sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Więckowski traci mandat, głosowania nieważne?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2010, 18:42
Autor: (DRS)

Zarządzenie zastępcze stwierdzające wygaśnięcie mandatu miejskiego radnego Piotra Więckowskiego (PiS) wydała wojewoda lubelska. Zdaniem jej prawników Więckowski złamał przepis zakazujący radnym zarządzania działalnością gospodarczą wykonywaną z wykorzystaniem majątku gminy.

Radny jest szefem Klubu Motorowego Cross, który w zeszłym roku na należącej do miasta górce Globus zorganizował biletowane zawody motocrossowe.

Decyzja nie jest jeszcze prawomocna. – Zarówno radny jak i Rada Miasta mogą się od tego zarządzenia odwołać do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Mają na to 30 dni – mówi Rafał Przech z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Do tego czasu zarządzenie nie jest prawomocne i Więckowski może brać udział w głosowaniach. Jeśli rada lub on sam odwoła się do sądu, to mandat zachowa do czasu niekorzystnego dla niego prawomocnego wyroku sądowego. Ale jeżeli sąd przyzna rację wojewodzie to niemal na pewno stwierdzi, że Więckowski stracił mandat nie w dniu gdy wojewoda wydała zarządzenie, ale w dniu, w którym podpisał umowę z zarządcą górki Globus, czyli 15 kwietnia 2009 r. To otwierałoby drogę do podważenia wyników wszystkich głosowań w Radzie Miasta, które odbyły się po tym dniu z udziałem Więckowskiego, a w których decyzje zapadły większością jednego głosu.

Radny już zapowiada, że odwoła się od zarządzenia wojewody. – Uważam, że krzywdzące jest karanie mnie za działalność społeczną. Tym bardziej, że jest wiele przypadków, gdy ludzie powinni stracić stanowiska i nikt ich tego typu pismami nie atakuje – mówi Więckowski.

Najbliższa sesja rady odbędzie się 28 stycznia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
KK
heej
nickt
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KK
KK (8 stycznia 2010 o 09:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŻ
Rozwiń
heej
heej (8 stycznia 2010 o 08:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
taaaa najlepiej zabić się po całości dechami dookoła i nie pokazywać się Polsce i Europie!! By Nasz piękny Lublin jak był tak niech pozostanie zaściankiem Europy . Nie róbmy nic w kierunku promocji naszego miasta, blokujmy wszelkie inwestycje, po co nam przystań jachtów , po co nam spa ,a taaam niech będzie wiocha...i supermarkety
Rozwiń
nickt
nickt (7 stycznia 2010 o 23:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A opinię pewnie wydawał usłużny interpretator pani Wojewody niejaki pan podobno profesor Dudek z KUL
Rozwiń
Szmonces
Szmonces (7 stycznia 2010 o 20:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aj waj :"głosowania nieważne" zawali się Lublin i nareszcie "Echo" sprzeda Górki Czechowskie. A Kasandra "Agory" już szczeka i złowieszczy. Teraz się sprawdzi co wart jest lubelski wymiar sprawiedliwości i w jakim tempie rozstrzygnie sprawę.
Rozwiń
Bolo
Bolo (7 stycznia 2010 o 19:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za chude uszy Tow. Wojewody. Za kilka miesięcy wybory. Chyba, że lubelska Temida wyda w trymigi wyrok niekorzystny dla Pana Rajcy. Wtedy PO odtrąbi SUKCES !!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!