sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Wielkie halo o psie halo

  Edytuj ten wpis

Ma być stacjonarny telefon w schronisku dla bezdomnych psów przy Metalurgicznej.

- To kwestia najbliższego tygodnia - obiecuje Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta Lublina.
Choć do nowoczesnego obiektu psy wprowadziły się w czerwcu, urzędnicy nie widzieli potrzeby umożliwienia kontaktu z administratorami obiektu. Na próżno szukać aktualnego adresu i telefonu w Internecie, w informacji telefonicznej, czy choćby na stronie Urzędu Miasta, do którego należy schronisko utrzymywane z pieniędzy podatników. Do redakcji dzwonili Czytelnicy oburzeni brakiem namiarów na nowe schronisko. - I adres, i telefon są nieaktualne! - mówiła Maria Ziemińska, która chciała oddać do schroniska bezdomnego psa. - Dopiero w Straży Miejskiej podano mi numer na komórkę. Dlaczego w tak ekskluzywnym schronisku nie ma normalnego telefonu?
Skarżyły się też osoby, które chciały adoptować zwierzę ze schroniska. Marzena Bielak-Bielecka na początku września pojechała na ulicę Pancerniaków, bo tam, zgodnie z informacjami z Internetu, mieści się schronisko. Na miejscu dowiedziała się, że schronisko od kilku miesięcy jest na ulicy Metalurgicznej. W końcu zdobyła numer komórki kierowniczki. - To skandal, że w wojewódzkim mieście nie ma cywilizowanego kontaktu ze schroniskiem. Czy nikomu na tym nie zależy? - pyta pani Marzena.
Z takim pytaniem zwróciliśmy się miesiąc temu do rzeczniczki prezydenta Lublina. Po konsultacji z dyrektorem wydziału odpowiedzialnego za schronisko rzecznik Iwona Blajerska obiecała, że telefon będzie w ciągu dwóch tygodni. Jednak po miesiącu okazało się, że na Metalurgiczną wciąż można dzwonić wyłącznie na komórkę.
- Myśmy mieli się tylko zorientować, czy są techniczne możliwości podłączenia. I są - tłumaczy Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji UM w Lublinie. I dodaje: Ale musimy mieć wiosek z wydziału, któremu podlega schronisko. Nawet nie wiemy, który to jest.
- Już ruszyły procedury. Aktualne namiary będą na stronie Urzędu Miasta - obiecuje rzeczniczka prezydenta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!