sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Więźniowie wyszli na warunkowe, żeby przejść pieszo 800 km

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 maja 2013, 17:44
Autor: aa

 (Archiwum)
(Archiwum)

Pierwsi więźniowie uczestniczący w nowatorskim projekcie "Nowa droga” już na wolności. W poniedziałek wyszli z Aresztu Śledczego w Lublinie. Pójdą na piechotę do Zgorzelca.

– Ci mężczyźni nie ruszyli jeszcze w drogę, wyszli na warunkowe zwolnienia. Teraz przygotowują się do wędrówki. To dla nich nowa sytuacja – podkreśla Barbara Bojko-Kulpa, prezes Stowarzyszenia Postis w Lublinie, inicjator projektu "Nowa droga”. Chodzi w nim – najkrócej – o to, żeby pomóc skazanemu w powrocie do życia na wolności.

W projekcie bierze udział dziesięciu osadzonych w Areszcie Śledczym w Lublinie. To mężczyźni mający nie więcej niż 24 lata. Skazani za drobne kradzieże, pobicia albo jazdę po alkoholu.

Na początku czerwca pierwsi z nich wyruszą w pieszą wędrówkę szlakiem św. Jakuba z Lublina do Zgorzelca. W miesiąc mają pokonać dystans 800 km. W drogę wyjdą pojedynczo. Każdemu będzie towarzyszyć tylko opiekun.

– Wśród opiekunów przeważają mężczyźni. – Jest tylko kobieta. To pani, która ma dzieci w wieku zbliżonym do uczestników projektu – mówi prezes Stowarzyszenia Postis.

Dzięki udziałowi w projekcie "Nowa droga” skazani znajdą zatrudnienie na rok. Po powrocie z wyprawy mężczyźni wezmą udział w szkoleniach i kursach przygotowujących ich do podjęcia pracy. Następnie odbędą 5-miesięczną praktykę zawodową.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
P.Ł.
Gość
Albin
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

P.Ł.
P.Ł. (30 maja 2013 o 11:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gość i Patryk dobrze mówią/piszą. Skoro poszedł siedzieć za głupotę to niech odrabia to co kosztowało podatników utrzymanie go w luksusowym hotelu na północnej a nie jeszcze fundować im drogie wycieczki (przecież jeść i nocleg muszą mu zapewnić) a później jeszcze załatwiać zatrudnienie. Na kursy niech idą osoby długo zarejestrowane w pośredniaku, z skierowaniem do pracy podobnie.

Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2013 o 11:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czyli rozumiem żeby w tym kraju znaleźc prace trzeba pójść do więzienia ? Cuda na kiju... wezień ma więcej praw i łatwiej mu znaleźć pracę niż uczciwy obywatel.

Rozwiń
Albin
Albin (30 maja 2013 o 10:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bardzo uprzejmie proszę Autora tego materiału, żeby mi wytłumaczył czym różni "chodzenie" od chodzenia "pieszo" od "przejść pieszo". A jak już mi to wyjaśni, niech napiszę za karę sto razy "pleonazm" oraz "tautologia". Do tego czasu bojkotuję "DW". Cóż, nie ma jak dobra podstawówka...

Rozwiń
Patryk
Patryk (30 maja 2013 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak trafić na takie wczasy.I na to idą pieniądze z moich podatków.Do kamieniołomów a nie na wycieczki.

Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2013 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

" ... znajdą zatrudnienie na rok..." znajdą czy dostaną zatrudnienie, bo ze znalezieniem to w lubelskim może być ciężko, jeżeli dostaną na rok to po roku zostaną zwolnienie i dalej to samo, kradzieże aby mieć na chleb, następnie wyrok, więzienie  itd. A co do marszu, to jak od marszu ma się poprawić życie to sporo chętnych nie osadzonych na pewno by się zglosilo

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!