Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2014 r.
7:45
Edytuj ten wpis

Woda w Lublinie zdrożeje, ścieki tak samo

Autor: Zdjęcie autora drs
5 12 A A

Z 8,50 na 8,72 zł za metr sześcienny wzrosnąć ma od 1 marca łączna opłata za wodę i ścieki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Łączna, bo do rozliczenia przyjmuje się, że do sieci odprowadzamy tyle samo ścieków, ile pobieramy wody. Projekt nowej taryfy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji trafił już do prezydenta Lublina. Teraz dokument trafi do Rady Miasta. Jego pierwotna wersja zakładała nieco większą podwyżkę, do poziomu 8,74 zł.

W rozbiciu na cenę wody i opłatę za odprowadzenie ścieków nowa taryfa wygląda następująco: woda 3,72 zł za m sześc. (obecnie to 3,66 zł), a ścieki 5 zł za m sześć. (teraz to 4,84 zł).
Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 15:05

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Na inwestycje moge placić ale nie na jego kolegow i durne nieprzemyślane pomysły.

Avatar
Żuk jest ok / 31 grudnia 2014 o 13:20

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Avatar
fols / 31 grudnia 2014 o 12:34

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

Avatar
iyo / 31 grudnia 2014 o 11:59

doją nas i strzygą i golą  jak się da. Czas by z tym skończyć - wybory niebawem.

Avatar
daniel / 31 grudnia 2014 o 11:17

jakaś awaria jeden pracuje i koparka dziesięciu stoi obok , administracja przerośnięta upycha się ziomali gdzie się da, noi zarząd co roku podwyżka a co i tak zapłacą mieszkańcy

Avatar
uKłady / 31 grudnia 2014 o 10:52

A zobaczcie co zrobił Prezydent Starachowic w miejskiej spółce komunalnej - obniżył pensje dyrektora, wicedyrektora 7 krotnie i członków rady nadzorczej - zmusił do szukania oszczędności w spółce dostarczającej wodę po to by mieszkańcy nie musieli więcej płacić - dlaczego w Lublinie tak nie można Panowie ....

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

rozwiń
Avatar
Josef / 31 grudnia 2014 o 10:39

Hazardziści i gumo filcowi muszą godnie żyć,a ich wyborcy to zęby w ścianę.Mniejszośc,która wybrała łysego niech się cieszy z podwyżek,ale tylko oni powinni miec podwyżki! Skoro mniejszość wybrała prezydenta ,to on nie ma prawa do jakichkolwiek zmian opłat i podatków dla większości.Pytanie tylko czy w Polsce jest demokracja???Hazardziści i gumofilcowi łącznie z mężem żydówki nie wiedzą i nie chcą wiedzić!!!

Avatar
lutek / 31 grudnia 2014 o 08:57

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż          wynika to z planów sprzedaży.Woda to przecież artykuł                handlowy.Wtedy do podziału między zainteresowanych                zyskiem jest mało kasy.

5)żeby być obiektywnym-jeszcze dochodzą sprawy remontów          sieci.Bo na budowę nowych to są chyba inne fundusze.              Co na to DW?.

   Nam się "wciska kit",że inflacja prawie nie istnieje. U nas  już te noworoczne podwyżki to robi się stara tradycja.Energia el. była już zapowiedziana wcześniej. tradycją też się stało,że spółdzielnia mieszkaniowa co miesiąc przysyła kartki z nowymi (wyższymi) czynszami.Dla "świetego spokoju" już tradycją są ciche podwyżki w sklepach,aptekach.Czytałem już o ujemnej waloryzacji rent i emerytur.No cho..ra człeka bierze,ale puki co,zachwycajmy się "sylwestrem",śniegiem (darmowym jeszcze).

Po prostu strach się nie bać tego nowego roku.

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż     &n... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 08:54

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Avatar
noname / 31 grudnia 2014 o 08:53

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spółki komunalnej podległej Żukowi.

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spó... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 15:05

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Na inwestycje moge placić ale nie na jego kolegow i durne nieprzemyślane pomysły.

Avatar
Żuk jest ok / 31 grudnia 2014 o 13:20

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Avatar
fols / 31 grudnia 2014 o 12:34

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

Avatar
iyo / 31 grudnia 2014 o 11:59

doją nas i strzygą i golą  jak się da. Czas by z tym skończyć - wybory niebawem.

