Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2009 r.
21:11
Edytuj ten wpis

Wojciechowska: Dyrekcja zamyka szkołę, żeby uczniowie nie palili papierosów

0 76 A A

Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie zabroniła uczniom wychodzenia na zewnątrz odcinając ich od pobliskiego sklepu. I dla pewności zamknęła drzwi na klucz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie napisali do nas zdenerwowani uczniowie. – Na czas remontu sali gimnastycznej, w której znajdował się szkolny bufet, pani dyrektor postanowiła zakazać wychodzenia ze szkoły podczas przerw. Zamiast bufetu w szkole stoją dwa automaty, w których ceny są dwa razy wyższe niż w sklepie przed szkołą – żalą się uczniowie. – Poza tym w automatach możemy kupić co najwyżej batona.

Sprawdziliśmy. W piątek w południe zastaliśmy szkolne drzwi zamknięte na klucz. Wpuścił nas dopiero portier. W środku kilku uczniów na korytarzu. Na zewnątrz – ani jednego.

– Nie możemy wychodzić. Jest zakaz – tłumaczy pierwszy napotkany uczeń.

Dlaczego? – Młodzież wychodzi nie po to, żeby kupić jedzenie, tylko po to, żeby palić – tłumaczy Elżbieta Hanc, dyrektor szkoły. – Dosłownie kilka dni temu była u nas Straż Miejska, wezwana przez mieszkańców okolicznych bloków. Poskarżyli się, że uczniowie palą pod ich oknami.

– A my odpowiadamy za uczniów nie tylko na lekcjach, ale też na przerwach – dodaje Hanc. – Jeśli coś się stanie, my będziemy pociągnięci do odpowiedzialności.

– Efekt jest taki, że ci co palili na dworze, teraz palą ukradkiem w łazienkach – tłumaczy jedna z uczennic.

– Ale przecież nie wszyscy palą – dodaje inna. – Ci, którzy chcieli wyjść tylko do sklepu, teraz muszą cierpieć. Zjeść wafelka z automatu, albo głodować.

– Poprosiliśmy uczniów, żeby przynosili drugie śniadanie z domu – odpowiada dyrektor, pokazując specjalne ogłoszenie na tablicy na głównym korytarzu.

– Poza tym obok szkoły jest internat, a w nim stołówka. Każdy może się zapisać na obiady i wyjść tam na długiej przerwie.

– Pójść do internatu dookoła szkoły, zjeść obiad i wrócić w 20 minut? To praktycznie niemożliwe. Niech dyrekcja sama spróbuje – bulwersują się uczniowie. – Uda się tylko w biegu. A jak ktoś się spóźni, już na lekcje nie wejdzie.

– W szkole, na czas remontu sali gimnastycznej, powinien być zorganizowany jakiś zastępczy bufet. Albo powinniśmy móc wychodzić do sklepu – przekonuje jeden z uczniów. – Tyle, że tu nikt nie liczy się z naszym zdaniem.

– Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest sytuacja komfortowa – przyznaje pani dyrektor. – Ale to nie potrwa już długo. Remont zakończy się w grudniu.

Bogdan Wagner, lubelski wicekurator oświaty

Jeśli decydują względy bezpieczeństwa, a rozumiem, że w tym przypadku tak właśnie jest – dyrekcja szkoły ma prawo wydać uczniom zakaz opuszczania szkoły. Sam, będąc dyrektorem szkoły, wielokrotnie tak robiłem. Jeżeli pojawiało się jakiekolwiek niebezpieczeństwo, w porozumieniu z radą pedagogiczną i radą rodziców, wydawałem takie rozporządzenie.

Komentarze 76

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kkkk / 24 maja 2013 o 23:23
Zastanówmy się nad działaniami szkoły:
1. Polska to niby wolny kraj. Istnieje coś takiego, jak obowiązek szkolny, ale do 18 roku życia. Po osiągnięciu pełnoletności nie podlega się obowiązkowi szkolnemu więc mogą wyjść kiedy chcą.
Avatar
Walic system / 25 listopada 2010 o 23:46
NO dobra ale jesli uczen jest pełnoletni Ćwoki to sam podejmuje decyzje i nie podlega już nadzorowi szkoły. To jest czysta kpina z ludzi i ich podstwowych praw zawartych w konstytucji i nie mówie tu o wyjsciu na faje czy do sklepu bo sam nie pale .
Avatar
abstynent / 15 grudnia 2009 o 23:09
Dobrze znany... napisał:
zapomniał wół jak cielęciem był Pozdro


