Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lipca 2011 r.
15:26
Edytuj ten wpis

Woda Życia z życiem w środku: Larwy i robaki w butelkach (foto)

0 14 A A
Ten napis ma ostrzegać pracowników (PSSE w Lublinie)
Ten napis ma ostrzegać pracowników (PSSE w Lublinie)

Larwy, robaki, pozostałości środków myjących w butelkach, a na ścianie grzyb i odpadający tynk. W takich warunkach funkcjonował zakład napełniania syfonów z wodą w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Produkt oferowany przez firmę Oldex z Lublina sprzedawano pod wdzięczną nazwą Woda Życia.

– Okazało się, że nazwa produktu pokrywa się z prawdą. Butelkę przyniósł do nas jeden z klientów. W środku były larwy robaków. Skontrolowaliśmy zakład. Czegoś takiego nie widziałem już dawno – mówi Paweł Policzkiewicz z lubelskiego Sanepidu.

– Robaki chodziły po ścianach i podłodze. Były w butelkach przeznaczonych do napełnienia. Same pojemniki na wodę były niedomyte i zawierały resztki środków myjących. Wszędzie panował bałagan trudny do opisania. W pomieszczeniach znajdowały się styropianowe odpadki, sprzęt malarski a nawet fragmenty tablic z przystanku autobusowego. Pracodawca był jednak na tyle lojalny wobec pracowników, że na jednej z butelek umieścił napis: "uwaga pajączek w środku" – dodaje Policzkiewicz.

Sanepid zamknął zakład. Producenci "Wody Życia” zostali ukarani 500 złotowym mandatem.


Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tutka / 14 kwietnia 2015 o 11:40

Nie wiem ile jest w tym prawdy i nie wnikam, nie piję wody butelkowej. Ja mam Dafi, ale dzbankowy i taka woda przefiltrowana w zupełności zaspakaja moje zapotrzebowania.

Avatar
Antek / 13 kwietnia 2015 o 22:34

O MASAKRA!!!!!  I jak   pić wodę z butelek ????  Beznadzieja !!! Ja mam wodę krystalicznie czysta z filtra przepływowego dafi , i wprost z kranu leci mi BEZ ŻYJĄTEK... brrrr...

Avatar
Stanisław / 25 lipca 2011 o 06:56
Konfidentów nie zdzierżę,byłem odbiorca wody przez 6 lat,to pewnie konkurencja chce ich wykończyć, mam nadzieję że jak najszybciej zostanie otwarta.
Avatar
zenek / 24 lipca 2011 o 15:31
żywa woda - zdrowia doda! na zdrowie:)
Avatar
Borys / 23 lipca 2011 o 11:21
Popieram!
Avatar
Czesław / 23 lipca 2011 o 09:12
Co wy chcecie od tej wody i syfonów???!!! Byłem stałym klientem i w rzeczywistości wygląda to troche inaczej niz na zdjęciach. Wszystkim, która ta woda smakowała, musimy się zebrac i przeprowadzic manifestację, aby uratowac rozlewnię.
Avatar
kazek11 / 22 lipca 2011 o 11:14
a to byli ci z platformy obiboków?
Avatar
Krystyna / 22 lipca 2011 o 10:51
Brrrr...obrzydliwe. A jak chcesz przeżyć jeszcze jeden dreszczyk emocji to wypełnij test na stronie: www.smierc.org, niezapomniane przeżycie ale warto:)
Avatar
konsument / 22 lipca 2011 o 04:43
A inspektor Sanepidu okadził dla pewnosci tych ktorych ukarał [size="3"][color="#FF0000"]AZ 500 złotowym mandatem[/color][/size] i namascił własciciela rozlewni wody olejami swietymi ?
Pewnie by wiecej pomogło !!
Avatar
ea / 21 lipca 2011 o 16:42
[quote name='rolnik KRUS`ownik' timestamp='1311256719' post='504801']
500 zł - czy to wszystko na co stać suto opłacanych urzędników -
[/quote]

a to nie ich wina, skoro taki jest ustawowy górny wymiar kary. Co nie?
Może jednak uderzaj z pretensjami do (p)osłów.
Avatar
tutka / 14 kwietnia 2015 o 11:40

Nie wiem ile jest w tym prawdy i nie wnikam, nie piję wody butelkowej. Ja mam Dafi, ale dzbankowy i taka woda przefiltrowana w zupełności zaspakaja moje zapotrzebowania.

Avatar
Antek / 13 kwietnia 2015 o 22:34

O MASAKRA!!!!!  I jak   pić wodę z butelek ????  Beznadzieja !!! Ja mam wodę krystalicznie czysta z filtra przepływowego dafi , i wprost z kranu leci mi BEZ ŻYJĄTEK... brrrr...

