Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2012 r.
19:35
Edytuj ten wpis

Wiadomo, ile zapłacimy za wywóz śmieci w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 54 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Opłata będzie liczona od gospodarstwa: 32 zł miesięcznie od tych, co segregują odpady i 44 zł od pozostałych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Opłatę śmieciową” mieszkańcy mają wnosić na konto miasta. Wejdzie ona w życie od 1 lipca. Właśnie wtedy ma wystartować nowy system odbioru odpadów: Ratusz stanie się ich właścicielem, będzie zlecać ich wywóz opłacając go tym, co dostanie ze wspomnianej opłaty.

Ratusz miał do wyboru jeden z czterech mechanizmów jej obliczania: od osoby, od zużycia wody, od gospodarstwa lub od powierzchni lokalu
Prezydent wybrał dwie opcje. Pierwsza, z opłatą zależną od powierzchni, nie spodobała się radnym. – To nie metr kwadratowy produkuje śmieci, tylko ludzie – mówi radny Jarosław Pakuła (PO). Prezydent też proponował, by odrzucić ten wariant. Tak też się stało.

Wygrał wariant "opłata od gospodarstwa”: 32 zł/m-c za odpady segregowane i 44 zł za zmieszane. Ale opozycja ostro skrytykowała te kwoty. Sylwester Tułajew, szef klubu PiS wymieniał, ile wynosiłaby stawka od gospodarstwa w spółdzielniach mieszkaniowych, gdyby przeliczyć obowiązujące tam stawki od osoby. – W SM Kolejarz wychodzi 12,40 zł za mieszkanie, w SM Czechów 13,28 zł, w LSM 14,30 zł, a we wspólnocie przy Wojciechowskiej 9,81 zł. Na jakiej podstawie prezydent proponuje 32 zł? – pyta Tułajew.

Krytycy wskazywali też, że taki wariant uderzy w osoby mieszkające samotnie, bo zapłacą tyle samo, co rodziny. Prezydent tłumaczył, że odrzucił metodę "od osoby”, bo uderzałaby w rodziny wielodzietne.

Prezydent obiecał, że gdy tylko Sejm zmieni ustawę poszerzając wybór metod liczenia opłaty (a ma tak się stać), to zaproponuje zmianę systemu tak, by samotni i żyjący w rodzinach dwuosobowych płacili nie od lokalu, ale od osoby. – Około 14-15 zł od osoby – zapowiada Krzysztof Żuk.

Nie zgadzał się na odłożenie głosowania do zmiany ustawy przez Sejm, bo ta, która obowiązuje teraz nakazuje uchwalić stawki do końca 2012 r. – Ustawa jest zła, ale musimy się do niej zastosować – mówi Żuk. Obiecuje też zróżnicowanie stawki dla bloków i domów jednorodzinnych.