Papierosów nie palę i piwa nie piję, ale jeszcze wszystko... przede mną.
Pozdr.
Avatar
Dobrze znany... / 15 grudnia 2009 o 22:51
czytelnik napisał:
NO TAK NIE DOŚĆ ZE PAPIEROSY TO JESZCZE MAŁE PIWO

zapomniał wół jak cielęciem był Pozdro
Avatar
czytelnik / 15 grudnia 2009 o 22:04
Uczeń napisał:
no ja przyznam ze jest niezła paranoja z tymi drzwiami ...
jestem uczniem i trochę się orientuje i mam jedno do tych którzy mówią o kupieniu jedzenia przed lekcjami?
A zastanowiliście sie ze uczeń chce tez zjeść coś ciepłego ?? obok szkoły nie tylko sa drożdżówki ale i także ciepłe zapiekanki itd !!
a w automacie ?
duzy seven days za 3 zł !!
aha i co do papierosów .... jeśli ktoś chce to nie musi wychodzić aby zapalić
i z tego co sie orientuje dla palących jest to małe piwo
pozdrawiam
NO TAK NIE DOŚĆ ZE PAPIEROSY TO JESZCZE MAŁE PIWO
rozwiń
Avatar
Uczeń / 15 grudnia 2009 o 17:28
no ja przyznam ze jest niezła paranoja z tymi drzwiami ...
jestem uczniem i trochę się orientuje i mam jedno do tych którzy mówią o kupieniu jedzenia przed lekcjami?
A zastanowiliście sie ze uczeń chce tez zjeść coś ciepłego ?? obok szkoły nie tylko sa drożdżówki ale i także ciepłe zapiekanki itd !!
a w automacie ?
duzy seven days za 3 zł !!
aha i co do papierosów .... jeśli ktoś chce to nie musi wychodzić aby zapalić
i z tego co sie orientuje dla palących jest to małe piwo
pozdrawiam
no ja przyznam ze jest niezła paranoja z tymi drzwiami ...
jestem uczniem i trochę się orientuje i mam jedno do tych którzy mówią o kupieniu jedzenia przed lekcjami?
A zastanowiliście sie ze uczeń chce tez zjeść coś ciepłego ?? obok szkoły nie tylko sa drożdżówki ale i także ciepłe zapiekanki itd !!
a w automacie ?
duzy seven days za 3 zł !!
aha i co do papierosów .... jeśli ktoś chce to nie musi wychodzić aby zapalić
i z tego co sie orientuje dla palących jest to małe piwo
pozdrawiam rozwiń
Avatar
# / 14 grudnia 2009 o 15:15
he he zbliżają się wybory i już czuję, że ten dziewiczy elektorat zostanie zagospodarowany... kolejne obiecanki reformy szkolnictwa PALARNIA I BUFET Z WYSZYNKIEM W KAŻDEJ SZKOLE PONADGIMNAZJALNEJ
Avatar
belfer / 14 grudnia 2009 o 09:52
Jak widzę te lamenty prześladowanej młodzieży, której odmawia się konstytucyjnych praw w szkole, to krew mnie zalewa.
,,Szkoła powinna palarnię zorganizować" - i co jeszcze? Bufet z gorzałą, piwskiem i papierosami ? Pewnie dlatego, że grupka uczniów przekroczyła pod koniec okresu edukacyjnego w tej szkole magiczne 18 lat. Dwa dni przed tą datą była (był) dzieckiem, a zaraz po urodzinach jest już dorosłym obywatelem RP pełną gębą, niezależnym finansowo, odpowiedzialnym itd., itp. Szkoła na tym etapie nie jest obowiązkowa i komu nie pasują rygory przez nią stawiane może zrezygnować i pozwolić pozostałym na spokojne zdobywanie wiedzy. Niektórzy mocno się angażują w propagowanie takiej ,,wolności" w szkołach, wykorzystując do tego media. Oczyma wyobraźni widzą już ogromny rynek zbytu na swoją wysuszoną marihuanę i kontrabandę zza wschodniej granicy - opasłe torby cygaretów i gorzały. Nie wykluczone też, że jakiś pupilek obecnej władzy ma chrapkę na posadę dyrektora tej placówki i robi odpowiedni klimat do zmiany. Poluzowanie szkolnych rygorów w imię ,,wolności" dorosłych uczniów skończy się fatalnie, bo tylko niewielu z nich jest w stanie bez nakazów i zakazów dotrwać do matury. Jeśli znajdzie się jakiś odważny dyrektor szkoły i uzyska akceptację kuratorium i rodziców, to niech wprowadzi takie nowatorskie kształcenie, bez sprawdzania obecności... może zlikwidować oceny, klasówki - po co niepotrzebny stres, raz na semestr egzamin i wystarczy. W upalne dni niech uczennice mogą przychodzić w stringach, a chłopcy w samych bokserkach, na każdym piętrze palarnie, a w sklepiku browar do wyboru, może nawet gorzała w małpkach? Z komórki korzystać kiedy dusza zapragnie... Młodzież pełnoletnia jest inteligentna i powinna mieć możliwość decydowania jak chce żyć.
Jak widzę te lamenty prześladowanej młodzieży, której odmawia się konstytucyjnych praw w szkole, to krew mnie zalewa.
,,Szkoła powinna palarnię zorganizować" - i co jeszcze? Bufet z gorzałą, piwskiem i papierosami ? Pewnie dlatego, że grupka uczniów przekroczyła pod koniec okresu edukacyjnego w tej szkole magiczne 18 lat. Dwa dni przed tą datą była (był) dzieckiem, a zaraz po urodzinach jest już dorosłym obywatelem RP pełną gębą, niezależnym finansowo, odpowiedzialnym itd., itp. Szkoła na tym etapie nie jest obowiązkowa i komu nie... rozwiń
Avatar
Dobrze znany... / 13 grudnia 2009 o 22:49
Gość napisał:
po1 nikt nie nazywa uczni deb***ami dlatego bo maja klopoty z ortografia tylko za ich glupie zachowanie wiec nie lap ludzi za slowka i nie czepiaj sie ich ortografii- kazdy ma prawo sie wypowiedziec-nawet osoba nie znajaca zasad ortografii, po2 zgadzam sie ze trzeba jesc ale bez przesady-chyba mozna zabrac jedzenie z domu lub kupic przed lekcjami-a wy sie tlumaczycie tym ze umieracie z glodu w tej szkole- lekka przesada;/jak ktos jest sprytny to sobie poradzi, tylko ciamajda zaspi na lekcje i nie zdazy sobie kupic jedzenia... co do zycia tylko na kanapkach- kiedys nie bylo bufetow w szkolach i ludzie zyli jakos...wiec to glupie tlumaczenie, zawsze jest jakies wyjscie. nawet jesli ktos potrzebuje zjesc cieply posilek <np ja tak mam> to chyba da rade przezyc okres remontu na kanapkach...po 3 do tej szkoly chodza dzieci bo to ze ma sie 18 lat to nie znaczy ze jestescie dorosli- poza tym zachowujecie sie smiesznie..jak patrze na tych "doroslych" w autobusie lub na ulicy to mi sie we flakach przewraca na ta wasza doroslosc;/ po4 nalog..hmmm moze to jest odpowiedni moment zeby rzucic?? macie okazje.poza tym ja tez palilam w LO ale jak mnie zamkneli w wszkole to nie umieralam i nie przebieralam nogami ze zlosci ze nie moge zapalic- to sila woli. jestescie na tyle mlodzi i tak krotko palicie ze mozecie rzucic bez wiekszych trudnosci-trzeba tylko chciec... latwo moze nie bedzie na poczatku ale sprobowac mozna:) 5 nie oceniam twojej wypowiedzi bo na glupka mi nie wygladasz tylko wyjasniam pewne sprawy, widzisz... nie kazdy niestety potrafi sie wypowiedziec inteligentnie na forum, niektorzy robia sobie zarty dlatego lapanie za slowka typu "szkola jest do nauki a nie do jedzenia" lub ortografii mija sie z celem. a co do oceny ludzi z tej szkoly lub samej szkoly... hmm jak ktos jest inteligentny to zna swoja wartosc i nie ma co sie przejmowac glupimi uwagami innych.. to ze ktos poszedl akurat do tej szkoly nie znaczy ze jest deb***em tylko tam chcial lub musial chodzic bo np mu sie podoba lub jest blisko. ale zawsze sie znajdzie osoba ktora powie ze ta szkola jest beznadziejna i ty jestes ciemniakiem skoro tam chodzisz-tych ludzi nie zmienisz;/ moje liceum tez krytykowali a doslatalam sie na bdb studia i moga mi wsazyscy naskoczyc:) ja znam siebie i nie obchodzi mnie co mowia inni:)powodzenia:)pozdr


