Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2016 r.
17:33

Wkrótce ogłoszą pomysł na górki czechowskie. A przeciwnicy zbierają pomysły na swój plan

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 29 A A
– Chcemy, żeby to był teren zielony – mówi Stowarzyszenie Obrony Górek Czechowskich. Od lewej: Andrzej Filipowicz, Konrad Szewczyk i Andrzej Filus, fot. Maciej Kaczanowski
– Chcemy, żeby to był teren zielony – mówi Stowarzyszenie Obrony Górek Czechowskich. Od lewej: Andrzej Filipowicz, Konrad Szewczyk i Andrzej Filus, fot. Maciej Kaczanowski

Swój pomysł na zagospodarowanie górek czechowskich ogłosić ma po niedzieli właściciel terenu, deweloperska firma TBV. A przeciwne budowie bloków stowarzyszenie od wczoraj zbiera pomysły do własnego planu, z którym wybiera się do Ratusza

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zapowiadaliśmy, że koncepcję przedstawimy do końca czerwca i dotrzymamy słowa – mówi Wojciech Dzioba, prezes TBV. Firma ta kupiła niedawno górki czechowskie od kieleckiej spółki Echo Investment. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Echo już wcześniej wystąpiło do władz miasta o zmianę planu zagospodarowania dawnego poligonu. Plan to dokument określający dokładnie przeznaczenie danego terenu. Zmian chce też nowy właściciel, który sygnalizuje, że mniejszą część górek chciałby wykorzystać pod budowę mieszkań, a reszta miałaby być parkiem.

Na mieszkania na tym terenie nie zgadza się Stowarzyszenie Obrony Górek Czechowskich, które szykuje już własną koncepcję wykorzystania dawnego poligonu. Opracować ma ją lubelski architekt Bolesław Stelmach bazując m.in. na pomysłach, które od wczoraj do końca lipca drogą mailową zbierać ma stowarzyszenie (projekty@gorkiczechowskie.cba.pl).

– Chcemy, żeby to był teren zielony – wyjaśnia Konrad Szewczyk, rzecznik stowarzyszenia. Na zabudowę jest w stanie się zgodzić, ale tylko taką, która wynika z obecnie obowiązującego planu zagospodarowania. – Jest też możliwość utworzenia ścieżek dydaktycznych wraz z utworzeniem otwartego zoo – dodaje Andrzej Filus, przedstawiciel stowarzyszenia.

W Urzędzie Miasta toczy się już procedura zmiany planu zagospodarowania terenu, ale konkretnego projektu jeszcze nie ma. Ratusz tłumaczy, że w pierwszej kolejności chce poznać zamierzenia inwestora. – Czekamy na ruch TBV – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Ze społeczną koncepcją, kiedy już powstanie, oczywiście się zapoznamy i będziemy chcieli wysłuchać jej autorów. Trzeba jednak pamiętać, że właścicielem terenu jest TBV.

