sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Wieniawa: Na boiska poczekamy dłużej. Oferta w przetargu za droga

Dodano: 15 czerwca 2016, 07:58
Autor: Dominik Smaga

MOSiR chce odnowić trawiastą nawierzchni boisk i uporządkować znajdujący się między nimi teren. Całość ma zostać otoczona płotem, zaś szczątki starego ogrodzenia mają być zdemontowane
MOSiR chce odnowić trawiastą nawierzchni boisk i uporządkować znajdujący się między nimi teren. Całość ma zostać otoczona płotem, zaś szczątki starego ogrodzenia mają być zdemontowane

Do późnej jesieni odwlecze się odnowa boisk przy stadionie na Wieniawie, choć gotowe miały być już latem. MOSiR od nowa szuka firmy, która zaprojektuje i wykona prace. Przetarg trzeba powtarzać, bo w poprzednim jedyna poprawna oferta okazała się za droga.

Co ma się zmienić przy Lubliniance? Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zleca odnowienie trawiastej nawierzchni boisk i uporządkowanie znajdującego się między nimi terenu. Całość ma zostać otoczona płotem, zaś szczątki starego ogrodzenia powinny być zdemontowane. Z korony stadionu poprowadzona będzie ścieżka dojazdowa, a przy okazji powstać ma automatyczna instalacja nawadniająca wraz ze studnią głębinową.

O przebudowę boisk upomnieli się sami mieszkańcy w jesiennym głosowaniu nad podziałem budżetu obywatelskiego. Wśród projektów małych (o wartości do 500 tys. zł) ten dotyczący Lublinianki był na trzecim miejscu pod względem poparcia. Jego autorzy zauważali, że w należytym porządku jest tylko jedno boisko treningowe, zaś reszta terenu to miejsce pijatyk i psia toaleta, choć mogłoby służyć szkołom i mieszkańcom jako zalążek „dzielnicowego centrum rekreacyjno-sportowego”. Pomysł zebrał ponad 4 tys. głosów.

Poparcie było duże, nadzieje również, ale efekty są jak dotąd żadne. MOSiR właśnie ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wykonanie rewitalizacji boisk. To już drugie takie postępowanie. Pierwsze, ogłoszone jeszcze w kwietniu, zostało unieważnione.

– Na pierwszy przetarg wpłynęły trzy oferty, z czego dwie nie były rozpatrywane, bo zawierały błędy. Wartość trzeciej była większa od kwoty, którą przeznaczyliśmy na sfinansowanie prac. Mamy na to 500 tys. zł, tymczasem oferta opiewała na prawie 700 tys. zł – informuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Klapa pierwszego przetargu oznacza, że nie ma już szans na to, by boiska były gotowe w terminie pierwotnie podawanym przez MOSiR, czyli do końca sierpnia. Zwłaszcza że zlecenie obejmuje nie tylko wykonanie robót, ale też ich wcześniejsze zaprojektowanie. – W związku z koniecznością ponownego ogłoszenia przetargu przedłużony został czas na realizację zamówienia – przyznaje Bednarczyk. – Teraz wymagamy, bo boiska były wykonane do końca października.

Czytaj więcej o: Lublin mosir boiska Wieniawa
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 czerwca 2016 o 13:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bo MOSiR to układ towarzysko - rodzinny. Do pracy bez kompetencji, ale za to po znajomości i po rodzinie.
Rozwiń
Gość
Gość (15 czerwca 2016 o 13:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A boiska będą dostępna dla wszystkich, po remoncie???
Rozwiń
Gość
Gość (15 czerwca 2016 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale co ty chcesz od MOSiR? To ich wina, że na projekt mają max 500 tyś a oferta była droższa? Nie ośmieszaj się kolego.
Rozwiń
Gość
Gość (15 czerwca 2016 o 08:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fachowcy z MOSiR-u jak zwykle "zabłysnęli". To co każda prywatna firma przeprowadziłaby w maksymalnie 1 miesiąc im zajmuje pół roku! Taka pompowana tylko z nazwy spółka z o.o. Gdyby jej zarząd przeflancować do prawdziwej samofinansującej się spółki, położyli by ją w 3 miesiące na łopatki. Ale tutaj Ratusz zawsze "przymknie oko" i jak trzeba, to dofinansuje ile trzeba na koniec roku. najważniejsze aby na stołkach byli "sami swoi".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!