Ja się nie żale bo nie mam nawet po co i nie narzekam I tak za niecałe 5 miesięcy odejdę z tej szkoły więc mi to jest obojętne itd.. Ja i tak sobie jakoś radzę jak się chce zapalić to i tak znajdzie się sposób dla chcącego nic trudnego;) Tylko chce dodać, że owy remont miał być skończony już w listopadzie... Wracając do wypowiedzi na temat osób w autobusie niestety nie odpowiadam za wszystkich i wszyscy tacy nie są, nie każdy dorasta wraz z wiekiem. Można wiedzieć, jakie LO skończyłaś? Pozdrawiam ciepło
z tej szkoły więc mi to jest obojętne itd.. Ja i tak sobie jakoś radzę jak się chce zapalić to i tak znajdzie się sposób dla chcącego nic trudnego;) Tylko chce dodać, że owy remont miał być skończony już w listopadzie... Wracając do wypowiedzi na temat osób w autobusie niestety nie odpowiadam za wszystkich i wszyscy tacy nie są, nie każdy dorasta wraz z wiekiem. Można wiedzieć, jakie LO skończyłaś? Pozdrawiam ciepło rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2009 o 12:10
Dobrze znany... napisał:
Widzę komentarze niektórych osób i zauważyłem że szkoła nic nie nauczyła. Z ortografią strasznie się leży, a wyzywa się uczniów od deb***i. Jeśli myślicie że da się wytrzymać 8 godzin bez jedzenia to jest strasznie trudno. Zanim zamykano szkołę można było w pobliskim sklepiku (u piekarza każdy powinien wiedzieć u kogo) lub w bufecie zjeść coś ciepłego, ale obecnie bufet jest zamknięty i nie ma gdzie zjeść coś co można uważać za treściwy posiłek bo chyba uczeń długo na samych kanapkach, batonach lub jakiś innych rogalach nie pociągnie? Większość naukowców stwierdziło, że to co jemy wpływa na nasz rozwój więc nie wiem czemu lecą teksty w stylu ''szkoła jest do nauki nie po to żeby jeść'' Ja sam jestem uczniem tej szkoły i jestem pełnoletni. Sprawa wygląda tak że Pani Dyrektor mówi co innego rodzicom na zebraniu co innego uczniom, a co innego prasie. Co się tyczy palenia na przerwach : Ja też obecnie palę , i może mam nałóg i nie jest wcale tak łatwo to rzucić (żałuję, że w ogóle zaczynałem). Do tej szkoły nie chodzą już dzieci, tylko osoby pełnoletnie. Wiem również, że przesadą by było budowanie palarni bo to oczywiście jest szkoła, ale niech niektóre osoby zrozumieją, że jak ma się nałóg to nie tak łatwo się rzuca jak się myśli. Mówi się, że uczniowie palą po ubikacjach, niestety to prawda, ale nauczyciele też nie są święci nieraz idzie się po korytarzu i jak jakaś sorka wychodzi z kanciapy i wylatuje ''chmura dymu'' . Wracając do wielkiej afery z paleniem pod blokami: niestety zgłosiła to tylko 1 osoba każdy wie kto to... Podsumowując nie warto robić z tego afery jak ktoś będzie chciał zapalić to, albo wyjdzie przez okno , zapali w ubikacji (niestety musi się liczyć z negatywnym wpisem lub wyrzuceniem ze szkoły) itd... Zawsze się znajdzie rozwiązanie... Chciałem tylko przybliżyć sytuację panująca w szkole i uświadomić, że do tej szkoły nie chodzą tylko same " tłumoki ". Jeżeli popełniłem jakieś błędy ortograficzne lub kogoś uraziłem to bardzo przepraszam... I głupie komentarze nie są potrzebne, bo może właśnie Twoje dziecko będzie chciało pójść do tej szkoły. Forum jest dla ludzi z poziomem, a nie dla chamów. Pozdrawiam

