piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lublin

Witamy w Europie

Dodano: 16 czerwca 2002, 16:57

Jeszcze w sobotę nad głównym wejściem montowano stylową markizę. W niedzielę gmach dokładnie sprawdzali funkcjonariusze BOR, bowiem swój przyjazd zapowiedział premier Leszek Miller. Dziś o godz. 15 uroczyście otworzy swoje podwoje hotel Europa.

Choć przecięcie wstęgi nastąpi dziś, to hotel i restauracja czynne są od kilkunastu dni. Z piątku na sobotę hotel przyjął 120 osób, z soboty na niedzielę osiemdziesiąt. Dziś obiekt jest nieczynny, by w spokoju i pełnej okazałości mogli podziwiać go goście. Włącznie z Leszkiem Millerem, premierem Rządu RP, który przyjeżdża do Lublina, by przy okazji otwarcia spotkać się z wojewodą i przedsiębiorcami z naszego regionu.
Zaproszeni goście zwiedzą obiekt, posłuchają Waldemara Paszta z Voxu i Federacji Bardów, a przede wszystkim skosztują dziesiątek potraw.
- Przecięcie wstęgi i część oficjalna uroczystości nie powinny potrwać więcej niż 15 minut. Potem nastąpi zwiedzanie obiektu, następnie wszyscy spotkają się na dziedzińcu, gdzie odbędzie się bankiet - mówi Mieczysław Karczmarczuk, prezes Europa SA i dyrektor hotelu.
Na okolicznościowym raucie spodziewanych jest 400 osób. Ozdobą stołów będą bażanty w piórach, korona ze schabu a la Jan III Sobieski, pieczone prosięta na lustrach, łosoś w soli morskiej, faszerowane głowy wieprzowe i "jodło Harnasia”, składające się z kaszanki, cebuli, czosnku, musztardy, ziemniaków, siwuchy i musztardówek.
- Wszystko pracuje jak w szwajcarskim zegarku, kucharze dokonali kulinarnych cudów, żeby zadowolić podniebienia gości - mówi Tadeusz Cebula, szef działu gastronomii w Europie, który ręczy, że na co dzień restauracja będzie karmić gości równie wykwintnie, smakowicie i niedrogo.
Lublin leży w sercu Europy, Europa leży w sercu Lublina i z tego tytułu nowo otwarty obiekt chce być czymś więcej niż tylko nowoczesnym hotelem i dobrą restauracją.
- Niech to będzie miejsce bliskie tym, którym na sercu leży rozwój Lublina, wkrótce najbardziej na wschód wysuniętej metropolii Unii Europejskiej - dodaje M. Karczmarczuk.

Na pokojach

Hotel Europa, dawniej Europejski zbudowano w latach 1865-1867. Od początku przyciągał gości wspaniałą architekturą i komfortem. Oryginalną ozdobą obiektu są szlachetne detale w postaci głów, wśród których rozpoznać można króla Jana III Sobieskiego i królową Marysieńkę. Pieczołowicie odrestaurowany dysponuje 63 pokojami dwuosobowymi, 11 pokojami jednoosobowymi oraz dwoma apartamentami. Goście mają do dyspozycji restaurację, sale wielofunkcyjne, klub VIP, nocny, salon odnowy biologicznej i całodobowy parking strzeżony.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24