niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Wielki Test z Historii w Lublinie. Tłumy na KUL (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2011, 12:36

Rejestracja uczestników wieczornego testu rozpoczęła się o godz. 11 (Fot. Jacek Świerczyński)
Rejestracja uczestników wieczornego testu rozpoczęła się o godz. 11 (Fot. Jacek Świerczyński)

Kilkaset osób stanęło w poniedziałek rano w kolejce na KUL-u, żeby sprawdzić swoją wiedzę z historii. Transmisja z historycznych zmagań "na żywo” o godz. 20.25 w telewizyjnej Jedynce.

WIDEO

\"Diablo\" Włodarczyk i Joanna Mucha

Początek zmagań po godz. 20 – w warszawskim studiu (gdzie na pytania będą odpowiadali artyści, dziennikarze, politycy i sportowcy – m.in. Krzysztof "Diablo” Włodarczyk, Szymon Kołecki, Maciej Orłoś i Joanna Mucha), a także w auli Aula im. Kard. Stefana Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Tu z historią może zmierzyć się każdy chętny. Ograniczenia dotyczą jedynie wieku (trzeba mieć ukończone 18 lat) i wykształcenia (testu nie mogą pisać historycy ze stopniem doktora lub wyższym).

– Od czasu do czasu czytam rzeczy związane z historią. Chciałem skonfrontować swoją wiedzę z tym, co przygotują nam eksperci – mówi Zbigniew Adamowicz z Lublina. – Najczęściej poruszam się w okolicach roku 1920. Czytałem fragmenty wspomnień i materiały historyczne z tego okresu, więc z Bitwą Warszawską powinno być nieźle.

A inne bitwy? – Na pewno do Grunwaldu nie wystarczy przeczytanie "Krzyżaków”, bo fikcja literacka w wielu miejscach różni się od prawdy historycznej – podkreśla pan Zbigniew. – Trzeba sięgnąć do źródeł.

Andrzej Misztal z Rejowca przyjechał na test z synem: Przemkiem. – Mieszkam niedaleko miejsca, w którym rozegrała się bitwa pod Komarowem (w tym samym roku, co Bitwa Warszawska: 1920 – red.). Często tam jeżdżę, uczestniczę w uroczystościach z okazji rocznicy bitwy – tłumaczy pan Andrzej. – Z XX wiekiem powinno być nieźle.

– Ja od zawsze interesuję się historią. Dużo czytam na ten temat. Po prostu mnie to ciekawi – mówi z kolei Przemek Misztal. – Zobaczymy, jak przełoży się to na wynik testu. Chcę sprawdzić swoją wiedzę.

24 pytania

Test będzie składał się z 24 pytań podzielonych na 4 serie. Każda seria dotyczyć będzie jednej z bitew. Do każdego pytania podane zostaną 4 warianty odpowiedzi, z których tylko jedna będzie prawidłowa. Autorami pytań są historycy. Zwycięzca zgarnie 30 tys. zł.

Transmisja z imprezy na żywo w Programie 1 TVP o godz. 20.25. Program poprowadzą: Paulina Chylewska, Piotr Kraśko i Przemysław Babiarz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
MEFISTO
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 lutego 2011 o 19:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Na pytania będą odpowiadali artyści, dziennikarze, politycy i sportowcy – m.in. Krzysztof "Diablo" Włodarczyk i Joanna Mucha"