W momencie, gdy miasto opracuje projekt zmiany w planie zagospodarowania terenu, dokument zostanie wyłożony do publicznego wglądu, a miasto będzie zobowiązane zebrać i rozpatrzyć uwagi zgłaszane do projektu przez mieszkańców.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Krawiec / 25 czerwca 2016 o 13:47
...obecny właściciel terenu- tbv jest zobowiązany do utrzymania go w należytej czystości oraz zagospodarowania zgodnie z istniejącym i obowiązującym PLANEM zagospodarowania przestrzennego ---czego jeszcze tego nie zrobił??????? czeka na okazję zrobienia porządnej kasiory za nic????????wszystkim cwaniaczkom mówię NIE.........
Avatar
lex / 25 czerwca 2016 o 13:43
...trzeba na wstępie powiedzieć jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego - obowiązujący w chwili zakupu- a nie plan jakiegoś tbv czy echo dążący do zbicia mamony!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 25 czerwca 2016 o 10:48
Porządek zrobić w końcu z górkami. Nieważne czy bloki czy domki czy cokolwiek innego.
Avatar
dobra zmiana / 25 czerwca 2016 o 01:29
dobra zmiana napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
najpierw to niech ktoś prześwietli cenę nabycia takiej ilości terenu przez tbv w tej Lokalizacji za takie śmieszne pieniadze
Ja bym poszedł dalej, dlaczego i za jak śmiesne pieniadze schandlował ten teren nasz były wspaniały prezydent jedynej słusznej parti. Dla mniej zorientowanych podpowiadam ksywa podróżnik, od niego sie zaczeło i on to kókułcze gniazdo zostawił następcom.   oczywiscie kukułcze, sorry off topic
rozwiń
Avatar
dobra zmiana / 25 czerwca 2016 o 01:27
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
najpierw to niech ktoś prześwietli cenę nabycia takiej ilości terenu przez tbv w tej Lokalizacji za takie śmieszne pieniadze
Ja bym poszedł dalej, dlaczego i za jak śmiesne pieniadze schandlował ten teren nasz były wspaniały prezydent jedynej słusznej parti. Dla mniej zorientowanych podpowiadam ksywa podróżnik, od niego sie zaczeło i on to kókułcze gniazdo zostawił następcom.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2016 o 00:07
niech właściciel robi co chce oczywiście w granicach rozsądku a stowarzyszenie niech sobie kupi swoją działkę i urządza po swojemu od prywatnej własności wara
Avatar
diductor / 24 czerwca 2016 o 23:00
Dlaczego milczysz w sprawie polskich odkryć mojego autorstwa? RP nadal pozostanie kolonią bez prawa do patentów i nowych technologii. Nie jest dane społeczeństwu polskiemu wpływanie na decyzje rządu RP. W POLSCE NIE ISTNIEJE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE. Rządem RP kierują z zewnątrz jej ekonomiczni okupanci przy otwartości granic kraju. W polskim systemie edukacyjnym nie istnieje oddziaływanie stymulujące optymalny rozwój człowieka, gdyż ten cel dydaktyczny jest usunięty ze wszelkich programów nauczania na rozkaz ekonomicznych okupantów państwa polskiego. W tych warunkach nie jest możliwa inicjacja optymalnego rozwoju jednostki na żadnym poziomie kształcenia. W Polsce nie istnieją wzajemne interakcje obywateli, których celem nadrzędnym byłaby troska o Ojczyznę. Współdziałanie jednostek i instytucji na rzecz drugiego człowieka i na rzecz państwa jest skutecznie eliminowane przez okupantów, poprzez zakłócenie lub usunięcie właściwych korelacji niemal we wszystkich dziedzinach życia. Jednocześnie wraz z wiekiem Polak zupełnie odrzuca kluczowe dla państwa wartości takie jak: szacunek dla właściciela patentu, szacunek i uznanie dla autora sensacyjnych odkryć naukowych, szacunek i uznanie dla poetów, pisarzy i artystów, oraz wszystko to, co mogłoby wzmocnić Rzeczpospolitą Polską. W nieświadomych zagrożenia seniorach pozostają jedynie niektóre wartości moralne okazywane i realizowane na rzecz ich najbliższych rodzin. Ten fakt daje okupantom RP maksimum satysfakcji, bo oddala potrzebę wprowadzenia godziny policyjnej na obszarze Polski. Google: lwgula
