Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 sierpnia 2015 r.
11:21

Wi-Fi będzie w każdym autobusie i trolejbusie MPK Lublin

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 27 A A
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Do końca sierpnia w kolejnych 50 autobusach i trolejbusach MPK zamontowane zostaną urządzenia zapewniające pasażerom bezpłatny dostęp do internetu. Tym samym liczba takich pojazdów przekroczyć ma już 110, a zimą sieć będzie już w każdym wozie MPK.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z dostępu do internetu skorzystało już 26 tys. pasażerów. – Z tego 85 proc. łączyło się z siecią więcej, niż raz – mówi Tomasz Fulara, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. – Transfer jest wystarczający do przeglądania stron internetowych, albo sprawdzenia poczty.

Pojazdy, w których można za darmo korzystać z internetu oznaczone są charakterystycznymi symbolami. Aby połączyć się z siecią należy wyszukać w smartfonie lub tablecie sieć o nazwie MPK Lublin, a następnie zaakceptować jej regulamin. Później możemy już buszować w internecie bez obaw, że wykorzystamy swój limit danych przyznany przez operatora sieci komórkowej. Czas połączenia z siecią nie jest limitowany. Koszty transferu pokrywa MPK, to około 14 zł miesięcznie na pojazd.

Bezpłatny i bezprzewodowy dostęp do internetu po raz pierwszy pojawił się w Lublinie w czerwcu 2011 r. Początkowo odpowiednie podzespoły były montowane wyłącznie w nowych trolejbusach. Aż do września ubiegłego roku. Wtedy zapadła decyzja, że w takie urządzenia autobusy i trolejbusy MPK będą wyposażane masowo.

– Urządzenia montujemy sami – informuje Weronika Opasiak, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Zestaw podzespołów niezbędnych do tego, żeby na pokładzie autobusu lub trolejbusu dostępny był internet to koszt około 200 zł.

Teraz urządzenia zapewniające zasięg internetu działają w 36 autobusach i 26 trolejbusach. Do końca sierpnia miejski przewoźnik obiecuje zapewnić bezprzewodowy dostęp do sieci w kolejnych 25 autobusach i 25 trolejbusach. – Darmowy internet montowany jest w pierwszej kolejności w nowych wozach – dodaje Opasiak. Podtrzymujemy nasze deklaracje, że do końca roku 2015, Wi-Fi będzie w każdym naszym pojeździe.

– Łącznie to będzie ponad 300 autobusów i trolejbusów – mówi prezes MPK. – W internet wyposażymy także te starsze autobusy, dopóki nie będziemy ich wymieniać. Urządzenia można łatwo przemontować z jednego pojazdu do drugiego.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Teofila z grupy toruńskiej / 17 września 2015 o 22:23

A ksiundz prubuszcz mówił że to wifiri to przez diabła stworzone i żeby nie jeździć autobusami z tym.I żeby zamiast na bilet,na tace sypnąć.

Avatar
Kanonik / 17 września 2015 o 22:17

A jeszcze takie pytanie z ciekawości do pani rzecznik: Kiedy nastąpi zakup jakiegoś nowego taboru? Bo gdy ostatnio MPK zatrudniło rzeszę podwykonawców to miało to być "tymczasowo", ale od tamtej pory liczba wozów nie wzrosła (przez grzeczność nie będę liczył zakupu kolejnego zabytku do wyjazdu reprezentacyjnego). Ktoś może mi wyjaśnić dlaczego nie rozpisano normalnego przetargu w sytuacji gdy mpk brakło wozów? Zamiast tego nasze bogate miasto wolało płacić mpk górę kasy za wykonywane kursy przez podwykonawców (któż rzecz jasna byli tańsi od mpk).

Zrozum matole że podwykonawcy dostają kasę za same kursy.Z tego co wpływa do mpk,ta spółka musi jeszcze sprzątać i ochraniać przystanki.Ach cie to boli że mądrzejsi są mądrzejsi.

