piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

 (Tomek Wilczkiewicz)
(Tomek Wilczkiewicz)

Miejsca w sektorze dla VIP-ów zarezerwowane dla lubelskich parlamentarzystów będą świecić pustkami. Nie zawiodą za to zwykli pielgrzymi

Z lubelskich urzędów silną reprezentację wystawi jedynie Urząd Marszałkowski - w sumie sześć osób z marszałkiem Edwardem Hunkiem (PSL), wicemarszałkami Piotrem Włochem i Mirosławem Złomańcem (obaj SLD) oraz członkiem Zarządu Województwa Edwardem Wojtasem (PSL).
- Wszyscy otrzymali wejściówki do najbliższego sektora obok ołtarza, tuż za sektorem VIP-ów - mówi Tomasz Makowski, rzecznik prasowy marszałka i zaznacza: Podróż odbędą prywatnymi samochodami.
Administrację rządową będzie w Krakowie reprezentować wicewojewoda Jan Łopata i dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Daszyński.
Prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski nie wyklucza, że wybierze się na spotkanie z Ojcem Świętym. - Na pewno do Krakowa nie pojedzie żadna oficjalna delegacja z Ratusza - zaznacza. Prezydent Zamościa Marek Grzelaczyk również rozważa prywatny wyjazd z rodziną. Na pewno do Krakowa nie pojadą ich odpowiednicy z Chełma Henryk Dżaman i Białej Podlaskiej Andrzej Czapski.
Okazję do oglądania papieża z bardzo bliska (specjalny sektor dla VIP-ów tuż przed ołtarzem) mają parlamentarzyści. Z Lubelskiego z tej okazji skorzystają jedynie wszyscy posłowie Samoobrony: Józef Żywiec, Stanisław Głębocki, Jerzy Michalski i Marian Kwiatkowski.
- Łącznie z Lubelszczyzny wybiera się do Krakowa około 30 działaczy Samoobrony - mówi poseł Żywiec. - Każdy jednak jedzie indywidualnie.
- Jadę z rodziną i na własny koszt - deklaruje z kolei poseł Robert Luśnia (Liga Polskich Rodzin).
A pozostali? Posłanki Izabela Sierakowska (SLD) i Zyta Gilowska (Platforma Obywatelska) na czas pielgrzymki mają inne plany. Lech Nikolski, szef Gabinetu Politycznego Premiera i senator Krzysztof Szydłowski (obaj SLD) będą śledzić relacje w telewizji.
Nie będzie uczestniczył w mszy świętej odprawianej przez Ojca Świętego m.in. poseł Arkadiusz Bratkowski (PSL), który wciąż przechodzi rehabilitację po poważnym wypadku. - Jest to dla mnie jeszcze zbyt daleka droga. Niedawno przeszedłem kolejną operację i kondycja mi jeszcze na to nie pozwala.
- Do wczoraj rozdaliśmy 9,5 tys. bezpłatnych wejściówek na spotkanie z Ojcem Świętym - mówi ks. Zbigniew Wójtowicz, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie. - Oprócz tego pakiety dla pielgrzymów, które zawierały bilety w obie strony z miejscówkami na specjalny pociąg i ubezpieczenie. Szacujemy, że łącznie z województwa lubelskiego na spotkanie z Ojcem Świętym pojedzie około 15 tys. osób.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!