Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2017 r.
19:09

Wjechał w pieszych koło hali Nova. Zakończył się proces Rafała W.

65 12 A A

Zakończył się proces kierowcy, który po pijanemu wjechał w pieszych w centrum Lublina. Feralnego dnia Rafał W. miał blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie. Wiózł kolegę na rozprawę sądową

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Takie osoby jak ja powinny być surowo karane. Gdybym był sędzią to bym się zamknął w więzieniu – stwierdził Rafał W. na początku swojego procesu. Później wycofywał się z tych słów.

Mechanik z Łukowa po raz pierwszy zasiadł na ławie oskarżonych w kwietniu ubiegłego roku. Jego proces trzeba było jednak powtórzyć, bo sędzia prowadząca sprawę przeszła w stan spoczynku. W czwartek Sąd Rejonowy Lublin-Zachód zakończył postępowanie.

Rafał W. odpowiadał za spowodowanie wypadku, do którego doszło w połowie listopada 2015 r. Mężczyzna wjechał swoim audi w tłum pieszych przechodzących przez pasy przy hali Nova w Lublinie. Miał czerwone światło. Potrącił trzy osoby, w tym starsze kobiety.

Wypadek skończył się dla nich skomplikowanymi złamaniami. Jedna z ofiar wciąż nie może się normalnie poruszać. Śledczy zarzucili Rafałowi W. zranienie dwóch osób, spowodowanie ryzyka katastrofy w ruchu lądowym i prowadzenie samochodu po pijanemu. W sądzie mężczyzna tylko częściowo przyznawał się do winy.

Z jego zeznań złożonych w śledztwie wynika, że cztery dni przed wypadkiem skończył terapię po ciężkim zatruciu alkoholowym. Szybko wrócił do kieliszka. Pił niemal bez przerwy, aż wpadł na pomysł, by zawieźć kolegę na sprawę rozwodową do Lublina. Kolega również był pijany.

Rafał W. usiadł za kierownicą i przejechał całą trasę z Łukowa do Lublina. Po drodze zatrzymał się, żeby kupić alkohol.

– Tylko kolega pił. Ja czułem, że już ledwo jadę. Myślałem, że nic złego się nie stanie – tłumaczył śledczym Rafał W.

Kompletnie pijany 33-latek wjechał w pieszych. Zatrzymał się przy skrzyżowaniu, za przejściem. Dopiero po dłuższej chwili zorientował się, że miał czerwone światło. Pasażer go nie ostrzegał, bo „ledwo na oczy widział”.

– Piłem, piłem i tak wyszło – podsumował swoją podróż Rafał W.

