Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2015 r.
20:03

Wigilia Starego Miasta w Lublinie. Kolędy, życzenia i smakowitości (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora pab
0 5 A A

Była msza w intencji mieszkańców, a potem Korowód Bożonarodzeniowy, wspólne kolędowanie i wieczerza. Mieszkańcy Lublina już po raz kolejny spotkali się na ul. Złotej, żeby wziąć udział w Wigilii Starego Miasta.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tak było w niedzielę, ale nadal jest dużo powodów, aby w okresie przedświątecznym i w trakcie Świąt Bożego Narodzenia odwiedzać Stare Miasto. W poniedziałek rusza kolędowanie w Bazylice Dominikanów. O godz. 18.45 wystąpi chór z miasta partnerskiego Münster-Marine-Shanty-Chor Münster. Wcześniej, bo o godz. 10 w Szopce Bożonarodzeniowej będzie można wysłuchać kolęd w wykonaniu Środowiskowego Dom Samopomocy w Lublinie.

Z kolei we wtorek w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia będzie można zwiedzić Bazylikę i Klasztor Dominikanów. Początek spotkania „Śladami Dominikanów – historie lubelskich przewodników dla rodzin” o godz. 11 i 13. Wstęp wolny.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 19:04
głodni ludzie w Lublinie, a
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 19:54
Pytam się:po co ten kabaret.Najpierw ludzi okradną i upodlą,a potem poszukają wolontariuszy,którzy zorganizują wigilię na użytek mediów,które pokażą jacy to politycy i księża dobrzy,bo dadzą okruchów z ze stołu pańskiego.Niech złodzieje oddadzą ludziom to co im się należy i niech łaski nie robią,bo każdy sobie kupi.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2015 o 11:02
Słusznie-popieram
Avatar
Gość / 21 grudnia 2015 o 02:19
Protestuję przeciwko zbędnemu remontowi deptaka.Trzeba remontować walące się mosty i sypiące drogi.Po co marnujecie pieniądze na remont deptaka, który nie jest w złym stanie -i tak służy jako podłoga pod ogródki piwne ( od wiosny do jesieni 70% powierzchni deptaka zajmują ogródki piwne, lodziarnie , kawiarnie i inne bzdety- ledwo ludzie się przeciskają zaglądając w kufle pijącym)Kto to popiera niech się dołączy!!! Oprotestujmy to.Trzeba stworzyć KOMITET OBRONY PIENIĘDZY PUBLICZNYCH , które wydawane są na głupoty- bo komuś zachciało się zmiany płyt betonowych na kostkę granitową.Włącz myślenie urzędasie z ratusza- brakuje pieniędzy na rozbudowę szkół , ulice np Pana Tadeusza nie remontowane od 40 lat.Ludzie opamiętajcie się w tym mieście marnuje się ogromne sumy na głupoty np. sadzenie chryzantem na zimę przy lubartowskiej za 350 tys. czy to nie głupota?I nie utożsamiajcie mnie z pisem lemingi , bo jestem bezpartyjny.PO prostu to jest tragedia.Bogaci wyzyskują biednych .Jaka przyjemność jest dla zwykłego szaraka iść wąskim przejściem i patrzeć na zajadających i pijących piwko bogaczy.PO co ten remont zatem dla kogo? dla elity, dla wybranych, dla tych którzy jedzą i piją kosztem innych- tych którzy zmywają podłogi , siedzą przy kasach układają towary za głodowe stawki- 4 zł za godzinę, w realach tescach i innych zagranicznych koncernach.
Protestuję przeciwko zbędnemu remontowi deptaka.Trzeba remontować walące się mosty i sypiące drogi.Po co marnujecie pieniądze na remont deptaka, który nie jest w złym stanie -i tak służy jako podłoga pod ogródki piwne ( od wiosny do jesieni 70% powierzchni deptaka zajmują ogródki piwne, lodziarnie , kawiarnie i inne bzdety- ledwo ludzie się przeciskają zaglądając w kufle pijącym)Kto to popiera niech się dołączy!!! Oprotestujmy to.Trzeba stworzyć KOMITET OBRONY PIENIĘDZY PUBLICZNYCH , które wydawane są na głupoty- bo komuś zachciało się zmian... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2015 o 02:17