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Makarena126 / 22 grudnia 2012 o 11:18
Prezydent zakpił z osób samotnych i tyle, powinien pozwolić radnym wybrać spośród 4 wariantów i wtedy nie byłoby problemu. uważam że najsprawiedliwiej jest płacić od osoby. przecież każdy wie na ile dzieci go stać wiec po co ta obrona? ci co maja dzieci mają samochody, duze i ładne domy i wszytko co im potrzeba a i śmieci produkują o wiele więcej.a tzw. menele i tak nie zapłacą bo bedą woleli przepić. wygląda na to ze właśnie o takich prezydent myslał ale skrył to pod nazwą "rodziny wielodzietne" i zabezpieczył sobie fundusz. mamy płącić na meneli ot co.
Prezydent zakpił z osób samotnych i tyle, powinien pozwolić radnym wybrać spośród 4 wariantów i wtedy nie byłoby problemu. uważam że najsprawiedliwiej jest płacić od osoby. przecież każdy wie na ile dzieci go stać wiec po co ta obrona? ci co maja dzieci mają samochody, duze i ładne domy i wszytko co im potrzeba a i śmieci produkują o wiele więcej.a tzw. menele i tak nie zapłacą bo bedą woleli przepić. wygląda na to ze właśnie o takich prezydent myslał ale skrył to pod nazwą "rodziny wielodzietne" i zabezpieczył sobie fundusz. mamy ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2012 o 07:35
a niby dlaczego mamy płacić od gospodarstwa, lepiej od metrażu bo wiadomo, że duży metraż mieszkaniowy mają bogaci, bo wielodzietne to na paru metrach po kilkoro osób mieszka, także od metrażu bo jak bogatego stać go na duże mieszkanie to i stać go na wyższe opłaty i tym sposobem bogaty zapłaci za tych biednych, a nie, że biedni samotni czy mniejsze rodziny mają płacić za rozmnażające się rodziny. Podejrzewam, że prezydent i radni mają duży metraż mieszkaniowy i oni będą mogli się wykazać w wspieraniu biedniejszych.Od metrażu nie przeszło, bo wiadomo sami sobie nie podwyższą opłat, metraż w/g nich nie produkuje śmieci a gospodarstwo produkuje ale w zależności ile osób mieszka,
a niby dlaczego mamy płacić od gospodarstwa, lepiej od metrażu bo wiadomo, że duży metraż mieszkaniowy mają bogaci, bo wielodzietne to na paru metrach po kilkoro osób mieszka, także od metrażu bo jak bogatego stać go na duże mieszkanie to i stać go na wyższe opłaty i tym sposobem bogaty zapłaci za tych biednych, a nie, że biedni samotni czy mniejsze rodziny mają płacić za rozmnażające się rodziny. Podejrzewam, że prezydent i radni mają duży metraż mieszkaniowy i oni będą mogli się wykazać w wspieraniu biedniejszych.Od metrażu nie przeszło... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 22:12
[quote name='on' timestamp='1356094442' post='712429']
takie rozwiazanie wykorzystane jest w wielkiej brytanii, i tam jakos nikt nie placze ze jestem samotny, i ze drogo, kazdy solidarnie placi tyle samo miesiecznie od mieszkania, i nieważne czy mieszka tam emerytka, czy 15 arabusów
jedni beda placic wiecej, inni beda placic teraz mniej, karta sie odwrocila, zawsze bedzie ktos niezadowolony
[/quote]


a huk mnie obchodzi wielka brytania, tylko napisz jeszcze ile w tej wielkiej brytania zarabiają i ile mają emeryci, bo ja pracuję i kuźwa po 35 latach pracy mam aż 1350 zł netto, by to huk trafił i jeszcze mam płacić za wielodzietne, którzy rozmnażają się jak króliki, masz ochotę to płać nikt ci nie broni, a może też jeszcze za mnie zapłacisz
[quote name='on' timestamp='1356094442' post='712429']
takie rozwiazanie wykorzystane jest w wielkiej brytanii, i tam jakos nikt nie placze ze jestem samotny, i ze drogo, kazdy solidarnie placi tyle samo miesiecznie od mieszkania, i nieważne czy mieszka tam emerytka, czy 15 arabusów
jedni beda placic wiecej, inni beda placic teraz mniej, karta sie odwrocila, zawsze bedzie ktos niezadowolony
[/quote]


a huk mnie obchodzi wielka brytania, tylko napisz jeszcze ile w tej wielkiej bryta... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 22:09
[quote name='.' timestamp='1356093279' post='712422']
A czemuż to osoba samotna ma płacić tyle samo co rodzina wielodzietna? Toż to głupota i złodziejstwo. Każdy pamięta, kto jest teraz prezydentem miasta i kariery politycznej ten pan już chyba w mieście nie zrobi. Jeżeli kogoś stać na dzieci, to stać i na opłacanie stawki za realną produkcję śmieci. Czemu trzeba dopłacać do takich osób? Wszędzie ulgi, zniżki, itp.... ciekawe kto za to płaci?
[/quote]



nie szkodzi, że nie zostanie dalej prezydentem, on będzie w stanie mieć inną i dalej za godne pieniądze posadę,
[quote name='.' timestamp='1356093279' post='712422']
A czemuż to osoba samotna ma płacić tyle samo co rodzina wielodzietna? Toż to głupota i złodziejstwo. Każdy pamięta, kto jest teraz prezydentem miasta i kariery politycznej ten pan już chyba w mieście nie zrobi. Jeżeli kogoś stać na dzieci, to stać i na opłacanie stawki za realną produkcję śmieci. Czemu trzeba dopłacać do takich osób? Wszędzie ulgi, zniżki, itp.... ciekawe kto za to płaci?
[/quote]



