Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2010 r.
11:12
Edytuj ten wpis

Wielka awaria Poczty Polskiej. Urzędy nie wydają przesyłek

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 11 A A

Awaria łącz internetowych paraliżuje pracę Poczty Polskiej w Lublinie. Wczoraj niemal w całym mieście nie można było odebrać przesyłek awizowanych. Dzisiaj jest tak w dwóch placówkach - twierdzi Poczta Polska. Nieoficjalnie dowiadujemy się o dwudziestu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tylko w Urzędzie Pocztowym nr 49 przy ul. Róży Wiatrów swoich listów nie może od wczoraj odebrać 200 osób. Dotyczy to przesyłek awizowanych.

- Dostałem wczoraj awizo, poszedłem na pocztę i usłyszałem, że nie dostanę listu, bo nie ma łączności z Internetem i panie nie mogą przez to wydrukować jakiegoś kodu kreskowego - skarży się Jacek Woźniak, który nie może odebrać listu z poczty przy Róży Wiatrów. - Gdyby to chodziło o kartkę pocztową, to pół biedy, ale to pismo urzędowe. Nawet nie wiem skąd, bo czekam na pisma z trzech różnych urzędów - dodaje.

Jak udało nam się ustalić awaria spowodowana jest brakiem łączności internetowej między poszczególnymi placówkami a bazą urzędu przy Pocztowej. W bazie tej pracownice poczty muszą odnotować fakt wydania przesyłki.

- Firma obsługująca nasze łącza wymieniała wczoraj serwery i po tej operacji pojawiły się problemy - przyznaje Bartłomiej Kierzkowski, regionalny rzecznik Poczty Polskiej. - Wczoraj dotyczyły większości urzędów w Lublinie, dzisiaj tylko dwóch: przy ul. Róży Wiatrów i Sasankowej - dodaje.

Tymczasem nieoficjalnie pocztowcy mówią, że problemy ma 20 placówek w Lublinie.

Poczta zapowiada, że będzie wydawać przesyłki z pominięciem systemu. - Będziemy wprowadzać wszystko ręcznie, innej możliwości nie ma - mówi Marta Mankiewicz, naczelnik UP 49 z Róży Wiatrów.

Udostępnij na Facebook

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ta człowieka, stuczka.... / 21 grudnia 2010 o 19:59
cyt. Panią z okienka Poczty Polskiej placówki na Juranda 19 (siedziby związkowców itp): Nie mamy pana paczki i co pan nam zrobi...
Avatar
ere / 21 grudnia 2010 o 19:00
[quote name='Gość' timestamp='1292943123' post='409384']


To pisał chyba etatowy pracownik Poczty Polskiej. PARANOJA.

Pokaż mi rozwinięty kraj Unii Europejskiej gdzie państwowy monopolista ma do 2013 roku monopol na przesyłki do 50 gram. Na większe już nie ma monopolu na szczęście.
Nasza Poczta ma monopol do 31 grudnia 2012 roku na te przesyłki.

20 lat wolnego rynku w Polsce i rządowymi sankcjami trzyma się ten komunistyczny moloch.
To możliwe tylko w Polsce.
[/quote]
Niekoniecznie.Firmy kurierskie jeśli chodzi o dostarczanie do pracy są ok.Prywatnie już problem.Wysłałem 9 grudnia przesyłkę do opola kolpolterem i dzisiaj spędziłem pół dnia ,żeby się dodzwonić i szukać paczki.Oczywiście bez rezultatu.Dodzwonienie na jakikolwiek tel w tej firmie graniczy z cudem.
[quote name='Gość' timestamp='1292943123' post='409384']


To pisał chyba etatowy pracownik Poczty Polskiej. PARANOJA.

Pokaż mi rozwinięty kraj Unii Europejskiej gdzie państwowy monopolista ma do 2013 roku monopol na przesyłki do 50 gram. Na większe już nie ma monopolu na szczęście.
Nasza Poczta ma monopol do 31 grudnia 2012 roku na te przesyłki.

