poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Woda im niestraszna! Te telefony są wyjątkowo odporne

Dodano: 28 lipca 2015, 01:00

Podobno telefony stają się coraz bardziej wrażliwe na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne i coraz łatwiej ulegają uszkodzeniu, lecz te telefony które dziś opiszemy są wyjątkowo odporne na jeden z najbardziej zabójczych dla elektroniki żywiołów, czyli na wodę.

Prekursorem w budowie wodoodpornych telefonów była japońska firma Sony - woda nie stanowi przeszkody dla tych smartfonów!

Co z tą wodą?

Chyba każdy posiadacz telefonu komórkowego zetknął się przynajmniej raz w życiu z sytuacją, gdy zamarzyło mu się posiadanie wodoodpornego telefonu. Wielu z nas zupełnie przypadkiem utopiło telefon w wannie czy jeziorze, nie mówiąc już nawet o tak banalnych sprawach jak korzystanie z telefonu podczas rzęsistego deszczu. Cóż, nie od dziś wiadomo, że woda jest najgorszym wrogiem elektroniki. Powstaje jednak pytanie - jak naprawdę wygląda sytuacja z tą wodą? Przede wszystkim, pamiętajmy o tym, że smartfony należy podzielić na wodoodporne i wodoszczelne. W przypadku tych pierwszych, chodzi po prostu o to, że sprzęt jest mniej lub bardziej odporny na działanie wody, która mogłaby się przedostać do jego wnętrza i zniszczyć precyzyjną elektronikę. Z kolei jeśli smartfon jest wodoszczelny to oznacza to, że do jego środka nie ma prawa przedostać się woda. I na tym właśnie parametrze skupimy się dzisiaj.

Zalety wodoszczelnych smartfonów

Wspomnieliśmy już o nieszczęśliwych przypadkach przy okazji korzystania z telefonu, lecz to niejedyne sytuacje, gdy przyda nam się fakt, iż smartfon jest wodoszczelny. Współczesne telefony wyposażone są w cały szereg dodatków pozwalających na cyfrową rejestrację dźwięku i obrazu, dzięki czemu w ostatnim czasie wzrasta siła tak zwanego dziennikarstwa obywatelskiego. W praktyce oznacza to, że dziś niemal każdy może zarejestrować na swoje urządzenie jakieś ciekawe fakty czy zdarzenia, a potem opublikować to w Internecie.

Według tego schematu powstaje coraz więcej telewizji operujących tylko w Sieci, choćby na jednym z najbardziej znanych portali hostujących pliki video. Na przykład, na Ukrainie jednym z najbardziej liczących się kanałów telewizyjnych jest inicjatywa, która zapoczątkowana została przez kanały w Internecie, które pokazywały filmiki nakręcone smartfonami, a przedstawiające masowe protesty przeciwko władzy. W takiej sytuacji, wodoodporny smartfon sprawdzi się doskonale, a co ważne, pracował będzie idealnie o każdej porze roku. Nie ma znaczenia, czy właśnie jest burza, czy też może znajdujemy się na stoku narciarskim, gdzie pada ogromna ilość śniegu. Bez obaw możemy skorzystać ze swojego smartfona, który obok zapewnienia najwyższej jakości obrazu, będzie bez przerw rejestrował to, co dzieje się przed jego kamerą.

A nawet jeżeli niechcący upuścimy urządzenie do wody, to najprawdopodbniej i tak nic mu się nie stanie! Wspomniany już powyżej producent, czyli japońska firma Sony oferuje na przykład smartfony, które mogą wytrzymać w wodzie nawet do pół godziny i nie spowoduje to uszczerbku na ich stanie. W praktyce, oznacza to, że nawet jeśli telefon wyląduje w świeżym śniegu lub zostanie upuszczony pod strumień bieżącej wody, praktycznie i tak nic mu się nie stanie.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!