Zrozum matole że podwykonawcy dostają kasę za same kursy.Z tego co wpływa do mpk,ta spółka musi jeszcze sprzątać i ochraniać przystanki.Ach cie to boli że mądrzejsi są mądrzejsi.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 07:41
Foto ściągacz kliknięć :) Podobno gdzieśtam w tle jest jakiś autobus ;)
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 23:12
a na diabła nam to!!???lepiej klimy zamontować w tych co nie mają!! i oddajcie 44 na Armii Krajowej!!! i niech kierowcy nie udają,że nie widzą jak ktoś dobiega do autobusu!! wi-fi mało ważne!
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 22:06
porąbany pomysł !!! ile trwa przejazd po mieście ? pół godziny nie można wytrzymać bez dłubania w komórce ? zresztą większość małolatów ma internet w komórce
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 22:01

Mówcie co chcecie, ale dzięki Żukowi komunikacja miejska w Lublinie weszła na wyższy poziom. Jak sobie przypomnę autobusy jakie jeździły za Pruszona(otwarte w zimie drzwi, sople na kasownikach) to mi się robi zimno...

Rewelacji nie było ale przynajmniej jeżdziły punktualnie no moze poza tymi co musiały się przebic przez rondo koło Gali(ale 153, 156, 158 jezdziły co 3 min także problemów nie było) O jakim poziomie tu mowa??? Żuk rozmontował miejska firme bezboleśnie że nikt nie zauwazył. Do końca jego kadencji zostana tylko dwie linie PN-PD, E-W :(

Rewelacji nie było ale przynajmniej jeżdziły punktualnie no moze poza tymi co musiały się przebic przez rondo koło Gali(ale 153, 156, 158 jezdziły co 3 min także problemów nie było) O jakim poziomie tu mowa??? Żuk rozmontował miejska firme bezboleśnie że nikt nie zauwazył. Do końca jego kadencji zostana tylko dwie linie PN-PD, E-W :(

rozwiń
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 14:11
Wojtek wiedział jak zdjęcie zrobić hahah
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 13:25
Jestem lokalnym patriotą, i prawda jest taka, że widać że komunikacja się rozwija. Zwłaszcza widać jak ktoś z rodziny z pozalublina mnie odwiedzi,bo ich komentarze nie pozostawiają złudzeń że jest dobrze. Życzę tylko żeby trend się nie zmienił i było tylko lepiej ładniej i jeszcze przyjemniej. Pozdrawiam wszystkich sceptycznych, może kiedyś docenią, a jak nie to i tak ich sceptycyzm mam nadzieję nie zatrzyma pięknego rozwoju jakby nie było naszego miasta.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 13:17

Pani Opasiak, mam pytanie. Dla czego dopiero teraz ? Pański szef (co od jakiś 5 lat kupił cały JEDEN autobus i to nei nadajacy się do liniowego przewozu) obiecywał te WiFi przed wyborami że będzie do końca roku. Teraz odgrzewacie znowu kotleta, ale cóż tak to jest jak się ma parcie na szkło a firma upada w oczach. Bo co jest wart perzewoźnik bez własnych pojazdów, a te co ma ich średnia wieku wynosi ok. 20 lat ?

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 13:07
dzisiejsze czasy to już internet wszędzie ,ale miłe że pojawia się również w miejskiej komunikacji . zawsze to coś na plus dla naszego miasta
Avatar
Teofila z grupy toruńskiej / 17 września 2015 o 22:23

A ksiundz prubuszcz mówił że to wifiri to przez diabła stworzone i żeby nie jeździć autobusami z tym.I żeby zamiast na bilet,na tace sypnąć.

Avatar
Kanonik / 17 września 2015 o 22:17

A jeszcze takie pytanie z ciekawości do pani rzecznik: Kiedy nastąpi zakup jakiegoś nowego taboru? Bo gdy ostatnio MPK zatrudniło rzeszę podwykonawców to miało to być "tymczasowo", ale od tamtej pory liczba wozów nie wzrosła (przez grzeczność nie będę liczył zakupu kolejnego zabytku do wyjazdu reprezentacyjnego). Ktoś może mi wyjaśnić dlaczego nie rozpisano normalnego przetargu w sytuacji gdy mpk brakło wozów? Zamiast tego nasze bogate miasto wolało płacić mpk górę kasy za wykonywane kursy przez podwykonawców (któż rzecz jasna byli tańsi od mpk).

