Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 marca 2012 r.
8:31
Edytuj ten wpis

Więcej urzędników w Ratuszu. Gdzie powstały nowe etaty?

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 23 A A
Urząd Miasta Lublin 31 grudnia 2011 roku miał 1100 etatów. (Tomasz Koryszko / Archiwum)
Urząd Miasta Lublin 31 grudnia 2011 roku miał 1100 etatów. (Tomasz Koryszko / Archiwum)

1 stycznia 2011 roku w Urzędzie Miasta Lublin było 1081 etatów. Przez rok przybyło 19 nowych. To niepokojące, że administracja coraz bardziej pączkuje – uważa radny Sylwester Tułajew (PiS).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tułajew o wzrost zatrudnienia Urzędzie Miasta w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2011 roku zapytał prezydenta w interpelacji. Właśnie dostał na nią odpowiedź. Zauważa, że mimo wydzielenia ze struktury urzędu Zarządu Dróg i Mostów i tak zatrudnienie w całym magistracie wzrosło o 19 etatów. 31 grudnia 2011 roku stan zatrudnienia w Urzędzie Miasta wynosił już 1100 etatów.

Prezydent dokładnie wyliczył, w których departamentach wzrosło zatrudnienie. Zobacz pełną odpowiedź prezydenta Lublina na interpelację radnego Tułajewa – wybierz prawy przycisk i pobierz plik PDF.

– Przedstawione zestawienie zaskakuje przede wszystkim drastycznym wzrostem stanowisk kierowniczych i dyrektorskich w Urzędzie. To niepokojące, że administracja coraz bardziej pączkuje. Na 19 nowych stanowisk pracy 10 z nich to stanowiska dyrektorskie. Nie można tego tłumaczyć w żaden sposób nowymi przepisami prawa i nowymi obowiązkami pracowników UM – uważa Tułajew.

Jak prezydent tłumaczy wzrost zatrudnienia?

(…) "Spowodowany był zmianą struktury organizacji urzędu, w wyniku której powstały nowe wydziały (np. Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów, Biuro Nadzoru Właścicielskiego, Biuro Zarządzania Energią, Wydział Projektów Nieinwestycyjnych), dotychczasowe istniejące uległy podziałowi (np. Wydział Podatków i Egzekucji) lub połączeniu (np. Wydział Inwestycji i Remontów). Niektóre dotychczasowe komórki organizacyjne rozszerzyły zakres swoich kompetencji (np. Kancelaria Prezydenta – współpraca z organizacjami pozarządowymi) – pisze Krzysztof Żuk w odpowiedzi na interpelację.

W wyjaśnieniach prezydenta możemy też przeczytać, że "wzrost zatrudnienia w pewnym stopniu łagodzi skutki bezrobocia w mieście dając możliwość zatrudnienia osobom młodym. W 2011 r. zatrudniono w UM Lublin 34 osoby ze stażem pracy niższym niż 3 lata, w tym 20 osób ze stażem niższym niż 1 rok.”

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jaa / 21 marca 2012 o 15:46
[quote name='ja' timestamp='1332317675' post='612510']
do k
Ty najpierw naucz się ortografii a potem staraj się o posadę w urzędzie
[/quote]
U Ciebie z interpunkcją nie hallo więc może powrót do szkoły???
Avatar
Gość / 21 marca 2012 o 15:45
[size="3"]"1 stycznia 2011 w Urzędzie Miasta Lublin było 1081 etatów.
Przez rok przybyło 19 nowych.
W wyjaśnieniach Prezydenta możemy też przeczytać, że "wzrost zatrudnienia w pewnym stopniu łagodzi skutki bezrobocia w mieście"
[/size]
[size="2"]
Prezydencie, doktorze ekonomii Żuku ..... zatrudnij pan w lubelskim magistracie kilka tysięcy bezrobotnych magistrów ze wsi Lublin ... wtedy pan deko zmniejszysz bezrobocie w najbardziej zapyziałym i upodlonym regionie UE, jakim jest Lubelszczyzna.

