Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lipca 2012 r.
15:03
Edytuj ten wpis

Władze PO chcą wyrzucić z partii szefa klubu w Radzie Miasta

Autor: Zdjęcie autora rp
0 11 A A
Wojciech Krakowski
Wojciech Krakowski

Zarząd regionu PO przygotował wniosek do sądu partyjnego o ukaranie Wojciecha Krakowskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Powodem są zdarzenia z ubiegłego tygodnia. Krakowski wraz z grupą kolegów z klubu odwołał z funkcji szefa klubu Stanisława Podgórskiego. Oskarżyli go o brak współpracy z prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem (PO) w sprawie m. in. dzierżawy targowiska na Podzamczu. Nowym szefem klubu został Krakowski.

Informację o wniosku o ukaranie Krakowskiego podał dzisiaj internetowy serwis "Gazety Wyborczej".

- Krakowski ewidentnie działał na szkodę partii. Media świetnie karmiły czytelników problemami wewnętrznymi w PiS, a on swoim działaniem przykrył to i teraz dziennikarze piszą o kłopotach Platformy. Wnioskujemy o wykluczenie go z partii, taką karę należy zastosować - tłumaczy poseł Stanisław Żmijan, przewodniczący zarządu regionu PO w naszym województwie.

Żmijan dodaje, że nie ma wniosku o ukaranie pozostałych radnych, bo to Krakowski był inicjatorem zwołania klubu, na którym odwołano Podgórskiego. Według posła klub został zwołany z naruszeniem regulaminu.

- Poznałem stanowisko radnego Krakowskiego. Dzień wcześniej przez trzy godziny przekonywałem go w gabinecie prezydenta Żuka, żeby zaniechał takich działań, bo nie mają sensu - mówi poseł. Dodaje: - Prezydent Żuk zabierał głos, miał świadomość, że to są ryzykowne działania.

Według niektórych działaczy Platformy, Żuk planuje utworzyć bezpartyjny klub w Radzie Miasta, złożony z popierających go radnych, którzy odejdą z PO i PiS.

Część władz lubelskiego PiS podejrzewa o współdziałanie z Żukiem przewodniczącego Rady Miasta Piotra Kowalczyka, do niedawna szefa partii w Lublinie.

Żuk i Kowalczyk wiele razy powtarzali, że ich współpraca nie oznacza koalicji politycznej, tylko współpracę ponad partyjnymi podziałami na rzecz dobra miasta.




Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lipca 2012 o 15:39
[quote name='zenada' timestamp='1342618083' post='652581']
Wklejasz swoj post na wszystkich forach? Nie zesraj sie klakierze.
[/quote]A kto się pyta ??????? MIĘKKA PYTA.
Avatar
zenada / 18 lipca 2012 o 15:28
[quote name='Zefir letni' timestamp='1342590157' post='652270']
[color=#000000][font=Verdana,]Krakowski jest członkiem PO i jeżeli jest w tej organizacji to powinien przestrzegać Statutu a poza tym dobrym zwyczajem jest w okresie urlopowym zawiadomić rozsądnym terminie koleżanki i kolegów z klubu o posiedzeniu pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł .Podzamcze to pretekst poza tym projekt uchwały został wycofany. Radny Madejek też podpisał się pod projektem i co włos mu z głowy nie spadł bo podpisał się pod odwołaniem Podgórskiego wiec jest ok ?! Podzielono klub bez sensu ?![/font][/color]
[/quote]