Avatar
Stanisław / 25 lipca 2011 o 06:56
Konfidentów nie zdzierżę,byłem odbiorca wody przez 6 lat,to pewnie konkurencja chce ich wykończyć, mam nadzieję że jak najszybciej zostanie otwarta.
Avatar
zenek / 24 lipca 2011 o 15:31
żywa woda - zdrowia doda! na zdrowie:)
Avatar
Borys / 23 lipca 2011 o 11:21
Popieram!
Avatar
Czesław / 23 lipca 2011 o 09:12
Co wy chcecie od tej wody i syfonów???!!! Byłem stałym klientem i w rzeczywistości wygląda to troche inaczej niz na zdjęciach. Wszystkim, która ta woda smakowała, musimy się zebrac i przeprowadzic manifestację, aby uratowac rozlewnię.
Avatar
kazek11 / 22 lipca 2011 o 11:14
a to byli ci z platformy obiboków?
Avatar
Krystyna / 22 lipca 2011 o 10:51
Brrrr...obrzydliwe. A jak chcesz przeżyć jeszcze jeden dreszczyk emocji to wypełnij test na stronie: www.smierc.org, niezapomniane przeżycie ale warto:)
Avatar
konsument / 22 lipca 2011 o 04:43
A inspektor Sanepidu okadził dla pewnosci tych ktorych ukarał [size="3"][color="#FF0000"]AZ 500 złotowym mandatem[/color][/size] i namascił własciciela rozlewni wody olejami swietymi ?
Pewnie by wiecej pomogło !!
Avatar
ea / 21 lipca 2011 o 16:42
[quote name='rolnik KRUS`ownik' timestamp='1311256719' post='504801']
500 zł - czy to wszystko na co stać suto opłacanych urzędników -
[/quote]

a to nie ich wina, skoro taki jest ustawowy górny wymiar kary. Co nie?
Może jednak uderzaj z pretensjami do (p)osłów.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sportowa niedziela na stadionie w Puławach. Biegi i mecze [zdjęcia]
galeria

Sportowa niedziela na stadionie w Puławach. Biegi i mecze [zdjęcia] 0 0

Były azotowe biegi, turniej piłkarski dla młodych zawodników, crashball i tradycyjny mecz pomiędzy drużynami Zakładów Azotowych i Urzędem Miasta. To wszystko w ramach tegorocznych Dni Chemika, które w niedzielę odbyły się na puławskim stadionie.

Wyłowił z rzeki pistolet z amunicją. Teraz sam ma problem

Wyłowił z rzeki pistolet z amunicją. Teraz sam ma problem 0 0

W niedzielę dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny o wyłowieniu z rzeki broni.

Jedna osoba zginęła, druga walczy o życie. 19-letni kierowca aresztowany
galeria

Jedna osoba zginęła, druga walczy o życie. 19-letni kierowca aresztowany 0 3

Sąd aresztował na trzy miesiące 19-letniego kierowcę, który wjechał w pieszych w Biłgoraju. W wypadku tym zginęła jedna osoba, druga walczy o życie w szpitalu

Marcin Wroński kończy serię z komisarzem Maciejewskim. Rozmowa z pisarzem
Lubelskie Ekstra

Marcin Wroński kończy serię z komisarzem Maciejewskim. Rozmowa z pisarzem 0 0

Niepodrabialne dialogi Pilipiuka, cudowne opisy miasta Ćwirleja i wrażliwość na postaci kobiece Ostaszewskiego. Wyszła unikalna potrawa, do której wprawdzie to ja dostarczyłem kilo wołowiny z kością, ale moi koledzy własnych mieszanek przypraw - rozmowa z pisarzem Marcinem Wrońskim.

Puławy: Nie chcą budować ścieżki

Puławy: Nie chcą budować ścieżki 0 0

Mieszkańcy os. Niwa w Puławach na nowy chodnik i ścieżkę rowerową od Pszczelej do Saperów Kaniowskich będą musieli zaczekać. Do przetargu na ten obywatelski projekt, nie wpłynęła żadna oferta.

Lublin: Śmieciowa rewolucja z przeszkodami. Nie wszędzie wprowadzą nowy system

Lublin: Śmieciowa rewolucja z przeszkodami. Nie wszędzie wprowadzą nowy system 0 5

To już pewne. Nie w całym mieście wprowadzony będzie od 1 lipca nowy system zbiórki i wywozu śmieci. Inaczej będzie wyglądać segregacja odpadów na Czechowie, inaczej na Bronowicach...

Plantatorzy z woj. lubelskiego mówią dość! Przez kilka najbliższych dni mają nie zrywać malin

Plantatorzy z woj. lubelskiego mówią dość! Przez kilka najbliższych dni mają nie zrywać malin 0 11

Cena malin na skupach nie pokrywa nawet kosztów produkcji. Podobnie jest z agrestem i porzeczką – bije na alarm Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. I namawia plantatorów, by od dziś nie zbierali owoców. Aż do odwołania.

Masłowska w Centrum Spotkania Kultur, czyli spotkanie dotyczące Festiwalu Stolica Języka Polskiego
18 czerwca 2018, 16:30

Masłowska w Centrum Spotkania Kultur, czyli spotkanie dotyczące Festiwalu Stolica Języka Polskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. O szczebrzeszyńskim Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) opowiedzą zaproszeni goście już 18 czerwca o godz. 16.30. Spotkanie odbędzie się na Podniebnych Tarasach CSK.

Zjazd custom bicycles Żmigrodzie
galeria

Zjazd custom bicycles Żmigrodzie 0 0

W warsztacie przy kamienicy Żmigród 10 w Lublinie powstało już kilkadziesiąt nietypowych rowerów. Ich autorem jest Krzysztof Chmiel (Rafu Bikes).

Pieniądze na drogi w powiecie puławskim. Skorzysta tylko Celejów

Pieniądze na drogi w powiecie puławskim. Skorzysta tylko Celejów 0 1

W ubiegłym tygodniu resort inwestycji opublikował ostateczną listę samorządów, których projekty otrzymały dodatkowe rządowe wsparcie.

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 1

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0