środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Więcej kamer na ulicach Lublina. Gdzie pojawi się monitoring?

Dodano: 29 lipca 2016, 18:14
Autor: Dominik Smaga

O nowe kamery powiększy się sieć miejskiego monitoringu. Zawisną m.in. na Tatarach, Wrotkowie, czy w parku Jana Pawła II. Kilkadziesiąt innych, które już pilnują ulic, miasto ma wymienić na lepsze.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Właśnie ogłoszono przetarg na takie prace. Wszystko ma być zaprojektowane i wykonane w 90 dni. Tyle czasu dostanie od miasta zwycięzca przetargu. To oznacza, że już pod koniec roku obraz z kamer ma być lepszy, a szklane oczy zajrzą tam, gdzie jeszcze nie zaglądały.

Miasto wskazało w sumie 11 nowych lokalizacji kamer nie dość, że obrotowych, to jeszcze obracających się szybko. Dwa takie urządzenia mają trafić na Czuby do parku Jana Pawła II. Jedna ma być zainstalowana w rejonie kładki przerzuconej nad wąwozem w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 51, zaś druga ma pomóc w pilnowaniu porządku w rejonie parkowej altany.

Kolejna obrotowa kamera trafić ma na blok mieszkalny przy ul. Koryznowej 2b, zwany „Pekinem”, następna zawiśnie na górze budynku przy ul. Braci Wieniawskich 5 naprzeciw Aldika, następne na bloku przy Gospodarczej 6, budynku przy ul. Nałkowskich 105.

Nowe kamery zagęszczą też sieć monitoringu w ścisłym centrum. Miasto zamierza je zamontować na ul. Narutowicza (przy pl. Kochanowskiego), na samym środku skrzyżowania ul. Okopowej i Hempla, na przecięciu ul. Okopowej i Chopina, przy Lubartowskiej 7 (od strony Szambelańskiej) oraz na rogu Przemysłowej i Farbiarskiej.

W tym samym, ogłoszonym właśnie przetargu, Urząd Miasta zleca wymianę 30 już działających kamer ulicznego monitoringu. Analogowe urządzenia mają być zastąpione cyfrowymi. 

Tu wymienią kamery

3 Maja – kuratorium, Świętoduska 3, pl. Litewski 3, Krakowskie Przedmieście 78, Hipoteczna 4, Skłodowskiej 30, Skłodowskiej 13, Lipowa/Ofiar Katynia, Królewska (przed archikatedrą), Rynek 5, Rynek 14, Złota 6, Grodzka 16, Kowalska 19, pl. Zamkowy 10, Dominikańska/Jezuicka, Lubartowska 19, Rybna 9, Ruska/Nadstawna, Okrzei 2, Unicka 2, 1 Maja 29, Zamojska 43, Al. Zygmuntowskie 5, Kunickiego 15, Łęczyńska 57, Droga Męczenników Majdanka 47, Jana Pawła II/os. Górki, Orkana (kładka), Al. Racławickie/Łopacińskiego

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 sierpnia 2016 o 23:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkam w okolicy kamienicy na 1 Maja. Pod numerem 41 potrzebna jest kamera. Codzienne imprezy do białego rana nie da się normalnie żyć, słuchanie muzyki na cały regulator z samochodów, tłuczenie butelek, krzyki, wyzwiska. Jest gorąco, nie można otworzyć okna, bo nie da się spać.
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2016 o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkańcy Skarpy bardzo proszą o zainstalowanie kamery w okolicy baru "U Stacha" i sklepu "OLMAX"
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2016 o 07:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I tak osiedlowe szczury wybierają jakies ciemne kąty i tam chlają, śmiecą, klną, drą ryje. Czasem jakis policyjny samochod przejedzie ulicą, ale i tak niczego nie zauważą.
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2016 o 00:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za mało wciąż kamer jest w Lublinie. Chcemy żyć bezpiecznie!
Rozwiń
student z Krakowa
student z Krakowa (29 lipca 2016 o 21:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gospodarcza 6 to wiezowiec naprzeciw aldika ,na nim już jest kamerai jest to w odległości 100 metrów od komisariatu więc jaki jest sens jej montażu / wymiany ?! A na tatarach przydałoby sie kilka kamer i więcej patroli.Czy tam już prawo nie siega ?? Chleją od świtu do nocy na wszystkich placach i skwerach, mężczyzni młodzi i starsi, kobiety z wózkami i piwskiem.Nie ma na nich siły.Wóda rządzi ! Piją jak ich ojcowie i pradziady podtrzymując rodzinne tradycje.Bydło śmierdzące .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!