Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 września 2007 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Wielka reforma nad kuflem piwa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A

Wszystkie kawiarniane ogródki na Starym Mieście mają być do siebie podobne. I wyglądem, i wielkością.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Już wkrótce władze miasta będą do tego namawiać restauratorów. Ale właściciele lokali nawet nie chcą o tym słyszeć.

- Po zamknięciu tego sezonu będziemy chcieli wynegocjować warunki otwierania ogródków piwnych na Starym Mieście w przyszłym roku - poinformował wczoraj Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta Lublina. Chce, żeby wszystkie były do siebie podobne. - W sensie kolorów, wielkości i wyposażenia - precyzuje Żuk i przyznaje, że za wzór miałby nam służyć Poznań. Tam, na Starym Rynku, płotki wszystkich ogródków stoją w jednej linii, a parasole mają taki sam kształt.
Ale restauratorzy ze Starego Miasta wcale nie są tym zachwyceni. - Przecież każdy ogródek ma swojego sponsora, który dostarcza wyposażenie. Nie da się ujednolicić ogródków bez dodatkowych kosztów ze strony właścicieli lokalu - mówi Sławomir Duda, właściciel pizzerii Acerna.
- Być może będziemy mogli uczestniczyć w tym finansowo - mówi Żuk, ale zastrzega, że nie jest to przesądzone.
- Jeśli miasto nam kupi wyposażenie i będzie to ładne, to proszę bardzo - odpowiada Duda.
- Poroniony pomysł - obrusza się Arkadiusz Tyburek, współwłaściciel restauracji Sielsko Anielsko. - To się nie uda z kilku powodów. Po pierwsze: marki piwne mają różne ogródki. Po drugie: jedni stosują podesty, inni nie. Po trzecie: jedni mają tradycyjne parasole, inni rozsuwane markizy. A po czwarte: my będziemy mieć ogródek taki, jaki mamy, bo to nasz oryginalny pomysł, pasuje nam do wystroju i przyciąga klientów - wylicza przedsiębiorca. - Każdy lokal może mieć swój styl. Niech pan spojrzy na ogródek naprzeciw nas. To przecież dwa różne światy.
Ale w Ratuszu twierdzą, że na Starym Mieście jest zbyt wiele pstrokacizny. - Z punktu widzenia przyciągania klienta estetyka ogródków też jest ważna - mówi Żuk. - Restauratorzy nie mają powodów do narzekania na nas. Zrobiliśmy wiele, żeby ułatwić im działalność i nadszedł czas, żeby zacząć od nich wymagać.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Vox / 20 września 2007 o 23:26
Słuchajcie panowie ratusznicy!! Ktoś wydał tysiace na przygotowanie ogródka stworzenie w nim atmosfery odpowiedniego klimatu a teraz kazecie ludziom co na swój koszt zmieniać?? Jesteście deb***ami to tak jak za komuny wszyscy chodzili w Sofixach i mieli ta sama czekolade z pewexu i jeansy. Ludzie w tym urok ogródka żeby sie różnił jeden od drugiego !! Nie podoba mi sie w zielonym siedze w czerwobym nie podoba mi sie ludowo siedze u Araba, k mac co za banda kretynów pracuje w ratuszu ?? Jeszcze sie porównuja do Poznania hahahahah panowie do Poznania to wam daleko, podwincie rekawy i posprzatajcie lubelskie ulice a potem bierzcie sie za ambitniejsze sprawy w tym mieście, ale przez najblizsze 20 lat nic sie nie zmieni bo w Lublinie mamy układ kolesiów, kolegów, brata syna szwagier etc etc. Rzygać się chce na przystanki w mieście potłuczone szyby i syf na każdym z nich, dziury w jezdniach już nie bede pisał gdzie bo zabraknie miejsca, syf wokol dworca PKS, rozwalającym sie kamienicami na Starym Mieście TYM sie zajmijcie a nie ogródkami patałachy, jestescie z naszego wyboru i macie robić to na co liczy spoleczenstwo a nie zajmujecie sie własnymi d....mi i poronionymi pomysłami, chore miasto chora władza ratusz w życiu nam przeszkadza
Słuchajcie panowie ratusznicy!! Ktoś wydał tysiace na przygotowanie ogródka stworzenie w nim atmosfery odpowiedniego klimatu a teraz kazecie ludziom co na swój koszt zmieniać?? Jesteście deb***ami to tak jak za komuny wszyscy chodzili w Sofixach i mieli ta sama czekolade z pewexu i jeansy. Ludzie w tym urok ogródka żeby sie różnił jeden od drugiego !! Nie podoba mi sie w zielonym siedze w czerwobym nie podoba mi sie ludowo siedze u Araba, k mac co za banda kretynów pracuje w ratuszu ?? Jeszcze sie porównuja do Poznania hahahahah panowie do P... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 20 września 2007 o 22:31