Protestuję przeciwko zbędnemu remontowi deptaka.Trzeba remontować walące się mosty i sypiące drogi.Po co marnujecie pieniądze na remont deptaka, który nie jest w złym stanie i tak służy jako podłoga pod ogródki piwne ( od wiosny do jesieni 70% powierzchni deptaka zajmują ogródki piwne, lodziarnie , kawiarnie i inne bzdety- ledwo ludzie się przeciskają zaglądając w kufle pijącym)Kto to popiera niech się dołączy!!! oprotestujmy to.Trzeba stworzyć KOMITET OBRONY PIENIĘDZY PUBLICZNYCH , które wydawane są a głupoty- bo komuś zachciało się zmiany płyt betonowych na kostkę granitową.Włącz myślenie urzędasie z ratusza- brakuje pieniędzy na rozbudowę szkół , ulice np Pana Tadeusza nie remontowane od 40 lat.Ludzie opamiętajcie się w tym mieście marnuje się ogromne sumy na głupoty np sadzenie chryzantem na zimę przy lubartowskiej za 350 tys. czy to nie głupota?I nie utożsamiajcie mnie z pisem lemingi , bo jestem bezpartyjny.PO prostu to jest tragedia.Bogaci wyzyskują biednych .Jaka przyjemność jest dla zwykłego szaraka iść wąskim przejściem i patrzeć na zajadających i pijących piwko bogaczy.PO co ten remont zatem dla kogo? dla elity, dla wybranych, dla tych którzy jedzą i piją kosztem innych- tych którzy zmywają podłogi , siedzą przy kasach układają towary za głodowe stawki- 4 zł za godzinę, w realach tescach i innych zagranicznych koncernach.
Protestuję przeciwko zbędnemu remontowi deptaka.Trzeba remontować walące się mosty i sypiące drogi.Po co marnujecie pieniądze na remont deptaka, który nie jest w złym stanie i tak służy jako podłoga pod ogródki piwne ( od wiosny do jesieni 70% powierzchni deptaka zajmują ogródki piwne, lodziarnie , kawiarnie i inne bzdety- ledwo ludzie się przeciskają zaglądając w kufle pijącym)Kto to popiera niech się dołączy!!! oprotestujmy to.Trzeba stworzyć KOMITET OBRONY PIENIĘDZY PUBLICZNYCH , które wydawane są a głupoty- bo komuś zachciało się zmiany ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 19:04
głodni ludzie w Lublinie, a
Avatar
Gość / 22 grudnia 2015 o 19:54
Pytam się:po co ten kabaret.Najpierw ludzi okradną i upodlą,a potem poszukają wolontariuszy,którzy zorganizują wigilię na użytek mediów,które pokażą jacy to politycy i księża dobrzy,bo dadzą okruchów z ze stołu pańskiego.Niech złodzieje oddadzą ludziom to co im się należy i niech łaski nie robią,bo każdy sobie kupi.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2015 o 11:02
Słusznie-popieram
Avatar
Gość / 21 grudnia 2015 o 02:19
Protestuję przeciwko zbędnemu remontowi deptaka.Trzeba remontować walące się mosty i sypiące drogi.Po co marnujecie pieniądze na remont deptaka, który nie jest w złym stanie -i tak służy jako podłoga pod ogródki piwne ( od wiosny do jesieni 70% powierzchni deptaka zajmują ogródki piwne, lodziarnie , kawiarnie i inne bzdety- ledwo ludzie się przeciskają zaglądając w kufle pijącym)Kto to popiera niech się dołączy!!! Oprotestujmy to.Trzeba stworzyć KOMITET OBRONY PIENIĘDZY PUBLICZNYCH , które wydawane są na głupoty- bo komuś zachciało się zmiany płyt betonowych na kostkę granitową.Włącz myślenie urzędasie z ratusza- brakuje pieniędzy na rozbudowę szkół , ulice np Pana Tadeusza nie remontowane od 40 lat.Ludzie