Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 września 2016 r.
8:15

Wieżowiec koło Olimpu, rozbudowa Orfeusza, nowe bloki. Radni zmienią plany?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
26 19 A A
Właściciel Orfeusza chce rozbudować sklep
Właściciel Orfeusza chce rozbudować sklep

Właściciel Olimpu chce stawiać obok wieżowiec, właściciel Orfeusza chce go powiększyć, a na sąsiednich działkach inna spółka widziałaby bloki. Czy na to pozwolić? Nad tymi i innymi wnioskami mają się zastanawiać miejscy planiści, jeżeli zgodę dadzą im radni.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Radni zmierzą się z czterema mapami obejmującymi m.in. Czuby, Czechów, Rudnik, czy Konstantynów. Właśnie tu mogą zajść zmiany, jeśli miasto pójdzie na rękę inwestorom. Każda z map upstrzona jest punktami, a każdy z nich oznacza teren, którego przeznaczenie może się zmienić.

– W ostatnich latach wpłynęło wiele próśb o zmianę planu zagospodarowania terenu – przyznaje Małgorzata Żurkowska, główny urbanista miasta.

Wspomniany plan jest dokumentem mówiącym co i jak można stawiać w danym miejscu, np. tu tylko szkołę, tam tylko bloki oraz określający np. wysokość zabudowy, czy pojemność parkingu. Nie zawsze jednak plan pokrywa się z tym, czego chce właściciel ziemi.

Taka rozbieżność jest m.in. w przypadku Orfeusza (na zdjęciu), którego właściciel chce rozbudować sklep. – Oczywiście parę koncepcji mamy, ale jest za wcześnie, by mówić o szczegółach – zastrzega Grzegorz Zezula, wiceprezes spółki Otex. – Parę lat temu wprowadzono nam tu takie zapisy, które uniemożliwiają jakąkolwiek rozbudowę, chcemy by je zmieniono.

Ratusz uznał, że nad przyszłością Orfeusza warto się zastanowić. Ale nie daje inwestorowi nadziei na zgodę na tzw. handel wielkopowierzchniowy, czyli np. hipermarket.

Tuż obok, na gruncie porośniętym chwastami i przeciętym ścieżką, bloki mieszkalne chce stawiać spółka Kameralna. Do jej prośby o zmianę planu dopuszczającą taką zabudowę Ratusz też jest skłonny się przychylić.

Ponownie określone może być ponadto przeznaczenie terenów obok Olimpu. – Chcemy postawić 55-metrowy budynek – tłumaczy Grzegorz Dębiec, prezes spółki Transhurt. Wnioskuje również o złagodzenie wymagań co do liczby miejsc postojowych dla samochodów. – Parkingów jest u nas nadmiar – stwierdza Dębiec. – Mamy niekorzystny przelicznik parkingowy, powstająca przy tej samej ulicy IKEA ma dwukrotnie korzystniejszy.

Zmiany mogą zajść też na Czubach. Chodzi m.in. o teren przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Armii Krajowej obok po stronie wąwozu. Od dawna tkwi w nim tablica z napisem „sprzedam pilnie”. Kupca nie ma, bo wolno stawiać tu tylko szkołę, a to nie jest świetny biznes. Miasto w końcu stwierdziło, że rezerwa terenu pod szkołę jest zbędna i uznaje za zasadną prośbę, by odblokować grunt pod inne inwestycje. Jakie? Właściciele ziemi proszą o przeznaczenie pod bloki mieszkalne i inne usługi. Na usługi miasto jest skłonne się zgodzić, ale na bloki już nie. – Ze względu na bliskość głośnych dróg – tłumaczy Żurkowska.

Tuż obok, przy ul. Jutrzenki, firma Meblohurt chce rozbudować gmach dawnej centrali telefonicznej, przy Kaczeńcowej spółdzielnia Czuby chce trawnik za przedszkolem (3 tys. mkw.) zamienić na parking. Na dużym terenie przy Wojciechowskiej 40 (róg Bohaterów Monte Cassino), gdzie teraz jest m.in. stacja kontroli pojazdów, spółka CRH Żagiel Dom chce stawiać bloki mieszkalne.