20 lat wolnego rynku w Polsce i rządowymi sankcjami trzyma się ten komunistyczny moloch.
To możliwe tylko w Polsce... rozwiń
Avatar
kriss / 21 grudnia 2010 o 18:27
Odwołali Pana Prezesa PP, miejmy nadzieję że nowi pogonią ,,ze szczytów" to towarzystwo wzajemnej adoracji i choć po części uzdrowią sytuację pocztowców.
Avatar
maro / 21 grudnia 2010 o 16:55
Nie ma co narzekać.Prędzej czy później ale zawsze dochodzi!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2010 o 15:52
[quote name='nallern principle' timestamp='1292932696' post='409251']
Może i firma jest źle zarządzana, ale ma najwięcej placówek w Polsce. Wysyłam kilka tysięcy paczek rocznie, firmy kurierskie a wiele ich przerabiałem nich się schowają i odejdą w zapomnienie w porównaniu do Poczty Polskiej.Wystarczy mi przykład przed świętami, poczta 1-3 dni dotarcie do odbiorcy, kurierzy po tydzień czasu nie mogą dostarczyć paczek bo mają za dużo przesyłek.
[/quote]

To pisał chyba etatowy pracownik Poczty Polskiej. PARANOJA.

Pokaż mi rozwinięty kraj Unii Europejskiej gdzie państwowy monopolista ma do 2013 roku monopol na przesyłki do 50 gram. Na większe już nie ma monopolu na szczęście.
Nasza Poczta ma monopol do 31 grudnia 2012 roku na te przesyłki.

20 lat wolnego rynku w Polsce i rządowymi sankcjami trzyma się ten komunistyczny moloch.
To możliwe tylko w Polsce.
[quote name='nallern principle' timestamp='1292932696' post='409251']
Może i firma jest źle zarządzana, ale ma najwięcej placówek w Polsce. Wysyłam kilka tysięcy paczek rocznie, firmy kurierskie a wiele ich przerabiałem nich się schowają i odejdą w zapomnienie w porównaniu do Poczty Polskiej.Wystarczy mi przykład przed świętami, poczta 1-3 dni dotarcie do odbiorcy, kurierzy po tydzień czasu nie mogą dostarczyć paczek bo mają za dużo przesyłek.
[/quote]

To pisał chyba etatowy pracownik Poczt... rozwiń
Avatar
k / 21 grudnia 2010 o 13:31
ja już tydzień czekam na kuriera i nadal nic,pocztą juz dawno bym miał paczkę u siebie
Avatar
nallern principle / 21 grudnia 2010 o 12:58
Moze i firma jest źle zarządzana ale ma najwięcej placówek w polsce. Wysyłam kilka tysiecy paczek rocznie, firmy kurierskie a wiele ich przerabiałem nich się schowają i odejdą w zapomnienienie w porównaniu do Poczty Polskiej.Wystarczy mi przykład przed swietami, poczta 1-3 dni dotarcie do odbiorcy, kurierzy po tydzień czasu nie mogą dostarczyc paczek bo maja za duzo przesyłek.
Avatar
anna / 21 grudnia 2010 o 12:46
Poczta Polska to firma której kierownictwo mentalnie nie wyszło z absurdów komuny, potworny rozrost administracji biurokracji i urzędników których istnienie paraliżuje tą firmę i generuje straty, to komuna kolesi i nieudolnych kierowników i naczelników którzy nie mają pojęcia o funkcjonowaniu nowoczesnej firmy, zarządzaniu a nawet nie znają dokładnie swoich obowiązków. Ta firma upada.
Avatar
kogoto / 21 grudnia 2010 o 12:37
no to będą dymisje..
Avatar
chay / 21 grudnia 2010 o 12:06
"u nas" znaczy gdzie?
Avatar
Ta człowieka, stuczka.... / 21 grudnia 2010 o 19:59
cyt. Panią z okienka Poczty Polskiej placówki na Juranda 19 (siedziby związkowców itp): Nie mamy pana paczki i co pan nam zrobi...
Avatar
ere / 21 grudnia 2010 o 19:00
[quote name='Gość' timestamp='1292943123' post='409384']


To pisał chyba etatowy pracownik Poczty Polskiej. PARANOJA.

Pokaż mi rozwinięty kraj Unii Europejskiej gdzie państwowy monopolista ma do 2013 roku monopol na przesyłki do 50 gram. Na większe już nie ma monopolu na szczęście.
Nasza Poczta ma monopol do 31 grudnia 2012 roku na te przesyłki.

20 lat wolnego rynku w Polsce i rządowymi sankcjami trzyma się ten komunistyczny moloch.
To możliwe tylko w Polsce.
[/quote]
Niekoniecznie.Firmy kurierskie jeśli chodzi o dostarczanie do pracy są ok.Prywatnie już problem.Wysłałem 9 grudnia przesyłkę do opola kolpolterem i dzisiaj spędziłem pół dnia ,żeby się dodzwonić i szukać paczki.Oczywiście bez rezultatu.Dodzwonienie na jakikolwiek tel w tej firmie graniczy z cudem.
[quote name='Gość' timestamp='1292943123' post='409384']


To pisał chyba etatowy pracownik Poczty Polskiej. PARANOJA.

