Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 czerwca 2011 r.
15:08
Edytuj ten wpis

We wtorek strajk na kolei: Pociągi staną na dwie godziny

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 8 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Dwugodzinny ogólnopolski strajk ostrzegawczy przeprowadzą w niedzielę związki zawodowe działające w spółce Przewozy Regionalne. Akcja potrwa od godz. 7 do 9.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przewoźnik już zaapelował do pasażerów, by w miarę możliwości przełożyli podróż na inne godziny.

Spółka zapowiada, że będzie zwracać pełną wartość niewykorzystanych w tym dniu biletów jednorazowych.

Związkowcy domagają się przeciętnie 200 zł podwyżki na etat. Protestujący informują, że jeśli ich żądania nie zostaną spełnione to w połowie lipca przeprowadzą wśród załogi referendum w sprawie strajku generalnego.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lipca 2011 o 17:59
[quote name='mosze' timestamp='1309465626' post='496281']
Jeśli wożenie pasażerów przynosi straty to taki strajk to zmniejszenie strat. Niech strajkują 365 dni w roku. Choć ja na ich miejscu zjawiłbym się z kilkoma batalionami taczek POd siedzibą zarządu kolei i POwymieniał nieudolny zarząd.
[/quote]
no i wuj, był wałęsa i ta .... solidarność i co mamy, biedę i nic więcej, co za różnica kto będzie rządził i tak wszyscy dbają o siebie, spójrz na wałęsę, z 8 dzieci napewno by tak w dobrobycie nie żył jakby nie dbał o siebie
[quote name='mosze' timestamp='1309465626' post='496281']
Jeśli wożenie pasażerów przynosi straty to taki strajk to zmniejszenie strat. Niech strajkują 365 dni w roku. Choć ja na ich miejscu zjawiłbym się z kilkoma batalionami taczek POd siedzibą zarządu kolei i POwymieniał nieudolny zarząd.
[/quote]
no i wuj, był wałęsa i ta .... solidarność i co mamy, biedę i nic więcej, co za różnica kto będzie rządził i tak wszyscy dbają o siebie, spójrz na wałęsę, z 8 dzieci napewno by tak w dobrobycie nie żył ... rozwiń
Avatar
a / 1 lipca 2011 o 11:03
Dobrze wiedzieć. Ale jednak lepiej by było sprecyzować-to wtorek, czy niedziela? Bo w temacie wtorek, a w niusie niedziela;)
Avatar
aaa / 30 czerwca 2011 o 22:31
Strajkujcie ile się da. W końcu kolej w Polsce szlag trafi, z pożytkiem dla pasażerów i budżetu (czyli podatników). Kiedy następny strajk, trzymam kciuki?
Avatar
mosze / 30 czerwca 2011 o 22:27
Jeśli wożenie pasażerów przynosi straty to taki strajk to zmniejszenie strat. Niech strajkują 365 dni w roku. Choć ja na ich miejscu zjawiłbym się z kilkoma batalionami taczek POd siedzibą zarządu kolei i POwymieniał nieudolny zarząd.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2011 o 19:18
nie rozumiem, jaka kolej, jeszcze im źle, kolega pracował na kolei, zarabiał mogę powiedzieć b. dobrze a na odchodne dostał kupę forsy ok. 50 tys. bo PKP likwidowali. Przepracowałam dla tego cholernego kraju tyle lat i dostaję jałmużnę, żadnych ok. 50 tys. Także przestańcie narzekać, bo macie sielankę w tej polskiej biedzie
Avatar
k / 30 czerwca 2011 o 18:10
strajk ??? przecież ich praca to caly czas wielki strajk!!!!!
Avatar
wąskotorowy / 30 czerwca 2011 o 17:21
Kolej apeluje,aby przełożyć podroż.
Nie ma sprawy,ludzie już kładą laskę na podrż koleją.Kolej co roku jest dofinansowywana (a czasami nawet dwukrotnie w ciągu roku) i po takiej akcji kolejarze likwidują wiele połączeń,a w okresie wakacji odstawiają strajki.
Koelarzy nikomu niepotrzebnych jest jak bezpańskich psw,dyrektorw jeszcze więcej (nie wspomionając o związkowcach)
Kolejarzom jak nie chce się pracować,to wyłaczą zasilanie dworca Centralnego,osłabią zasilanie na dworcu Wschodnim,odwołają pociągi,odczepią z zatłoczonego składu wagony aby podrżni wchodzili do wagonw przez okna.
Jednym słowiem na PKP jest jedno sk..rwysyństwo.KOLEJ NALEŻY ZLIKWIDOWAĆ lub oddać w prywatne zarządzanie.Szkoda budżetowych pieniędzy na utrzymywanie tego zrakowaciałego tworu.
No i dodać należy,że do takiego stanu kolej doprowadziła solidarność (i inne związki działające na koleji),a ktra to pojechała sobie do stolicy aby zaprotestować....
Kolej apeluje,aby przełożyć podroż.
Nie ma sprawy,ludzie już kładą laskę na podrż koleją.Kolej co roku jest dofinansowywana (a czasami nawet dwukrotnie w ciągu roku) i po takiej akcji kolejarze likwidują wiele połączeń,a w okresie wakacji odstawiają strajki.