Albo zachęcaj pan dalej BIEDRONKI i LIDLE do tworzenia nowych miejsc pracy u nas.[/size]
[size="3"]"1 stycznia 2011 w Urzędzie Miasta Lublin było 1081 etatów.
Przez rok przybyło 19 nowych.
W wyjaśnieniach Prezydenta możemy też przeczytać, że "wzrost zatrudnienia w pewnym stopniu łagodzi skutki bezrobocia w mieście"
[/size]
[size="2"]
Prezydencie, doktorze ekonomii Żuku ..... zatrudnij pan w lubelskim magistracie kilka tysięcy bezrobotnych magistrów ze wsi Lublin ... wtedy pan deko zmniejszysz bezrobocie w najbardziej zapyziałym i upodlonym regionie UE, ... rozwiń
Avatar
KK / 21 marca 2012 o 15:24
[quote name='ja' timestamp='1332317675' post='612510']
do k
Ty najpierw naucz się ortografii a potem staraj się o posadę w urzędzie
[/quote]
Ty pewnie pracujesz w urzyndzie i żęś wykształcuna i wyucuna i gdzieś z okolicy dojezdzasz
Avatar
k / 21 marca 2012 o 15:24
[quote name='Franciszek' timestamp='1332319008' post='612524']
Nie przejmuj sie ja również składałem dokumenty przesyłałem listem poleconym 188358968 na ręce v-ce prezydenta K i do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi a było to 29 grudnia 2011 roku/ Trzeba był bmrlk ( bierny mierny ale rodzina lu kolega z partii) Czego wymagać od osób co na listy urzędowe nie odpowiadają tylko trzymają sie stołków poprostu mieszkańcy Lublina po raz kolejny popełnili błąd i tera mają co wybrali
[/quote]

Zastanawiam się czy nie skierować sprawy do Sądu Administracyjego
[quote name='Franciszek' timestamp='1332319008' post='612524']
Nie przejmuj sie ja również składałem dokumenty przesyłałem listem poleconym 188358968 na ręce v-ce prezydenta K i do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi a było to 29 grudnia 2011 roku/ Trzeba był bmrlk ( bierny mierny ale rodzina lu kolega z partii) Czego wymagać od osób co na listy urzędowe nie odpowiadają tylko trzymają sie stołków poprostu mieszkańcy Lublina po raz kolejny popełnili błąd i tera mają co wybrali
[/quote]

Zas... rozwiń
Avatar
Kowalski / 21 marca 2012 o 14:22
"wzrost zatrudnienia w pewnym stopniu łagodzi skutki bezrobocia w mieście dając możliwość zatrudnienia osobom młodym. W 2011 r. zatrudniono w UM Lublin 34 osoby ze stażem pracy niższym niż 3 lata, w tym 20 osób ze stażem niższym niż 1 rok"

Każde wyjaśnienie (kłamstwo) jest do przyjęcia dopóki zbyt wyraźnie nie przekracza granic śmieszności. A to wyjaśnienie prezydenta jest śmieszne (chociaż wcale mi nie do śmiechu)
Rozumiem, że po wynikach wyborów samorządowych Pan Prezydent może uważać większość mieszkańców za ..... nazwijmy to osobników nieracjonalnych ale jego wyjaśnienie (zatrudniamy w UM żeby zmniejszyć bezrobocie) obraża poziom inteligencji mojego psa.
Druga rzecz - przy tak doglębnej analizie wieku i stażu pokusiłbym się o analizę jeszcze 2 czynników:
1) czy ktoś z rodziny nowozatrudnionych pracuje w UM lub jest radnym
2) czy nowozatrudnieni (lub ktoś z ich rodziny )są członkami partii (jakiejkolwiek PO, PIS, PSL, SLD)
Wyniki mogłyby być ciekawe chociaż prawdopodobnie niezaskakujące
"wzrost zatrudnienia w pewnym stopniu łagodzi skutki bezrobocia w mieście dając możliwość zatrudnienia osobom młodym. W 2011 r. zatrudniono w UM Lublin 34 osoby ze stażem pracy niższym niż 3 lata, w tym 20 osób ze stażem niższym niż 1 rok"

