piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Wigilia Starego Miasta w Lublinie. Kolędy, życzenia i smakowitości (zdjęcia)

Dodano: 20 grudnia 2015, 20:03
Autor: pab

Była msza w intencji mieszkańców, a potem Korowód Bożonarodzeniowy, wspólne kolędowanie i wieczerza. Mieszkańcy Lublina już po raz kolejny spotkali się na ul. Złotej, żeby wziąć udział w Wigilii Starego Miasta.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Tak było w niedzielę, ale nadal jest dużo powodów, aby w okresie przedświątecznym i w trakcie Świąt Bożego Narodzenia odwiedzać Stare Miasto. W poniedziałek rusza kolędowanie w Bazylice Dominikanów. O godz. 18.45 wystąpi chór z miasta partnerskiego Münster-Marine-Shanty-Chor Münster. Wcześniej, bo o godz. 10 w Szopce Bożonarodzeniowej będzie można wysłuchać kolęd w wykonaniu Środowiskowego Dom Samopomocy w Lublinie.

Z kolei we wtorek w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia będzie można zwiedzić Bazylikę i Klasztor Dominikanów. Początek spotkania „Śladami Dominikanów – historie lubelskich przewodników dla rodzin” o godz. 11 i 13. Wstęp wolny.

Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 grudnia 2015 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
głodni ludzie w Lublinie, a
Rozwiń
Gość
Gość (22 grudnia 2015 o 19:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pytam się:po co ten kabaret.Najpierw ludzi okradną i upodlą,a potem poszukają wolontariuszy,którzy zorganizują wigilię na użytek mediów,które pokażą jacy to politycy i księża dobrzy,bo dadzą okruchów z ze stołu pańskiego.Niech złodzieje oddadzą ludziom to co im się należy i niech łaski nie robią,bo każdy sobie kupi.
Rozwiń
Gość
Gość (21 grudnia 2015 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Słusznie-popieram
Rozwiń
Gość
Gość (21 grudnia 2015 o 02:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Protestuję przeciwko zbędnemu remontowi deptaka.Trzeba remontować walące się mosty i sypiące drogi.Po co marnujecie pieniądze na remont deptaka, który nie jest w złym stanie -i tak służy jako podłoga pod ogródki piwne ( od wiosny do jesieni 70% powierzchni deptaka zajmują ogródki piwne, lodziarnie , kawiarnie i inne bzdety- ledwo ludzie się przeciskają zaglądając w kufle pijącym)Kto to popiera niech się dołączy!!! Oprotestujmy to.Trzeba stworzyć KOMITET OBRONY PIENIĘDZY PUBLICZNYCH , które wydawane są na głupoty- bo komuś zachciało się zmiany płyt betonowych na kostkę granitową.Włącz myślenie urzędasie z ratusza- brakuje pieniędzy na rozbudowę szkół , ulice np Pana Tadeusza nie remontowane od 40 lat.Ludzie opamiętajcie się w tym mieście marnuje się ogromne sumy na głupoty np. sadzenie chryzantem na zimę przy lubartowskiej za 350 tys. czy to nie głupota?I nie utożsamiajcie mnie z pisem lemingi , bo jestem bezpartyjny.PO prostu to jest tragedia.Bogaci wyzyskują biednych .Jaka przyjemność jest dla zwykłego szaraka iść wąskim przejściem i patrzeć na zajadających i pijących piwko bogaczy.PO co ten remont zatem dla kogo? dla elity, dla wybranych, dla tych którzy jedzą i piją kosztem innych- tych którzy zmywają podłogi , siedzą przy kasach układają towary za głodowe stawki- 4 zł za godzinę, w realach tescach i innych zagranicznych koncernach.
Rozwiń
Gość
Gość (21 grudnia 2015 o 02:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Protestuję przeciwko zbędnemu remontowi deptaka.Trzeba remontować walące się mosty i sypiące drogi.Po co marnujecie pieniądze na remont deptaka, który nie jest w złym stanie i tak służy jako podłoga pod ogródki piwne ( od wiosny do jesieni 70% powierzchni deptaka zajmują ogródki piwne, lodziarnie , kawiarnie i inne bzdety- ledwo ludzie się przeciskają zaglądając w kufle pijącym)Kto to popiera niech się dołączy!!! oprotestujmy to.Trzeba stworzyć KOMITET OBRONY PIENIĘDZY PUBLICZNYCH , które wydawane są a głupoty- bo komuś zachciało się zmiany płyt betonowych na kostkę granitową.Włącz myślenie urzędasie z ratusza- brakuje pieniędzy na rozbudowę szkół , ulice np Pana Tadeusza nie remontowane od 40 lat.Ludzie opamiętajcie się w tym mieście marnuje się ogromne sumy na głupoty np sadzenie chryzantem na zimę przy lubartowskiej za 350 tys. czy to nie głupota?I nie utożsamiajcie mnie z pisem lemingi , bo jestem bezpartyjny.PO prostu to jest tragedia.Bogaci wyzyskują biednych .Jaka przyjemność jest dla zwykłego szaraka iść wąskim przejściem i patrzeć na zajadających i pijących piwko bogaczy.PO co ten remont zatem dla kogo? dla elity, dla wybranych, dla tych którzy jedzą i piją kosztem innych- tych którzy zmywają podłogi , siedzą przy kasach układają towary za głodowe stawki- 4 zł za godzinę, w realach tescach i innych zagranicznych koncernach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!