Dlaczego milczysz w sprawie polskich odkryć mojego autorstwa? RP nadal pozostanie kolonią bez prawa do patentów i nowych technologii. Nie jest dane społeczeństwu polskiemu wpływanie na decyzje rządu RP. W POLSCE NIE ISTNIEJE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE. Rządem RP kierują z zewnątrz jej ekonomiczni okupanci przy otwartości granic kraju. W polskim systemie edukacyjnym nie istnieje oddziaływanie stymulujące optymalny rozwój człowieka, gdyż ten cel dydaktyczny jest usunięty ze wszelkich programów nauczania na rozkaz ekonomicznych okupantów państw... rozwiń
Avatar
Andrzej Filipowicz, Lublin / 24 czerwca 2016 o 22:50
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
cały drżę panie Filipowicz i czekam z niecierpliwością
Po cóż ten teatralny spektakl - ujawnij swoje oblicze, a ja się już z tobą sam policzę. Wybór broni będziesz miał jako swój przywilej, bo mnie jako adeptowi sztuk walk wchodnich i orędownikowi otwartej przyłbicy nie przystoi, by z góry skazywać drugą strponę na śmiertelną porażkę. Broni krótkiej i maszynowej też nie polecam, bo  miedzy innymi na terenie byłej strzelnicy w obszarze Górek Czechowskich z jednej i drugiej broni strzelałem w 10 tarcz strzeleckich, a nie w okno "Panu Bogu". Wyznacz pan sekundanta i objaw swoje oblicze, a ja już sobie poradzę  nie gorzej niż z dzisiejszym postnym obiadem.
Po cóż ten teatralny spektakl - ujawnij swoje oblicze, a ja się już z tobą sam policzę. Wybór broni będziesz miał jako swój przywilej, bo mnie jako adeptowi sztuk walk wchodnich i orędownikowi otwartej przyłbicy nie przystoi, by z góry skazywać drugą strponę na śmiertelną porażkę. Broni krótkiej i maszynowej też nie polecam, bo  miedzy innymi na terenie byłej strzelnicy w obszarze Górek Czechowskich z jednej i drugiej broni strzelałem w 10 tarcz strzeleckich, a nie w okno "Panu Bogu". Wyznacz pan sekundan... rozwiń
Avatar
Jeza / 24 czerwca 2016 o 21:45
Janie, jeżeli uważasz, że Górki są zasypane śmieciami, idź posprzątaj, a przynajmniej nie dorzucaj następnych. Nie każdy podnieca się strzyżonymi trawniczkami wśród betonu. Chwasty też są piękne, potrzebne zwierzętom, każdy motylek składa jaja na ulogionym gatunku roślin i z reguły jest to tzw. chwast., a z pewnością ratują Ci życie w chorobie, chociaż nie doczytałeś o tym. Jeżeli na Górkach występują cenne przyrodniczo gatunki, to może warto je chronić. Zamiast jechać pod granicę ukraińską oglądać murawy kserotermiczne, można je oglądać w mieście. Skoro prezydent może za bezcen oddawać kościołowi działki budowlane, niech wymieni z deweloperem działki, na których można budować bez szkody dla przyrody i mieszkańców drapacze chmur, w zamian zachowując teren zielony i korytarz przewietrzający miasto!
Janie, jeżeli uważasz, że Górki są zasypane śmieciami, idź posprzątaj, a przynajmniej nie dorzucaj następnych. Nie każdy podnieca się strzyżonymi trawniczkami wśród betonu. Chwasty też są piękne, potrzebne zwierzętom, każdy motylek składa jaja na ulogionym gatunku roślin i z reguły jest to tzw. chwast., a z pewnością ratują Ci życie w chorobie, chociaż nie doczytałeś o tym. Jeżeli na Górkach występują cenne przyrodniczo gatunki, to może warto je chronić. Zamiast jechać pod granicę ukraińską oglądać murawy kserotermiczne, można je oglądać w m... rozwiń
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 21:28
a czemu nikt nie pisze o terenach zielonych, ktore powstaną na północ od ul. zelwerowicza, gdzie miasto planuje wykupic działki prywatne !!!!!!! czyli tereny zielone powstaną ale w zupełnie innym miejscu. a developer zbuduje co bedzie chciał !!!!!!
Avatar