To tylko część spośród próśb inwestorów, które urbaniści Ratusza przynajmniej w części uznali za zasadne. Wśród nich jest też bardzo obszerny pakiet wniosków o zgodę na komercyjne wykorzystanie wymiennikowni cieplnych LPEC, bo technologia poszła do przodu i miejska spółka nie potrzebuje już tak dużo przestrzeni, a chciałaby na niej zarobić. O wiele więcej jest jednak wniosków, na które planiści nie spojrzeli przychylnie. Dotyczyły m.in. zamiany położonych na Rudniku działek rolnych na budowlane, albo „wgryzienia się” zabudowy w wąwozy.

Na każdą ze zmian muszą się zgodzić radni, ale najpierw, w najbliższy czwartek, zdecydują czy w ogóle pozwolą planistom na zabranie się za takie poprawki. Jeśli w i dadzą zielone światło miejskim planistom, ci zabiorą się za opracowanie projektów zmian dla poszczególnych terenów. Taka procedura może potrwać rok albo dłużej, a i tak będzie musiała się zakończyć kolejnym głosowaniem w Radzie Miasta, bo to do niej należy ostatnie zdanie w sprawie zmiany planu.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xxx / 9 września 2016 o 12:03
el napisał:
Nie no światowego nie prowadzę. W przeciwieństwie do Ciebie: od babci ze wsi co weekend do miasteczka wojewódzkiego:) rodowici lublinianie się odzywają ! :)
koncz wasc, wstydu oszczedz i sie nie pogrązaj a najlepiej to wyjazd na pole do Rzeszowa :) tam mozesz zielone pola podziwiac do woli
Avatar
bleee / 5 września 2016 o 11:50
el napisał:
Dużo jeżdżę po Polsce i widzę że LUBLIN stawia na beton i ciasnotę. Kawałek wolnej przestrzeni i już ją sprzedać i zabudowac. Brak jest przestrzeni, luzu. Ogólnie Lublio jest brzydkim miastem. Szare, bure, ponure, brudne i CIASNE ! Ostatnio przejezdzalam przez Rzeszów. Pięknie !!! Zieleń, odległość między budynkami, luz, kolory. Aż miło. Niestety Lublin nie jest miastem przyjaznym.
a poza tym wszyscy zdrowi?
Avatar
Łukasz / 2 września 2016 o 13:47
nk napisał:
Jeśli chodzi o teren za Orfeuszem, to nie powinien być zbyt zabudowany. Tam pod wiaduktami jest połączenie osiedla Karłowicza z jedynym wąwozem na Czechowie, fakt, że od 30 lat chodnik nie powstał a po zmroku strach chodzic, ale powinni w końcu ten teren zagospodarować tzn. porobić chodniki, ławki nasadzenia. jeśli chcą tam coś zbudować, to pod warunkiem że zostawią to połączenie piesze, które jest wygodniejsze (bez wchodzenia  i schodzenia po schodach z powrotem do wąwozu) niż przechodzenie górą przez podwójne światła i osiem pasów jezdni. Tam zmieści się jeden blok, może dwa, chyba że chcą totalnie zabetonowac działke. ponadto całe osiedle zbudowane jest w jednym stylu, tworzy całość (czy ładnie - inna kwestia tak projektowano 30 lat temu) Doczepianie dwóch bloków o innej architekturze do zamkniętych, całościowych układów jest niestety powszechne w Polsce i wynika z braku wiedzy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz braku poczucia ładu przestrzennego, wyrobionej estetyki. A potem powstają takie gargamele pasujące jak pięść do oka w dotąd harmonijnej przestrzeni. Mam nadzieje że podjęte decyzje będą mieć to wszystko na względzie. O innych terenach się nie wypowiem, bo ich dokładnie nie znam, nie bywam, więc ciężko się ustosunkować. Choć gigantyczny wiezowiec koło Olimpu też do czego ma pasować? Puktem odniesienia (wskazane sąsiedztwo do którego się nawiązuje -jest to konieczne w projekcie) będzie odległa ale widoczna wieża trynitarska? tak niestety się projektuje tutaj, echhh
Jeśli chodzi o działki przy Orfeuszu, to część wąwozowa należy do miasta i nic tam nie będzie zbudowane. Wniosek o zmianę planu złożyli właściciele działek bezpośrednio do niego przylegających. Co ciekawe, jedna z nich należy do Statoila :)
Jeśli chodzi o działki przy Orfeuszu, to część wąwozowa należy do miasta i nic tam nie będzie zbudowane. Wniosek o zmianę planu złożyli właściciele działek bezpośrednio do niego przylegających. Co ciekawe, jedna z nich należy do Statoila :) rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 13:16
