Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lutego 2015 r.
9:45
Edytuj ten wpis

Więzienie dla pirata w mundurze. Żołnierz jechał po pijanemu, dwie osoby ranne

2 7 A A

Dwa lata bezwzględnego więzienia i pięć lat zakazu prowadzenia pojazdów. To orzeczona w środę kara dla byłego żołnierza, który spowodował wypadek po pijanemu. Ciężko ranił dwie osoby

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Fakt, że oskarżony miał dwa promile alkoholu w organizmie uniemożliwia orzeczenie kary w zawieszeniu - uzasadniała wyrok sędzia Agnieszka Kołodziej. - Byłaby ona nieadekwatna do winy. Jednocześnie orzeczona kara umożliwia powrót do społeczeństwa i zajęcie się sprawami odszkodowawczymi.

Proces Mariusza M. zakończył się w środę w Sądzie Rejonowym Lublin Zachód. 41-letni dziś mężczyzna był żołnierzem Żandarmerii Wojskowej w Lublinie. We wrześniu 2012 r. doprowadził do wypadku przy al. Kraśnickiej. Jechał swoim mitsubishi w kierunku Kraśnika. Nagle zjechał na lewy pas i uderzył w jadącego z przeciwka opla astrę. Kierowca tego auta w ciężkim stanie trafił do szpitala. Miał połamane nogi, ręce i żebra, a także szereg innych obrażeń. Pasażerka astry była w lepszym stanie, ale jej twarz została oszpecona. Dopiero niedawno lekarzom udało się zoperować bliznę.

W chwili wypadku Mariusz M. był pijany. Badanie przeprowadzone na miejscu zdarzenia wykazało ok. 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wynik rósł aż do dwóch promili, czego dowiodło późniejsze badanie krwi.

- Mariusz M. przyznał się do zarzucanych mu czynów i nie kwestionował okoliczności wypadku - dodała sędzia Kołodziej. - Jego wina nie pozostawia wątpliwości.

Tuż po wypadku Mariusz M. został zatrzymany. Sąd postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu. Ostatecznie jednak żołnierz przesiedział w areszcie zaledwie 3 dni. Odwołał się bowiem od decyzji o aresztowaniu, a sąd drugiej instancji wypuścił go po wpłaceniu 10 tys. zł poręczenia majątkowego.

Śledczy zarzucili żandarmowi spowodowanie groźnego wypadku oraz jazdę po pijanemu. W sumie grozi za to do 12 lat więzienia. Kiedy tylko Mariusz M. usłyszał zarzuty, przeszedł na emeryturę.

Wyrok sądu oznacza, że powinien wrócić za kraty. Za spowodowanie wypadku i jazdę na "podwójnym gazie” został skazany na 2 lata więzienia oraz pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna musi również wypłacić zadośćuczynienie rannym w wypadku. Poszkodowanej kobiecie ma przekazać 11 tys. zł - po tysiąc złotych za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. Zadośćuczynienie dla kierowcy astry to 34 tys. zł. Mężczyzna odniósł bardzo ciężkie obrażenia, ale wcześniej otrzymał 66 tys. zł z firmy ubezpieczeniowej. Sam Mariusz M. przekazał mu również 20 tys. zł. Środowy wyrok jest nieprawomocny.
Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piotr / 2 marca 2015 o 09:47

No tak jego szwagier to Komendant lubelskiego ZW a jego żona pracownikiem cywilnym ...dadzą sobie radę!!!

Avatar
takijeden / 5 lutego 2015 o 23:37

Żandarm to też żołnierz. Po co obrażać całą formację, gdy zanjdzie się w niej jedna czarna owca?

