poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Wirtualna burza wokół lotniska Lublin. "Nie ma obaw o zamknięcie"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2013, 17:38

– Wypowiedzi o ryzyku zamknięcia portu są nieuzasadnione – potwierdza mec. Janusz Łomża, który dobrz
– Wypowiedzi o ryzyku zamknięcia portu są nieuzasadnione – potwierdza mec. Janusz Łomża, który dobrz

Nie ma ryzyka, że lubelskie lotnisko zawiesi działalność – zapewnia jego kierownictwo. Dementuje tym samym prasowe sugestie, że Port Lotniczy Lublin może podzielić losy Modlina.

O kłopotach lubelskiego lotniska napisał "Dziennik Gazeta Prawna”. Chodzi o decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił pozwolenie na budowę Portu Lotniczego Lublin.

Poszło o braki formalne w decyzji ministra, czyli organu drugiej instancji. W lutym wyrok może się uprawomocnić, o ile władze portu nie złożą skargi kasacyjnej. Według DGP, oznaczałoby to konieczność zamknięcia lotniska.

– Nie ma takiego zagrożenia – dementuje te doniesienia Małgorzata Jarecka, rzecznik WSA w Warszawie. – Decyzja sądu dotyczyła wyłącznie jednego aspektu decyzji lokalizacyjnej. Chodzi o ustanowienie służebności dla jednej z działek, która powstała w wyniku wywłaszczenia na rzecz Skarbu Państwa. Sąd nakazał ponowne rozpatrzenie tylko tej kwestii.

Sprawa może więc wrócić do Ministra Infrastruktury.

– Wypowiedzi o ryzyku zamknięcia portu są nieuzasadnione – potwierdza mec. Janusz Łomża, który dobrze zna dokumentację sprawy. – Nie ma do tego podstaw zarówno w prawie, jak i w materiale dowodowym.

Chodzi o grunty w pobliżu portu lotniczego. Ich właścicielka została wywłaszczona, a cały teren podzielono na trzy części. Jedną zajęło lotnisko, na drugiej stoi dom kobiety, trzecia to pole uprawne.

– Nie ma tam dojazdu, więc potrzebne było ustanowienie służebności – wyjaśnia Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin. – Minister mógł to zrobić, ale nie musiał. Wystarczyły mu gwarancje, udzielone przez port.

Innego zdania była właścicielka działki. W rezultacie sprawa trafiała do kolejnych instancji. Jeśli teraz orzeczenie WSA się uprawomocni, minister będzie mógł usunąć braki formalne w wydanej decyzji.

– Nie można uchylić całego pozwolenia na budowę. Uniemożliwia to tzw. specustawa lotniskowa, na podstawie której budowano port – tłumaczy Jankowski. – Obecnie spółka zapoznaje się z wyrokiem, czekamy na uzasadnienie. Następnie podejmiemy decyzję w sprawie ewentualnego odwołania. Niezależnie od dalszych kroków spółki, działanie lotniska nie będzie zagrożone.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
xyz
ktosik
ktosik
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

