środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Wielkie manewry na działkach miasta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 czerwca 2013, 15:41
Autor: Dominik Smaga

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Tu, gdzie przez lata był Dom Dziecka, a teraz gości Centrum Kultury, ma być... prokuratura. W miejscu zajezdni MPK park biznesowy i bloki mieszkalne, a przy al. Długosza biurowiec.

Takie zmiany ma zatwierdzić Rada Miasta. Komplet projektów uchwał zezwalających na takie ruchy skierował do radnych prezydent Lublina. O ile o sprzedaży zajezdni MPK i działki przy al. Długosza mówiło się już od dawna, o tyle sprawa budynku po dawnym Domu Dziecka może być zaskoczeniem.

Działki przy ul. Narutowicza 32 i 32b chce przejąć od miasta Prokuratura Okręgowa. – Chcemy poprawić warunki lokalowe jednostek prokuratury okręgu lubelskiego – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik prokuratury.

Prezydent miasta dał się przekonać śledczym i teraz namawia radnych do poparcia pomysłu. Do głosowania ma dojść na najbliższej sesji rady, 27 czerwca. Jeśli radni się zgodzą, to miasto za darmo przekaże nieruchomość Skarbowi Państwa, a ten powierzy go w zarząd prokuraturze.

Na działkach, po które chcą sięgnąć śledczy stoją dwa większe gmachy: jeden ma trzy piętra i ponad 840 mkw. powierzchni użytkowej, natomiast drugi – dwa piętra i 560 mkw. Są jeszcze dwa mniejsze obiekty: piętrowy, wolnostojący ma 186 mkw. powierzchni, a w drugim są garaże.

Nie ma jeszcze decyzji, które jednostki miałyby tu trafić. Wiadomo za to, które mają mało miejsca. – W budynku przy Okopowej mieści się i Prokuratura Okręgowa i Prokuratura Apelacyjna oraz Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ – wylicza Syk-Jankowska.

Radni mają się też zająć dwoma innymi projektami dotyczącymi miejskich nieruchomości. Jeden to zgoda na wystawienie na przetarg obecnej zajezdni trolejbusowej MPK przy al. Kraśnickiej. Grunt, na której się znajduje formalnie należy do miasta. Z jego sprzedaży Ratusz spodziewa się ok. 20 milionów złotych. Obecny plan wykorzystania tych nieruchomości dopuszcza tu budowę hipermarketu, ale prezydent nie chce tu takiej inwestycji.

W magistracie toczą się już prace, które będą skutkować przyjęciem uchwały, zgodnie z którą teren ten będzie mógł być przeznaczony pod budowę biurowców, obiektów usługowych i bloków mieszkalnych.

Druga uchwała to zgoda na sprzedaż działki u zbiegu al. Długosza i ul. Leszczyńskiego, obok stadionu Lublinianki. I właśnie na przebudowę stadionu ma być przeznaczony zysk ze sprzedaży tej parceli. Teraz znajduje się na niej bar i nieużywane betonowe boisko z niezdatnymi do niczego trybunami. Aby uczynić działkę bardziej atrakcyjną dla inwestorów Ratusz wydał dla nieruchomości decyzję, która pozwoli przyszłemu inwestorowi postawić tu budynek biurowo-usługowy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pres
Gość
irena
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pres
pres (15 czerwca 2013 o 10:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Radni mają się też zająć innymi projektami dotyczącymi miejskich nieruchomości.

Jeden to zgoda na wystawienie na przetarg zajezdni MPK przy al. Kraśnickiej.

Ze sprzedaży Ratusz spodziewa się ok. 20 milionów złotych.

Obecny plan dopuszcza tu budowę hipermarketu, ale Prezydent nie chce tu takiej inwestycji"

... ŻADEN inwestor nie wyda 20 mln PLN za parcelę (suma kolosalna i nie do uzyskania), na której nie będzie w stanie potem zarobić.

-----------------

A niestety tylko HANDEL może ewentualnie zapewnić zwrot z takiej inwestycji.

Budowa wyimaginowanego "centrum biurowego-konferencyjnego" to mrzonka (tego chce Żuk).

Może jeszcze deweloperka wchodziłaby w grę ... ale nie za 20 mln PLN.

Rozwiń
Gość
Gość (15 czerwca 2013 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jakiś złodziej najpewniej pozbawił cię mózgu.

Rozwiń
irena
irena (15 czerwca 2013 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

tak zaczynają się ruchy w sprawie działek.Miasto chce odebrać działkę dzielnicy Kośminek na której odbywają się festyny,którą solennie Żuk obiecywał jak rekreacyjną.Na której miało nie być żadnej zabudowy.Już kilka lat wstecz o tę działkę była wojna z prezydentem Wasilewskim z którym zdradziecko poza plecami członków Rady Dzielnicy zgodę podpisali panowie Krzyżanowski i Szadkowski. Teraz na zebranie RD  przybyli p.Pruszkowski w obstawie urzędników UM,nie będę wymieniała nazwisk by teraz uzyskać naszą zgodę na zabudowę działki.A dopiero tydzień temu był na niej festyn dzielnicowy.Dopiero miasto postawiło nam oświetlenie solarne pięknie wyglądające w nocy. To jedyne miejsce w centrum dzielnicy gdzie można urządzić dużą imprezę i spotkanie z mieszkańcami.Czy znowu mamy zwołać wielkie spotkanie by przekonać urzędasów że tego placu nie oddamy? 

Rozwiń
żuk
żuk (14 czerwca 2013 o 23:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

złodzieje, złodzieje jeszcze raz złodzieje, już po kinie Kosmos jest wielka dziura , co jeszcze ci bandyci sprzedadzą to jest jedna bandycka złodziejska szajka

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!