Wklejasz swoj post na wszystkich forach? Nie zesraj sie klakierze.
[quote name='Zefir letni' timestamp='1342590157' post='652270']
[color=#000000][font=Verdana,]Krakowski jest członkiem PO i jeżeli jest w tej organizacji to powinien przestrzegać Statutu a poza tym dobrym zwyczajem jest w okresie urlopowym zawiadomić rozsądnym terminie koleżanki i kolegów z klubu o posiedzeniu pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł .Podzamcze to pretekst poza tym projekt uchwały został wycofany. Radny Madejek też podpisał się pod projektem i co włos mu z głowy nie spadł bo podpisał się pod odwoł... rozwiń
Avatar
Łęgu / 18 lipca 2012 o 08:35
Krakowski to doświadczony samorządowiec.Wyważony i merytoryczny.Jego wybór na przewodniczącego jest korzystny dla Platformy.
Avatar
Zefir letni / 18 lipca 2012 o 07:42
[color=#000000][font=Verdana,]Krakowski jest członkiem PO i jeżeli jest w tej organizacji to powinien przestrzegać Statutu a poza tym dobrym zwyczajem jest w okresie urlopowym zawiadomić rozsądnym terminie koleżanki i kolegów z klubu o posiedzeniu pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł .Podzamcze to pretekst poza tym projekt uchwały został wycofany. Radny Madejek też podpisał się pod projektem i co włos mu z głowy nie spadł bo podpisał się pod odwołaniem Podgórskiego wiec jest ok ?! Podzielono klub bez sensu ?![/font][/color]
Avatar
Josef / 18 lipca 2012 o 06:08
Jaki to klub to banda kłamców,którzy działają przeciw ludziom.Ty wstyd i hańba,aby ktoś taki jak całe PO /partia hazardzistów/reprezentowało społeczeństwo!!!
Avatar
Gość / 17 lipca 2012 o 20:30
KRAKOWSKI harcownik pierwsza liga, już walczy o 1 u Żuka, dostanie 13 na Czechowie. Super Partyzant jak nie ma Kota to myszy harcują. Partia to gra zespołowa. Krakowski do domu i niech gra w Szachy i to sam. Rozbijanie PO wyszło Panu super, mam nadzieję że pozostali Radni PO zawróca ze ślepej uliczki.
Radnych poznaj po owocach a nie po gradobiciu w wykonaniu Krakowskiego.

Sympatyk PO
Avatar
BigDaddy / 17 lipca 2012 o 18:42
Pierwsze medialne starcie Wlodek/Krzysiek vs Stacho/Jacek. Lokalne i regionalne gremia mogą karać zukowcow,a w wawie i tak Włodek załatwi uchylenie ich decyzji. Tak wawie wiedza,ze Stacho raz w tygodniu z winem odwiedza Janusza,dlatego jego,Hieny i Jacka glowy spadna,a reszta Franków itp.bedzie szukać nowego Pana.
Avatar
oldo / 17 lipca 2012 o 18:39
PO usuwa ludzi Palikota. Krakowski to człowiek Palikota w mieście. Żuka na prezydenta też wskazał Palikot
Avatar
dr POtrec / 17 lipca 2012 o 17:00
dziwne zwyczaje w PO.

jacka nie bylo bo jest na urlopie, radna pokojówka pracowała w hotelu, a mroczkowska zawijała ze swiestakiem te sreberka. a teraz trzeba kogos ukarać

demokratycznie wybrany, demokrarycznie odwołany
Avatar
Stefan / 17 lipca 2012 o 16:26
Pan Żmijan już w swoim partyjniackim zacietrzewieniu stracił chyba kontakt z rzeczywistością. Otwartym tekstem mówi że dopóki merdia waliły w PIS było ok, a jak zaczęły walić w POlszewików to już jest be. PeZetPeeR w czystej postaci.
Avatar
Gość / 18 lipca 2012 o 15:39
[quote name='zenada' timestamp='1342618083' post='652581']
Wklejasz swoj post na wszystkich forach? Nie zesraj sie klakierze.
[/quote]A kto się pyta ??????? MIĘKKA PYTA.
Avatar
zenada / 18 lipca 2012 o 15:28
[quote name='Zefir letni' timestamp='1342590157' post='652270']
[color=#000000][font=Verdana,]Krakowski jest członkiem PO i jeżeli jest w tej organizacji to powinien przestrzegać Statutu a poza tym dobrym zwyczajem jest w okresie urlopowym zawiadomić rozsądnym terminie koleżanki i kolegów z klubu o posiedzeniu pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł .Podzamcze to pretekst poza tym projekt uchwały został wycofany. Radny Madejek też podpisał się pod projektem i co włos mu z głowy nie spadł bo podpisał się pod odwołaniem Podgórskiego wiec jest ok ?! Podzielono klub bez sensu ?![/font][/color]
[/quote]

