niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Wielka kasa na ścieki i odpady

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 czerwca 2007, 19:01

Ponad 5 miliardów euro dostanie w najbliższych latach z Unii nasz kraj na poprawę gospodarki wodno-ściekowej i zagospodarowanie odpadami komunalnymi.

Dzisiaj zapowiedział to w Lublinie minister środowiska Jan Szyszko.
Minister podpisał na Zamku Lubelskim porozumienie z dyrektorami wszystkich Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Chodzi o realizację Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
- W jego ramach już od przyszłego roku otrzymamy ponad 4 mld euro na gospodarkę wodno-ściekową i ponad 1,2 mld euro na gospodarkę odpadami komunalnymi - tłumaczy minister Szyszko. Jaka część z tych pieniędzy trafi na Lubelszczyznę? - To zależy od tego, ile projektów złożonych przez samorządy z tego regionu uzyska finansowanie.
Wnioski powyżej 25 mln zł trzeba będzie składać do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekty mniejsze niż ta kwota będą przyjmowały fundusze wojewódzkie. - Będziemy też mogli udzielać wnioskodawcom niskoprocentowych kredytów na pokrycie kosztów wkładu własnego, które w tym programie wynoszą 15 proc. całej sumy - mówi Piotr Kowalczyk, prezes WFOŚiGW w Lublinie.
Do 2015 r. wszystkie polskie aglomeracje, w których mieszka co najmniej 2 tys. mieszkańców, powinny mieć uregulowane sprawy wodno-ściekowe. - Tymczasem w naszym regionie są jeszcze gminy, w których nie ma ani jednego metra kanalizacji - wyjaśnia Kowalczyk. (MB)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!