czwartek, 19 października 2017 r.

Lublin

Według lekarzy jest niezdolny do pracy. ZUS uważa inaczej

Dodano: 19 sierpnia 2015, 07:16

Pan Andrzej z Lublina od ponad półtora roku walczy o przyznanie renty. Mimo że lekarze uznali, że nie może pracować, ZUS nie chce mu wypłacić świadczenia. – Zostałem z niczym. Nie mam ani renty, ani pracy, bo nawet gdybym chciał, to kto mnie zatrudni? To chory system! – denerwuje się mężczyzna.

Pan Andrzej jest inżynierem elektrykiem. W zawodzie pracował przez ponad 30 lat. – Teraz to niemożliwe. Mam chorobę wieńcową, jestem po zawale i operacji wszczepienia by-passów. Nie mam jednej nerki – tłumaczy mężczyzna. – Głównym argumentem ZUS, który nie chce mi przyznać renty jest to, że jestem zdolny do pracy umysłowej. Tylko, że ja mam wykształcenie w konkretnym kierunku. Nie mogę robić wszystkiego. Mój zawód łączy się z pracą w terenie, często na wysokościach, a nie za biurkiem.

W 2013 roku mężczyzna złożył wniosek o przyznanie renty z powodu niezdolności do pracy. – Lekarz orzecznik z ZUS zbadał mnie i wydał opinię o przyznaniu renty na 5 lat. Jednak już dwa tygodnie później zostałem wezwany na komisję ZUS-owską, na której stwierdzono, że mogę pracować. To absurd! – oburza się pan Andrzej. – Skierowałem więc sprawę do sądu pracy. Badali mnie biegli kardiolog i nefrolog, którzy wydali opinię o niezdolności do pracy. ZUS zażądał jednak kolejnych opinii. Zostałem więc zbadany przez dwóch lekarzy medycyny pracy, którzy stwierdzili to samo, co poprzedni specjaliści.

W czerwcu tego roku zapadł wyrok. Sąd nakazał wypłatę renty za okres od stycznia 2014 roku do stycznia 2016 roku. – Miesięcznie to 2,6 tysiąca złotych. Wyrok nie jest jednak prawomocny. ZUS złożył już apelację – mówi pan Andrzej. – Będą przeciągać to w nieskończoność, a ja jestem bez pieniędzy już ponad półtora roku. Cały czas korzystam z finansowej pomocy przyjaciół, a mam jeszcze na utrzymaniu 15-letniego syna. To chory system!

Dlaczego ZUS nie chce wypłacić mężczyźnie renty? – Czekamy na ocenę sądu apelacyjnego. Informacje dotyczące stanu zdrowia to dane szczególnie chronione i nie możemy ich przekazywać osobom postronnym – ucina Małgorzata Korba, rzecznik lubelskiego oddziału ZUS i dodaje: Przypomnę, że za niezdolną do pracy uznaje się osobę, która całkowicie lub częściowo utraciła zdolność do pracy zarobkowej z powodu naruszenia sprawności organizmu i nie rokuje odzyskania tej zdolności po przekwalifikowaniu.