Każde wyjaśnienie (kłamstwo) jest do przyjęcia dopóki zbyt wyraźnie nie przekracza granic śmieszności. A to wyjaśnienie prezydenta jest śmieszne (chociaż wcale mi nie do śmiechu)
Rozumiem, że po wynikach wyborów samorządowych Pan Prezydent może uważać większość mieszkańców za .... rozwiń
Avatar
andy / 21 marca 2012 o 13:30
[quote name='chart' timestamp='1332320958' post='612550']
Zabawne, PiS jest w koalicji z prezydentem, każe zatrudniać swoich ludzi, a potem "dziwi się i oburza". To się chyba nazywa hipokryzja?
[/quote]
jak zawsze winny jest PIS. Jak ślepo głosuje przeciw prezydentowi - źle. Jak czasami popiera prezydenta - źle. Jak narzeka na przerost zatrudnienia w urzędzie miasta - źle. To co do jasnej cholery ma robić ten PiS żeby lemingi były zadowolone??

Tułajew ma rację - żuk zatrudnia za dużo ludzi, przecież tej rzeszy dyrektorów i kierowników trzeba wypłacać niemałe pensje a miasto nie ma na tak podstawowe potrzeby jak koszenie trawników w centrum czy sprzątanie.

Tłumaczenie, że etatyzm jest sposobem na ograniczanie bezrobocia...i to mówi dr ekonomii. WSTYD!!! Idąc tym tokiem myślenia niech Urząd Miasta zatrudni wszystkich bezrobotnych na stanowiska kierownicze, wypłaci im solidne pensje, a że nie będzie pieniędzy na ionwestycje, remonty dróg, utrzymanie , komunikację miejską...to wtedy przyjdą kolejne wybory, a żuk wzorem wasyla wystartuje do sejmiku czy senatu. Żednada.

Pieniądze przeznaczona na nagrody, pensje dla nowych kierowników i dyrektorów, na wycieczki pracowników urzędu maista żuk powinien przeznaczyć na przyciągnięcie do lublina inwestoró. Ludzie, przecież w lublinie nie ma zadnego większego zakładu przemysłowego. Rzeszów ma swoją dolinę lotniczą (WSK, MTU, Borg Warner...a dodam, ze ich wsk jest największe w Polsce, swidnik nie może się nawet równać - u nas składają 2 modele śmigłowców na krzyż w niewielkiej ilosci), zelmer, 3 fabryki zakładów farmaceutycznych (Polfa-Valeant, Sanofi-Aventis, Novartis)... W Łodzi powstaje też mnóstwo zagranicznych inwestycji - indesit wlasnie otwiera pod lodzą swoją fabrykę...A LUBLIN?? ostał się jedynie przemysł spożywczy a w zasadzie jego resztki (browar, lubella, solidarnosc, herbapol) bo cukrownie żuk zdążył już zlikwidować.
[quote name='chart' timestamp='1332320958' post='612550']
Zabawne, PiS jest w koalicji z prezydentem, każe zatrudniać swoich ludzi, a potem "dziwi się i oburza". To się chyba nazywa hipokryzja?
[/quote]
jak zawsze winny jest PIS. Jak ślepo głosuje przeciw prezydentowi - źle. Jak czasami popiera prezydenta - źle. Jak narzeka na przerost zatrudnienia w urzędzie miasta - źle. To co do jasnej cholery ma robić ten PiS żeby lemingi były zadowolone??