po1 nikt nie nazywa uczni deb***ami dlatego bo maja klopoty z ortografia tylko za ich glupie zachowanie wiec nie lap ludzi za slowka i nie czepiaj sie ich ortografii- kazdy ma prawo sie wypowiedziec-nawet osoba nie znajaca zasad ortografii, po2 zgadzam sie ze trzeba jesc ale bez przesady-chyba mozna zabrac jedzenie z domu lub kupic przed lekcjami-a wy sie tlumaczycie tym ze umieracie z glodu w tej szkole- lekka przesada;/jak ktos jest sprytny to sobie poradzi, tylko ciamajda zaspi na lekcje i nie zdazy sobie kupic jedzenia... co do zycia tylko na kanapkach- kiedys nie bylo bufetow w szkolach i ludzie zyli jakos...wiec to glupie tlumaczenie, zawsze jest jakies wyjscie. nawet jesli ktos potrzebuje zjesc cieply posilek <np ja tak mam> to chyba da rade przezyc okres remontu na kanapkach...po 3 do tej szkoly chodza dzieci bo to ze ma sie 18 lat to nie znaczy ze jestescie dorosli- poza tym zachowujecie sie smiesznie..jak patrze na tych "doroslych" w autobusie lub na ulicy to mi sie we flakach przewraca na ta wasza doroslosc;/ po4 nalog..hmmm moze to jest odpowiedni moment zeby rzucic?? macie okazje.poza tym ja tez palilam w LO ale jak mnie zamkneli w wszkole to nie umieralam i nie przebieralam nogami ze zlosci ze nie moge zapalic- to sila woli. jestescie na tyle mlodzi i tak krotko palicie ze mozecie rzucic bez wiekszych trudnosci-trzeba tylko chciec... latwo moze nie bedzie na poczatku ale sprobowac mozna:) 5 nie oceniam twojej wypowiedzi bo na glupka mi nie wygladasz tylko wyjasniam pewne sprawy, widzisz... nie kazdy niestety potrafi sie wypowiedziec inteligentnie na forum, niektorzy robia sobie zarty dlatego lapanie za slowka typu "szkola jest do nauki a nie do jedzenia" lub ortografii mija sie z celem. a co do oceny ludzi z tej szkoly lub samej szkoly... hmm jak ktos jest inteligentny to zna swoja wartosc i nie ma co sie przejmowac glupimi uwagami innych.. to ze ktos poszedl akurat do tej szkoly nie znaczy ze jest deb***em tylko tam chcial lub musial chodzic bo np mu sie podoba lub jest blisko. ale zawsze sie znajdzie osoba ktora powie ze ta szkola jest beznadziejna i ty jestes ciemniakiem skoro tam chodzisz-tych ludzi nie zmienisz;/ moje liceum tez krytykowali a doslatalam sie na bdb studia i moga mi wsazyscy naskoczyc:) ja znam siebie i nie obchodzi mnie co mowia inni:)powodzenia:)pozdr

po1 nikt nie nazywa uczni deb***ami dlatego bo maja klopoty z ortografia tylko za ich glupie zachowanie wiec nie lap ludzi za slowka i nie czepiaj sie ich ortografii- kazdy ma prawo sie wypowiedziec-nawet osoba nie znajaca zasad ortografii, po2 zgadzam sie ze trzeba jesc ale bez przesady-chyba mozna zabrac jedzenie z domu lub kupic przed lekcjami-a wy sie tlumaczycie tym ze umieracie z glodu w tej szkole- lekka przesada;/jak ktos jest sprytny to sobie poradzi, tylko ciamajda zaspi na lekcje i nie zdazy sobie kupic jedzeni... rozwiń
Avatar
kkkk / 24 maja 2013 o 23:23
Zastanówmy się nad działaniami szkoły:
1. Polska to niby wolny kraj. Istnieje coś takiego, jak obowiązek szkolny, ale do 18 roku życia. Po osiągnięciu pełnoletności nie podlega się obowiązkowi szkolnemu więc mogą wyjść kiedy chcą.
Avatar
Walic system / 25 listopada 2010 o 23:46
NO dobra ale jesli uczen jest pełnoletni Ćwoki to sam podejmuje decyzje i nie podlega już nadzorowi szkoły. To jest czysta kpina z ludzi i ich podstwowych praw zawartych w konstytucji i nie mówie tu o wyjsciu na faje czy do sklepu bo sam nie pale .
Avatar
abstynent / 15 grudnia 2009 o 23:09
Dobrze znany... napisał:
zapomniał wół jak cielęciem był Pozdro