nie szkodzi, że nie zostani... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 22:06
[quote name='Hahaha' timestamp='1356088893' post='712381']
Coś mi się nie chce w to wierzyć...
Psy srają na klatce schodowej, sąsiedzi wyrzucają śmieci przez okna - to gdzie ty człowieku mieszkasz???? W slamsach????
I jeszcze sąsiadów po wyższych studiach do swojej bajki wsadzasz, którzy rzekomo nie maja w domu ani jednej książki. A zaglądałeś im do każdego pokoju?
Jakieś dyrdymały gość opowiada - albo wyssane z palca bajki, albo jakiś lek na uwiąd starczy się przyda....
Hahaha
I chyba komuś innemu tu mózg sparzyło...
[/quote]


przecież on pisze, ze to są osoby po studiach prywatnych, a prywatne , wiadomo, zapłacisz i masz, nie musisz się uczyć.
[quote name='Hahaha' timestamp='1356088893' post='712381']
Coś mi się nie chce w to wierzyć...
Psy srają na klatce schodowej, sąsiedzi wyrzucają śmieci przez okna - to gdzie ty człowieku mieszkasz???? W slamsach????
I jeszcze sąsiadów po wyższych studiach do swojej bajki wsadzasz, którzy rzekomo nie maja w domu ani jednej książki. A zaglądałeś im do każdego pokoju?
Jakieś dyrdymały gość opowiada - albo wyssane z palca bajki, albo jakiś lek na uwiąd starczy się przyda....
Hahaha
I... rozwiń
Avatar
Tańczący z korupcją... / 21 grudnia 2012 o 20:39
[color=#ff0000][size=6]Brak informacji o tym ile zapłacono grupie trzymającej władzę za lodziarską ustawę... [url="http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/resort-gubi-sie-w-argumentach-na-temat-przetargow-smieciowych,42629.html"]czytać tutaj[/url][/size][/color]
Avatar
warchoł / 21 grudnia 2012 o 20:01
Mieszkam w dużym domu .Zajmuję z żoną 300m2. Jest nas dwie osoby .Ile śmieci produkuję? Czy tyle ile rodzina 5 osobowa w mieszkaniu 49m2????Ja mam płacić od metra kw. aby dokładać do rodzin wielodzietnych ? A ile maja płacić ci którzy wynajmują nielegalnie stancje dla studentów itp.....????W końcu pazerne miasto musi zebrać kasę aby wybudować przybytek dla kiboli i by mieć na jego utrzymanie..
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 17:33
W końcu jakieś obniżki.. niby 8zł bo teraz 40zł się płaci ale zawsze coś.
Avatar
Kierowca Bombowca / 21 grudnia 2012 o 16:22
O - jak fajnie.
Teraz płacę 61 zeta miesięcznie, a będę płacił 32 zeta miesięcznie.
A te darmozjady, podrzucające mi śmieci do pojemnika, ledwie go rano w dniu zbiórki za furtkę wystawię i palące odpadami w piecach, tak że co rano widać syf na szybach samochodu zostawionego na podjeździe, w końcu zapłacą za siebie (a nie ja płacić muszę za nich).
Avatar
monika / 21 grudnia 2012 o 14:58
Pan prezydent zrozumiał, że jego propozycja płacenia za śmieci od metrażu jest niewłaściwa, ale jakoś już nie zrozumiał, iż tak jak mieszkanie nie produkuje śmieci tylko ludzie, tak gospodarstwo gospodarstwu nie jest równe. W jednym gosp. jest 1 osoba, a w drugim 7. I prawda jest taka, że normalnych wielodzietnych rodzin jest tyle co kot napłakał, zatem troska pana prezydenta jest nie o tych, którzy bulą na niego podatki i go utrzymują, ale o tych, którzy stoją po zapomogi, nie dlatego, że znaleźli się w trudnej sytuacji losowej, a dlatego, iż to u nich standard. Poza tym w demokracji to jest tak, że samemu się decyduje z kim chce się podpisać umowę, a państwo jest od tego, aby pilnowało przestrzegania prawa, w tym przypadku, aby nikt nie wyrzucał śmieci, gdzie nie ich miejsce. Dzisiaj ludzie mają na ogól po jednym dziecku, a i tak to dziecko gdy tylko ma możliwość opuszcza Lublin, bo tu nie znajdzie pracy, zatem dlaczego pan prezydent mając możliwość wyboru opłaty od osoby, wybiera tę niesprawiedliwą? Bo doskonale wie, że gospodarstw wielodzietnych jest znacznie mniej i na ogół śmieci im nie przeszkadzają. I żałosna jest ta fałszywa troska. To wynik rozrzutności i długów samorządowych, które jak zwykle my musimy spłacać. Jaki rząd w państwie taka władza w mieście. Ale i tak polecicie ich wybierać, bo myślą za Was media, a do szczęścia wystarczy Wam festyn i otwarcie lotniska, które oby nie zbankrutowało w krótszym czasie, niż wynosi staż spółki, która je wybudowała, zresztą także w dużej części za Wasze (nasze) pieniądze.