Czytaj więcej o: Lublin
Dr Daniel
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(41) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Dr Daniel
Dr Daniel (28 czerwca 2017 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy chcesz kupić nerkę lub chcesz sprzedać nerki? Zrób to Szukając okazji, aby sprzedawać swoje nerki pieniędzmi Twoje finanse są uszkodzone i nie wiesz, co robić, więc skontaktuj się z nami Dziś oferujemy dużą ilość nerek. Nazywam się Dr Daniel jest nefrologiem w UBTH Medical Center. Jesteśmy Klinika specjalizuje się w operacjach nerkowych, a także zarządza zakupami I przeszczep nerki z odpowiednim żyjącym dawcą. Znajdujemy się w Indiach, Turcji, Nigerii, USA, Malezji. Jeśli ty Zainteresowany sprzedażą lub kupnem nerki, nie wahaj się Skontaktuj się z nami przez e-mail E-mail: Doctordaniel95@outlook.com lub Doctordanielben@gmail.com Numer telefonu komórkowego: +2349028230916. Pozdrowienia Dr Daniel
Rozwiń
Gość
Gość (10 maja 2017 o 04:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cześć, Jesteśmy tu po raz kolejny, aby kupić nerki dla naszych pacjentów i zgodzili się zapłacić dobrą sumę pieniędzy wszystkim, którzy chcą ofiarować nerki, aby je uratować i tak Jeśli jesteś zainteresowany byciem dawcą lub chcesz uratować Życie, Musisz napisz do nas e-mail poniżej. Jest to okazja, aby być bogatym w porządku, zapewniamy i gwarantujemy 100% bezpieczną transakcję z nami, wszystko odbywa się zgodnie z prawem, łączącym dawców nerek. Więc marnuj więcej czasu, uprzejmie napisz do nas na irruaspecialisthospital20@gmail.com Szpital Specjalistyczny Irrua.
Rozwiń
Gość
Gość (16 stycznia 2017 o 14:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pozdrowienia Dawca Nerki pilnie potrzebne Czy jesteś zadłużony? Czy trzeba podnieść pieniądze na koszty opieki zdrowotnej lub płacenia długów lub w stanie załamania finansowego? Czekać! Rozważmy sprzedaje swoją nerkę jako opcja. Jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę dziś. Wiadomość nas immediately.A nerek jest kupiony w maksymalnej wysokości fundamentu $ 300,000.00US złotych.Hotel Narodowego jest obecnie kupuje zdrową nazwę kidney.My jest dr Donald Henry, jestem nefrologa w nerkach Narodowy Szpital hospital.Our specjalizuje się w chirurgii i nerek również mamy do czynienia z zakupem i przeszczepiania nerek z żywym się odpowiedni dawca. Znajdujemy się w Indian, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Turcji, USA, Malezji, RPA itd Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą lub zakupem nerki, proszę nie wahaj się skontaktować z nami poprzez e-mail: Dr_henrydonald@doctor.com Potrzebujesz Prawdziwa Dawcy Czekam na wasze odpowiada .... Z poważaniem…. Dr Donald Henry
Rozwiń
Gość
Gość (22 sierpnia 2015 o 11:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Polsce za rządów PO i PSL rentę można dostać tylko za kasę normalni chory człowiek jej nie dostanie. ZUS ma swoich orzeczników i orzeczników sądowych którzy siedzą w kieszeni PZUS i nie liczą się z człowiekiem tylko z ZUS. Jest polecenie to je wykonują a my drobny dodatek nasza choroba jest bagatelizowana. Trzeba wszystkim odrzuconym przez ZUS przez orzeczników zorganizować stowarzyszenie które by zapobiegało oszukiwanie prawdziwe chorych ludzi przez lekarzy ZUS, czyli skarżyć do sądów ludzi biorących udział w procederze masowego uleczania chorych Polaków, odsyłania do biedy chorych ludzi którym należy się renta. Dlaczego urzędy państwowe nie robią kontroli orzeczników ZUS orzeczników sądowych w wyrywkowych kontrolach ,czy nie łamią podstawowych zasad współistnienie w kraju demokratycznym. W moim przypadku podejrzewam że orzecznicy to przychodzą do pracy i wypełniają dokumenty a ja jako chory ich w ogóle nie interesuje jestem następny, nawet z nami na komisjach nie rozmawiają , wypełniają jakieś dokumenty i do widzenia a sprawdzają czy się umie mówić czyli data urodzenia no i czy umiemy dodawać, jak spełnimy te warunki to jesteśmy zdrowi i gotowi do pracy. Czyli uleczenie, ale tylko na papierze bo choroby człowiek się nie pozbawia lecz jest ona tylko bagatelizowana przez orzecznika, po prostu olewają mnie chorego.
Rozwiń
Gość
Gość (21 sierpnia 2015 o 21:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam luszczycowe zapalenie stawów pracuje ponad 40 lat fizycznie jestem ciekaw czy ZUS DA MI RENTĘ
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (41)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!