Wklejasz swoj post na wszystkich forach? Nie zesraj sie klakierze.
[quote name='Zefir letni' timestamp='1342590157' post='652270']
[color=#000000][font=Verdana,]Krakowski jest członkiem PO i jeżeli jest w tej organizacji to powinien przestrzegać Statutu a poza tym dobrym zwyczajem jest w okresie urlopowym zawiadomić rozsądnym terminie koleżanki i kolegów z klubu o posiedzeniu pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł .Podzamcze to pretekst poza tym projekt uchwały został wycofany. Radny Madejek też podpisał się pod projektem i co włos mu z głowy nie spadł bo podpisał się pod odwoł... rozwiń
Avatar
Łęgu / 18 lipca 2012 o 08:35
Krakowski to doświadczony samorządowiec.Wyważony i merytoryczny.Jego wybór na przewodniczącego jest korzystny dla Platformy.
Avatar
Zefir letni / 18 lipca 2012 o 07:42
[color=#000000][font=Verdana,]Krakowski jest członkiem PO i jeżeli jest w tej organizacji to powinien przestrzegać Statutu a poza tym dobrym zwyczajem jest w okresie urlopowym zawiadomić rozsądnym terminie koleżanki i kolegów z klubu o posiedzeniu pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł .Podzamcze to pretekst poza tym projekt uchwały został wycofany. Radny Madejek też podpisał się pod projektem i co włos mu z głowy nie spadł bo podpisał się pod odwołaniem Podgórskiego wiec jest ok ?! Podzielono klub bez sensu ?![/font][/color]
Avatar
Josef / 18 lipca 2012 o 06:08
Jaki to klub to banda kłamców,którzy działają przeciw ludziom.Ty wstyd i hańba,aby ktoś taki jak całe PO /partia hazardzistów/reprezentowało społeczeństwo!!!
Avatar
Gość / 17 lipca 2012 o 20:30
KRAKOWSKI harcownik pierwsza liga, już walczy o 1 u Żuka, dostanie 13 na Czechowie. Super Partyzant jak nie ma Kota to myszy harcują. Partia to gra zespołowa. Krakowski do domu i niech gra w Szachy i to sam. Rozbijanie PO wyszło Panu super, mam nadzieję że pozostali Radni PO zawróca ze ślepej uliczki.
Radnych poznaj po owocach a nie po gradobiciu w wykonaniu Krakowskiego.

Sympatyk PO
Avatar
BigDaddy / 17 lipca 2012 o 18:42
Pierwsze medialne starcie Wlodek/Krzysiek vs Stacho/Jacek. Lokalne i regionalne gremia mogą karać zukowcow,a w wawie i tak Włodek załatwi uchylenie ich decyzji. Tak wawie wiedza,ze Stacho raz w tygodniu z winem odwiedza Janusza,dlatego jego,Hieny i Jacka glowy spadna,a reszta Franków itp.bedzie szukać nowego Pana.
Avatar
oldo / 17 lipca 2012 o 18:39
PO usuwa ludzi Palikota. Krakowski to człowiek Palikota w mieście. Żuka na prezydenta też wskazał Palikot
Avatar
dr POtrec / 17 lipca 2012 o 17:00
dziwne zwyczaje w PO.

jacka nie bylo bo jest na urlopie, radna pokojówka pracowała w hotelu, a mroczkowska zawijała ze swiestakiem te sreberka. a teraz trzeba kogos ukarać

demokratycznie wybrany, demokrarycznie odwołany
Avatar
Stefan / 17 lipca 2012 o 16:26
Pan Żmijan już w swoim partyjniackim zacietrzewieniu stracił chyba kontakt z rzeczywistością. Otwartym tekstem mówi że dopóki merdia waliły w PIS było ok, a jak zaczęły walić w POlszewików to już jest be. PeZetPeeR w czystej postaci.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!