Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2014 r.
7:45
Edytuj ten wpis

Woda w Lublinie zdrożeje, ścieki tak samo

Autor: Zdjęcie autora drs
5 12 A A

Z 8,50 na 8,72 zł za metr sześcienny wzrosnąć ma od 1 marca łączna opłata za wodę i ścieki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Łączna, bo do rozliczenia przyjmuje się, że do sieci odprowadzamy tyle samo ścieków, ile pobieramy wody. Projekt nowej taryfy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji trafił już do prezydenta Lublina. Teraz dokument trafi do Rady Miasta. Jego pierwotna wersja zakładała nieco większą podwyżkę, do poziomu 8,74 zł.

W rozbiciu na cenę wody i opłatę za odprowadzenie ścieków nowa taryfa wygląda następująco: woda 3,72 zł za m sześc. (obecnie to 3,66 zł), a ścieki 5 zł za m sześć. (teraz to 4,84 zł).
Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 15:05

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Na inwestycje moge placić ale nie na jego kolegow i durne nieprzemyślane pomysły.

Avatar
Żuk jest ok / 31 grudnia 2014 o 13:20

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Avatar
fols / 31 grudnia 2014 o 12:34

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

Avatar
iyo / 31 grudnia 2014 o 11:59

doją nas i strzygą i golą  jak się da. Czas by z tym skończyć - wybory niebawem.

Avatar
daniel / 31 grudnia 2014 o 11:17

jakaś awaria jeden pracuje i koparka dziesięciu stoi obok , administracja przerośnięta upycha się ziomali gdzie się da, noi zarząd co roku podwyżka a co i tak zapłacą mieszkańcy

Avatar
uKłady / 31 grudnia 2014 o 10:52

A zobaczcie co zrobił Prezydent Starachowic w miejskiej spółce komunalnej - obniżył pensje dyrektora, wicedyrektora 7 krotnie i członków rady nadzorczej - zmusił do szukania oszczędności w spółce dostarczającej wodę po to by mieszkańcy nie musieli więcej płacić - dlaczego w Lublinie tak nie można Panowie ....

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

rozwiń
Avatar
Josef / 31 grudnia 2014 o 10:39

Hazardziści i gumo filcowi muszą godnie żyć,a ich wyborcy to zęby w ścianę.Mniejszośc,która wybrała łysego niech się cieszy z podwyżek,ale tylko oni powinni miec podwyżki! Skoro mniejszość wybrała prezydenta ,to on nie ma prawa do jakichkolwiek zmian opłat i podatków dla większości.Pytanie tylko czy w Polsce jest demokracja???Hazardziści i gumofilcowi łącznie z mężem żydówki nie wiedzą i nie chcą wiedzić!!!

Avatar
lutek / 31 grudnia 2014 o 08:57

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż          wynika to z planów sprzedaży.Woda to przecież artykuł                handlowy.Wtedy do podziału między zainteresowanych                zyskiem jest mało kasy.

5)żeby być obiektywnym-jeszcze dochodzą sprawy remontów          sieci.Bo na budowę nowych to są chyba inne fundusze.              Co na to DW?.

   Nam się "wciska kit",że inflacja prawie nie istnieje. U nas  już te noworoczne podwyżki to robi się stara tradycja.Energia el. była już zapowiedziana wcześniej. tradycją też się stało,że spółdzielnia mieszkaniowa co miesiąc przysyła kartki z nowymi (wyższymi) czynszami.Dla "świetego spokoju" już tradycją są ciche podwyżki w sklepach,aptekach.Czytałem już o ujemnej waloryzacji rent i emerytur.No cho..ra człeka bierze,ale puki co,zachwycajmy się "sylwestrem",śniegiem (darmowym jeszcze).

Po prostu strach się nie bać tego nowego roku.

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż     &n... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 08:54

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Avatar
noname / 31 grudnia 2014 o 08:53

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spółki komunalnej podległej Żukowi.

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spó... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 15:05

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Na inwestycje moge placić ale nie na jego kolegow i durne nieprzemyślane pomysły.

Avatar
Żuk jest ok / 31 grudnia 2014 o 13:20

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

a co to w innych miastach prezydenci nie mają zastępców? poprzednicy Żuka nie mieli zastępców? nie pisz bzdur, chcesz się rozwijać i wydawać mln na inwestycje to niestety takie podwyżki musisz przełknąć

Avatar
fols / 31 grudnia 2014 o 12:34

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Zuk musiał podnieść ceny za ścieki i wode bo teraz bedzie miał kilku zastępców swojego stanowiska

Avatar
iyo / 31 grudnia 2014 o 11:59

doją nas i strzygą i golą  jak się da. Czas by z tym skończyć - wybory niebawem.

