poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Willowa: Czy zmniejszą się korki na osiedlu Botanik?

Dodano: 9 września 2015, 13:14
Autor: Dominik Smaga

Czy będziemy mogli wydostać się z osiedla? Takie obawy mają mieszkańcy os. Botanik przed planowanym otwarciem nowego dojazdu do obwodnicy przez ul. Poligonową. Już za trzy tygodnie ma tu być uruchomiona nowa sygnalizacja świetlna

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Ul. Willowa to najważniejsza droga wyjazdowa z os. Botanik. Najważniejsza i zarazem najbardziej zakorkowana. Jeszcze niedawno jadący nią kierowcy mieli pierwszeństwo nad tymi próbującymi się wydostać z ul. Poligonowej. Potem role się odwróciły.

– Ruch odbywający się na przebiegu ul. Poligonowej i Ducha znacznie utrudnia wyjechanie z podporządkowanej ul. Willowej. Korki wydłużają się nawet do wysokości sklepu Stokrotka – skarży się nasz Czytelnik. – Skręt w lewo z ul. Willowej w Poligonową wymaga dużej cierpliwości, czasu i uprzejmości innych kierowców – dodaje.

Uprzejmość na tym skrzyżowaniu nie jest zbyt częstym zjawiskiem. Kiedyś narzekali na to kierowcy z Poligonowej, którzy teraz mogą odpłacić się tym z Willowej. Wszystko zmieni się już za trzy tygodnie. – 30 września uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Pytanie tylko, czy będzie to zmiana na lepsze. Tego kierowcy nie są pewni, zwłaszcza ci z os. Botanik. – Przyjęliśmy zasadę, że po zakończeniu budowy ul. Poligonowej dajemy maksymalnie możliwie długie światło zielone dla ul. Willowej – uspokaja Kieliszek.

Docelowo po przebudowie z ul. Ducha wyjedziemy jednym pasem w lewo w Poligonową, a drugim w prawo w Ducha. Z ulicy Poligonowej będzie można wydostać się dwoma pasami w ul. Ducha i jednym w prawo w Willową. A z ul. Ducha pojedziemy dwoma pasami w Poligonową i jednym w Willową.

Ile zielonego

Czas pracy sygnalizacji jest już ustalony i zatwierdzony. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu ma ona działać według następującego schematu:

• Najpierw na 13 sekund zapali się zielone światło dla wyjeżdżających z Poligonowej w ul. Ducha i na odwrót.

• Później na ul. Willowej zielone światło zapali się równocześnie nad pasem do skrętu w lewo w Poligonową i nad pasem do skrętu w prawo w ul. Ducha. Będzie tak świecić przez 27 sekund.

• Następnie równocześnie zapali się zielona strzałka dla jadących z Willowej w Ducha (na 58 sekund) i zielone światło dla jadących z Ducha w Willową (na 61 sekund). Potem wszystko powtórzy się od nowa.

Miejscy urzędnicy zapowiadają, że będą patrzeć, czy taki układ świateł się sprawdza.

Przeszkodził deszcz

Wbrew zapowiedziom nie został wczoraj rano otwarty przejazd nowymi wiaduktami w ciągu ul. Poligonowej. Drogowcom nie udało się na czas ułożyć nawierzchni na odcinku ul. Zelwerowicza. Mieli to robić w poniedziałek po południu, przeszkodził im deszcz.

Czytaj więcej o: Lublin willowa poligonowa Ducha botanik
Gość
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 września 2015 o 21:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A można było to uprościć, dla samochodów jadących z Ducha w Willową zrobić tunel , a dla samochodów skręcających z Willowej w Ducha prawoskręt omijajacy jak na rondzie turbinowym, wtedy kolidowałyby sie tylko 2 kierunki Willowa Poligonowa i Poligonowa Ducha ( układ prostych swiateł ( pół na pół) wyrównałby problemy, acha oczywiście przejazd Ducha Poligonowa prawoskrętem oddzielnym, całość wydatków byłaby podobna do tego co tworzą obecnie na skrzyzowaniu.
Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2015 o 18:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego właściwie nie zrobiono w tym miejscu ronda??? Zamiast tego mamy skrzyżowanie-potworek. No i oczywiście żadnych widoków na przebudowę Solidarności-Sikorskiego. Brawo geniusze! by
Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2015 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kupowaliście mieszkania taniej wiedząc iż jest problem z wyjazdem!!! Czy to nie jest rekord świata żeby na drodze prowadzącej z obwodnicy do centrum miasta zielone światło paliło się 13 sekund? Pytanie po co było więc tą drogę budować?
Rozwiń
sd
sd (9 września 2015 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Miasto daje pozwolenia na budowę lekką ręką, a infrastruktura kuleje. Ile się buduje wzdłuż Jana Pawła, a rano to nawet z osiedli nie da się wyjechać, ale co tam, skupmy się najważniejszych sprawach dla Lublina czyli stadion, basen, teatr, przygotowania infrastruktury pod kolejne galerie, a plebs niech czeka, może kiedyś coś wymyliśmy!

Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2015 o 14:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nic się nie zmieni bo drogowcy przewidują kilku procentowy wzrost ruchu w ciągu kilku lat, a deweloperzy przewidują 20-30% wzrost liczby mieszkań w podobnym czasie...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!