Słusznie !! Zweryfikować tez trzeba wielkość ogródków a szczególnie na Rynku i Grodzkiej. To są zbyt małe przestrzenie by znajdowały się tu tak duże ogródki, zwłaszcza przy otwartym ruchu kołowym i pieszym na jednym poziomie. Stwarza to wrarzenie ciasnoty, bałaganu i haosu oraz braku gospodarza. Wszechobecne samochody, szczególnie przy Trybunale, na Złotej, zaparkowane prostopadle do kamienicy drarznią głupotą ich właścicieli!
Avatar
ferrari34 / 20 września 2007 o 17:12
kolejna bzdura wymyślona przez leniwe głowy.ciekaw jestem czy pomysłodawca był wyspany. ha,ha,ha.
Avatar
radek r / 20 września 2007 o 15:41
Jaki normalny człowiek który ma lokal gastronomiczny zgodzi sie na coś takiego ?przecież wygląd wnętrza i ogródka tworzą tzw klimat lokalu. Straszył nas Wałęsa że za Kaczyńskich wszyscy zostaniemy ubrani w jednakowe szare mundurki. Czyżby miało sie to ziścić ?Jestem przeciwny aby władza narzucała naszym restauratorom wygląd lokali itp..Są ważniejsze sprawy.. dokończenie dwupasmówek w mieście Krańcowa, Wrotkowska, J.P.II, czy nawet boh. Monte Cassino.. .... Dlaczego w Zamościu, miasteczku o wiele bardziej znanym pod względem zabytkowym od Lublina wolno od dawna lać piwo bezpośrednio z beczki w ogródku, dlaczego nikt nie wsadza nosa w nieswoje sprawy... Władza powinna ułatić prowadzenie biznesu ale w Lublinie robi wszystko żeby to utrudnić...Aż żal czytac takie brednie...
Jaki normalny człowiek który ma lokal gastronomiczny zgodzi sie na coś takiego ?przecież wygląd wnętrza i ogródka tworzą tzw klimat lokalu. Straszył nas Wałęsa że za Kaczyńskich wszyscy zostaniemy ubrani w jednakowe szare mundurki. Czyżby miało sie to ziścić ?Jestem przeciwny aby władza narzucała naszym restauratorom wygląd lokali itp..Są ważniejsze sprawy.. dokończenie dwupasmówek w mieście Krańcowa, Wrotkowska, J.P.II, czy nawet boh. Monte Cassino.. .... Dlaczego w Zamościu, miasteczku o wiele bardziej znanym pod względem zabytkowym od Lub... rozwiń
Avatar
ewon / 20 września 2007 o 15:24
Tak ,mamy już takie same bloki z wielkiej płyty jako pamiątkę po komunie i czy to jest ładne?
Avatar
LUBELAK1111 / 20 września 2007 o 15:14
CZYŻBY WRACAŁ DUCH PANI BYŁEJ RADNEJ PIETRASZKIEWICZ CO CHCIAŁA WALCZYĆ Z OGRÓDAKMI I ZAKAZAĆ ICH ROBIENIA????TO JAKAŚ PARANOJA,ŻE KTOŚ DEBATUJE NA KOLOREM PARASOLEK???NIE ROBI SIE NIC BY STRARÓWKA BYŁA JESZCZE PIĘKNIEJSZA,NIE MA PROGRAMU REMONTU KAMIENNIC, WPUSZCZANIA ŻYCIA KULTURALNEGO, HANDLU, BANKÓW, HOTELI NA STARÓWKĘ BY ZAPEŁNIĆ JĄ TURYSTAMI NA WZÓR KRAKOWA, TYLKO WALCZY SIĘ Z RESTAURATORAMI JAK MAJĄ WYGLĄDAĆ PARASOLE!!!ALE TO LUBLIN, ZAPOMNIAŁEM.....
Avatar
Vox / 20 września 2007 o 23:26
Słuchajcie panowie ratusznicy!! Ktoś wydał tysiace na przygotowanie ogródka stworzenie w nim atmosfery odpowiedniego klimatu a teraz kazecie ludziom co na swój koszt zmieniać?? Jesteście deb***ami to tak jak za komuny wszyscy chodzili w Sofixach i mieli ta sama czekolade z pewexu i jeansy. Ludzie w tym urok ogródka żeby sie różnił jeden od drugiego !! Nie podoba mi sie w zielonym siedze w czerwobym nie podoba mi sie ludowo siedze u Araba, k mac co za banda kretynów pracuje w ratuszu ?? Jeszcze sie porównuja do Poznania hahahahah panowie do Poznania to wam daleko, podwincie rekawy i posprzatajcie lubelskie ulice a potem bierzcie sie za ambitniejsze sprawy w tym mieście, ale przez najblizsze 20 lat nic sie nie zmieni bo w Lublinie mamy układ kolesiów, kolegów, brata syna szwagier etc etc. Rzygać się chce na przystanki w mieście potłuczone szyby i syf na każdym z nich, dziury w jezdniach już nie bede pisał gdzie bo zabraknie miejsca, syf wokol dworca PKS, rozwalającym sie kamienicami na Starym Mieście TYM sie zajmijcie a nie ogródkami patałachy, jestescie z naszego wyboru i macie robić to na co liczy spoleczenstwo a nie zajmujecie sie własnymi d....mi i poronionymi pomysłami, chore miasto chora władza ratusz w życiu nam przeszkadza
