mycie szczątków samolotu chemikaliami, bzdurna ocena rosyjskiej komisji a przede wszystkim wcześniejszy "remont" samolotu przez rosyjskich " fachowców". Wyczuwam, że ma pani pretensję do obecnej władzy. O co? o to , że też domagają się prawdy? mieliby to tak zostawić? Widzi pani, ta ekipa pamięta o ofiarach, pamięta o pani. Gdyby tamci nadal " rządzili" już dawno wszystko byłoby pozamiatane. Tak jak Rosjanie i nasi komuniści chcieli pozamiatać Katyń. Tak, splotu różnych okoliczności, które doprowadziły do katastrofy jest sporo, zwłaszcza splotu obustronej głupoty, bałaganu i bylejakości. Owszem, były też późniejsze wygłupy poprzedniej ekipy, choćby z przekopaniem całego terenu. Ale to, co się teraz wyprawia, te wszystkie teorie i próby dopasowania do nich rzeczywistości, to nie szukanie prawdy, tylko jakiś obłęd.   
Szanowna pani Wojtas. Rozumiemy pani ból i sytuację. Nie jest pani łatwo. Nie jest łatwo wszystkim patriotycznie myślącym Polakom. Jak pani wie, zagadek i niby splotu zdarzeń związanych z tą katastrofą jest sporo. Niech pani w miarę obiektywnie oceni( będzie to trudne zapewne) przyczyny znane i te , które trudno udowodnić. Te w domyśle. Jak pani oceni zachowania poprzedniej ekipy przed i po katastrofie. Te zagadkowe spotkania Tuska z Putinem, te jego uśmieszki i "żółwiki" z Putinem , oddanie w całości badanie przyczyn w ręce Rosjan... rozwiń
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 08:15
Jest pytanie, do wyznawców PiS-u; kto się na kogo i czym zamachnął, że samolot o wadze kilkuset ton, z prędkością ok. 300 km/h leciał na wysokości kilku metrów nad ziemią, zaraz ktoś się odezwie, że to nieprawda, zatem, banalizacja kłamstwa uprawiana przez władzę państwową wyrządziła w waszych głowach nieodwracalne skutki, sami nie potraficie myśleć, czekacie co powie wasz wódz, albo radio toruńskie i to powtarzacie, a oni wam mówią to, co chcecie słyszeć, bo za to ślecie im darowizny i dajecie głosy wyborcze, kółko się zamyka, tryumfuje głupota, klęskę ponosi logika
Jest pytanie, do wyznawców PiS-u; kto się na kogo i czym zamachnął, że samolot o wadze kilkuset ton, z prędkością ok. 300 km/h leciał na wysokości kilku metrów nad ziemią, zaraz ktoś się odezwie, że to nieprawda, zatem, banalizacja kłamstwa uprawiana przez władzę państwową wyrządziła w waszych głowach nieodwracalne skutki, sami nie potraficie myśleć, czekacie co powie wasz wódz, albo radio toruńskie i to powtarzacie, a oni wam mówią to, co chcecie słyszeć, bo za to ślecie im darowizny i dajecie głosy wyborcze, kółko się zamyka, tryumfuje głu... rozwiń
Avatar
Lucjan / 14 kwietnia 2017 o 06:33
 Przepraszam, dlaczego pani nic nie wspomina o o zachowaniu koleżanek i kolegów Męża z formacji? no i z pokrewnej formacji zdrajców i kombinatorów? co pani zawiniła obecna ekipa, która domaga się prawdy? czy to, kto leży w trumnie nie jest ważne? nie wyobrażam sobie takiej sytuacj. Ja domagałbym się wręcz tego. Przedszkolaki z PO tego nie dopilnowali.
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 06:22
Szanowna pani Wojtas. Rozumiemy pani ból i sytuację. Nie jest pani łatwo. Nie jest łatwo wszystkim patriotycznie myślącym Polakom. Jak pani wie, zagadek i niby splotu zdarzeń związanych z tą katastrofą jest sporo. Niech pani w miarę obiektywnie oceni( będzie to trudne zapewne) przyczyny znane i te , które trudno udowodnić. Te w domyśle. Jak pani oceni zachowania poprzedniej ekipy przed i po katastrofie. Te zagadkowe spotkania Tuska z Putinem, te jego uśmieszki i "żółwiki" z Putinem , oddanie w całości badanie przyczyn w ręce Rosjan, mycie szczątków samolotu chemikaliami, bzdurna ocena rosyjskiej komisji a przede wszystkim wcześniejszy "remont" samolotu przez rosyjskich " fachowców". Wyczuwam, że ma pani pretensję do obecnej władzy. O co? o to , że też domagają się prawdy? mieliby to tak zostawić? Widzi pani, ta ekipa pamięta o ofiarach, pamięta o pani. Gdyby tamci nadal " rządzili" już dawno wszystko byłoby pozamiatane. Tak jak Rosjanie i nasi komuniści chcieli pozamiatać Katyń.