Ten "Diablo" Włodarczyk (bokser lejący ludzi po mordkach) na mózgowca jakoś nie wygląda, a nasza posłanka Mucha "ociepla swój wizerunek" w mediach po swej kompromitacji z "niezrozumieniem jej wywiadu" o operowaniu 85-latków.
Rozwiń
MEFISTO
MEFISTO (21 lutego 2011 o 16:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#2E8B57"]KUL-awe Pszemondżałki z KAT-olickim i PAT-ologicznym IQ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Szum zrobiony[/color] bez żadnej zwłoki wokół zwłok ArcyPasterza [color="#FF0000"]wskazuje na brak dojrzałości emocjonalnej – tylko dzieci robią dużo hałasu w czasie zabawy[/color]. Sam zaś ArcyPasterz „był Człowiekiem dialogu” - [color="#FF0000"]stosował najnowszą formę dialogu przez monolog[/color], w rozumieniu księŻULKÓW jest to Homilia.[color="#FF0000"] Najlepiej też czuł się wśród Baranów, którym przewodził i dziwne, że na pogrzebie nikt nie beczał!.[/color]
[color="#FF0000"]Od samego początku[/color] istnienia Boskiej Firmy z siedzibą w Vaticano [color="#FF0000"]nikt nie wie KTO BYŁ OJCEM JEZUSA[/color].Od początku też [color="#FF0000"]zamieniają JEDNO NA DRUGIE [/color]twierdząc, że to CUDA, a nawet[color="#FF0000"] ArcyPasterz uczył, że cud to COŚ Z NICZEGO[/color] i sypał jak z rękawa: [color="#FF0000"]zamianę wody w wino; chorych na zdrowych i tylko - nie mogą zamienić pijanych na trzeźwych i głupich na mądrych[/color] - w tym względzie nawet Biblijny Jezus wysiadał.– nikt z Trzody Baranów ArcyPasterza się o tym nie połapał.
Nadeszła też [color="#FF0000"]Era Mikołaja Kopernika[/color] i to On pokazał Panu Bogu, że coś pokręcił stwarzając świat[color="#FF0000"] i kręci nie tym, co się kręci[/color]...
Tworzyła się Historia Kościoła wraz z upływem czasu i[color="#FF0000"] w latach 1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lud Boży z błędami, których nie widziały nawet tęgie umysły[/color] pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color], do tej pory [color="#FF0000"]na[/color] (o)[color="#FF0000"]błędnej nauce zdobywane są KUL-awe tytuły naukowe jak Mańka [/color](g)[color="#FF0000"]ruchała z Gołębiem[/color], a te sprawy w Polsce załatwił [color="#FF0000"]Jan Parandowski w „Mitologii greckiej”[/color] , co zawarł więc ArcyPasterz w swojej teorii ewolucji – chyba jedynie to, że pominął Benka XVI[color="#FF0000"] przemienionego na drodze KUL-awej ewolucji ze Szkopa na Boga[/color], a jak się dowiedział - to zawał gotów!
[color="#FF0000"]Zjechała się cała potęga Niebieskich Umysłów z Prymasem – Emerytem Józefem Glempem włącznie [/color](2x na Liście Wildsteina), który za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego i sprawy Jedwabnego dał KUL-awy i PAT-ologiczny [color="#FF0000"]PO-PiS elokwencji płynącej z Natchnienia Ducha Św.[/color](irniętego) „[color="#FF0000"]ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ[/color]” - odszedł na emeryturę i [color="#FF0000"]za swoją nie przeprosił[/color]! Czas płynie,[color="#FF0000"] reklama[/color] pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color] KUL-awego i PAT-ologicznego [color="#FF0000"]sięga nieba[/color], a tu rok
2011 i lubelscy [color="#FF0000"]Pallotyni[/color],a może już [color="#FF0000"]Pall[/color]...[color="#FF0000"]anty[/color] (al. Warszawska, Lublin) od X lat [color="#FF0000"]serwują każdej niedzieli w południe „AVE MARIA” F. Schuberta mającego tylko 50% wspólnego z tym, co napisał Schubert – tylko dla Półgłówków.[/color]..Pokazywanie samego ArcyPasterza w pozytywnym świetle też wygląda dziwnie, bo:
rozmowy z Nim żadnej nie było – [color="#FF0000"]z Jego strony leciały same monologi[/color] (materiały nawet w TVP Lublin).
Jak Będzie wyglądał Rząd R.P.na głośnych Funebraliach?
Prezydent R.P.,[color="#FF0000"] B. Komorowski, którego z błotem mieszały księŻULKI [/color]chyba załamie ręce i [color="#FF0000"]westchnie: „Broń mnie BORze”[/color]. 
Samo zaś[color="#FF0000"] pośmiertne odznaczenie ArcyPasterza Krzyżem przez Prezydenta R.P.wygląda dziwnie[/color] – to przecież[color="#FF0000"] Dzięki Bogu SB-ki w latach 1980-tych zamknęli Bronisława Komorowskiego za działalność w SOLIDARNOŚCI, a sam ArcyPasterz Józef Życiński to „FILOZOF”[/color]! - mało tego:
Zmarły Arcypasterz [color="#FF0000"]na równi z innymi rozpier[/color]...niczał [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚCORGANISTÓW [/color]w latach 1980-tych – 

OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI:

[color="#FF0000"]1) OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA!

2) OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄAR RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA...[/color]

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka[color="#FF0000"] Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

A Lud Boży i Rząd R.P.: [color="#FF0000"]„Ciało Pańskie[/color]” - „[color="#FF0000"]AMEN[/color]”!

Na wieczną pamiątkę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC całą ostatnią drogę (z Katedry do Krypty) wykłada [color="#FF0000"]kąKULami[/color]*, a [color="#FF0000"]na krypcie składa Różę Duchowną [/color]i proponuje, aby wypełniając pozostałą po Nim pustkę w supermarketach i innych punktach cywilnych (KULeje, Lotnictwo, Żegluga, Dworce PKS, KULejowe, przystanki...) księŻULKI odprawiały Msze Św. Za Spokój Duszy, z gwarancją, że Oni dobrze chowają „[color="#FF0000"]bo jak do tej pory nikt nie wstał[/color]” i tak wygląda w żargonie kościelnym „[color="#FF0000"]zabawa w chowanego” czyli Pogrzeb[/color]!, a [color="#FF0000"]Świta Pogrzebaczy [/color]też dopisała...

„[color="#FF0000"]Metropolita lubelski: Ciszej nad tą trumną[/color] dodano: 27 stycznia 2008, 11:23 „ - pisał o katastrofie lotniczej pod Mirosławcem ustami Dziennikarzy „D.W.” co w finale dało jedną wielką targowicę... potwierdzający znany polski slogan: "[color="#FF0000"]DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT[/color]".
Biblia też nie pozostaje bez echa, bo „[color="#FF0000"]JEŚLI NIE STANIECIE SIĘ JAKO DZIECI NIE WEJDZIECIE DO KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO[/color]”.

[color="#FF0000"]Nie można[/color] i też nie wypada w Fatalnych i Ferbunalnych Funebraliach [color="#FF0000"]pominąć tego, co mówił były już ArcyPasterz[/color]: sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN([color="#FF0000"]19.VIII.2010 "Fakty po Faktach"[/color])! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

[color="#FF0000"]Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są
wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat!

Szkoda, że ArcyPasterzowi nie włożono do trumny kamerki bezprzewodowej[/color], a każdy – na całym świecie – mógłby przekonać się jak wygląda w realu transmisja śmierci na żywo – nawet 3 lub 5D.

Nadając zaś Krzyż pośmiertnie [color="#FF0000"]Rząd podkreślał rolę Kościoła[/color] – jak do tej pory nikt nie rozwija tego wątku, [color="#FF0000"]bo też i nie ma co[/color], a o roli jaką odgrywa Kościół było trochę wcześniej.


Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] - czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color]

* kąKUL – biblijny chwast KĄKOL podlewany Wodą Święconą.    
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!