Koelarzy nikomu niepotrzebnych jest jak bezpańskich psw,dyrektorw jeszcze więcej (nie wspomionając o związkowcach)
Kolejarzom jak nie chce się pracować,to wyłaczą zasilanie dworca Centralnego,osłabią zasilanie na dworcu Wschodnim,odwołają pociągi,odczepią z zatłoczonego... rozwiń
Avatar
Alek / 30 czerwca 2011 o 17:11
To kiedy ten strajk.. we wtorek czy w niedziele?
Avatar
Gość / 1 lipca 2011 o 17:59
[quote name='mosze' timestamp='1309465626' post='496281']
Jeśli wożenie pasażerów przynosi straty to taki strajk to zmniejszenie strat. Niech strajkują 365 dni w roku. Choć ja na ich miejscu zjawiłbym się z kilkoma batalionami taczek POd siedzibą zarządu kolei i POwymieniał nieudolny zarząd.
[/quote]
no i wuj, był wałęsa i ta .... solidarność i co mamy, biedę i nic więcej, co za różnica kto będzie rządził i tak wszyscy dbają o siebie, spójrz na wałęsę, z 8 dzieci napewno by tak w dobrobycie nie żył jakby nie dbał o siebie
[quote name='mosze' timestamp='1309465626' post='496281']
Jeśli wożenie pasażerów przynosi straty to taki strajk to zmniejszenie strat. Niech strajkują 365 dni w roku. Choć ja na ich miejscu zjawiłbym się z kilkoma batalionami taczek POd siedzibą zarządu kolei i POwymieniał nieudolny zarząd.
[/quote]
no i wuj, był wałęsa i ta .... solidarność i co mamy, biedę i nic więcej, co za różnica kto będzie rządził i tak wszyscy dbają o siebie, spójrz na wałęsę, z 8 dzieci napewno by tak w dobrobycie nie żył ... rozwiń
Avatar
a / 1 lipca 2011 o 11:03
Dobrze wiedzieć. Ale jednak lepiej by było sprecyzować-to wtorek, czy niedziela? Bo w temacie wtorek, a w niusie niedziela;)
Avatar
aaa / 30 czerwca 2011 o 22:31
Strajkujcie ile się da. W końcu kolej w Polsce szlag trafi, z pożytkiem dla pasażerów i budżetu (czyli podatników). Kiedy następny strajk, trzymam kciuki?
Avatar
mosze / 30 czerwca 2011 o 22:27
Jeśli wożenie pasażerów przynosi straty to taki strajk to zmniejszenie strat. Niech strajkują 365 dni w roku. Choć ja na ich miejscu zjawiłbym się z kilkoma batalionami taczek POd siedzibą zarządu kolei i POwymieniał nieudolny zarząd.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2011 o 19:18
nie rozumiem, jaka kolej, jeszcze im źle, kolega pracował na kolei, zarabiał mogę powiedzieć b. dobrze a na odchodne dostał kupę forsy ok. 50 tys. bo PKP likwidowali. Przepracowałam dla tego cholernego kraju tyle lat i dostaję jałmużnę, żadnych ok. 50 tys. Także przestańcie narzekać, bo macie sielankę w tej polskiej biedzie
Avatar
k / 30 czerwca 2011 o 18:10
strajk ??? przecież ich praca to caly czas wielki strajk!!!!!
Avatar
wąskotorowy / 30 czerwca 2011 o 17:21
Kolej apeluje,aby przełożyć podroż.
Nie ma sprawy,ludzie już kładą laskę na podrż koleją.Kolej co roku jest dofinansowywana (a czasami nawet dwukrotnie w ciągu roku) i po takiej akcji kolejarze likwidują wiele połączeń,a w okresie wakacji odstawiają strajki.
Koelarzy nikomu niepotrzebnych jest jak bezpańskich psw,dyrektorw jeszcze więcej (nie wspomionając o związkowcach)
Kolejarzom jak nie chce się pracować,to wyłaczą zasilanie dworca Centralnego,osłabią zasilanie na dworcu Wschodnim,odwołają pociągi,odczepią z zatłoczonego składu wagony aby podrżni wchodzili do wagonw przez okna.
Jednym słowiem na PKP jest jedno sk..rwysyństwo.KOLEJ NALEŻY ZLIKWIDOWAĆ lub oddać w prywatne zarządzanie.Szkoda budżetowych pieniędzy na utrzymywanie tego zrakowaciałego tworu.
No i dodać należy,że do takiego stanu kolej doprowadziła solidarność (i inne związki działające na koleji),a ktra to pojechała sobie do stolicy aby zaprotestować....
Kolej apeluje,aby przełożyć podroż.
Nie ma sprawy,ludzie już kładą laskę na podrż koleją.Kolej co roku jest dofinansowywana (a czasami nawet dwukrotnie w ciągu roku) i po takiej akcji kolejarze likwidują wiele połączeń,a w okresie wakacji odstawiają strajki.
Koelarzy nikomu niepotrzebnych jest jak bezpańskich psw,dyrektorw jeszcze więcej (nie wspomionając o związkowcach)
Kolejarzom jak nie chce się pracować,to wyłaczą zasilanie dworca Centralnego,osłabią zasilanie na dworcu Wschodnim,odwołają pociągi,odczepią z zatłoczonego... rozwiń
Avatar
Alek / 30 czerwca 2011 o 17:11
To kiedy ten strajk.. we wtorek czy w niedziele?