Mężczyzna już raz był karany za jazdę po pijanemu. Teraz musi się liczyć nawet z kilkunastoletnią odsiadką. Wyrok w jego sprawie zostanie ogłoszony 28 września.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 09:11
youtube.com/channel/UClip6bI2tP0FxP6lCp7WhHw/videos
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 08:13
do takiej klatki go wsadzić: ***s://***youtube.com/channel/uclip6bi2tp0fxp6lcp7whhw/videos
Avatar
wwwwww / 22 września 2017 o 06:48
Premier z kolegami wizytuje przedszkole. W pewnym momencie pyta dyrektorkę: -Ile wynosi dzienna stawka żywieniowa? -15 zł. -Za dużo. Obniżyć do 7. Następnie odwiedza więzienie: -Ile wynosi dzienna stawka żywieniowa? - pyta naczelnika. -40 zł. -Za mało. Podwyższyć do 80. Stojący obok minister nie wytrzymuje i po wizytacji pyta: -Słuchaj, jaka w tym logika, że zabierasz przedszkolu a dajesz więzieniu? -A ty myślisz że jak nas zdejmą to do przedszkola poślą?
Avatar
wwwww / 22 września 2017 o 06:43
Jedna wielka porażka. Czeka go kilkanaście lat w ciepłej celi, z telewizorem, play station i michą podaną za pieniadze chociażby tej babki którą potrącił. Masakra jakaś. Zadna to kara bo trafi pewnie do więzienia z pijakami nie płacacymi alimentów itp.
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 00:33
Jak się czyta o tym jak pracują sądy, to krew się w człowieku gotuje. Pierwszy sędzia przeszedł w stan spoczynku, drugi kończy proces a na wyrok trzeba poczekać do kolejnej rozprawy. A to wszystko w oczywistej sprawie, może wyrobią się w dwa lata od wypadku.
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 23:22
ha, ha, ha... Jestem robotem i nabrałem Dziennik Wschodni że nie jestem!! he, he he
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 23:02
NA DOŻYWOCIE GO!! I SFINANSOWAĆ RANNYCH AŻ DO STANU ZDROWIA SPRZED WYPADKU
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 21:30
Proces się zakonczył, a nie ma wyroku?! Mam nadzieje, że temu pismakowi mechanik też tak kiedyś taki numer wywinie i powie, że auto już jest zrobione. A jak zjawi się, to jeszcze silnika nie zmontowali.
Avatar
klawisz / 21 września 2017 o 21:17
 Siedzi w celi, a Gity sprawdzają jak głębokie gardło ma ten cweeel. Odbyt mu spenetrowali wcześniej i od tamtej pory śmiga w pieluszce ,bo ciśnienia nie trzyma .  
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 19:51
Czy natychmiast po zgarnięciu śmiecia zajęto i zabezpieczono jego wszelkie mienie oraz konta bankowe na poczet horrendalnych odszkodowań dla jego okaleczonych ofiar?
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 09:11
youtube.com/channel/UClip6bI2tP0FxP6lCp7WhHw/videos
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 08:13
do takiej klatki go wsadzić: ***s://***youtube.com/channel/uclip6bi2tp0fxp6lcp7whhw/videos
Avatar
wwwwww / 22 września 2017 o 06:48
Premier z kolegami wizytuje przedszkole. W pewnym momencie pyta dyrektorkę: -Ile wynosi dzienna stawka żywieniowa? -15 zł. -Za dużo. Obniżyć do 7. Następnie odwiedza więzienie: -Ile wynosi dzienna stawka żywieniowa? - pyta naczelnika. -40 zł. -Za mało. Podwyższyć do 80. Stojący obok minister nie wytrzymuje i po wizytacji pyta: -Słuchaj, jaka w tym logika, że zabierasz przedszkolu a dajesz więzieniu? -A ty myślisz że jak nas zdejmą to do przedszkola poślą?
Avatar
wwwww / 22 września 2017 o 06:43
Jedna wielka porażka. Czeka go kilkanaście lat w ciepłej celi, z telewizorem, play station i michą podaną za pieniadze chociażby tej babki którą potrącił. Masakra jakaś. Zadna to kara bo trafi pewnie do więzienia z pijakami nie płacacymi alimentów itp.
Avatar
Gość / 22 września 2017 o 00:33
Jak się czyta o tym jak pracują sądy, to krew się w człowieku gotuje. Pierwszy sędzia przeszedł w stan spoczynku, drugi kończy proces a na wyrok trzeba poczekać do kolejnej rozprawy. A to wszystko w oczywistej sprawie, może wyrobią się w dwa lata od wypadku.
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 23:22
ha, ha, ha... Jestem robotem i nabrałem Dziennik Wschodni że nie jestem!! he, he he
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 23:02
NA DOŻYWOCIE GO!! I SFINANSOWAĆ RANNYCH AŻ DO STANU ZDROWIA SPRZED WYPADKU
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 21:30
Proces się zakonczył, a nie ma wyroku?! Mam nadzieje, że temu pismakowi mechanik też tak kiedyś taki numer wywinie i powie, że auto już jest zrobione. A jak zjawi się, to jeszcze silnika nie zmontowali.
Avatar
klawisz / 21 września 2017 o 21:17
 Siedzi w celi, a Gity sprawdzają jak głębokie gardło ma ten cweeel. Odbyt mu spenetrowali wcześniej i od tamtej pory śmiga w pieluszce ,bo ciśnienia nie trzyma .  
Avatar
Gość / 21 września 2017 o 19:51
Czy natychmiast po zgarnięciu śmiecia zajęto i zabezpieczono jego wszelkie mienie oraz konta bankowe na poczet horrendalnych odszkodowań dla jego okaleczonych ofiar?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!