piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Wkracza prokurator

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 września 2003, 21:14
Autor: (er, kap)

Lubelska prokuratura zleciła policji sprawdzenie, w jakich warunkach rodzina przetrzymywała 17-letniego Andrzeja ze Stasina. Upośledzony chłopiec dopiero w ub. tygodniu trafił do ośrodka wychowawczego, w którym powinien się znaleźć już przed laty.

 Należy sprawdzić, czy nie doszło do znęcania się nad chłopcem – mówi Andrzej Jeżyński z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Prokuratura ściągnie też akta chłopca z wydziału rodzinnego Sądu Rejonowego w Lublinie i zastanowi się nad wystąpieniem o pozbawienie praw rodzicielskich nad nim oraz wszczęciem postępowania o ubezwłasnowolnienie. Wówczas o jego losie decydowałby wyznaczony przez sąd opiekun.
Przypomnijmy, że 17-letni Andrzej pomimo upośledzenia nie został oddany przez rodzinę do ośrodka wychowawczo-szkoleniowego. Nie mówi, nie rozumie prostych poleceń, wydaje nieartykułowane dźwięki. Od 1998 roku był pod nadzorem kuratora sądowego. Ale dopiero w lutym br. sąd zdecydował o przymusowym skierowaniu go do placówki opiekuńczej.
Czy w sądzie zajmą się wyjaśnieniem, dlaczego tak długo trzeba było czekać na decyzję? Tego jeszcze nie wiadomo. Prezesi sądów okręgowego i rejonowego, którzy mogą o tym postanowić, będą uchwytni w pracy dzisiaj.
Andrzeja, który od tygodnia mieszka w ośrodku w Załuczu, czekają gruntowne badania, które pozwolą stwierdzić, w jakim jest stanie. Jego wychowawcy twierdzą, że bardzo szybko się uczy, a jego upośledzenie jest w dużym stopniu wynikiem zaniedbania społecznego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!