"jeśli miasto pójdzie na rękę inwestorom" .... a to chyba zależy jak bardzo "na rękę" pójdą inwestorzy miastu a konkretnie radnym
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 12:42
Szywrót na wywrót czyli nie tylko Warszawa ma problemy z urzędami i radnymi, bo we czwartek głosowanie nad rozpoczęciem zmiany planów, a nowe Studium zagospodarowania jeszcze nie jest gotowe. Najpierw zgoda na przetarg na miejskie grunty ograniczony do sąsiadów parceli, modernizacja i przebudowa dróg na koszt podatników, a dopiero później zmiana planów, która zwalnia od ponoszenia kosztów przez inwestorów inwestycji niedrogowych...
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 12:41
Bardzo dobre pytanie. Polecam poczytanie tych wniosków z odpowiedziami UM. Odpowiedzi są takie, że nie można bloków, bo ochrona przyrody, bo ESOCH itp ogólniki i banały - i to w stosunku do stosunkowo małych działek po kilka tysięcy metrów, gdzie przyroda by nie ucierpiała a zarobiłby jakiś zwykły szary człowieczek. A jednocześnie na górkach czechowskich 400 000 m2 (40 ha) pod bloki to już w porządku, nie ma ESOCH i nie ma obaw o przyrodę? Nóż się w kieszeni otwiera normalnie.
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 12:28
Jak to jest, że wgryzanie się działek budowlanych pod zabudowę parterową w wąwóz na Rudniku jest blokowane, a pomysł by stawiać 14piętrowy blok na skraju wąwozu na Górkach Czechowskich jest w porządku? Czyżby chodziło, że duży inwestor, jak TBV, może więcej i lepiej się odwdzięczy za "przysługę"? Oba wąwozy są tak samo prawnie chronione (Natura 2000 bodajże)!
Avatar
nk / 2 września 2016 o 11:08
Jeśli chodzi o teren za Orfeuszem, to nie powinien być zbyt zabudowany. Tam pod wiaduktami jest połączenie osiedla Karłowicza z jedynym wąwozem na Czechowie, fakt, że od 30 lat chodnik nie powstał a po zmroku strach chodzic, ale powinni w końcu ten teren zagospodarować tzn. porobić chodniki, ławki nasadzenia. jeśli chcą tam coś zbudować, to pod warunkiem że zostawią to połączenie piesze, które jest wygodniejsze (bez wchodzenia  i schodzenia po schodach z powrotem do wąwozu) niż przechodzenie górą przez podwójne światła i osiem pasów jezdni. Tam zmieści się jeden blok, może dwa, chyba że chcą totalnie zabetonowac działke. ponadto całe osiedle zbudowane jest w jednym stylu, tworzy całość (czy ładnie - inna kwestia tak projektowano 30 lat temu) Doczepianie dwóch bloków o innej architekturze do zamkniętych, całościowych układów jest niestety powszechne w Polsce i wynika z braku wiedzy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz braku poczucia ładu przestrzennego, wyrobionej estetyki. A potem powstają takie gargamele pasujące jak pięść do oka w dotąd harmonijnej przestrzeni. Mam nadzieje że podjęte decyzje będą mieć to wszystko na względzie. O innych terenach się nie wypowiem, bo ich dokładnie nie znam, nie bywam, więc ciężko się ustosunkować. Choć gigantyczny wiezowiec koło Olimpu też do czego ma pasować? Puktem odniesienia (wskazane sąsiedztwo do którego się nawiązuje -jest to konieczne w projekcie) będzie odległa ale widoczna wieża trynitarska? tak niestety się projektuje tutaj, echhh
Jeśli chodzi o teren za Orfeuszem, to nie powinien być zbyt zabudowany. Tam pod wiaduktami jest połączenie osiedla Karłowicza z jedynym wąwozem na Czechowie, fakt, że od 30 lat chodnik nie powstał a po zmroku strach chodzic, ale powinni w końcu ten teren zagospodarować tzn. porobić chodniki, ławki nasadzenia. jeśli chcą tam coś zbudować, to pod warunkiem że zostawią to połączenie piesze, które jest wygodniejsze (bez wchodzenia  i schodzenia po schodach z powrotem do wąwozu) niż przechodzenie górą przez podwójne światła i osiem pasów jezdni. ... rozwiń
Avatar
jakma6 / 2 września 2016 o 10:53