Jak każdy inny człowiek, żandarm też może popełnić przestępstwo, choć zgadzam się, że jeśli to zrobi, to jest to czyn szczególnie naganny. Pragnę jednak zauważyć, że przyznał się do winy i poniósł surową karę - bezwzględne więzienie (choć w przypadku większości "cywilnych" sprawców tego typu przestępstw kara jest zwykle w zawieszeniu). Musi też zadośćuczynić pokrzywdzonym. To chyba sprawiedliwy wyrok, prawda?

Na prawdę chcielibyście go za to powiesić???

Tak,żandarm to też człowiek i wszędzie zdarzają się "czarne owce". Jednak Żandarmeria Wojskowa,podobnie jak Policja w "cywilu" ,to służba w której takich minusów powinno być jak najmniej i każdy ich występek powinien być karany z całą surowością bo są to instytucje które powinny świecic przykładem dle reszty społeczeństwa...

,żandarm to też człowiek i wszędzie zdarzają się "czarne owce". Jednak Żandarmeria Wojskowa,podobnie jak Policja w "cywilu" ,to służba w której takich minusów powinno być jak najmniej i każdy ich występek powinien być karany z całą surowością bo są to instytucje które powinny świecic przykładem dle reszty społeczeństwa...

rozwiń
Avatar
Gość / 5 lutego 2015 o 19:07

Sp...ł na emeryturę w wieku 40 lat i teraz my mu będziemy płacić sami pracując do 67 lat. I za co ta emerytura, co taki obibok  nawojował jako żandarm? Walczył z wrogiem czy łapał żołnierzy na przepustce? 

Avatar
stan / 5 lutego 2015 o 15:18

Żołnierz, przyznał sie do winy to tak jakby zabić i przeprosić...

Takiego prawa chcesz?

Niech poniesie konsekwencje jak chlał i prowadził,. Nas szubienice bo to był potencjalny morderca a morderca na szubienicy musi skończy

Avatar
żołnierz / 5 lutego 2015 o 14:15

Żandarm to też żołnierz. Po co obrażać całą formację, gdy zanjdzie się w niej jedna czarna owca?

Jak każdy inny człowiek, żandarm też może popełnić przestępstwo, choć zgadzam się, że jeśli to zrobi, to jest to czyn szczególnie naganny. Pragnę jednak zauważyć, że przyznał się do winy i poniósł surową karę - bezwzględne więzienie (choć w przypadku większości "cywilnych" sprawców tego typu przestępstw kara jest zwykle w zawieszeniu). Musi też zadośćuczynić pokrzywdzonym. To chyba sprawiedliwy wyrok, prawda?

Na prawdę chcielibyście go za to powiesić???

Żandarm to też żołnierz. Po co obrażać całą formację, gdy zanjdzie się w niej jedna czarna owca?

Jak każdy inny człowiek, żandarm też może popełnić przestępstwo, choć zgadzam się, że jeśli to zrobi, to jest to czyn szczególnie naganny. Pragnę jednak zauważyć, że przyznał się do winy i poniósł surową karę - bezwzględne więzienie (choć w przypadku większości "cywilnych" sprawców tego typu przestępstw kara jest zwykle w zawieszeniu). Musi też zadośćuczynić pokrzywdzonym. To chyba sprawiedliwy wyrok, prawda?

Na prawdę chcieliby... rozwiń

Avatar
sorawiedliwy. / 5 lutego 2015 o 12:56

Zarekwirować majątek trepa,a potem powiesić przed meczem na stadionie. o byłby sprawiedliwy wyrok.

Avatar
lubelak / 5 lutego 2015 o 12:26

Nie kalajcie munduru !!! Żandarm to nie żołnierz !!! Powinien dostać najsurowszy wyrok, bo to on uczył i łapał innych i powinien świecić przykładem.

Avatar
piotr / 2 marca 2015 o 09:47

No tak jego szwagier to Komendant lubelskiego ZW a jego żona pracownikiem cywilnym ...dadzą sobie radę!!!

Avatar
takijeden / 5 lutego 2015 o 23:37

Żandarm to też żołnierz. Po co obrażać całą formację, gdy zanjdzie się w niej jedna czarna owca?

