piątek, 22 września 2017 r.

Lublin

Wiarygodność wiary

Dodano: 21 września 2001, 19:50

W dniach 18-21 września obradował w KUL II Międzynarodowy Kongres Teologii Fundamentalnej. - To było doskonałe doświadczenie przeżycia jedności, zbliżenia uczonych z różnych krajów. Jeżeli mówimy o globalizacji i o Unii Europejskiej to właśnie tu był widoczny jakiś znak życzliwości, a równocześnie troski, by chrześcijaństwo było wiarygodne - mówi ks. prof. Marian Rusecki, zajmujący się sprawami organizacyjnymi.

Konferencja stanowiła okazję do podzielenie się przez księży z Niemiec, Włoch i Polski, wybitnych znawców problemów religioznawstwa, refleksjami na temat aktualnych wydarzeń w świecie.
- Terroryzm ma to do siebie, że jest ślepy w swoich skutkach, to znaczy dotyka również ludzi niewinnych, ale nie jest ślepy w swoich przyczynach - stwierdził w kontekście ataku zbrojnego na Stany Zjednoczone i podejrzeń o to wyznawców religii muzułmańskiej ks. prof. Waldemar Chrostowski. - W Koranie nie ma zachęt do czegoś takiego, jak zabijanie innych ludzi. Islam jest religią pokoju, podobnie jak judaizm, a samobójstwo jest czymś obcym religii muzułmańskiej. Jeśli ktoś wybiera samobójstwo jako rozpaczliwą drogę rozwiązania pewnych problemów to musimy postawić pytanie: dlaczego tak się dzieje? I szukanie odpowiedzi w religii uważam za nieporozumienie. (św)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!