Słuchajcie panowie ratusznicy!! Ktoś wydał tysiace na przygotowanie ogródka stworzenie w nim atmosfery odpowiedniego klimatu a teraz kazecie ludziom co na swój koszt zmieniać?? Jesteście deb***ami to tak jak za komuny wszyscy chodzili w Sofixach i mieli ta sama czekolade z pewexu i jeansy. Ludzie w tym urok ogródka żeby sie różnił jeden od drugiego !! Nie podoba mi sie w zielonym siedze w czerwobym nie podoba mi sie ludowo siedze u Araba, k mac co za banda kretynów pracuje w ratuszu ?? Jeszcze sie porównuja do Poznania hahahahah panowie do P... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 20 września 2007 o 22:31
Słusznie !! Zweryfikować tez trzeba wielkość ogródków a szczególnie na Rynku i Grodzkiej. To są zbyt małe przestrzenie by znajdowały się tu tak duże ogródki, zwłaszcza przy otwartym ruchu kołowym i pieszym na jednym poziomie. Stwarza to wrarzenie ciasnoty, bałaganu i haosu oraz braku gospodarza. Wszechobecne samochody, szczególnie przy Trybunale, na Złotej, zaparkowane prostopadle do kamienicy drarznią głupotą ich właścicieli!
Avatar
ferrari34 / 20 września 2007 o 17:12
kolejna bzdura wymyślona przez leniwe głowy.ciekaw jestem czy pomysłodawca był wyspany. ha,ha,ha.
Avatar
radek r / 20 września 2007 o 15:41
Jaki normalny człowiek który ma lokal gastronomiczny zgodzi sie na coś takiego ?przecież wygląd wnętrza i ogródka tworzą tzw klimat lokalu. Straszył nas Wałęsa że za Kaczyńskich wszyscy zostaniemy ubrani w jednakowe szare mundurki. Czyżby miało sie to ziścić ?Jestem przeciwny aby władza narzucała naszym restauratorom wygląd lokali itp..Są ważniejsze sprawy.. dokończenie dwupasmówek w mieście Krańcowa, Wrotkowska, J.P.II, czy nawet boh. Monte Cassino.. .... Dlaczego w Zamościu, miasteczku o wiele bardziej znanym pod względem zabytkowym od Lublina wolno od dawna lać piwo bezpośrednio z beczki w ogródku, dlaczego nikt nie wsadza nosa w nieswoje sprawy... Władza powinna ułatić prowadzenie biznesu ale w Lublinie robi wszystko żeby to utrudnić...Aż żal czytac takie brednie...
Jaki normalny człowiek który ma lokal gastronomiczny zgodzi sie na coś takiego ?przecież wygląd wnętrza i ogródka tworzą tzw klimat lokalu. Straszył nas Wałęsa że za Kaczyńskich wszyscy zostaniemy ubrani w jednakowe szare mundurki. Czyżby miało sie to ziścić ?Jestem przeciwny aby władza narzucała naszym restauratorom wygląd lokali itp..Są ważniejsze sprawy.. dokończenie dwupasmówek w mieście Krańcowa, Wrotkowska, J.P.II, czy nawet boh. Monte Cassino.. .... Dlaczego w Zamościu, miasteczku o wiele bardziej znanym pod względem zabytkowym od Lub... rozwiń
Avatar
ewon / 20 września 2007 o 15:24
Tak ,mamy już takie same bloki z wielkiej płyty jako pamiątkę po komunie i czy to jest ładne?
Avatar
LUBELAK1111 / 20 września 2007 o 15:14
CZYŻBY WRACAŁ DUCH PANI BYŁEJ RADNEJ PIETRASZKIEWICZ CO CHCIAŁA WALCZYĆ Z OGRÓDAKMI I ZAKAZAĆ ICH ROBIENIA????TO JAKAŚ PARANOJA,ŻE KTOŚ DEBATUJE NA KOLOREM PARASOLEK???NIE ROBI SIE NIC BY STRARÓWKA BYŁA JESZCZE PIĘKNIEJSZA,NIE MA PROGRAMU REMONTU KAMIENNIC, WPUSZCZANIA ŻYCIA KULTURALNEGO, HANDLU, BANKÓW, HOTELI NA STARÓWKĘ BY ZAPEŁNIĆ JĄ TURYSTAMI NA WZÓR KRAKOWA, TYLKO WALCZY SIĘ Z RESTAURATORAMI JAK MAJĄ WYGLĄDAĆ PARASOLE!!!ALE TO LUBLIN, ZAPOMNIAŁEM.....
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 0 0

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 1

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 18 2

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 120 28

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo) 13 8

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 35 44

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 2

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 13 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 14 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 40 10

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 44 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!