środa, 26 kwietnia 2017 r.

Lublin

Wierny w grupie, poseł sam

Dodano: 13 sierpnia 2002, 20:33

 (Tomek Wilczkiewicz)
(Tomek Wilczkiewicz)

Miejsca w sektorze dla VIP-ów zarezerwowane dla lubelskich parlamentarzystów będą świecić pustkami. Nie zawiodą za to zwykli pielgrzymi

Z lubelskich urzędów silną reprezentację wystawi jedynie Urząd Marszałkowski - w sumie sześć osób z marszałkiem Edwardem Hunkiem (PSL), wicemarszałkami Piotrem Włochem i Mirosławem Złomańcem (obaj SLD) oraz członkiem Zarządu Województwa Edwardem Wojtasem (PSL).
- Wszyscy otrzymali wejściówki do najbliższego sektora obok ołtarza, tuż za sektorem VIP-ów - mówi Tomasz Makowski, rzecznik prasowy marszałka i zaznacza: Podróż odbędą prywatnymi samochodami.
Administrację rządową będzie w Krakowie reprezentować wicewojewoda Jan Łopata i dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Daszyński.
Prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski nie wyklucza, że wybierze się na spotkanie z Ojcem Świętym. - Na pewno do Krakowa nie pojedzie żadna oficjalna delegacja z Ratusza - zaznacza. Prezydent Zamościa Marek Grzelaczyk również rozważa prywatny wyjazd z rodziną. Na pewno do Krakowa nie pojadą ich odpowiednicy z Chełma Henryk Dżaman i Białej Podlaskiej Andrzej Czapski.
Okazję do oglądania papieża z bardzo bliska (specjalny sektor dla VIP-ów tuż przed ołtarzem) mają parlamentarzyści. Z Lubelskiego z tej okazji skorzystają jedynie wszyscy posłowie Samoobrony: Józef Żywiec, Stanisław Głębocki, Jerzy Michalski i Marian Kwiatkowski.
- Łącznie z Lubelszczyzny wybiera się do Krakowa około 30 działaczy Samoobrony - mówi poseł Żywiec. - Każdy jednak jedzie indywidualnie.
- Jadę z rodziną i na własny koszt - deklaruje z kolei poseł Robert Luśnia (Liga Polskich Rodzin).
A pozostali? Posłanki Izabela Sierakowska (SLD) i Zyta Gilowska (Platforma Obywatelska) na czas pielgrzymki mają inne plany. Lech Nikolski, szef Gabinetu Politycznego Premiera i senator Krzysztof Szydłowski (obaj SLD) będą śledzić relacje w telewizji.
Nie będzie uczestniczył w mszy świętej odprawianej przez Ojca Świętego m.in. poseł Arkadiusz Bratkowski (PSL), który wciąż przechodzi rehabilitację po poważnym wypadku. - Jest to dla mnie jeszcze zbyt daleka droga. Niedawno przeszedłem kolejną operację i kondycja mi jeszcze na to nie pozwala.
- Do wczoraj rozdaliśmy 9,5 tys. bezpłatnych wejściówek na spotkanie z Ojcem Świętym - mówi ks. Zbigniew Wójtowicz, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie. - Oprócz tego pakiety dla pielgrzymów, które zawierały bilety w obie strony z miejscówkami na specjalny pociąg i ubezpieczenie. Szacujemy, że łącznie z województwa lubelskiego na spotkanie z Ojcem Świętym pojedzie około 15 tys. osób.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24