sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Więcej energii dla DSK. Przebudują zasilanie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 września 2013, 19:00
Autor: (IZI)

 (Archiwum)
(Archiwum)

Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa zasilania Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Bez nowej sieci, podłączanie kolejnych urządzeń, groziłoby awarią.

– Sieć jest już wyeksploatowana, a jednocześnie dostawy energii są już niewystarczające na potrzeby szpitala – przyznaje Adam Fimiarz, zastępca dyrektora szpitala ds. infrastruktury.

– Żeby podłączyć nową aparaturę, potrzebujemy modernizacji zasilania. Sieć jest już przeciążona. Montaż dodatkowych urządzeń może prowadzić do awarii.

Szpital ogłosił już przetarg na wykonanie przebudowy zasilania. Inwestycja ma się zakończyć w listopadzie przyszłego roku, ale pierwsze prace powinny ruszyć już niebawem.

– Mamy duże pieniądze do wydania na tą inwestycję jeszcze w tym roku. W przyszłym tygodniu nastąpi otwarcie ofert złożonych w przetargu – mówi dyr. Fimiarz.

O jaką kwotę dokładnie chodzi? Tego dyrekcja jeszcze nie chce zdradzać, ale nowe zasilanie to niemały wydatek. Chodzi nie tylko o budowę nowych przyłączy, ale także o nowe rozdzielnie, budowę agregatu prądotwórczego, który zapewni zasilanie rezerwowe i o szereg innych prac.

Dla DSK to bardzo ważna inwestycja, bez której trudno byłoby rozwijać szpital.

– Jeśli sieć zostanie przebudowana, to prawdopodobnie zakupimy i zainstalujemy rezonans magnetyczny – mówi dyr. Fimiarz. – Aplikujemy o środki z funduszy norweskich i rezonans magnetyczny jest jednym z docelowych zadań uwzględnionych w naszym projekcie. Mamy nadzieje, że nasz wniosek przejdzie pozytywnie ocenę merytoryczną.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Bratek
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Bratek
Bratek (20 września 2013 o 07:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Potrzebują zasilania!
Tę inwestycję!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!