xyz
xyz (10 lutego 2013 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ktosik' timestamp='1360430066' post='731978']
Najarałeś sie czegoś, że pie...ysz takie farmazony?Po Twoje ręce wyciąga, czy swojego broni? Bo jeżeli nie po Twoje, to zmiataj do nory, z której wylazłeś.
[/quote]Bronic swego nikt nie broni, ale ważny jest sposób i metody walki. Czasem mi wstyd (za p. B. też). Za pieniactwo, tępy upór, wyolbrzymianie problemów ponad miarę i granice przyzwoitości, za epitety i wyzwiska. Ty chyba też z tej "szkoły". Nie napisałem niczego, co nie byłoby prawdą - wszystko można przeczytac i zobaczyc. Wnioski niech wyciągną czytelnicy i widzowie.
Rozwiń
ktosik
ktosik (9 lutego 2013 o 18:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Widzący z Lublina' timestamp='1360306048' post='731327']
Gdzie jest dzisiaj ten "Ktosik", który wczoraj krakał na forum o zamknięciu lotniska w Świdniku i zarzucał mi nieznajomość tematu. Zapraszam dzisiaj na formu i proszę o "odszczekanie" bzdurnych wpisów, dobre wychowanie wymaga przyznania się do błędów i przeproszenia tych, których się niesłusznie posądziło o brak wiedzyo temacie dyskusji.
[/quote]
Nie przypominam sobie, bym twierdziła, że lotnisko będzie zamknięte. O ile sobie przypominam, to temat dotyczył podstaw uchylenia pozwolenia. Co do artykułu, to pożyjemy, zobaczymy
Rozwiń
ktosik
ktosik (9 lutego 2013 o 18:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='xyz' timestamp='1360273030' post='731270']
I znów pani B.! Od początku, podburzana przez "mądrego" doradcę, robiła wszystko, żeby przeszkodzic w budowie. "Nic pani nie zrobią, niech się pani nie daje" - takich mniej więcej "rad" udzielał pewien pan. Powołał nawet stowarzyszenie. Pani B. uwierzyła. Gdyby była mądrzejsza, nie musieliby jej usuwac siłą z nieruchomości (6.12.2011). Czuję tu znów jej "doradcę". A historię batalii kilku pieniaczy przeciw lotnisku znajdziecie chocby tu:
[url="http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,7958644,Inicjatywa_2008_przegrala_w_sprawie_lotniska_w_Swidniku.html"]http://lublin.gazeta...w_Swidniku.html[/url]
[/quote]
Najarałeś sie czegoś, że pie...ysz takie farmazony?Po Twoje ręce wyciąga, czy swojego broni? Bo jeżeli nie po Twoje, to zmiataj do nory, z której wylazłeś.
Rozwiń
obiektywny
obiektywny (8 lutego 2013 o 12:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='roma' timestamp='1360316156' post='731409']
No cóż? Podłe krętactwo i oszustwa jakich dopuściły się władze na okolicznej ludności (nie pójdą w zapomnienie pewnie nigdy).
Siłowe zmiany w planie zagospodarowania Gminy Wólka, które wspierał były wójt hoffa za namowami sobczaka zniszczyły życie wielu ludziom, ale kogo to dzisiaj obchodzi????
To lotnisko zostało PRZEKLĘTE po tysiąckroć. Trudno się zatem dziwić, że to co powstało na ludzkiej krzywdzie jest i będzie pomnikiem arogancji władzy i symbolem gnębienia własnych obywateli (przynajmniej w mojej opinii).
[/quote]Wyluzuj, nie nadymaj się tak i odpuśc sobie. Nie chrzań o rzekomej krzywdzie, o krętactwach, arogancji. Dzięki takim jak ty Lublin i Lubelszczyzna tkwią w cywilizacyjnym ogonku gdzieś na szarym końcu. Tacy jak ty krzykacze doprowadzili do opóźnienia budowy i do zmarnowania publicznych pieniędzy - zupełnie bezkarnie. Nie słyszałem, by ktoś z tych, którzy opuścili swe domy i działki od razu, narzekał. Co najmniej kilku pobudowało się w pobliżu nowego lotniska. Owszem, niektórzy zdążyli już pewnie wytracic to, co dostali, ale to ich problem. Każdy chciałby dostac nie wiadomo ile, jak najwięcej, ot tak, na żądanie, zapominając, że pieniądze te nie pochodzą z prywatnej kieszeni, ale z publicznej, także mojej.
Nie ulega wątpliwości, że lotnisko musiało powstac. Wiem, szkoda lasu, ludzi, domów, ale taka jest cena za rozwój. Ktoś, zwolennik lotniska, na pamiętnym zebraniu w 2008 roku powiedział, że musimy pomyślec o naszych dzieciach i wnukach. I słusznie. Dokąd będą wyjeżdżac za chlebem? Jak długo będziemy czekali, aż u nas pojawi się szansa na nowe miejsca pracy za godziwe pieniądze, na inwestycje, które pozwolą naszym dzieciom i wnukom pozostac tu, wśród swoich? Lotnisko, w zamyśle, ma pomóc przyciągnąc inwestorów, ma otworzyc nas na świat nie tylko po to, byśmy do niego uciekali, ale by on przyszedł też do nas i umożliwił nam godne życie. Powiecie, że brzmi górnolotnie, patetycznie, ale wielu, w tym i ja, w to wierzy. Jest ich więcej niż malkontentów szukających zawsze dziury w całym.
Rozwiń
taki tam
taki tam (8 lutego 2013 o 12:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co powstało na ludzkiej krzywdzie?? To poprzednie władze komunistyczne są winne tych zaniedbań. Dlaczego w czasach socjalistycznego prosperity nie powstały mądre plany zagospodarowania przestrzennego uwzględniające lotnisko w tych okolicach? Lotnisko tam istniało jeszcze przed II wojną światową, a czy wasze domy wtedy tam już też były??. Wiadomo wszystkie plany lotnicze dla Lublina przekreśliła II wojna światowa, ale władze ludowe mogły chyba nad tym lepiej zapanować..a tak pobudowali się ludzie tam, gdzie nie powinni. To był teren od dawna przeznaczony na lotnisko. Trzymam kciuki za nasze lotnisko Lublin w Świdniku!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!