Papierosów nie palę i piwa nie piję, ale jeszcze wszystko... przede mną.
Pozdr.
Avatar
Dobrze znany... / 15 grudnia 2009 o 22:51
czytelnik napisał:
NO TAK NIE DOŚĆ ZE PAPIEROSY TO JESZCZE MAŁE PIWO

zapomniał wół jak cielęciem był Pozdro
Avatar
czytelnik / 15 grudnia 2009 o 22:04
Uczeń napisał:
no ja przyznam ze jest niezła paranoja z tymi drzwiami ...
jestem uczniem i trochę się orientuje i mam jedno do tych którzy mówią o kupieniu jedzenia przed lekcjami?
A zastanowiliście sie ze uczeń chce tez zjeść coś ciepłego ?? obok szkoły nie tylko sa drożdżówki ale i także ciepłe zapiekanki itd !!
a w automacie ?
duzy seven days za 3 zł !!
aha i co do papierosów .... jeśli ktoś chce to nie musi wychodzić aby zapalić
i z tego co sie orientuje dla palących jest to małe piwo
pozdrawiam
NO TAK NIE DOŚĆ ZE PAPIEROSY TO JESZCZE MAŁE PIWO
rozwiń
Avatar
Uczeń / 15 grudnia 2009 o 17:28
no ja przyznam ze jest niezła paranoja z tymi drzwiami ...
jestem uczniem i trochę się orientuje i mam jedno do tych którzy mówią o kupieniu jedzenia przed lekcjami?
A zastanowiliście sie ze uczeń chce tez zjeść coś ciepłego ?? obok szkoły nie tylko sa drożdżówki ale i także ciepłe zapiekanki itd !!
a w automacie ?
duzy seven days za 3 zł !!
aha i co do papierosów .... jeśli ktoś chce to nie musi wychodzić aby zapalić
i z tego co sie orientuje dla palących jest to małe piwo
pozdrawiam
no ja przyznam ze jest niezła paranoja z tymi drzwiami ...
jestem uczniem i trochę się orientuje i mam jedno do tych którzy mówią o kupieniu jedzenia przed lekcjami?
A zastanowiliście sie ze uczeń chce tez zjeść coś ciepłego ?? obok szkoły nie tylko sa drożdżówki ale i także ciepłe zapiekanki itd !!
a w automacie ?
duzy seven days za 3 zł !!
aha i co do papierosów .... jeśli ktoś chce to nie musi wychodzić aby zapalić
i z tego co sie orientuje dla palących jest to małe piwo
pozdrawiam rozwiń
Avatar
# / 14 grudnia 2009 o 15:15
he he zbliżają się wybory i już czuję, że ten dziewiczy elektorat zostanie zagospodarowany... kolejne obiecanki reformy szkolnictwa PALARNIA I BUFET Z WYSZYNKIEM W KAŻDEJ SZKOLE PONADGIMNAZJALNEJ
Avatar
belfer / 14 grudnia 2009 o 09:52
Jak widzę te lamenty prześladowanej młodzieży, której odmawia się konstytucyjnych praw w szkole, to krew mnie zalewa.
,,Szkoła powinna palarnię zorganizować" - i co jeszcze? Bufet z gorzałą, piwskiem i papierosami ? Pewnie dlatego, że grupka uczniów przekroczyła pod koniec okresu edukacyjnego w tej szkole magiczne 18 lat. Dwa dni przed tą datą była (był) dzieckiem, a zaraz po urodzinach jest już dorosłym obywatelem RP pełną gębą, niezależnym finansowo, odpowiedzialnym itd., itp. Szkoła na tym etapie nie jest obowiązkowa i komu nie pasują rygory przez nią stawiane może zrezygnować i pozwolić pozostałym na spokojne zdobywanie wiedzy. Niektórzy mocno się angażują w propagowanie takiej ,,wolności" w szkołach, wykorzystując do tego media. Oczyma wyobraźni widzą już ogromny rynek zbytu na swoją wysuszoną marihuanę i kontrabandę zza wschodniej granicy - opasłe torby cygaretów i gorzały. Nie wykluczone też, że jakiś pupilek obecnej władzy ma chrapkę na posadę dyrektora tej placówki i robi odpowiedni klimat do zmiany. Poluzowanie szkolnych rygorów w imię ,,wolności" dorosłych uczniów skończy się fatalnie, bo tylko niewielu z nich jest w stanie bez nakazów i zakazów dotrwać do matury. Jeśli znajdzie się jakiś odważny dyrektor szkoły i uzyska akceptację kuratorium i rodziców, to niech wprowadzi takie nowatorskie kształcenie, bez sprawdzania obecności... może zlikwidować oceny, klasówki - po co niepotrzebny stres, raz na semestr egzamin i wystarczy. W upalne dni niech uczennice mogą przychodzić w stringach, a chłopcy w samych bokserkach, na każdym piętrze palarnie, a w sklepiku browar do wyboru, może nawet gorzała w małpkach? Z komórki korzystać kiedy dusza zapragnie... Młodzież pełnoletnia jest inteligentna i powinna mieć możliwość decydowania jak chce żyć.