Szanowna pani Wojtas. Rozumiemy pani ból i sytuację. Nie jest pani łatwo. Nie jest łatwo wszystkim patriotycznie myślącym Polakom. Jak pani wie, zagadek i niby splotu zdarzeń związanych z tą katastrofą jest sporo. Niech pani w miarę obiektywnie oceni( będzie to trudne zapewne) przyczyny znane i te , które trudno udowodnić. Te w domyśle. Jak pani oceni zachowania poprzedniej ekipy przed i po katastrofie. Te zagadkowe spotkania Tuska z Putinem, te jego uśmieszki i "żółwiki" z Putinem , oddanie w całości badanie przyczyn w ręce Rosjan... rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 21:27
Faktycznie, skoro Pani Wojtas nie przeszkadza kogo ma w rodzinnym grobie czy Jarugę Nowacką czy też męża - to tego komfortu bym jej nie zakłócał . Jeżeli natomiast jest inaczej to to co jej ten spokój zakłóca, to zawdzięcza pryncypałom swojego męża którzy w tym draństwie razem z Tuskiem maczali palce.Zawdzięcza to Pawlakowi ,Piechocińskiemu i Kamyszowi. Daje się kobieta naciągać drobnemu pismaczkowi z dziennika ..... bardziej "WSCHODNIEGO" niż przebiega wschodnia granica naszego Państwa i to mnie zastanawia dlaczego ?. Podzielam ból i współczuję Pani Wojtas ale też nie rozumiem dlaczego nie układa się z tymi którzy zapalali znicze ku pamięci jej męża ale z tymi którzy te znicze gasili .... bywało że moczem.
Faktycznie, skoro Pani Wojtas nie przeszkadza kogo ma w rodzinnym grobie czy Jarugę Nowacką czy też męża - to tego komfortu bym jej nie zakłócał . Jeżeli natomiast jest inaczej to to co jej ten spokój zakłóca, to zawdzięcza pryncypałom swojego męża którzy w tym draństwie razem z Tuskiem maczali palce.Zawdzięcza to Pawlakowi ,Piechocińskiemu i Kamyszowi. Daje się kobieta naciągać drobnemu pismaczkowi z dziennika ..... bardziej "WSCHODNIEGO" niż przebiega wschodnia granica naszego Państwa i to mnie zastanawia dlaczego ?. Podzielam b... rozwiń
Avatar
łuska / 13 kwietnia 2017 o 09:21
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wzorem w śledztwie powinna być Holandia. Wrak zestrzelonego MH17 ściągnęli w ciągu kilkudziesięciu dni z terenu wojny (rosyjscy separatyści!!!). Holendrzy złożyli wrak. Odtworzyli sekunda po sekundzie przebieg zestrzelenia. Pokazali rosyjską wyrzytnię BUK z brakującym pociskiem. NATO pokazało precyzyjne miejsce wystrzelenia rakiety. Pokazali pełny profesjonalizm. Za zaniedbania i żółwiki z agentem kagiebe cały rząd rudego "króla europy" powinien trafić do paki.
A u nas nie chcą pokazać wyrzutni BUK,ani z pociskiem jak też bez pocisku????????
A u nas nie chcą pokazać wyrzutni BUK,ani z pociskiem jak też bez pocisku???????? rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 09:17
To, że samolot z prezydentem został sprowadzony przez pilota we mgle na wysokość 6 m nad ziemię, to nie jest dla was prawda, tylko to może być prawdą dla Antoniego Smoleńskiego i jego wyznawców, że chyba wybuchła bomba termobaryczna, a okienka samolotu nie wypadły, bo były bez uszczelek i na wymyślanie, i publikowanie takich bredni władza państwowa wydaje miliony złotówek rocznie, a tłumy wrzeszczą w ekstazie Jarosław, Jarosław, oto skutek banalizacja kłamstwa uprawianego przez władzę państwową.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2017 o 14:19
precz z polityką i retoryką pis
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 23:24
Każdy termin na poznanie prawdy jest fortunny.
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2017 o 23:22
Wzorem w śledztwie powinna być Holandia. Wrak zestrzelonego MH17 ściągnęli w ciągu kilkudziesięciu dni z terenu wojny (rosyjscy separatyści!!!). Holendrzy złożyli wrak. Odtworzyli sekunda po sekundzie przebieg zestrzelenia. Pokazali rosyjską wyrzytnię BUK z brakującym pociskiem. NATO pokazało precyzyjne miejsce wystrzelenia rakiety. Pokazali pełny profesjonalizm. Za zaniedbania i żółwiki z agentem kagiebe cały rząd rudego "króla europy" powinien trafić do paki.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 4 2

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 0

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 10 28

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 28 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 1

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 1

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 56 19

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 20 4

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.