wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Według lekarzy jest niezdolny do pracy. ZUS uważa inaczej

Dodano: 19 sierpnia 2015, 07:16

Pan Andrzej z Lublina od ponad półtora roku walczy o przyznanie renty. Mimo że lekarze uznali, że nie może pracować, ZUS nie chce mu wypłacić świadczenia. – Zostałem z niczym. Nie mam ani renty, ani pracy, bo nawet gdybym chciał, to kto mnie zatrudni? To chory system! – denerwuje się mężczyzna.

Pan Andrzej jest inżynierem elektrykiem. W zawodzie pracował przez ponad 30 lat. – Teraz to niemożliwe. Mam chorobę wieńcową, jestem po zawale i operacji wszczepienia by-passów. Nie mam jednej nerki – tłumaczy mężczyzna. – Głównym argumentem ZUS, który nie chce mi przyznać renty jest to, że jestem zdolny do pracy umysłowej. Tylko, że ja mam wykształcenie w konkretnym kierunku. Nie mogę robić wszystkiego. Mój zawód łączy się z pracą w terenie, często na wysokościach, a nie za biurkiem.

W 2013 roku mężczyzna złożył wniosek o przyznanie renty z powodu niezdolności do pracy. – Lekarz orzecznik z ZUS zbadał mnie i wydał opinię o przyznaniu renty na 5 lat. Jednak już dwa tygodnie później zostałem wezwany na komisję ZUS-owską, na której stwierdzono, że mogę pracować. To absurd! – oburza się pan Andrzej. – Skierowałem więc sprawę do sądu pracy. Badali mnie biegli kardiolog i nefrolog, którzy wydali opinię o niezdolności do pracy. ZUS zażądał jednak kolejnych opinii. Zostałem więc zbadany przez dwóch lekarzy medycyny pracy, którzy stwierdzili to samo, co poprzedni specjaliści.

W czerwcu tego roku zapadł wyrok. Sąd nakazał wypłatę renty za okres od stycznia 2014 roku do stycznia 2016 roku. – Miesięcznie to 2,6 tysiąca złotych. Wyrok nie jest jednak prawomocny. ZUS złożył już apelację – mówi pan Andrzej. – Będą przeciągać to w nieskończoność, a ja jestem bez pieniędzy już ponad półtora roku. Cały czas korzystam z finansowej pomocy przyjaciół, a mam jeszcze na utrzymaniu 15-letniego syna. To chory system!

Dlaczego ZUS nie chce wypłacić mężczyźnie renty? – Czekamy na ocenę sądu apelacyjnego. Informacje dotyczące stanu zdrowia to dane szczególnie chronione i nie możemy ich przekazywać osobom postronnym – ucina Małgorzata Korba, rzecznik lubelskiego oddziału ZUS i dodaje: Przypomnę, że za niezdolną do pracy uznaje się osobę, która całkowicie lub częściowo utraciła zdolność do pracy zarobkowej z powodu naruszenia sprawności organizmu i nie rokuje odzyskania tej zdolności po przekwalifikowaniu.

Czytaj więcej o: Lublin
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(44) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 listopada 2017 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
* Oferuje stawkę 3% pożyczki odsetkowej * Ubezpieczenie dla bezgotówkowego przedsiębiorcy * Gwarancja na pieniądze Z dobrą oceną kredytową, Credit Financier Home oferuje kredyty zabezpieczające i pożyczki nie zabezpieczające dla osób fizycznych lub spółek lub stowarzyszeń spółdzielczych dla celów korzyści przemysłowych i osobistych. Adres kontaktowy: Whatsapp: +15184181390 Direct Mail creditfinancierhome@gmail.com
Rozwiń
Gość
Gość (12 listopada 2017 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nazywam się Dr Wilson Jones ze Szpitala Specjalistycznego Irrua, jestem specjalistą w dziedzinie chirurgii narządów i zajmujemy się kupowaniem organów od ludzi, którzy chcą sprzedać, jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą nerek. Nie zwlekaj i wróć do nam, abyśmy mogli kontynuować dalej. I to jest nasz e-mail, jeśli jesteś gotowy sprzedać swoją nerkę. irruaspecialisthospital@gmail.com
Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2017 o 20:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hello My Name to Doctor RODNEY GIPSON doctorallianz@gmail.com Szanowni Państwo, Czy chcesz sprzedać swoją nerkę? Czy szukasz możliwość sprzedania twojej nerki za pieniądze z powodu załamania finansowego i nie wiesz, co zrobić, skontaktuj się z nami dzisiaj, a zaoferujemy ci odpowiednią kwotę za twoją nerkę. Skontaktuj się z nami E-mail: doctorallianz@gmail.com
Rozwiń
Dr Daniel
Dr Daniel (28 czerwca 2017 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy chcesz kupić nerkę lub chcesz sprzedać nerki? Zrób to Szukając okazji, aby sprzedawać swoje nerki pieniędzmi Twoje finanse są uszkodzone i nie wiesz, co robić, więc skontaktuj się z nami Dziś oferujemy dużą ilość nerek. Nazywam się Dr Daniel jest nefrologiem w UBTH Medical Center. Jesteśmy Klinika specjalizuje się w operacjach nerkowych, a także zarządza zakupami I przeszczep nerki z odpowiednim żyjącym dawcą. Znajdujemy się w Indiach, Turcji, Nigerii, USA, Malezji. Jeśli ty Zainteresowany sprzedażą lub kupnem nerki, nie wahaj się Skontaktuj się z nami przez e-mail E-mail: Doctordaniel95@outlook.com lub Doctordanielben@gmail.com Numer telefonu komórkowego: +2349028230916. Pozdrowienia Dr Daniel
Rozwiń
Gość
Gość (10 maja 2017 o 04:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cześć, Jesteśmy tu po raz kolejny, aby kupić nerki dla naszych pacjentów i zgodzili się zapłacić dobrą sumę pieniędzy wszystkim, którzy chcą ofiarować nerki, aby je uratować i tak Jeśli jesteś zainteresowany byciem dawcą lub chcesz uratować Życie, Musisz napisz do nas e-mail poniżej. Jest to okazja, aby być bogatym w porządku, zapewniamy i gwarantujemy 100% bezpieczną transakcję z nami, wszystko odbywa się zgodnie z prawem, łączącym dawców nerek. Więc marnuj więcej czasu, uprzejmie napisz do nas na irruaspecialisthospital20@gmail.com Szpital Specjalistyczny Irrua.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (44)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!