Panie i Panowie Radni, do roboty tzn. do głosowania. Głosować, głosować ale dobrze tzn. przyjmować zmiany niech nie leżą "odłogami" działki, które można zabudować dla dobra miasta. Tak ogólnie przeciwnicy nie zdaja sbie sprawy ile traci tzn. nie zarabia gmina na wspomnianych "odłogach". Działka zabudowana jest opodatkowana kilka krotnie więcej nz nie zabudoawana a wiadomo podatki wpływają do kasy gminy. Dlatego też wszystkim powinno zależeć aby powstawało jak najwięcej budynków które w perspektywue czasu zasilą budzet miasta.
Avatar
el / 2 września 2016 o 10:42
Nie no światowego nie prowadzę. W przeciwieństwie do Ciebie: od babci ze wsi co weekend do miasteczka wojewódzkiego:) rodowici lublinianie się odzywają ! :)
Avatar
xxx / 9 września 2016 o 12:03
el napisał:
Nie no światowego nie prowadzę. W przeciwieństwie do Ciebie: od babci ze wsi co weekend do miasteczka wojewódzkiego:) rodowici lublinianie się odzywają ! :)
koncz wasc, wstydu oszczedz i sie nie pogrązaj a najlepiej to wyjazd na pole do Rzeszowa :) tam mozesz zielone pola podziwiac do woli
Avatar
bleee / 5 września 2016 o 11:50
el napisał:
Dużo jeżdżę po Polsce i widzę że LUBLIN stawia na beton i ciasnotę. Kawałek wolnej przestrzeni i już ją sprzedać i zabudowac. Brak jest przestrzeni, luzu. Ogólnie Lublio jest brzydkim miastem. Szare, bure, ponure, brudne i CIASNE ! Ostatnio przejezdzalam przez Rzeszów. Pięknie !!! Zieleń, odległość między budynkami, luz, kolory. Aż miło. Niestety Lublin nie jest miastem przyjaznym.
a poza tym wszyscy zdrowi?
Avatar
Łukasz / 2 września 2016 o 13:47
nk napisał:
Jeśli chodzi o teren za Orfeuszem, to nie powinien być zbyt zabudowany. Tam pod wiaduktami jest połączenie osiedla Karłowicza z jedynym wąwozem na Czechowie, fakt, że od 30 lat chodnik nie powstał a po zmroku strach chodzic, ale powinni w końcu ten teren zagospodarować tzn. porobić chodniki, ławki nasadzenia. jeśli chcą tam coś zbudować, to pod warunkiem że zostawią to połączenie piesze, które jest wygodniejsze (bez wchodzenia  i schodzenia po schodach z powrotem do wąwozu) niż przechodzenie górą przez podwójne światła i osiem pasów jezdni. Tam zmieści się jeden blok, może dwa, chyba że chcą totalnie zabetonowac działke. ponadto całe osiedle zbudowane jest w jednym stylu, tworzy całość (czy ładnie - inna kwestia tak projektowano 30 lat temu) Doczepianie dwóch bloków o innej architekturze do zamkniętych, całościowych układów jest niestety powszechne w Polsce i wynika z braku wiedzy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz braku poczucia ładu przestrzennego, wyrobionej estetyki. A potem powstają takie gargamele pasujące jak pięść do oka w dotąd harmonijnej przestrzeni. Mam nadzieje że podjęte decyzje będą mieć to wszystko na względzie. O innych terenach się nie wypowiem, bo ich dokładnie nie znam, nie bywam, więc ciężko się ustosunkować. Choć gigantyczny wiezowiec koło Olimpu też do czego ma pasować? Puktem odniesienia (wskazane sąsiedztwo do którego się nawiązuje -jest to konieczne w projekcie) będzie odległa ale widoczna wieża trynitarska? tak niestety się projektuje tutaj, echhh
Jeśli chodzi o działki przy Orfeuszu, to część wąwozowa należy do miasta i nic tam nie będzie zbudowane. Wniosek o zmianę planu złożyli właściciele działek bezpośrednio do niego przylegających. Co ciekawe, jedna z nich należy do Statoila :)
Jeśli chodzi o działki przy Orfeuszu, to część wąwozowa należy do miasta i nic tam nie będzie zbudowane. Wniosek o zmianę planu złożyli właściciele działek bezpośrednio do niego przylegających. Co ciekawe, jedna z nich należy do Statoila :) rozwiń
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 13:16
"jeśli miasto pójdzie na rękę inwestorom" .... a to chyba zależy jak bardzo "na rękę" pójdą inwestorzy miastu a konkretnie radnym
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 12:42
Szywrót na wywrót czyli nie tylko Warszawa ma problemy z urzędami i radnymi, bo we czwartek głosowanie nad rozpoczęciem zmiany planów, a nowe Studium zagospodarowania jeszcze nie jest gotowe. Najpierw zgoda na przetarg na miejskie grunty ograniczony do sąsiadów parceli, modernizacja i przebudowa dróg na koszt podatników, a dopiero później zmiana planów, która zwalnia od ponoszenia kosztów przez inwestorów inwestycji niedrogowych...
