sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Wiadomo, kto dostanie 100 tys. zł od IKEA. Gdzie powstanie "Wspólna Przestrzeń"?

Dodano: 27 kwietnia 2017, 07:33
Autor: toma

Kooperatywa Lubelska
Kooperatywa Lubelska (fot. IKEA)

Wiemy, kto otrzyma 100 tys. zł na realizację swoich pomysłów w konkursie „Projekt w sąsiedztwie” zorganizowanym przez IKEA. O zwycięstwie zadecydowały zaledwie 32 głosy.

Najlepszy wynik (1149 głosów) uzyskał projekt „Wspólna Przestrzeń” zgłoszony przez Kooperatywę Lubelską. Jego celem jest stworzenie niekomercyjnego miejsca dla wszystkich mieszkańców Lublina, które połączy lokalnych rolników dostarczających żywność ekologiczną oraz osoby chcące prowadzić zdrowy styl życia. W ramach przedsięwzięcia mają odbywać się warsztaty i wykłady oraz organizowane w różnych miejscach Lublina targi.

– Wspólna Przestrzeń to pomysł na stworzenie miejsca otwartego dla wszystkich mieszkańców Lublina. Będzie się ona mieściła przy ul. Probostwo. Chcemy, by odbywały się w niej m.in. warsztaty na temat zdrowego, ekologicznego odżywiania oraz tzw. Spotkania Sąsiedzkie - aby lepiej się poznać przy wspólnym gotowaniu czy pieczeniu. Planujemy też spotkania z cyklu Lubelskie Smaki Świata, mające na celu integrację oraz wymianę doświadczeń lublinian pochodzących z różnych krajów. Chcemy, dzięki kuchni z różnych części świata, odkrywać i dzielić się kulturą różnych miejsc – mówi Sylwia Janasz z Kooperatywy Lubelskiej.

W ciągu najbliższych miesięcy IKEA Lublin wraz z Kooperatywą Lubelską będą pracować nad realizacją pomysłu, przygotowując lokal przy ul. Probostwo, aby stworzyć w nim Wspólną Przestrzeń. Zajmą się także przygotowaniem planu warsztatów i spotkań, które mają się tam odbywać.

Oprócz zwycięskiego projektu, 1117 głosów zdobył projekt „Samodzielnia – Lubelska Przestrzeń Kreatywna” Piotra Skrzypczaka, Pawła Cegiełko i Szymona Pietrasiewicza. 330 osób zagłosowało zaś na pomysł Krzysztofa Kowalika „Cykel Lublin – Rower dla Lublina”.

IKEA Projekt w sąsiedztwie - prezentacje projektów

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 kwietnia 2017 o 17:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wow. Czapki z głów. Widać że IKEA stawia na dobre pomysły, które zachęciły ogromną liczbę ludzi do oddania głosu na jeden z projektów. Nie znam się zbytnio na matematyce ale te prawie "czy" tysiące z 400 tyś naszych mieszkańców daje frekwencję na poziomie 70-80%. Brawo:D , Szkoda że tego sukcesu nie podsumował ktoś z IKEA
Rozwiń
Gość
Gość (27 kwietnia 2017 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dalibyście te 100 tys na remont przedszkoli i wyposażenie, a nie jakieś gówno w polu i fiołki w Neapolu. Ale przecież nikt by wtedy kaski nie przytulił na lody.
Rozwiń
Gość
Gość (27 kwietnia 2017 o 11:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
słaby wynik - Porozumienia Rowerowego.
Rozwiń
Gość
Gość (27 kwietnia 2017 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam nadzieje, że to będzie wegetariański targ albo nawet wegański? bo piszecie, że "które połączy lokalnych rolników dostarczających żywność ekologiczną" ...ale wg rolników to zwierzęta gospodarskie przeznaczone do konsumpcji także mogą być ekologiczne ... więc jak to będzie? Tego pewnie nie uwzględniliście w swoim jakże nowatorskim projekcie ... œspólnej Przestrzeni ....
Rozwiń
Gość
Gość (27 kwietnia 2017 o 10:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Samo-DZIELNIA, szacun na DZIELNI ... ten Pietrasiewicz to ma jakąś słabość do tego słowa :))))))))))))))))))) na stepny będzie projekt, na browara z DZIELNI-cowym????????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!