Jak widzę te lamenty prześladowanej młodzieży, której odmawia się konstytucyjnych praw w szkole, to krew mnie zalewa.
,,Szkoła powinna palarnię zorganizować" - i co jeszcze? Bufet z gorzałą, piwskiem i papierosami ? Pewnie dlatego, że grupka uczniów przekroczyła pod koniec okresu edukacyjnego w tej szkole magiczne 18 lat. Dwa dni przed tą datą była (był) dzieckiem, a zaraz po urodzinach jest już dorosłym obywatelem RP pełną gębą, niezależnym finansowo, odpowiedzialnym itd., itp. Szkoła na tym etapie nie jest obowiązkowa i komu nie... rozwiń
Avatar
Dobrze znany... / 13 grudnia 2009 o 22:49
Gość napisał:
po1 nikt nie nazywa uczni deb***ami dlatego bo maja klopoty z ortografia tylko za ich glupie zachowanie wiec nie lap ludzi za slowka i nie czepiaj sie ich ortografii- kazdy ma prawo sie wypowiedziec-nawet osoba nie znajaca zasad ortografii, po2 zgadzam sie ze trzeba jesc ale bez przesady-chyba mozna zabrac jedzenie z domu lub kupic przed lekcjami-a wy sie tlumaczycie tym ze umieracie z glodu w tej szkole- lekka przesada;/jak ktos jest sprytny to sobie poradzi, tylko ciamajda zaspi na lekcje i nie zdazy sobie kupic jedzenia... co do zycia tylko na kanapkach- kiedys nie bylo bufetow w szkolach i ludzie zyli jakos...wiec to glupie tlumaczenie, zawsze jest jakies wyjscie. nawet jesli ktos potrzebuje zjesc cieply posilek <np ja tak mam> to chyba da rade przezyc okres remontu na kanapkach...po 3 do tej szkoly chodza dzieci bo to ze ma sie 18 lat to nie znaczy ze jestescie dorosli- poza tym zachowujecie sie smiesznie..jak patrze na tych "doroslych" w autobusie lub na ulicy to mi sie we flakach przewraca na ta wasza doroslosc;/ po4 nalog..hmmm moze to jest odpowiedni moment zeby rzucic?? macie okazje.poza tym ja tez palilam w LO ale jak mnie zamkneli w wszkole to nie umieralam i nie przebieralam nogami ze zlosci ze nie moge zapalic- to sila woli. jestescie na tyle mlodzi i tak krotko palicie ze mozecie rzucic bez wiekszych trudnosci-trzeba tylko chciec... latwo moze nie bedzie na poczatku ale sprobowac mozna:) 5 nie oceniam twojej wypowiedzi bo na glupka mi nie wygladasz tylko wyjasniam pewne sprawy, widzisz... nie kazdy niestety potrafi sie wypowiedziec inteligentnie na forum, niektorzy robia sobie zarty dlatego lapanie za slowka typu "szkola jest do nauki a nie do jedzenia" lub ortografii mija sie z celem. a co do oceny ludzi z tej szkoly lub samej szkoly... hmm jak ktos jest inteligentny to zna swoja wartosc i nie ma co sie przejmowac glupimi uwagami innych.. to ze ktos poszedl akurat do tej szkoly nie znaczy ze jest deb***em tylko tam chcial lub musial chodzic bo np mu sie podoba lub jest blisko. ale zawsze sie znajdzie osoba ktora powie ze ta szkola jest beznadziejna i ty jestes ciemniakiem skoro tam chodzisz-tych ludzi nie zmienisz;/ moje liceum tez krytykowali a doslatalam sie na bdb studia i moga mi wsazyscy naskoczyc:) ja znam siebie i nie obchodzi mnie co mowia inni:)powodzenia:)pozdr