Avatar
daniel / 31 grudnia 2014 o 11:17

jakaś awaria jeden pracuje i koparka dziesięciu stoi obok , administracja przerośnięta upycha się ziomali gdzie się da, noi zarząd co roku podwyżka a co i tak zapłacą mieszkańcy

Avatar
uKłady / 31 grudnia 2014 o 10:52

A zobaczcie co zrobił Prezydent Starachowic w miejskiej spółce komunalnej - obniżył pensje dyrektora, wicedyrektora 7 krotnie i członków rady nadzorczej - zmusił do szukania oszczędności w spółce dostarczającej wodę po to by mieszkańcy nie musieli więcej płacić - dlaczego w Lublinie tak nie można Panowie ....

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

rozwiń
Avatar
Josef / 31 grudnia 2014 o 10:39

Hazardziści i gumo filcowi muszą godnie żyć,a ich wyborcy to zęby w ścianę.Mniejszośc,która wybrała łysego niech się cieszy z podwyżek,ale tylko oni powinni miec podwyżki! Skoro mniejszość wybrała prezydenta ,to on nie ma prawa do jakichkolwiek zmian opłat i podatków dla większości.Pytanie tylko czy w Polsce jest demokracja???Hazardziści i gumofilcowi łącznie z mężem żydówki nie wiedzą i nie chcą wiedzić!!!

Avatar
lutek / 31 grudnia 2014 o 08:57

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż          wynika to z planów sprzedaży.Woda to przecież artykuł                handlowy.Wtedy do podziału między zainteresowanych                zyskiem jest mało kasy.

5)żeby być obiektywnym-jeszcze dochodzą sprawy remontów          sieci.Bo na budowę nowych to są chyba inne fundusze.              Co na to DW?.

   Nam się "wciska kit",że inflacja prawie nie istnieje. U nas  już te noworoczne podwyżki to robi się stara tradycja.Energia el. była już zapowiedziana wcześniej. tradycją też się stało,że spółdzielnia mieszkaniowa co miesiąc przysyła kartki z nowymi (wyższymi) czynszami.Dla "świetego spokoju" już tradycją są ciche podwyżki w sklepach,aptekach.Czytałem już o ujemnej waloryzacji rent i emerytur.No cho..ra człeka bierze,ale puki co,zachwycajmy się "sylwestrem",śniegiem (darmowym jeszcze).

Po prostu strach się nie bać tego nowego roku.

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż     &n... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 08:54

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Avatar
noname / 31 grudnia 2014 o 08:53

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spółki komunalnej podległej Żukowi.

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spó... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie
galeria
film

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie 4 0

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy, planowana będzie na zimę 2019/2020 - poinformował Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę 0 3

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 303 44

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia] 7 1

Prace będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym w Lublinie

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia]
galeria

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia] 17 3

W poniedziałek arcybiskup Stanisław Budzik konsekrował kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na ul. Kaczeńcowej, w 22 roku istnienia parafii. Metropolita lubelski poświęcił również pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do świątyni.

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 2 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 18 0

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem
galeria

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem 11 3

W poniedziałek wręczono doroczne „Laury konserwatorskie” – nagrody za najlepiej odrestaurowane zabytki.

Ciało kobiety znaleziono w rzece

Ciało kobiety znaleziono w rzece 9 2

Nie żyje 46-latka z gm. Bełżyce. Jej ciało wyłowiono w poniedziałek rano z rzeki, w miejscowości Chmielnik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta utonęła

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód

Rowerzystka przejeżdżała przez przejście. Potrącił ją samochód 3 13

72-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak w Puławach potrącił ją samochód.

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury
25 kwietnia 2018, 19:00

Miasto movie: "Manifesto" w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Artystyczną produkcję filmową Manifesto z udziałem Cate Blanchett zobaczą goście Warsztatów Kultury w ramach cyklu Miasto movie w środę, 25 kwietnia o godz. 19.

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem

Lubelskie "Dziki" konczą sezon przegraną z liderem 1 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin w ostatnim meczu w tym sezonie przegrali z liderem tabeli KS Acaną Orzeł-Jelcz Laskowice 0:5. „Dziki” zakończyły sezon na ósmym miejscu, a zespół z Laskowic może cieszyć się z awansu do Ekstraklasy

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia]
galeria

Student KUL będzie reprezentował Polskę na najstarszym męskim konkursie piękności [zdjęcia] 107 4

Ma 186 cm wzrostu, studiował prawo kanoniczne, jest modelem i pasjonatem motoryzacji. 26-letni Patryk Tomaszewski, student KUL będzie reprezentował Polskę na Manhunt International, najstarszym międzynarodowym męskim konkursie piękności.

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ

Czy zdasz egzamin teoretyczny na operatora drona? QUIZ 35 0

Drony stały się bardzo popularnym prezentem. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że loty tymi statkami powietrznymi podlegają prawu. Sprawdź, czy znasz pytania i zdał(a)byś egzamin teoretyczny na operatora drona

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!