Krawiec / 25 czerwca 2016 o 13:47
...obecny właściciel terenu- tbv jest zobowiązany do utrzymania go w należytej czystości oraz zagospodarowania zgodnie z istniejącym i obowiązującym PLANEM zagospodarowania przestrzennego ---czego jeszcze tego nie zrobił??????? czeka na okazję zrobienia porządnej kasiory za nic????????wszystkim cwaniaczkom mówię NIE.........
Avatar
lex / 25 czerwca 2016 o 13:43
...trzeba na wstępie powiedzieć jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego - obowiązujący w chwili zakupu- a nie plan jakiegoś tbv czy echo dążący do zbicia mamony!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 25 czerwca 2016 o 10:48
Porządek zrobić w końcu z górkami. Nieważne czy bloki czy domki czy cokolwiek innego.
Avatar
dobra zmiana / 25 czerwca 2016 o 01:29
dobra zmiana napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
najpierw to niech ktoś prześwietli cenę nabycia takiej ilości terenu przez tbv w tej Lokalizacji za takie śmieszne pieniadze
Ja bym poszedł dalej, dlaczego i za jak śmiesne pieniadze schandlował ten teren nasz były wspaniały prezydent jedynej słusznej parti. Dla mniej zorientowanych podpowiadam ksywa podróżnik, od niego sie zaczeło i on to kókułcze gniazdo zostawił następcom.   oczywiscie kukułcze, sorry off topic
rozwiń
Avatar
dobra zmiana / 25 czerwca 2016 o 01:27
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
najpierw to niech ktoś prześwietli cenę nabycia takiej ilości terenu przez tbv w tej Lokalizacji za takie śmieszne pieniadze
Ja bym poszedł dalej, dlaczego i za jak śmiesne pieniadze schandlował ten teren nasz były wspaniały prezydent jedynej słusznej parti. Dla mniej zorientowanych podpowiadam ksywa podróżnik, od niego sie zaczeło i on to kókułcze gniazdo zostawił następcom.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2016 o 00:07
niech właściciel robi co chce oczywiście w granicach rozsądku a stowarzyszenie niech sobie kupi swoją działkę i urządza po swojemu od prywatnej własności wara
Avatar
diductor / 24 czerwca 2016 o 23:00
Dlaczego milczysz w sprawie polskich odkryć mojego autorstwa? RP nadal pozostanie kolonią bez prawa do patentów i nowych technologii. Nie jest dane społeczeństwu polskiemu wpływanie na decyzje rządu RP. W POLSCE NIE ISTNIEJE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE. Rządem RP kierują z zewnątrz jej ekonomiczni okupanci przy otwartości granic kraju. W polskim systemie edukacyjnym nie istnieje oddziaływanie stymulujące optymalny rozwój człowieka, gdyż ten cel dydaktyczny jest usunięty ze wszelkich programów nauczania na rozkaz ekonomicznych okupantów państwa polskiego. W tych warunkach nie jest możliwa inicjacja optymalnego rozwoju jednostki na żadnym poziomie kształcenia. W Polsce nie istnieją wzajemne interakcje obywateli, których celem nadrzędnym byłaby troska o Ojczyznę. Współdziałanie jednostek i instytucji na rzecz drugiego człowieka i na rzecz państwa jest skutecznie eliminowane przez okupantów, poprzez zakłócenie lub usunięcie właściwych korelacji niemal we wszystkich dziedzinach życia. Jednocześnie wraz z wiekiem Polak zupełnie odrzuca kluczowe dla państwa wartości takie jak: szacunek dla właściciela patentu, szacunek i uznanie dla autora sensacyjnych odkryć naukowych, szacunek i uznanie dla poetów, pisarzy i artystów, oraz wszystko to, co mogłoby wzmocnić Rzeczpospolitą Polską. W nieświadomych zagrożenia seniorach pozostają jedynie niektóre wartości moralne okazywane i realizowane na rzecz ich najbliższych rodzin. Ten fakt daje okupantom RP maksimum satysfakcji, bo oddala potrzebę wprowadzenia godziny policyjnej na obszarze Polski. Google: lwgula