Pan prezydent zrozumiał, że jego propozycja płacenia za śmieci od metrażu jest niewłaściwa, ale jakoś już nie zrozumiał, iż tak jak mieszkanie nie produkuje śmieci tylko ludzie, tak gospodarstwo gospodarstwu nie jest równe. W jednym gosp. jest 1 osoba, a w drugim 7. I prawda jest taka, że normalnych wielodzietnych rodzin jest tyle co kot napłakał, zatem troska pana prezydenta jest nie o tych, którzy bulą na niego podatki i go utrzymują, ale o tych, którzy stoją po zapomogi, nie dlatego, że znaleźli się w trudnej sytuacji losowej, a dlatego, ... rozwiń
Avatar
Makarena126 / 22 grudnia 2012 o 11:18
Prezydent zakpił z osób samotnych i tyle, powinien pozwolić radnym wybrać spośród 4 wariantów i wtedy nie byłoby problemu. uważam że najsprawiedliwiej jest płacić od osoby. przecież każdy wie na ile dzieci go stać wiec po co ta obrona? ci co maja dzieci mają samochody, duze i ładne domy i wszytko co im potrzeba a i śmieci produkują o wiele więcej.a tzw. menele i tak nie zapłacą bo bedą woleli przepić. wygląda na to ze właśnie o takich prezydent myslał ale skrył to pod nazwą "rodziny wielodzietne" i zabezpieczył sobie fundusz. mamy płącić na meneli ot co.
Prezydent zakpił z osób samotnych i tyle, powinien pozwolić radnym wybrać spośród 4 wariantów i wtedy nie byłoby problemu. uważam że najsprawiedliwiej jest płacić od osoby. przecież każdy wie na ile dzieci go stać wiec po co ta obrona? ci co maja dzieci mają samochody, duze i ładne domy i wszytko co im potrzeba a i śmieci produkują o wiele więcej.a tzw. menele i tak nie zapłacą bo bedą woleli przepić. wygląda na to ze właśnie o takich prezydent myslał ale skrył to pod nazwą "rodziny wielodzietne" i zabezpieczył sobie fundusz. mamy ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2012 o 07:35
a niby dlaczego mamy płacić od gospodarstwa, lepiej od metrażu bo wiadomo, że duży metraż mieszkaniowy mają bogaci, bo wielodzietne to na paru metrach po kilkoro osób mieszka, także od metrażu bo jak bogatego stać go na duże mieszkanie to i stać go na wyższe opłaty i tym sposobem bogaty zapłaci za tych biednych, a nie, że biedni samotni czy mniejsze rodziny mają płacić za rozmnażające się rodziny. Podejrzewam, że prezydent i radni mają duży metraż mieszkaniowy i oni będą mogli się wykazać w wspieraniu biedniejszych.Od metrażu nie przeszło, bo wiadomo sami sobie nie podwyższą opłat, metraż w/g nich nie produkuje śmieci a gospodarstwo produkuje ale w zależności ile osób mieszka,
a niby dlaczego mamy płacić od gospodarstwa, lepiej od metrażu bo wiadomo, że duży metraż mieszkaniowy mają bogaci, bo wielodzietne to na paru metrach po kilkoro osób mieszka, także od metrażu bo jak bogatego stać go na duże mieszkanie to i stać go na wyższe opłaty i tym sposobem bogaty zapłaci za tych biednych, a nie, że biedni samotni czy mniejsze rodziny mają płacić za rozmnażające się rodziny. Podejrzewam, że prezydent i radni mają duży metraż mieszkaniowy i oni będą mogli się wykazać w wspieraniu biedniejszych.Od metrażu nie przeszło... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 22:12
[quote name='on' timestamp='1356094442' post='712429']
takie rozwiazanie wykorzystane jest w wielkiej brytanii, i tam jakos nikt nie placze ze jestem samotny, i ze drogo, kazdy solidarnie placi tyle samo miesiecznie od mieszkania, i nieważne czy mieszka tam emerytka, czy 15 arabusów
jedni beda placic wiecej, inni beda placic teraz mniej, karta sie odwrocila, zawsze bedzie ktos niezadowolony
[/quote]