Tułajew ma racj... rozwiń
Avatar
Ala / 21 marca 2012 o 12:35
Ale o co chodzi przecież teraz wszyscy mają wyższe wykrztałcenie i tytuły mgr lub dr więc gdzie mają pracować na budowie. Każdy chce do pracy w biurze chociaż wcale ona nie jest taka super. Super to mają tylko na stanowiskach kierowniczych reszta slęczy nad głupimi papierami za nędzne grosze i cieszy się że ma jakąś pracę..
Avatar
Uczennica / 21 marca 2012 o 12:01
Dzięki naszej Władzy niezadługo większość Polaków będzie miało pracę w urzędach. Robota w fabrykach i w rolnictwie to głupota. Praca na urzędzie jest czysta i przyjemna i daje duży dochód społeczeństwu polskiemu.
Avatar
kierowca / 21 marca 2012 o 11:38
interpeluję do (nieza)radnego Tułajewa o przestrzeganie przepisów ruchu drogowegoo, dwa razy wymusił na mnie pierwszeństwo przejazdu, za trzecim wjadę mu w jego superhiper audi a4, immunitetu Pan nie masz a zdawałoby się powinieneś świecić przykłądem jako radny i gorący katolik
Avatar
Gość / 21 marca 2012 o 11:29
[quote name='Gość' timestamp='1332325583' post='612593']
Ci właśnie na stołkach powinni pracować do 67,a potem, po pszeszczepie d..upy jeszcze 20.Za fizyczna i cieżką pracę emerytury powinny być już po50-tce.
[/quote]
Dobre,bardzo dobre,przestaną tak szaleć o te stołki.
Avatar
jaa / 21 marca 2012 o 15:46
[quote name='ja' timestamp='1332317675' post='612510']
do k
Ty najpierw naucz się ortografii a potem staraj się o posadę w urzędzie
[/quote]
U Ciebie z interpunkcją nie hallo więc może powrót do szkoły???
Avatar
Gość / 21 marca 2012 o 15:45
[size="3"]"1 stycznia 2011 w Urzędzie Miasta Lublin było 1081 etatów.
Przez rok przybyło 19 nowych.
W wyjaśnieniach Prezydenta możemy też przeczytać, że "wzrost zatrudnienia w pewnym stopniu łagodzi skutki bezrobocia w mieście"
[/size]
[size="2"]
Prezydencie, doktorze ekonomii Żuku ..... zatrudnij pan w lubelskim magistracie kilka tysięcy bezrobotnych magistrów ze wsi Lublin ... wtedy pan deko zmniejszysz bezrobocie w najbardziej zapyziałym i upodlonym regionie UE, jakim jest Lubelszczyzna.

Albo zachęcaj pan dalej BIEDRONKI i LIDLE do tworzenia nowych miejsc pracy u nas.[/size]
[size="3"]"1 stycznia 2011 w Urzędzie Miasta Lublin było 1081 etatów.
Przez rok przybyło 19 nowych.
W wyjaśnieniach Prezydenta możemy też przeczytać, że "wzrost zatrudnienia w pewnym stopniu łagodzi skutki bezrobocia w mieście"
[/size]
[size="2"]
Prezydencie, doktorze ekonomii Żuku ..... zatrudnij pan w lubelskim magistracie kilka tysięcy bezrobotnych magistrów ze wsi Lublin ... wtedy pan deko zmniejszysz bezrobocie w najbardziej zapyziałym i upodlonym regionie UE, ... rozwiń
Avatar
KK / 21 marca 2012 o 15:24
[quote name='ja' timestamp='1332317675' post='612510']
do k
Ty najpierw naucz się ortografii a potem staraj się o posadę w urzędzie
[/quote]
Ty pewnie pracujesz w urzyndzie i żęś wykształcuna i wyucuna i gdzieś z okolicy dojezdzasz
Avatar
k / 21 marca 2012 o 15:24
[quote name='Franciszek' timestamp='1332319008' post='612524']
Nie przejmuj sie ja również składałem dokumenty przesyłałem listem poleconym 188358968 na ręce v-ce prezydenta K i do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi a było to 29 grudnia 2011 roku/ Trzeba był bmrlk ( bierny mierny ale rodzina lu kolega z partii) Czego wymagać od osób co na listy urzędowe nie odpowiadają tylko trzymają sie stołków poprostu mieszkańcy Lublina po raz kolejny popełnili błąd i tera mają co wybrali
[/quote]

