wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Wicemarszałek Sosnowski o kontroli CBA: Głupia sytuacja

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 grudnia 2012, 16:07
Autor: Rafał Panas

Sławomir Sosnowski (pierwszy z prawej) (Maciej Kaczanowski)
Sławomir Sosnowski (pierwszy z prawej) (Maciej Kaczanowski)

– Głupia sytuacja. Fundusz przejęli likwidatorzy, którzy nie informowali mnie w jakim stanie jest firma i ja tą sprawę wymazałem z pamięci. Fundusz nie przeprowadził żadnej operacji finansowej, nie został zarejestrowany w urzędzie skarbowym, nie miał konta bankowego – tłumaczy Sławomir Sosnowski z PSL, który ma być odwołany ze stanowiska wicemarszałka po kontroli CBA.

Działalność wicemarszałka prześwietliła w listopadzie CBA. Okazało się, że od 2004 roku Sławomir Sosnowski zasiada w radzie nadzorczej Samorządowego Funduszu Pożyczkowego Powiatu Radzyńskiego Karbona - Polska Grupa Spółdzielni Pożyczkowych w Likwidacji. Oznacza to, że złamał ustawę ograniczającą działalność gospodarczą osób sprawujących kierownicze funkcje w samorządach.

– Na najbliższej grudniowej sesji sejmiku marszałek Krzysztof Hetman przedstawi wniosek o odwołanie Sławomira Sosnowskiego ze stanowiska wicemarszałka – informowała po czwartkowym zarządzie województwa Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

Sosnowski wydał oświadczenie, w którym tłumaczy: Karbona jest w likwidacji od siedmiu lat, a ja faktycznie nie pełnię w funduszu żadnej funkcji. Twierdzi też, że likwidatorzy funduszu nie wprowadzili zmian do rejestru sądowego.

– Głupia sytuacja. Fundusz przejęli likwidatorzy, którzy nie informowali mnie w jakim stanie jest firma i ja tą sprawę wymazałem z pamięci. Fundusz nie przeprowadził żadnej operacji finansowej, nie został zarejestrowany w urzędzie skarbowym, nie miał konta bankowego – tłumaczy Sosnowski.

To nie pierwsza taka wpadka. W marcu 2011 roku CBA stwierdziła, że Sosnowski złamał przepisy antykorupcyjne zasiadając w komisji rewizyjnej spółdzielni rolniczej z Radzynia Podlaskiego. Wtedy mu się upiekło. Sejmik odwołał go z funkcji wicemarszałka, ale po chwili na wniosek Hetmana powołał go ponownie.

Tym razem Sosnowski na stanowisko nie wróci. – Marszałek już rozgląda się za nowymi kandydatami na wicemarszałka – mówi Beata Górka.

Nowy wicemarszałek również będzie związany z PSL.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mecenas
gb3
qwerty
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mecenas
mecenas (7 grudnia 2012 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='qwerty' timestamp='1354875438' post='706416']
A może CBA posprawdza jakim cudem wygrywają konkursy na stanowiska żony,mężowie, ciotki zatrudnionych już tam ludzi? Teścik podsunięty pod nos przed konkursem? Urząd ...to rodzinna firma.
[/quote]CBA nie jest od sprawdzania,tylko od ochrony tego procederu.
Rozwiń
gb3
gb3 (7 grudnia 2012 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Marszałku trzymamy kciuki i dziekujemy za lata cieżkiej pracy! Głupie i przestarzałe przepisy oraz słuzbisci z CBA niech Pana nie zniechecaja. Niech Pan nie znika z zycia Lubelszczyzny!
Rozwiń
qwerty
qwerty (7 grudnia 2012 o 11:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może CBA posprawdza jakim cudem wygrywają konkursy na stanowiska żony,mężowie, ciotki zatrudnionych już tam ludzi? Teścik podsunięty pod nos przed konkursem? Urząd ...to rodzinna firma.
Rozwiń
IREK
IREK (7 grudnia 2012 o 06:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ooooooooooo to Zauszni mają narobione w gatkach np.:Piotruś z Grażynką i Dareczkiem, Arturek i Sławek.

Oj nadciągają ciemne chmury !!!
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2012 o 06:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='czytelnik' timestamp='1354829692' post='706256']
szkoda mi wszystkich, którzy nabierają się na ewidentnie sterowaną akcję CBA. Nikt nie zauważa (albo nie chce zauważyć), że Sosnowski nie brał z tej ani z poprzedniej "funkcji na papierze" żadnej kasy, a CBA oczywiście całkiem przypadkowo.. przy poprzedniej sprawie nie dostrzegło wskazywaneej teraz funkcji - choć jak czytamy fundusz jest w likwidacji od kilku lat.
No ale poszła w eter super informacja medialna, że marszałek jest be i można się poudzielać na forum tak jak nam CBA zagra:)
[/quote]

Czego tego nie wykryli przed rokiem tylko jest to dawkowane. Jest to kolejny przykład niszczenia uczciwego pracowitego człowieka. Samorządowca z wielotysięcznym poparciem. Panie Sławku bądź Pan odporny na te ataki. Jesteśmy z Panem trzymamy kciuki. Pan zawsze dla nas miał czas.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!