a huk mnie obchodzi wielka brytania, tylko napisz jeszcze ile w tej wielkiej brytania zarabiają i ile mają emeryci, bo ja pracuję i kuźwa po 35 latach pracy mam aż 1350 zł netto, by to huk trafił i jeszcze mam płacić za wielodzietne, którzy rozmnażają się jak króliki, masz ochotę to płać nikt ci nie broni, a może też jeszcze za mnie zapłacisz
[quote name='on' timestamp='1356094442' post='712429']
takie rozwiazanie wykorzystane jest w wielkiej brytanii, i tam jakos nikt nie placze ze jestem samotny, i ze drogo, kazdy solidarnie placi tyle samo miesiecznie od mieszkania, i nieważne czy mieszka tam emerytka, czy 15 arabusów
jedni beda placic wiecej, inni beda placic teraz mniej, karta sie odwrocila, zawsze bedzie ktos niezadowolony
[/quote]


a huk mnie obchodzi wielka brytania, tylko napisz jeszcze ile w tej wielkiej bryta... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 22:09
[quote name='.' timestamp='1356093279' post='712422']
A czemuż to osoba samotna ma płacić tyle samo co rodzina wielodzietna? Toż to głupota i złodziejstwo. Każdy pamięta, kto jest teraz prezydentem miasta i kariery politycznej ten pan już chyba w mieście nie zrobi. Jeżeli kogoś stać na dzieci, to stać i na opłacanie stawki za realną produkcję śmieci. Czemu trzeba dopłacać do takich osób? Wszędzie ulgi, zniżki, itp.... ciekawe kto za to płaci?
[/quote]



nie szkodzi, że nie zostanie dalej prezydentem, on będzie w stanie mieć inną i dalej za godne pieniądze posadę,
[quote name='.' timestamp='1356093279' post='712422']
A czemuż to osoba samotna ma płacić tyle samo co rodzina wielodzietna? Toż to głupota i złodziejstwo. Każdy pamięta, kto jest teraz prezydentem miasta i kariery politycznej ten pan już chyba w mieście nie zrobi. Jeżeli kogoś stać na dzieci, to stać i na opłacanie stawki za realną produkcję śmieci. Czemu trzeba dopłacać do takich osób? Wszędzie ulgi, zniżki, itp.... ciekawe kto za to płaci?
[/quote]



nie szkodzi, że nie zostani... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 22:06
[quote name='Hahaha' timestamp='1356088893' post='712381']
Coś mi się nie chce w to wierzyć...
Psy srają na klatce schodowej, sąsiedzi wyrzucają śmieci przez okna - to gdzie ty człowieku mieszkasz???? W slamsach????
I jeszcze sąsiadów po wyższych studiach do swojej bajki wsadzasz, którzy rzekomo nie maja w domu ani jednej książki. A zaglądałeś im do każdego pokoju?
Jakieś dyrdymały gość opowiada - albo wyssane z palca bajki, albo jakiś lek na uwiąd starczy się przyda....
Hahaha
I chyba komuś innemu tu mózg sparzyło...
[/quote]


