Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2010 r.
16:21
Edytuj ten wpis

We wtorek protest przed Tesco i OBI w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 19 A A

Związkowcy z hipermarketów chcą namówić klientów, by zrezygnowali z zakupów w Wigilię i sylwestra. Dziś przeprowadzą specjalne akcje pod lubelskim Tesco i OBI przy Al. Kraśnickiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Protestujący sprzeciwiają się zbyt długim godzinom otwarcia sklepów. Apelują, by 24 i 31 grudnia zrezygnować z zakupów. Od wczoraj związkowcy rozdają specjalne ulotki przed hipermarketami w całym kraju. W Lublinie pojawią się dziś. Akcja rozpocznie się o godz. 16.30, przed sklepem Tesco. Później związkowcy przejdą pod pobliski hipermarket OBI.

– Pracownicy tych sklepów też mają rodziny, z którymi chcą spędzić święta – mówi Patryk Kosela, rzecznik WZZ "Sierpień 80”. – Muszą pracować do późnego popołudnia. Do domu wracają wieczorem. To nie w porządku.

Pracownicy pasażu w Tesco skarżą się na zimno

Związkowcy domagają się, by 24 i 31 grudnia hipermarkety były czynne np. do godz. 14.00. Tymczasem w Wigilię Tesco ma być czynne do godz. 17.00, a w Sylwestra o godzinę dłużej.
– Musimy dostosować się do potrzeb klientów – mówi Michał Sikora, rzecznik Tesco Polska. – Poza tym w te dni pracować będzie tylko 15 proc. wszystkich zatrudnionych.

O zamykaniu sklepów nie ma mowy. W przypadku OBI, związkowcy domagają się nie tylko skrócenia czasu pracy. Chodzi także o płace, zatrudnienie i brak posiłków profilaktycznych dla pracujących na zewnątrz.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że do próśb związkowców o zakończenie handlu o godz. 14-tej przychyliły się między innymi sieci Biedronka oraz Lidl.


Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KOMENTARZ / 22 grudnia 2010 o 20:45
IBN BURAK
Avatar
bambosh / 21 grudnia 2010 o 10:32
[quote name='rolnik' timestamp='1292871754' post='408896']
Od razu widać, że nie pracujesz w rolnictwie.....
[/quote]
A skąd wiesz? Od razu widać,że nie znasz się na ludziach...
Avatar
lbn / 21 grudnia 2010 o 10:20
Związkowcy to banda nierobów! Jak się nie podoba to won z pracy, są chętni na Wasze miejsca!!!
Avatar
nwlublin / 20 grudnia 2010 o 23:18
lidl pracuje w sylwestra do 19 godz a biedne dziewczyny bedzie św yezo trzymał do 23 godz zapowioedział trzeba bojkotu
Avatar
siwszeneczko / 20 grudnia 2010 o 22:59
Związkowcy powinni tez protestować przed punktem skupu makulatury DOMINIK w Suchedniowie z powodu źle wykalibrowanych wag, co się przekłada na cięższe paczki makulatury i przemęczanie się pracowników.
Avatar
ObiBok / 20 grudnia 2010 o 21:00
Praca w OBI na Zwycieskiej to najlepsza fucha pod słońcem. Pracowawca solidny, wynagrodzenie sowite,można połazić 8 godzin dookoła reagałow i wymigać się od porzadków przedswiatecznych w domu.
Avatar
lele / 20 grudnia 2010 o 20:02
ja pracuje na infolinii BANKU: pracujemy całodobowo. Może mało kto uwierzy, ale ludzie dzwonią z pierdułą w Wigilię, ŚWIĘTA, Sylwestra, w nocy...nie mają zahamowań w tym zakresie
Avatar
rolnik / 20 grudnia 2010 o 20:02
[quote name='bambosh' timestamp='1292871335' post='408895']
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik ma-a zysków "zero". Ten,kto nie pracował w rolnictwie,ten nie ma pojęcia ile rolnik musi się "nagrzać" w upały i namarznąć w zimie przy pracach gospodarczych i ile nadźwigać... Więc przestańcie chrzanić "jak to w hipermarketach jest źle i ciężko!" Jeśli im ciężko,to niech idą do gospodarstw rolnych!
[/quote]

Od razu widać, że nie pracujesz w rolnictwie.....
[quote name='bambosh' timestamp='1292871335' post='408895']
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik m... rozwiń
Avatar
bambosh / 20 grudnia 2010 o 19:55
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik ma-a zysków "zero". Ten,kto nie pracował w rolnictwie,ten nie ma pojęcia ile rolnik musi się "nagrzać" w upały i namarznąć w zimie przy pracach gospodarczych i ile nadźwigać... Więc przestańcie chrzanić "jak to w hipermarketach jest źle i ciężko!" Jeśli im ciężko,to niech idą do gospodarstw rolnych!
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik ma-a zysków "zero". Ten,kto nie pracował w rolnictwie,ten nie ma pojęcia ile roln... rozwiń
Avatar
Łukasz / 20 grudnia 2010 o 19:20
[quote name='xxx' timestamp='1292868613' post='408868']
Bez przesady. Ja pracuję w Wigilię i Sylwestra do 15. Jest to przecież normalny dzień pracy. A czy lekarze, stacje benzynowe ... itp też mają pracować do 14.
[/quote]