Pokaż mi rozwinięty kraj Unii Europejskiej gdzie państwowy monopolista ma do 2013 roku monopol na przesyłki do 50 gram. Na większe już nie ma monopolu na szczęście.
Nasza Poczta ma monopol do 31 grudnia 2012 roku na te przesyłki.

20 lat wolnego rynku w Polsce i rządowymi sankcjami trzyma się ten komunistyczny moloch.
To możliwe tylko w Polsce... rozwiń
Avatar
kriss / 21 grudnia 2010 o 18:27
Odwołali Pana Prezesa PP, miejmy nadzieję że nowi pogonią ,,ze szczytów" to towarzystwo wzajemnej adoracji i choć po części uzdrowią sytuację pocztowców.
Avatar
maro / 21 grudnia 2010 o 16:55
Nie ma co narzekać.Prędzej czy później ale zawsze dochodzi!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2010 o 15:52
[quote name='nallern principle' timestamp='1292932696' post='409251']
Może i firma jest źle zarządzana, ale ma najwięcej placówek w Polsce. Wysyłam kilka tysięcy paczek rocznie, firmy kurierskie a wiele ich przerabiałem nich się schowają i odejdą w zapomnienie w porównaniu do Poczty Polskiej.Wystarczy mi przykład przed świętami, poczta 1-3 dni dotarcie do odbiorcy, kurierzy po tydzień czasu nie mogą dostarczyć paczek bo mają za dużo przesyłek.
[/quote]

To pisał chyba etatowy pracownik Poczty Polskiej. PARANOJA.

Pokaż mi rozwinięty kraj Unii Europejskiej gdzie państwowy monopolista ma do 2013 roku monopol na przesyłki do 50 gram. Na większe już nie ma monopolu na szczęście.
Nasza Poczta ma monopol do 31 grudnia 2012 roku na te przesyłki.

20 lat wolnego rynku w Polsce i rządowymi sankcjami trzyma się ten komunistyczny moloch.
To możliwe tylko w Polsce.
[quote name='nallern principle' timestamp='1292932696' post='409251']
Może i firma jest źle zarządzana, ale ma najwięcej placówek w Polsce. Wysyłam kilka tysięcy paczek rocznie, firmy kurierskie a wiele ich przerabiałem nich się schowają i odejdą w zapomnienie w porównaniu do Poczty Polskiej.Wystarczy mi przykład przed świętami, poczta 1-3 dni dotarcie do odbiorcy, kurierzy po tydzień czasu nie mogą dostarczyć paczek bo mają za dużo przesyłek.
[/quote]

To pisał chyba etatowy pracownik Poczt... rozwiń
Avatar
k / 21 grudnia 2010 o 13:31
ja już tydzień czekam na kuriera i nadal nic,pocztą juz dawno bym miał paczkę u siebie
Avatar
nallern principle / 21 grudnia 2010 o 12:58
Moze i firma jest źle zarządzana ale ma najwięcej placówek w polsce. Wysyłam kilka tysiecy paczek rocznie, firmy kurierskie a wiele ich przerabiałem nich się schowają i odejdą w zapomnienienie w porównaniu do Poczty Polskiej.Wystarczy mi przykład przed swietami, poczta 1-3 dni dotarcie do odbiorcy, kurierzy po tydzień czasu nie mogą dostarczyc paczek bo maja za duzo przesyłek.
Avatar
anna / 21 grudnia 2010 o 12:46
Poczta Polska to firma której kierownictwo mentalnie nie wyszło z absurdów komuny, potworny rozrost administracji biurokracji i urzędników których istnienie paraliżuje tą firmę i generuje straty, to komuna kolesi i nieudolnych kierowników i naczelników którzy nie mają pojęcia o funkcjonowaniu nowoczesnej firmy, zarządzaniu a nawet nie znają dokładnie swoich obowiązków. Ta firma upada.
Avatar
kogoto / 21 grudnia 2010 o 12:37
no to będą dymisje..
Avatar
chay / 21 grudnia 2010 o 12:06
"u nas" znaczy gdzie?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 0

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 6

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 37 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 212 47

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 59 59

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 19 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!