wtorek, 30 maja 2017 r.

Lublin

Wody nadal dużo

Dodano: 13 marca 2003, 20:04

Poziom wody w rzekach Lubelszczyzny wczoraj wciąż był wysoki. Większość piwnic i gospodarstw została już osuszona. W całym województwie strażacy wyjeżdżali już tylko na pojedyncze interwencje.

- Sytuacja powoli się stabilizuje - zapewniał wczoraj Waldemar Gregorek, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Po południu stan alarmowy przekroczony był na Wiśle w Annopolu, Wieprzu w Krasnymstawie, Krznie w Malowej Górze i Bystrzycy w Sobianowicach.
Największa rzeka w regionie, Wisła, na razie jest bezpieczna - choć jej poziom w ciągu doby podniósł się o półtora metra. Kulminacyjna fala spodziewana jest za kilka dni.
Wczoraj dużo pracy mieli strażacy w powiecie tomaszowskim. W Majdanie Sopockim i Kolonii Rogóźno kilkakrotnie wyjeżdżali do pompowania wody. - Poza tym było już spokojnie. Mieliśmy jeszcze pojedyncze wyjazdy do różnych miejscowości w całym województwie, ale wody już nie przybywało - poinformował nas młodszy aspirant Sylwester Wójcik z wojewódzkiego stanowiska Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności.
W samym Lublinie woda dawała się we znaki na ul. Janowskiej, Dzierżawnej i Koło. Na tej ostatniej Bystrzyca przerwała nawet wał. Na Janowskiej wał został obłożony workami z piaskiem i jest pod stałą kontrolą. Na ul. Dzierżawnej do akcji wkroczyli strażacy i MPWiK.
- Na tej ulicy nie ma kanalizacji, więc odpowiednie służby muszą przepompowywać wodę - tłumaczył W. Gregorek.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!