Zastanawiam się czy nie skierować sprawy do Sądu Administracyjego
[quote name='Franciszek' timestamp='1332319008' post='612524']
Nie przejmuj sie ja również składałem dokumenty przesyłałem listem poleconym 188358968 na ręce v-ce prezydenta K i do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi a było to 29 grudnia 2011 roku/ Trzeba był bmrlk ( bierny mierny ale rodzina lu kolega z partii) Czego wymagać od osób co na listy urzędowe nie odpowiadają tylko trzymają sie stołków poprostu mieszkańcy Lublina po raz kolejny popełnili błąd i tera mają co wybrali
[/quote]

Zas... rozwiń
Avatar
Kowalski / 21 marca 2012 o 14:22
"wzrost zatrudnienia w pewnym stopniu łagodzi skutki bezrobocia w mieście dając możliwość zatrudnienia osobom młodym. W 2011 r. zatrudniono w UM Lublin 34 osoby ze stażem pracy niższym niż 3 lata, w tym 20 osób ze stażem niższym niż 1 rok"

Każde wyjaśnienie (kłamstwo) jest do przyjęcia dopóki zbyt wyraźnie nie przekracza granic śmieszności. A to wyjaśnienie prezydenta jest śmieszne (chociaż wcale mi nie do śmiechu)
Rozumiem, że po wynikach wyborów samorządowych Pan Prezydent może uważać większość mieszkańców za ..... nazwijmy to osobników nieracjonalnych ale jego wyjaśnienie (zatrudniamy w UM żeby zmniejszyć bezrobocie) obraża poziom inteligencji mojego psa.
Druga rzecz - przy tak doglębnej analizie wieku i stażu pokusiłbym się o analizę jeszcze 2 czynników:
1) czy ktoś z rodziny nowozatrudnionych pracuje w UM lub jest radnym
2) czy nowozatrudnieni (lub ktoś z ich rodziny )są członkami partii (jakiejkolwiek PO, PIS, PSL, SLD)
Wyniki mogłyby być ciekawe chociaż prawdopodobnie niezaskakujące
"wzrost zatrudnienia w pewnym stopniu łagodzi skutki bezrobocia w mieście dając możliwość zatrudnienia osobom młodym. W 2011 r. zatrudniono w UM Lublin 34 osoby ze stażem pracy niższym niż 3 lata, w tym 20 osób ze stażem niższym niż 1 rok"

Każde wyjaśnienie (kłamstwo) jest do przyjęcia dopóki zbyt wyraźnie nie przekracza granic śmieszności. A to wyjaśnienie prezydenta jest śmieszne (chociaż wcale mi nie do śmiechu)
Rozumiem, że po wynikach wyborów samorządowych Pan Prezydent może uważać większość mieszkańców za .... rozwiń
Avatar
andy / 21 marca 2012 o 13:30
[quote name='chart' timestamp='1332320958' post='612550']
Zabawne, PiS jest w koalicji z prezydentem, każe zatrudniać swoich ludzi, a potem "dziwi się i oburza". To się chyba nazywa hipokryzja?
[/quote]
jak zawsze winny jest PIS. Jak ślepo głosuje przeciw prezydentowi - źle. Jak czasami popiera prezydenta - źle. Jak narzeka na przerost zatrudnienia w urzędzie miasta - źle. To co do jasnej cholery ma robić ten PiS żeby lemingi były zadowolone??

Tułajew ma rację - żuk zatrudnia za dużo ludzi, przecież tej rzeszy dyrektorów i kierowników trzeba wypłacać niemałe pensje a miasto nie ma na tak podstawowe potrzeby jak koszenie trawników w centrum czy sprzątanie.