Ja się nie żale bo nie mam nawet po co i nie narzekam I tak za niecałe 5 miesięcy odejdę z tej szkoły więc mi to jest obojętne itd.. Ja i tak sobie jakoś radzę jak się chce zapalić to i tak znajdzie się sposób dla chcącego nic trudnego;) Tylko chce dodać, że owy remont miał być skończony już w listopadzie... Wracając do wypowiedzi na temat osób w autobusie niestety nie odpowiadam za wszystkich i wszyscy tacy nie są, nie każdy dorasta wraz z wiekiem. Można wiedzieć, jakie LO skończyłaś? Pozdrawiam ciepło
z tej szkoły więc mi to jest obojętne itd.. Ja i tak sobie jakoś radzę jak się chce zapalić to i tak znajdzie się sposób dla chcącego nic trudnego;) Tylko chce dodać, że owy remont miał być skończony już w listopadzie... Wracając do wypowiedzi na temat osób w autobusie niestety nie odpowiadam za wszystkich i wszyscy tacy nie są, nie każdy dorasta wraz z wiekiem. Można wiedzieć, jakie LO skończyłaś? Pozdrawiam ciepło rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2009 o 12:10
Dobrze znany... napisał:
Widzę komentarze niektórych osób i zauważyłem że szkoła nic nie nauczyła. Z ortografią strasznie się leży, a wyzywa się uczniów od deb***i. Jeśli myślicie że da się wytrzymać 8 godzin bez jedzenia to jest strasznie trudno. Zanim zamykano szkołę można było w pobliskim sklepiku (u piekarza każdy powinien wiedzieć u kogo) lub w bufecie zjeść coś ciepłego, ale obecnie bufet jest zamknięty i nie ma gdzie zjeść coś co można uważać za treściwy posiłek bo chyba uczeń długo na samych kanapkach, batonach lub jakiś innych rogalach nie pociągnie? Większość naukowców stwierdziło, że to co jemy wpływa na nasz rozwój więc nie wiem czemu lecą teksty w stylu ''szkoła jest do nauki nie po to żeby jeść'' Ja sam jestem uczniem tej szkoły i jestem pełnoletni. Sprawa wygląda tak że Pani Dyrektor mówi co innego rodzicom na zebraniu co innego uczniom, a co innego prasie. Co się tyczy palenia na przerwach : Ja też obecnie palę , i może mam nałóg i nie jest wcale tak łatwo to rzucić (żałuję, że w ogóle zaczynałem). Do tej szkoły nie chodzą już dzieci, tylko osoby pełnoletnie. Wiem również, że przesadą by było budowanie palarni bo to oczywiście jest szkoła, ale niech niektóre osoby zrozumieją, że jak ma się nałóg to nie tak łatwo się rzuca jak się myśli. Mówi się, że uczniowie palą po ubikacjach, niestety to prawda, ale nauczyciele też nie są święci nieraz idzie się po korytarzu i jak jakaś sorka wychodzi z kanciapy i wylatuje ''chmura dymu'' . Wracając do wielkiej afery z paleniem pod blokami: niestety zgłosiła to tylko 1 osoba każdy wie kto to... Podsumowując nie warto robić z tego afery jak ktoś będzie chciał zapalić to, albo wyjdzie przez okno , zapali w ubikacji (niestety musi się liczyć z negatywnym wpisem lub wyrzuceniem ze szkoły) itd... Zawsze się znajdzie rozwiązanie... Chciałem tylko przybliżyć sytuację panująca w szkole i uświadomić, że do tej szkoły nie chodzą tylko same " tłumoki ". Jeżeli popełniłem jakieś błędy ortograficzne lub kogoś uraziłem to bardzo przepraszam... I głupie komentarze nie są potrzebne, bo może właśnie Twoje dziecko będzie chciało pójść do tej szkoły. Forum jest dla ludzi z poziomem, a nie dla chamów. Pozdrawiam

po1 nikt nie nazywa uczni deb***ami dlatego bo maja klopoty z ortografia tylko za ich glupie zachowanie wiec nie lap ludzi za slowka i nie czepiaj sie ich ortografii- kazdy ma prawo sie wypowiedziec-nawet osoba nie znajaca zasad ortografii, po2 zgadzam sie ze trzeba jesc ale bez przesady-chyba mozna zabrac jedzenie z domu lub kupic przed lekcjami-a wy sie tlumaczycie tym ze umieracie z glodu w tej szkole- lekka przesada;/jak ktos jest sprytny to sobie poradzi, tylko ciamajda zaspi na lekcje i nie zdazy sobie kupic jedzenia... co do zycia tylko na kanapkach- kiedys nie bylo bufetow w szkolach i ludzie zyli jakos...wiec to glupie tlumaczenie, zawsze jest jakies wyjscie. nawet jesli ktos potrzebuje zjesc cieply posilek <np ja tak mam> to chyba da rade przezyc okres remontu na kanapkach...po 3 do tej szkoly chodza dzieci bo to ze ma sie 18 lat to nie znaczy ze jestescie dorosli- poza tym zachowujecie sie smiesznie..jak patrze na tych "doroslych" w autobusie lub na ulicy to mi sie we flakach przewraca na ta wasza doroslosc;/ po4 nalog..hmmm moze to jest odpowiedni moment zeby rzucic?? macie okazje.poza tym ja tez palilam w LO ale jak mnie zamkneli w wszkole to nie umieralam i nie przebieralam nogami ze zlosci ze nie moge zapalic- to sila woli. jestescie na tyle mlodzi i tak krotko palicie ze mozecie rzucic bez wiekszych trudnosci-trzeba tylko chciec... latwo moze nie bedzie na poczatku ale sprobowac mozna:) 5 nie oceniam twojej wypowiedzi bo na glupka mi nie wygladasz tylko wyjasniam pewne sprawy, widzisz... nie kazdy niestety potrafi sie wypowiedziec inteligentnie na forum, niektorzy robia sobie zarty dlatego lapanie za slowka typu "szkola jest do nauki a nie do jedzenia" lub ortografii mija sie z celem. a co do oceny ludzi z tej szkoly lub samej szkoly... hmm jak ktos jest inteligentny to zna swoja wartosc i nie ma co sie przejmowac glupimi uwagami innych.. to ze ktos poszedl akurat do tej szkoly nie znaczy ze jest deb***em tylko tam chcial lub musial chodzic bo np mu sie podoba lub jest blisko. ale zawsze sie znajdzie osoba ktora powie ze ta szkola jest beznadziejna i ty jestes ciemniakiem skoro tam chodzisz-tych ludzi nie zmienisz;/ moje liceum tez krytykowali a doslatalam sie na bdb studia i moga mi wsazyscy naskoczyc:) ja znam siebie i nie obchodzi mnie co mowia inni:)powodzenia:)pozdr