Lekarze - tylko ci co pracuja w pogotowiu ratunkowym (o ile jeszcze tam lekarze pracują), oraz w szpitalach na dyżurach.
A stacje benzynowe powinny mieć zrobioną kolejkę dyżurów podobnie, jak apteki.
Avatar
KOMENTARZ / 22 grudnia 2010 o 20:45
IBN BURAK
Avatar
bambosh / 21 grudnia 2010 o 10:32
[quote name='rolnik' timestamp='1292871754' post='408896']
Od razu widać, że nie pracujesz w rolnictwie.....
[/quote]
A skąd wiesz? Od razu widać,że nie znasz się na ludziach...
Avatar
lbn / 21 grudnia 2010 o 10:20
Związkowcy to banda nierobów! Jak się nie podoba to won z pracy, są chętni na Wasze miejsca!!!
Avatar
nwlublin / 20 grudnia 2010 o 23:18
lidl pracuje w sylwestra do 19 godz a biedne dziewczyny bedzie św yezo trzymał do 23 godz zapowioedział trzeba bojkotu
Avatar
siwszeneczko / 20 grudnia 2010 o 22:59
Związkowcy powinni tez protestować przed punktem skupu makulatury DOMINIK w Suchedniowie z powodu źle wykalibrowanych wag, co się przekłada na cięższe paczki makulatury i przemęczanie się pracowników.
Avatar
ObiBok / 20 grudnia 2010 o 21:00
Praca w OBI na Zwycieskiej to najlepsza fucha pod słońcem. Pracowawca solidny, wynagrodzenie sowite,można połazić 8 godzin dookoła reagałow i wymigać się od porzadków przedswiatecznych w domu.
Avatar
lele / 20 grudnia 2010 o 20:02
ja pracuje na infolinii BANKU: pracujemy całodobowo. Może mało kto uwierzy, ale ludzie dzwonią z pierdułą w Wigilię, ŚWIĘTA, Sylwestra, w nocy...nie mają zahamowań w tym zakresie
Avatar
rolnik / 20 grudnia 2010 o 20:02
[quote name='bambosh' timestamp='1292871335' post='408895']
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik ma-a zysków "zero". Ten,kto nie pracował w rolnictwie,ten nie ma pojęcia ile rolnik musi się "nagrzać" w upały i namarznąć w zimie przy pracach gospodarczych i ile nadźwigać... Więc przestańcie chrzanić "jak to w hipermarketach jest źle i ciężko!" Jeśli im ciężko,to niech idą do gospodarstw rolnych!
[/quote]

Od razu widać, że nie pracujesz w rolnictwie.....
[quote name='bambosh' timestamp='1292871335' post='408895']
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik m... rozwiń
Avatar
bambosh / 20 grudnia 2010 o 19:55
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik ma-a zysków "zero". Ten,kto nie pracował w rolnictwie,ten nie ma pojęcia ile rolnik musi się "nagrzać" w upały i namarznąć w zimie przy pracach gospodarczych i ile nadźwigać... Więc przestańcie chrzanić "jak to w hipermarketach jest źle i ciężko!" Jeśli im ciężko,to niech idą do gospodarstw rolnych!
A rolnik? Co mają powiedzieć tysiące rolników dla których nigdy nie ma święta...-no chyba,że krowy,świnie i inne zwierzęta posprzedaje -tylko z czego wtedy żyć? Krowy nie powiedzą: "dziś gospodarzu masz wolne,dziś nie doimy i nie jemy-bo dziś święta". Ile rolnicy mają za swoją pracę? Czy ich płace-zarobki nie są głodowe? W rolnictwie tylko w niewielu "gałęziach" rolnictwa masz wypłatę co miesiąc. Są miesiące,że tylko wydatki rolnik ma-a zysków "zero". Ten,kto nie pracował w rolnictwie,ten nie ma pojęcia ile roln... rozwiń
Avatar
Łukasz / 20 grudnia 2010 o 19:20
[quote name='xxx' timestamp='1292868613' post='408868']
Bez przesady. Ja pracuję w Wigilię i Sylwestra do 15. Jest to przecież normalny dzień pracy. A czy lekarze, stacje benzynowe ... itp też mają pracować do 14.
[/quote]

Lekarze - tylko ci co pracuja w pogotowiu ratunkowym (o ile jeszcze tam lekarze pracują), oraz w szpitalach na dyżurach.
A stacje benzynowe powinny mieć zrobioną kolejkę dyżurów podobnie, jak apteki.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko
26 kwietnia 2018, 18:00

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko 0 0

Co Gdzie Kiedy. Czwartkowy koncert w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów zainauguruje tegoroczne Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. W piątek ulicami miasta przejdzie barwny korowód.

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej?

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej? 1

Bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów chce mieszkaniec Białej Podlaskiej, Andrzej Halicki. Wniósł w tej sprawie petycję do władz miasta. Obecnie, stowarzyszenie Azyl umożliwia właścicielom psów częściowy zwrot kosztów sterylizacji.

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki 1 0

20 autobusów elektrycznych oraz komplet ładowarek zamawia Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym w środę przetargu. Pierwsze pojazdy mają do nas dotrzeć za półtora roku, kolejne do połowy września 2020 r. W planach są następne zakupy takich pojazdów dla lubelskiej komunikacji.

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach
galeria

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach 5 1

Dominika Sobolewska zainspirowana antenami widocznymi na każdym niemal budynku Bronowic zrealizowała projekt w tej dzielnicy.

Zaburzenia erekcji – metody leczenia

Zaburzenia erekcji – metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim
Zdjęcia
galeria
film

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim 173 7

Maskotki, baloniki i znicze oraz ułożony na chodniku napis z imieniem Alfie - tak w środę późnym wieczorem wyglądało wejście do konsulatu brytyjskiego w Lublinie.

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem
film

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem 0 0

Zespół Zinedina Zidana przegrywał do przerwy z Bayernem Monachium, ale w drugiej połowie odwrócił losy spotkania i to „Królewscy” są nieco bliżej awansu do finału, który odbędzie się w Kijowie

W tym zawodzie brakuje rąk do pracy w całym województwie lubelskim. A ile można zarobić?