Jak każdy inny człowiek, żandarm też może popełnić przestępstwo, choć zgadzam się, że jeśli to zrobi, to jest to czyn szczególnie naganny. Pragnę jednak zauważyć, że przyznał się do winy i poniósł surową karę - bezwzględne więzienie (choć w przypadku większości "cywilnych" sprawców tego typu przestępstw kara jest zwykle w zawieszeniu). Musi też zadośćuczynić pokrzywdzonym. To chyba sprawiedliwy wyrok, prawda?

Na prawdę chcielibyście go za to powiesić???

Tak,żandarm to też człowiek i wszędzie zdarzają się "czarne owce". Jednak Żandarmeria Wojskowa,podobnie jak Policja w "cywilu" ,to służba w której takich minusów powinno być jak najmniej i każdy ich występek powinien być karany z całą surowością bo są to instytucje które powinny świecic przykładem dle reszty społeczeństwa...

,żandarm to też człowiek i wszędzie zdarzają się "czarne owce". Jednak Żandarmeria Wojskowa,podobnie jak Policja w "cywilu" ,to służba w której takich minusów powinno być jak najmniej i każdy ich występek powinien być karany z całą surowością bo są to instytucje które powinny świecic przykładem dle reszty społeczeństwa...

rozwiń
Avatar
Gość / 5 lutego 2015 o 19:07

Sp...ł na emeryturę w wieku 40 lat i teraz my mu będziemy płacić sami pracując do 67 lat. I za co ta emerytura, co taki obibok  nawojował jako żandarm? Walczył z wrogiem czy łapał żołnierzy na przepustce? 

Avatar
stan / 5 lutego 2015 o 15:18

Żołnierz, przyznał sie do winy to tak jakby zabić i przeprosić...

Takiego prawa chcesz?

Niech poniesie konsekwencje jak chlał i prowadził,. Nas szubienice bo to był potencjalny morderca a morderca na szubienicy musi skończy

Avatar
żołnierz / 5 lutego 2015 o 14:15

Żandarm to też żołnierz. Po co obrażać całą formację, gdy zanjdzie się w niej jedna czarna owca?

Jak każdy inny człowiek, żandarm też może popełnić przestępstwo, choć zgadzam się, że jeśli to zrobi, to jest to czyn szczególnie naganny. Pragnę jednak zauważyć, że przyznał się do winy i poniósł surową karę - bezwzględne więzienie (choć w przypadku większości "cywilnych" sprawców tego typu przestępstw kara jest zwykle w zawieszeniu). Musi też zadośćuczynić pokrzywdzonym. To chyba sprawiedliwy wyrok, prawda?

Na prawdę chcielibyście go za to powiesić???

Żandarm to też żołnierz. Po co obrażać całą formację, gdy zanjdzie się w niej jedna czarna owca?

Jak każdy inny człowiek, żandarm też może popełnić przestępstwo, choć zgadzam się, że jeśli to zrobi, to jest to czyn szczególnie naganny. Pragnę jednak zauważyć, że przyznał się do winy i poniósł surową karę - bezwzględne więzienie (choć w przypadku większości "cywilnych" sprawców tego typu przestępstw kara jest zwykle w zawieszeniu). Musi też zadośćuczynić pokrzywdzonym. To chyba sprawiedliwy wyrok, prawda?

Na prawdę chcieliby... rozwiń

Avatar
sorawiedliwy. / 5 lutego 2015 o 12:56

Zarekwirować majątek trepa,a potem powiesić przed meczem na stadionie. o byłby sprawiedliwy wyrok.

Avatar
lubelak / 5 lutego 2015 o 12:26

Nie kalajcie munduru !!! Żandarm to nie żołnierz !!! Powinien dostać najsurowszy wyrok, bo to on uczył i łapał innych i powinien świecić przykładem.

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!