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 12:41
Bardzo dobre pytanie. Polecam poczytanie tych wniosków z odpowiedziami UM. Odpowiedzi są takie, że nie można bloków, bo ochrona przyrody, bo ESOCH itp ogólniki i banały - i to w stosunku do stosunkowo małych działek po kilka tysięcy metrów, gdzie przyroda by nie ucierpiała a zarobiłby jakiś zwykły szary człowieczek. A jednocześnie na górkach czechowskich 400 000 m2 (40 ha) pod bloki to już w porządku, nie ma ESOCH i nie ma obaw o przyrodę? Nóż się w kieszeni otwiera normalnie.
Avatar
Gość / 2 września 2016 o 12:28
Jak to jest, że wgryzanie się działek budowlanych pod zabudowę parterową w wąwóz na Rudniku jest blokowane, a pomysł by stawiać 14piętrowy blok na skraju wąwozu na Górkach Czechowskich jest w porządku? Czyżby chodziło, że duży inwestor, jak TBV, może więcej i lepiej się odwdzięczy za "przysługę"? Oba wąwozy są tak samo prawnie chronione (Natura 2000 bodajże)!
Avatar
nk / 2 września 2016 o 11:08
Jeśli chodzi o teren za Orfeuszem, to nie powinien być zbyt zabudowany. Tam pod wiaduktami jest połączenie osiedla Karłowicza z jedynym wąwozem na Czechowie, fakt, że od 30 lat chodnik nie powstał a po zmroku strach chodzic, ale powinni w końcu ten teren zagospodarować tzn. porobić chodniki, ławki nasadzenia. jeśli chcą tam coś zbudować, to pod warunkiem że zostawią to połączenie piesze, które jest wygodniejsze (bez wchodzenia  i schodzenia po schodach z powrotem do wąwozu) niż przechodzenie górą przez podwójne światła i osiem pasów jezdni. Tam zmieści się jeden blok, może dwa, chyba że chcą totalnie zabetonowac działke. ponadto całe osiedle zbudowane jest w jednym stylu, tworzy całość (czy ładnie - inna kwestia tak projektowano 30 lat temu) Doczepianie dwóch bloków o innej architekturze do zamkniętych, całościowych układów jest niestety powszechne w Polsce i wynika z braku wiedzy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz braku poczucia ładu przestrzennego, wyrobionej estetyki. A potem powstają takie gargamele pasujące jak pięść do oka w dotąd harmonijnej przestrzeni. Mam nadzieje że podjęte decyzje będą mieć to wszystko na względzie. O innych terenach się nie wypowiem, bo ich dokładnie nie znam, nie bywam, więc ciężko się ustosunkować. Choć gigantyczny wiezowiec koło Olimpu też do czego ma pasować? Puktem odniesienia (wskazane sąsiedztwo do którego się nawiązuje -jest to konieczne w projekcie) będzie odległa ale widoczna wieża trynitarska? tak niestety się projektuje tutaj, echhh
Jeśli chodzi o teren za Orfeuszem, to nie powinien być zbyt zabudowany. Tam pod wiaduktami jest połączenie osiedla Karłowicza z jedynym wąwozem na Czechowie, fakt, że od 30 lat chodnik nie powstał a po zmroku strach chodzic, ale powinni w końcu ten teren zagospodarować tzn. porobić chodniki, ławki nasadzenia. jeśli chcą tam coś zbudować, to pod warunkiem że zostawią to połączenie piesze, które jest wygodniejsze (bez wchodzenia  i schodzenia po schodach z powrotem do wąwozu) niż przechodzenie górą przez podwójne światła i osiem pasów jezdni. ... rozwiń
Avatar
jakma6 / 2 września 2016 o 10:53
Panie i Panowie Radni, do roboty tzn. do głosowania. Głosować, głosować ale dobrze tzn. przyjmować zmiany niech nie leżą "odłogami" działki, które można zabudować dla dobra miasta. Tak ogólnie przeciwnicy nie zdaja sbie sprawy ile traci tzn. nie zarabia gmina na wspomnianych "odłogach". Działka zabudowana jest opodatkowana kilka krotnie więcej nz nie zabudoawana a wiadomo podatki wpływają do kasy gminy. Dlatego też wszystkim powinno zależeć aby powstawało jak najwięcej budynków które w perspektywue czasu zasilą budzet miasta.
Avatar
el / 2 września 2016 o 10:42
Nie no światowego nie prowadzę. W przeciwieństwie do Ciebie: od babci ze wsi co weekend do miasteczka wojewódzkiego:) rodowici lublinianie się odzywają ! :)
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 0 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 0