przecież on pisze, ze to są osoby po studiach prywatnych, a prywatne , wiadomo, zapłacisz i masz, nie musisz się uczyć.
[quote name='Hahaha' timestamp='1356088893' post='712381']
Coś mi się nie chce w to wierzyć...
Psy srają na klatce schodowej, sąsiedzi wyrzucają śmieci przez okna - to gdzie ty człowieku mieszkasz???? W slamsach????
I jeszcze sąsiadów po wyższych studiach do swojej bajki wsadzasz, którzy rzekomo nie maja w domu ani jednej książki. A zaglądałeś im do każdego pokoju?
Jakieś dyrdymały gość opowiada - albo wyssane z palca bajki, albo jakiś lek na uwiąd starczy się przyda....
Hahaha
I... rozwiń
Avatar
Tańczący z korupcją... / 21 grudnia 2012 o 20:39
[color=#ff0000][size=6]Brak informacji o tym ile zapłacono grupie trzymającej władzę za lodziarską ustawę... [url="http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/resort-gubi-sie-w-argumentach-na-temat-przetargow-smieciowych,42629.html"]czytać tutaj[/url][/size][/color]
Avatar
warchoł / 21 grudnia 2012 o 20:01
Mieszkam w dużym domu .Zajmuję z żoną 300m2. Jest nas dwie osoby .Ile śmieci produkuję? Czy tyle ile rodzina 5 osobowa w mieszkaniu 49m2????Ja mam płacić od metra kw. aby dokładać do rodzin wielodzietnych ? A ile maja płacić ci którzy wynajmują nielegalnie stancje dla studentów itp.....????W końcu pazerne miasto musi zebrać kasę aby wybudować przybytek dla kiboli i by mieć na jego utrzymanie..
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 17:33
W końcu jakieś obniżki.. niby 8zł bo teraz 40zł się płaci ale zawsze coś.
Avatar
Kierowca Bombowca / 21 grudnia 2012 o 16:22
O - jak fajnie.
Teraz płacę 61 zeta miesięcznie, a będę płacił 32 zeta miesięcznie.
A te darmozjady, podrzucające mi śmieci do pojemnika, ledwie go rano w dniu zbiórki za furtkę wystawię i palące odpadami w piecach, tak że co rano widać syf na szybach samochodu zostawionego na podjeździe, w końcu zapłacą za siebie (a nie ja płacić muszę za nich).
Avatar
monika / 21 grudnia 2012 o 14:58
Pan prezydent zrozumiał, że jego propozycja płacenia za śmieci od metrażu jest niewłaściwa, ale jakoś już nie zrozumiał, iż tak jak mieszkanie nie produkuje śmieci tylko ludzie, tak gospodarstwo gospodarstwu nie jest równe. W jednym gosp. jest 1 osoba, a w drugim 7. I prawda jest taka, że normalnych wielodzietnych rodzin jest tyle co kot napłakał, zatem troska pana prezydenta jest nie o tych, którzy bulą na niego podatki i go utrzymują, ale o tych, którzy stoją po zapomogi, nie dlatego, że znaleźli się w trudnej sytuacji losowej, a dlatego, iż to u nich standard. Poza tym w demokracji to jest tak, że samemu się decyduje z kim chce się podpisać umowę, a państwo jest od tego, aby pilnowało przestrzegania prawa, w tym przypadku, aby nikt nie wyrzucał śmieci, gdzie nie ich miejsce. Dzisiaj ludzie mają na ogól po jednym dziecku, a i tak to dziecko gdy tylko ma możliwość opuszcza Lublin, bo tu nie znajdzie pracy, zatem dlaczego pan prezydent mając możliwość wyboru opłaty od osoby, wybiera tę niesprawiedliwą? Bo doskonale wie, że gospodarstw wielodzietnych jest znacznie mniej i na ogół śmieci im nie przeszkadzają. I żałosna jest ta fałszywa troska. To wynik rozrzutności i długów samorządowych, które jak zwykle my musimy spłacać. Jaki rząd w państwie taka władza w mieście. Ale i tak polecicie ich wybierać, bo myślą za Was media, a do szczęścia wystarczy Wam festyn i otwarcie lotniska, które oby nie zbankrutowało w krótszym czasie, niż wynosi staż spółki, która je wybudowała, zresztą także w dużej części za Wasze (nasze) pieniądze.
Pan prezydent zrozumiał, że jego propozycja płacenia za śmieci od metrażu jest niewłaściwa, ale jakoś już nie zrozumiał, iż tak jak mieszkanie nie produkuje śmieci tylko ludzie, tak gospodarstwo gospodarstwu nie jest równe. W jednym gosp. jest 1 osoba, a w drugim 7. I prawda jest taka, że normalnych wielodzietnych rodzin jest tyle co kot napłakał, zatem troska pana prezydenta jest nie o tych, którzy bulą na niego podatki i go utrzymują, ale o tych, którzy stoją po zapomogi, nie dlatego, że znaleźli się w trudnej sytuacji losowej, a dlatego, ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 1

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 7 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 5

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 22 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 67 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!