opamiętajcie się w tym mieście marnuje się ogromne sumy na głupoty np. sadzenie chryzantem na zimę przy lubartowskiej za 350 tys. czy to nie głupota?I nie utożsamiajcie mnie z pisem lemingi , bo jestem bezpartyjny.PO prostu to jest tragedia.Bogaci wyzyskują biednych .Jaka przyjemność jest dla zwykłego szaraka iść wąskim przejściem i patrzeć na zajadających i pijących piwko bogaczy.PO co ten remont zatem dla kogo? dla elity, dla wybranych, dla tych którzy jedzą i piją kosztem innych- tych którzy zmywają podłogi , siedzą przy kasach układają towary za głodowe stawki- 4 zł za godzinę, w realach tescach i innych zagranicznych koncernach.
Protestuję przeciwko zbędnemu remontowi deptaka.Trzeba remontować walące się mosty i sypiące drogi.Po co marnujecie pieniądze na remont deptaka, który nie jest w złym stanie -i tak służy jako podłoga pod ogródki piwne ( od wiosny do jesieni 70% powierzchni deptaka zajmują ogródki piwne, lodziarnie , kawiarnie i inne bzdety- ledwo ludzie się przeciskają zaglądając w kufle pijącym)Kto to popiera niech się dołączy!!! Oprotestujmy to.Trzeba stworzyć KOMITET OBRONY PIENIĘDZY PUBLICZNYCH , które wydawane są na głupoty- bo komuś zachciało się zmian... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2015 o 02:17
Protestuję przeciwko zbędnemu remontowi deptaka.Trzeba remontować walące się mosty i sypiące drogi.Po co marnujecie pieniądze na remont deptaka, który nie jest w złym stanie i tak służy jako podłoga pod ogródki piwne ( od wiosny do jesieni 70% powierzchni deptaka zajmują ogródki piwne, lodziarnie , kawiarnie i inne bzdety- ledwo ludzie się przeciskają zaglądając w kufle pijącym)Kto to popiera niech się dołączy!!! oprotestujmy to.Trzeba stworzyć KOMITET OBRONY PIENIĘDZY PUBLICZNYCH , które wydawane są a głupoty- bo komuś zachciało się zmiany płyt betonowych na kostkę granitową.Włącz myślenie urzędasie z ratusza- brakuje pieniędzy na rozbudowę szkół , ulice np Pana Tadeusza nie remontowane od 40 lat.Ludzie opamiętajcie się w tym mieście marnuje się ogromne sumy na głupoty np sadzenie chryzantem na zimę przy lubartowskiej za 350 tys. czy to nie głupota?I nie utożsamiajcie mnie z pisem lemingi , bo jestem bezpartyjny.PO prostu to jest tragedia.Bogaci wyzyskują biednych .Jaka przyjemność jest dla zwykłego szaraka iść wąskim przejściem i patrzeć na zajadających i pijących piwko bogaczy.PO co ten remont zatem dla kogo? dla elity, dla wybranych, dla tych którzy jedzą i piją kosztem innych- tych którzy zmywają podłogi , siedzą przy kasach układają towary za głodowe stawki- 4 zł za godzinę, w realach tescach i innych zagranicznych koncernach.
Protestuję przeciwko zbędnemu remontowi deptaka.Trzeba remontować walące się mosty i sypiące drogi.Po co marnujecie pieniądze na remont deptaka, który nie jest w złym stanie i tak służy jako podłoga pod ogródki piwne ( od wiosny do jesieni 70% powierzchni deptaka zajmują ogródki piwne, lodziarnie , kawiarnie i inne bzdety- ledwo ludzie się przeciskają zaglądając w kufle pijącym)Kto to popiera niech się dołączy!!! oprotestujmy to.Trzeba stworzyć KOMITET OBRONY PIENIĘDZY PUBLICZNYCH , które wydawane są a głupoty- bo komuś zachciało się zmiany ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 3 1

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 25 16

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 16 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 202 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!