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 5 2

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 1

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska – Senegal 0:2 [NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska – Senegal 0:2 [NA ŻYWO] 1 7

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 4 7

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 4 25

Być może 300-metrowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Żwirki i Wigury w Świdniku stanie się bezpieczniejszy dla kierowców i rowerzystów. Obecnie to „kuriozum na skalę europejską”.

Pierwsza jazda nowym audi A6

Pierwsza jazda nowym audi A6 0 0

Nowe audi A6, to ósma już generacja cieszącej się dużym zainteresowaniem na polskim rynku luksusowej limuzyny. Jej nowe wcielenie wnosi do tego segmentu wiele innowacji. We wnętrzu konsekwentnie postawiono na cyfryzację, co jest przełomem w tym segmencie.

Ford Focus RS bada emocje

Ford Focus RS bada emocje 0 0

Ford Focus RS Buzz Car to jedyny w swoim rodzaju samochód, który mierzy poziom emocji u kierowcy i w czasie rzeczywistym przenosi je na specjalne ekrany zamontowane na aucie. Okazję do wypróbowania „Buzz Cara” miał aktor Antoni Pawlicki, prywatnie posiadacz i entuzjasta 350-konnego forda focusa RS.

MUNDIAL 2018. Znamy skład na mecz z Senegalem!

MUNDIAL 2018. Znamy skład na mecz z Senegalem! 3 0

O godzinie 17 polskiego czasu reprezentacja Polski zagra z Senegalem. Adam Nawałka podał już skład na to spotkanie. I zaskoczył kibiców zestawieniem w formacji obronnej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.