sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Wojciech Cejrowski studentem KUL (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 marca 2010, 16:00

Dokładnie rok temu Wojciech Cejrowski mówił na KUL-u, że "pederaści wzbudzają obrzydzenie” i "należy ich wytykać palcami”. Teraz będzie słuchał, co mówią do niego profesorowie. Podróżnik został studentem lubelskiej uczelni.

Cejrowski rozpoczyna właśnie nowy semestr na zaocznej socjologii. Na którym roku? To tajemnica. – Ale potwierdzam, że pan Cejrowski jest jednym z naszych studentów – mówi Beata Górka, rzecznik KUL.

Podróżnik był widziany na uczelni w lutym. – Myślałam, że znowu przyjechał na jakiś wykład. A tu okazuje się, że jest moim nowym kolegą z uczelni – śmieje się Daria, studentka z Wydziału Nauk Społecznych.

Cejrowski załatwiał ostatnie procedury potrzebne do przewrócenia go w prawach studenta. Już raz na KUL-u studiował – ponad 20 lat temu historię sztuki. Nie zaliczył egzaminów i został wyrzucony.

– Postanowiłem wrócić oknem, skoro mnie wyrzucili drzwiami. Pomyślałem, że to będzie taka fajna figura wrócić do "Alma Macocher” i zamienić ją w Alma Mater (łac. Matka Karmicielka – red.) – stwierdził niedawno Cejrowski na antenie Religia.tv.

– Chodzi też o to, żeby ludziom z mojego pokolenia, którzy nie zawsze pokończyli studia, dać taki sygnał, że fajnie je skończyć. Dla mamusi, dla tatusia, dla szpanu, wszystko jedno – wytłumaczył podróżnik.

– Traktuję to też trochę jako reklamę uczelni katolickiej – dodał. – KUL to była jedyna wolna uczelnia w bloku sowieckim. Ona przetrwała całą komunę. Dlatego KUL-owi należy się wspomaganie.

– Jeżeli uczelnia aprobuje to, co reprezentuje ten człowiek, to świadczy o niej – mówi z kolei Yga Kostrzewa z broniącego mniejszości seksualnych Stowarzyszenia Lambda. – Jeśli ktokolwiek wytyka innych ludzi, nawołuje do nienawiści, to nie jest to chrześcijaństwo. Wprost przeciwnie.

Kostrzewa przywołuje spotkanie sprzed roku. Cejrowskiego zaprosił wtedy na KUL działający na uczelni Akademicki Klub Vade Mecum. Podróżnik, w wypełnionej po brzegi auli, mówił m.in. o homoseksualistach.


– Chodzi o stałe i uporczywe potępianie grzechu sodomskiego, którego oni się dopuszczają – grzmiał. – U zdrowego mężczyzny pederasta wzbudza obrzydzenie. Ale także obrzydzenie w oczach Boga. A my mamy obowiązek wytykać ich palcami, jeżeli to im uratuje duszę wieczną przed potępieniem.

To oburzyło organizacje walczące o równouprawnienie. – Wtedy uczelnia nie protestowała. Więc nie protestuje i teraz, gdy pan Cejrowski zostaje jej studentem – mówi Marta Abramowicz, prezes Kampanii Przeciw Homofobii.

– Każdy ma prawo mieć jakieś poglądy. Nie sprawdzamy, jakie poglądy ma większość naszych studentów – opowiada Beata Górka. – Konstytucja gwarantuje prawo do wolności poglądów i prawo do studiowania.

– Dokształcenie zawsze może coś zmienić, pomóc – mówi Abramowicz. – Liczę, że edukacja może zmienić nawet pana Cejrowskiego.

Wojciech Cejrowski o "pedziach", "dziwkach" i o KUL:

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
~ONA~
~gosc~
(35) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 marca 2013 o 12:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=5]Brawo WC ...facet z jajami !!![/size]
[size=5]Tępić lewactwo - robactwo !!![/size]
Rozwiń
~ONA~
~ONA~ (23 marca 2010 o 20:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Wole żeby Cejrowski był dla mnie wzorem moralny gdyż nie kręci odnośnie swojego wykształcenia jak inni pseudo uczeni - Wałęsa ,, mgr" Kwaśniewski ,
,,PROFESOR" Bartoszewski - z resztą jeśli tak upośledzeni ludzie jak Pani Senyszyn mogą mieć Prof. przed nazwiskiem to dochodzę do wniosku, że lepiej być inteligentnym człowiekiem po zawodówce niż idiotą z profesurą!!!


zgadzam się
Rozwiń
~gosc~
~gosc~ (15 marca 2010 o 16:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Magic napisał:
Kolega Cejrowski ma indywidualny tok nauczania - wiem bo go się pytałem

kromka
ty nie obrażaj ~~rtw~~~~~~~~~~on to nie pisał a i tak Magic wszystko wyjaśnia
co tam nazwa, czy semestr zimowy (rozpoczynający się na jesieni-pażdziernik),czy jesienny jak napisał "rtw"
ja jestem gosc
Rozwiń
kromka
kromka (15 marca 2010 o 13:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Strasznie trudno z tobą dyskutować, a nawet niemożliwe, ponieważ z braku argumentów, nie próbujesz nawet polemizowac ze mną. Za to pleciesz nie na temat. Zatem ograniczę sie tylko do dwóch spraw. Co mnie to obchodzi, co mówił WC w telewizji. Przecież ja nie o tym, jeno wytknąłem ci postponowanie wlasnej uczelni i jadowitą nienawiść do niego. I sprawę organizacji studiów. Ty oczywiście nic na te tematy. Bo się skompromitowałes wcześniejszą niewiedzą.Studia WC nie sa tajne, ale on sobie nie życzy by o tym mówić. No i co nie może mieć takiego życzenia? Nick to nick. Ja nie przywiązuję do tego wagi, a już nie ośmieszam nicka. Natomiast ty przyjąłeś inna zasadę; z braku argumentów robisz to własnie i to w bardzo prymitywny sposób.
Rozwiń
~gosc~
~gosc~ (15 marca 2010 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kromka
jesteś już twarda - uschnięta, chceś wyłamać komuś zęby ?
Przecież sam WC "udostępnił" wiedzę o chęci ukończenia studiów w wywiadzie TV - przeczytaj to jeszcze raz, i wideo zobać,
ten artykuł to jest "stenogram" tego wywiadu telewizyjnego ...
a dla czego by miał WC być taki "tajny" ?
jak będzie w Lublinie już cieplutko, to napotkając go w jego ulubionych kolorowych koszulkach, będzie można z nim porozmawiać o jego podróżach
i programach TV, do tej pory można poczytać jego książki
czy na zajęcia będzie chodził z termosem i ulubioną yerba mate ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (35)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!