po1 nikt nie nazywa uczni deb***ami dlatego bo maja klopoty z ortografia tylko za ich glupie zachowanie wiec nie lap ludzi za slowka i nie czepiaj sie ich ortografii- kazdy ma prawo sie wypowiedziec-nawet osoba nie znajaca zasad ortografii, po2 zgadzam sie ze trzeba jesc ale bez przesady-chyba mozna zabrac jedzenie z domu lub kupic przed lekcjami-a wy sie tlumaczycie tym ze umieracie z glodu w tej szkole- lekka przesada;/jak ktos jest sprytny to sobie poradzi, tylko ciamajda zaspi na lekcje i nie zdazy sobie kupic jedzeni... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 76

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pociąg z kontenerem z Polski do Chin. Zamojski przewoźnik testuje nową trasę

Pociąg z kontenerem z Polski do Chin. Zamojski przewoźnik testuje nową trasę 0 0

Nową trasę do Chin testuje zamojski przewoźnik kolejowy, który na próbę wysłał kontener do Urumczi.

Dwaj pomocnicy wracają do Górnika

Dwaj pomocnicy wracają do Górnika 9 1

PIŁKARSKA II LIGA Michał Zuber i Krystian Wójcik podpisali umowy z Górnikiem Łęczna. Dla obu zawodników jest to powrót do zespołu, w którym niegdyś występowali

Spore zmiany przy ul. Orkana w Lublinie. Nowe osiedle w planach

Spore zmiany przy ul. Orkana w Lublinie. Nowe osiedle w planach 2 2

Budowę bloków mieszkalnych przy ul. Orkana umożliwić ma nowy plan zagospodarowania terenu, nad którym w czwartek głosować będzie Rada Miasta. Bloki miałyby stanąć obok ośrodka spa, na gruntach zarezerwowanych dotąd pod budowę szkoły.

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji 1 0

Policja z Łęcznej ma zastrzeżenia do jakości obrazu z kilku kamer analogowych pracujących w ramach systemu monitoringu. Miasto obiecuje sukcesywną wymianę sprzętu starszego typu.

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo]
film

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo] 27 1

Trąba powietrzna pojawiła się w Płocku w poniedziałek po godz. 15.

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch 7 0

W niedzielę zmarł miłośnik turystyki pieszej, znany przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Ryszard Bałabuch. Miał 72 lata. W lipcu odbędzie się marsz ku czci jego pamięci.

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć 13 14

Wojewoda zdecydował, że nie unieważni majowej uchwały Rady Miasta Lublin zwiększającej pulę pieniędzy na dodatki motywacyjne dla nauczycieli. W poniedziałek po południu opublikował ją w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Oznacza to, że po 14 dniach wejdzie ona w życie. W efekcie od 1 września nauczyciele będą mogli zarobić więcej.

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską 0 0

Urugwaj pokonał Rosję 3:0 i zajął pierwsze miejsce w grupie A. Jednak porażka „Sbornej” nie musi martwić kibiców bo zespół Stanisława Czerczesowa również wywalczył awans do fazy pucharowej

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów 3 3

Ojciec Krzysztof Modras jest nowym przeorem klasztoru ojców dominikanów w Lublinie. Dzisiaj prowincjał zatwierdził wybór wspólnoty klasztornej. Nowy przeor jest także egzorcystą archidiecezjalnym.

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem 12 0

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami z silnymi porywami wiatru i deszczem w woj. lubelskim

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi 58 8

Praca jak na ostrym dyżurze i przełożone na inne terminy planowe zabiegi. W szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie ok. 40 procent pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek od dzisiaj jest na zwolnieniu lekarskim. Podobna sytuacja jest też w innych szpitalach.

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak 0 0

W zaległym spotkaniu Budowlani Lublin przegrali z Ogniwem Sopot 16:34

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców 0 3

To już oficjalna wiadomość: Adam Abramowicz z Białej Podlaskiej został Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców i zrzekł się mandatu poselskiego oraz członkostwa w PiS. – Tego wymagało to stanowisko – mówi były już poseł

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie
30 czerwca 2018, 10:00

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 30 czerwca w ramach trasy Be Active Tour do Lublina zawita znana propagatorka aktywnego stylu życia - Ewa Chodakowska. Gwiazda poprowadzi warsztaty na Arenie Lublin w godz. 10-17.30.

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia]
galeria

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia] 0 1

Były nowoczesne maszyny rolnicze, pokazy cięcia drzew, wystawy zwierząt hodowlanych, nagrody dla najlepszych rolników, a także dziesiątki kramów, wesołe miasteczko i koncerty zespołów muzycznych. Tegoroczne Agropokazy już za nami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!