Tłumaczenie, że etatyzm jest sposobem na ograniczanie bezrobocia...i to mówi dr ekonomii. WSTYD!!! Idąc tym tokiem myślenia niech Urząd Miasta zatrudni wszystkich bezrobotnych na stanowiska kierownicze, wypłaci im solidne pensje, a że nie będzie pieniędzy na ionwestycje, remonty dróg, utrzymanie , komunikację miejską...to wtedy przyjdą kolejne wybory, a żuk wzorem wasyla wystartuje do sejmiku czy senatu. Żednada.

Pieniądze przeznaczona na nagrody, pensje dla nowych kierowników i dyrektorów, na wycieczki pracowników urzędu maista żuk powinien przeznaczyć na przyciągnięcie do lublina inwestoró. Ludzie, przecież w lublinie nie ma zadnego większego zakładu przemysłowego. Rzeszów ma swoją dolinę lotniczą (WSK, MTU, Borg Warner...a dodam, ze ich wsk jest największe w Polsce, swidnik nie może się nawet równać - u nas składają 2 modele śmigłowców na krzyż w niewielkiej ilosci), zelmer, 3 fabryki zakładów farmaceutycznych (Polfa-Valeant, Sanofi-Aventis, Novartis)... W Łodzi powstaje też mnóstwo zagranicznych inwestycji - indesit wlasnie otwiera pod lodzą swoją fabrykę...A LUBLIN?? ostał się jedynie przemysł spożywczy a w zasadzie jego resztki (browar, lubella, solidarnosc, herbapol) bo cukrownie żuk zdążył już zlikwidować.
[quote name='chart' timestamp='1332320958' post='612550']
Zabawne, PiS jest w koalicji z prezydentem, każe zatrudniać swoich ludzi, a potem "dziwi się i oburza". To się chyba nazywa hipokryzja?
[/quote]
jak zawsze winny jest PIS. Jak ślepo głosuje przeciw prezydentowi - źle. Jak czasami popiera prezydenta - źle. Jak narzeka na przerost zatrudnienia w urzędzie miasta - źle. To co do jasnej cholery ma robić ten PiS żeby lemingi były zadowolone??

Tułajew ma racj... rozwiń
Avatar
Ala / 21 marca 2012 o 12:35
Ale o co chodzi przecież teraz wszyscy mają wyższe wykrztałcenie i tytuły mgr lub dr więc gdzie mają pracować na budowie. Każdy chce do pracy w biurze chociaż wcale ona nie jest taka super. Super to mają tylko na stanowiskach kierowniczych reszta slęczy nad głupimi papierami za nędzne grosze i cieszy się że ma jakąś pracę..
Avatar
Uczennica / 21 marca 2012 o 12:01
Dzięki naszej Władzy niezadługo większość Polaków będzie miało pracę w urzędach. Robota w fabrykach i w rolnictwie to głupota. Praca na urzędzie jest czysta i przyjemna i daje duży dochód społeczeństwu polskiemu.
Avatar
kierowca / 21 marca 2012 o 11:38
interpeluję do (nieza)radnego Tułajewa o przestrzeganie przepisów ruchu drogowegoo, dwa razy wymusił na mnie pierwszeństwo przejazdu, za trzecim wjadę mu w jego superhiper audi a4, immunitetu Pan nie masz a zdawałoby się powinieneś świecić przykłądem jako radny i gorący katolik
Avatar
Gość / 21 marca 2012 o 11:29
[quote name='Gość' timestamp='1332325583' post='612593']
Ci właśnie na stołkach powinni pracować do 67,a potem, po pszeszczepie d..upy jeszcze 20.Za fizyczna i cieżką pracę emerytury powinny być już po50-tce.
[/quote]
Dobre,bardzo dobre,przestaną tak szaleć o te stołki.