Dlaczego milczysz w sprawie polskich odkryć mojego autorstwa? RP nadal pozostanie kolonią bez prawa do patentów i nowych technologii. Nie jest dane społeczeństwu polskiemu wpływanie na decyzje rządu RP. W POLSCE NIE ISTNIEJE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE. Rządem RP kierują z zewnątrz jej ekonomiczni okupanci przy otwartości granic kraju. W polskim systemie edukacyjnym nie istnieje oddziaływanie stymulujące optymalny rozwój człowieka, gdyż ten cel dydaktyczny jest usunięty ze wszelkich programów nauczania na rozkaz ekonomicznych okupantów państw... rozwiń
Avatar
Andrzej Filipowicz, Lublin / 24 czerwca 2016 o 22:50
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
cały drżę panie Filipowicz i czekam z niecierpliwością
Po cóż ten teatralny spektakl - ujawnij swoje oblicze, a ja się już z tobą sam policzę. Wybór broni będziesz miał jako swój przywilej, bo mnie jako adeptowi sztuk walk wchodnich i orędownikowi otwartej przyłbicy nie przystoi, by z góry skazywać drugą strponę na śmiertelną porażkę. Broni krótkiej i maszynowej też nie polecam, bo  miedzy innymi na terenie byłej strzelnicy w obszarze Górek Czechowskich z jednej i drugiej broni strzelałem w 10 tarcz strzeleckich, a nie w okno "Panu Bogu". Wyznacz pan sekundanta i objaw swoje oblicze, a ja już sobie poradzę  nie gorzej niż z dzisiejszym postnym obiadem.
Po cóż ten teatralny spektakl - ujawnij swoje oblicze, a ja się już z tobą sam policzę. Wybór broni będziesz miał jako swój przywilej, bo mnie jako adeptowi sztuk walk wchodnich i orędownikowi otwartej przyłbicy nie przystoi, by z góry skazywać drugą strponę na śmiertelną porażkę. Broni krótkiej i maszynowej też nie polecam, bo  miedzy innymi na terenie byłej strzelnicy w obszarze Górek Czechowskich z jednej i drugiej broni strzelałem w 10 tarcz strzeleckich, a nie w okno "Panu Bogu". Wyznacz pan sekundan... rozwiń
Avatar
Jeza / 24 czerwca 2016 o 21:45
Janie, jeżeli uważasz, że Górki są zasypane śmieciami, idź posprzątaj, a przynajmniej nie dorzucaj następnych. Nie każdy podnieca się strzyżonymi trawniczkami wśród betonu. Chwasty też są piękne, potrzebne zwierzętom, każdy motylek składa jaja na ulogionym gatunku roślin i z reguły jest to tzw. chwast., a z pewnością ratują Ci życie w chorobie, chociaż nie doczytałeś o tym. Jeżeli na Górkach występują cenne przyrodniczo gatunki, to może warto je chronić. Zamiast jechać pod granicę ukraińską oglądać murawy kserotermiczne, można je oglądać w mieście. Skoro prezydent może za bezcen oddawać kościołowi działki budowlane, niech wymieni z deweloperem działki, na których można budować bez szkody dla przyrody i mieszkańców drapacze chmur, w zamian zachowując teren zielony i korytarz przewietrzający miasto!
Janie, jeżeli uważasz, że Górki są zasypane śmieciami, idź posprzątaj, a przynajmniej nie dorzucaj następnych. Nie każdy podnieca się strzyżonymi trawniczkami wśród betonu. Chwasty też są piękne, potrzebne zwierzętom, każdy motylek składa jaja na ulogionym gatunku roślin i z reguły jest to tzw. chwast., a z pewnością ratują Ci życie w chorobie, chociaż nie doczytałeś o tym. Jeżeli na Górkach występują cenne przyrodniczo gatunki, to może warto je chronić. Zamiast jechać pod granicę ukraińską oglądać murawy kserotermiczne, można je oglądać w m... rozwiń
Avatar
Gość / 24 czerwca 2016 o 21:28
a czemu nikt nie pisze o terenach zielonych, ktore powstaną na północ od ul. zelwerowicza, gdzie miasto planuje wykupic działki prywatne !!!!!!! czyli tereny zielone powstaną ale w zupełnie innym miejscu. a developer zbuduje co bedzie chciał !!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na Park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na Park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 0

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 0

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 2

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?