Avatar
daniel / 31 grudnia 2014 o 11:17

jakaś awaria jeden pracuje i koparka dziesięciu stoi obok , administracja przerośnięta upycha się ziomali gdzie się da, noi zarząd co roku podwyżka a co i tak zapłacą mieszkańcy

Avatar
uKłady / 31 grudnia 2014 o 10:52

A zobaczcie co zrobił Prezydent Starachowic w miejskiej spółce komunalnej - obniżył pensje dyrektora, wicedyrektora 7 krotnie i członków rady nadzorczej - zmusił do szukania oszczędności w spółce dostarczającej wodę po to by mieszkańcy nie musieli więcej płacić - dlaczego w Lublinie tak nie można Panowie ....

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

Kto wie jakby było gdyby nie fakt, że poprzednik obecnego został skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności...

Tu poza planowanymi podwyżkami radni zgodzili się na dokapitalizowanie MPWiK w 2015 roku kwotą bagatela 15 milionów złotych - i to bez znajomości wyników finansowych, a przede wszystkim wydatków tej miejskiej spółki...

rozwiń
Avatar
Josef / 31 grudnia 2014 o 10:39

Hazardziści i gumo filcowi muszą godnie żyć,a ich wyborcy to zęby w ścianę.Mniejszośc,która wybrała łysego niech się cieszy z podwyżek,ale tylko oni powinni miec podwyżki! Skoro mniejszość wybrała prezydenta ,to on nie ma prawa do jakichkolwiek zmian opłat i podatków dla większości.Pytanie tylko czy w Polsce jest demokracja???Hazardziści i gumofilcowi łącznie z mężem żydówki nie wiedzą i nie chcą wiedzić!!!

Avatar
lutek / 31 grudnia 2014 o 08:57

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż          wynika to z planów sprzedaży.Woda to przecież artykuł                handlowy.Wtedy do podziału między zainteresowanych                zyskiem jest mało kasy.

5)żeby być obiektywnym-jeszcze dochodzą sprawy remontów          sieci.Bo na budowę nowych to są chyba inne fundusze.              Co na to DW?.

   Nam się "wciska kit",że inflacja prawie nie istnieje. U nas  już te noworoczne podwyżki to robi się stara tradycja.Energia el. była już zapowiedziana wcześniej. tradycją też się stało,że spółdzielnia mieszkaniowa co miesiąc przysyła kartki z nowymi (wyższymi) czynszami.Dla "świetego spokoju" już tradycją są ciche podwyżki w sklepach,aptekach.Czytałem już o ujemnej waloryzacji rent i emerytur.No cho..ra człeka bierze,ale puki co,zachwycajmy się "sylwestrem",śniegiem (darmowym jeszcze).

Po prostu strach się nie bać tego nowego roku.

W artykule brak jest racjonalnego uzasadnienia tych podwyżek,więc można sobie ten fakt tłumaczyć różnie,a najprawdopodobniej przyczynami są:.

1)podwyżki "diet" dla rady nadzorczej-ciekawe ile teraz mają?

2)podwyżki dla pracowników-(klany rodzinne-nikt obcy się tam nie  dostanie-wynagrodzenia wysokie w porównaniu z podobnymi   

   firmami prywatnymi).

3)"skromne" premie,trzynastki dla zarządów,pracowników.

4)mieszkańcy Lublina mniej zużywają wody (oszczędzają)-niż     &n... rozwiń

Avatar
Gość / 31 grudnia 2014 o 08:54

Pisałem  tu żeby nie głosować na PO i Żuka!!! Ta informacja była wiadoma już w listopadzie dodam że to nie koniec podwyzek w przyszłym roku i wyprzedaży nieruchomości Lublina, jakoś trzeba dofinansować nikomu niepotrzebny stadion na Krochmalnej.

Avatar
noname / 31 grudnia 2014 o 08:53

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spółki komunalnej podległej Żukowi.

Nie przesadzajcie, przecież Partia Oszustów i Krętaczy musi mieć środki aby skutecznie móc robić wodę z mózgu obywatelom Lublina. Przecież ze składek się nie utrzymają, dlatego coraz to któryś z kolesiów Żuka idzie do spółek jemu podległych aby utrzymywać tę partię na odpowiednim poziomie finansowym. Mieliście przykład przy ostatnich wyborach. Najwięcej materiałów wyborczych było właśnie z tej sitwy wyborczej. Dlatego koleś Żuka, niejaki Siemiński zamiast zacząć robić coś pożytecznego idzie do przechowalni dla zasłużonych kolesiów tj. spó... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 21 9

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 10 2

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 5 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 3

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 31 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!