Zrozum matole że podwykonawcy dostają kasę za same kursy.Z tego co wpływa do mpk,ta spółka musi jeszcze sprzątać i ochraniać przystanki.Ach cie to boli że mądrzejsi są mądrzejsi.

Zrozum matole że podwykonawcy dostają kasę za same kursy.Z tego co wpływa do mpk,ta spółka musi jeszcze sprzątać i ochraniać przystanki.Ach cie to boli że mądrzejsi są mądrzejsi.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 07:41
Foto ściągacz kliknięć :) Podobno gdzieśtam w tle jest jakiś autobus ;)
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 23:12
a na diabła nam to!!???lepiej klimy zamontować w tych co nie mają!! i oddajcie 44 na Armii Krajowej!!! i niech kierowcy nie udają,że nie widzą jak ktoś dobiega do autobusu!! wi-fi mało ważne!
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 22:06
porąbany pomysł !!! ile trwa przejazd po mieście ? pół godziny nie można wytrzymać bez dłubania w komórce ? zresztą większość małolatów ma internet w komórce
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 22:01

Mówcie co chcecie, ale dzięki Żukowi komunikacja miejska w Lublinie weszła na wyższy poziom. Jak sobie przypomnę autobusy jakie jeździły za Pruszona(otwarte w zimie drzwi, sople na kasownikach) to mi się robi zimno...

Rewelacji nie było ale przynajmniej jeżdziły punktualnie no moze poza tymi co musiały się przebic przez rondo koło Gali(ale 153, 156, 158 jezdziły co 3 min także problemów nie było) O jakim poziomie tu mowa??? Żuk rozmontował miejska firme bezboleśnie że nikt nie zauwazył. Do końca jego kadencji zostana tylko dwie linie PN-PD, E-W :(

Rewelacji nie było ale przynajmniej jeżdziły punktualnie no moze poza tymi co musiały się przebic przez rondo koło Gali(ale 153, 156, 158 jezdziły co 3 min także problemów nie było) O jakim poziomie tu mowa??? Żuk rozmontował miejska firme bezboleśnie że nikt nie zauwazył. Do końca jego kadencji zostana tylko dwie linie PN-PD, E-W :(

rozwiń
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 14:11
Wojtek wiedział jak zdjęcie zrobić hahah
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 13:25
Jestem lokalnym patriotą, i prawda jest taka, że widać że komunikacja się rozwija. Zwłaszcza widać jak ktoś z rodziny z pozalublina mnie odwiedzi,bo ich komentarze nie pozostawiają złudzeń że jest dobrze. Życzę tylko żeby trend się nie zmienił i było tylko lepiej ładniej i jeszcze przyjemniej. Pozdrawiam wszystkich sceptycznych, może kiedyś docenią, a jak nie to i tak ich sceptycyzm mam nadzieję nie zatrzyma pięknego rozwoju jakby nie było naszego miasta.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 13:17

Pani Opasiak, mam pytanie. Dla czego dopiero teraz ? Pański szef (co od jakiś 5 lat kupił cały JEDEN autobus i to nei nadajacy się do liniowego przewozu) obiecywał te WiFi przed wyborami że będzie do końca roku. Teraz odgrzewacie znowu kotleta, ale cóż tak to jest jak się ma parcie na szkło a firma upada w oczach. Bo co jest wart perzewoźnik bez własnych pojazdów, a te co ma ich średnia wieku wynosi ok. 20 lat ?

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 13:07
dzisiejsze czasy to już internet wszędzie ,ale miłe że pojawia się również w miejskiej komunikacji . zawsze to coś na plus dla naszego miasta
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 6

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 2

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 4

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria