środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Wojewoda: Będziemy gotowi na przyjęcie uchodźców. PiS: Rząd nie dostrzega zagrożenia

Dodano: 21 września 2015, 21:30

Fot. Dorota Awiorko
Fot. Dorota Awiorko

– W województwie lubelskim nie ma zagrożeń związanych z przyjazdem uchodźców z Syrii, ale gdyby zaszła taka potrzeba, będziemy przygotowani na ich przyjęcie – zapewniał wczoraj wojewoda lubelski Wojciech Wilk po spotkaniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Osób, które przekraczają granicę z Polską i starają się o status uchodźcy, przybywa. W 2014 roku było ich 3416, a przez pierwszych siedem miesięcy tego roku zanotowano 3036 takich przypadków.

– Z informacji przekazanych przez Straż Graniczną wynika, że zanotowano wzrost na poziomie kilkudziesięciu procent. Ale byli to głównie obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego oraz Ukraińcy – mówi Wojciech Wilk.

Jak dodaje, w tej chwili w czterech ośrodkach w naszym regionie w Bezwoli, Łukowie, Białej Podlaskiej i Horbowie jest ok. 700 osób. Wciąż jest kilkadziesiąt wolnych miejsc. Możliwe jest utworzenie nowych ośrodków w Szczebrzeszynie, Lubyczy Królewskiej, Białej Podlaskiej i Klemensowie. Łącznie schronienie mogłoby tam znaleźć kilkuset uchodźców.

– Ale to jest na razie scenariusz czysto teoretyczny – podkreśla wojewoda. I dodaje, że podobny wariant był przygotowywany w ubiegłym roku w związku z ewentualnością przyjęcia uchodźców z Ukrainy.

O uchodźcach mówili też startujący w jesiennych wyborach politycy Prawa i Sprawiedliwości. Według posłanki Elżbiety Kruk, rząd nie dostrzega zagrożenia. – Musimy zmusić rządzących do zajęcia się naszymi sprawami i stanięcia po naszej stronie – przekonuje parlamentarzystka. Zdaniem PiS, przez przyjęcie uchodźców stopień bezpieczeństwa Polski znacznie spadnie.

Czytaj więcej o: Lublin Wojciech Wilk uchodźcy
Gość
lucjan
Gość
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 września 2015 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pojebało ich!!! GDZIEŻ W MOJEJ LUBYCZY!?!? RZĄDZĄCY NIE MAJĄ ROZUMU!!!! WSTYD MI ZA TAKI RZĄD!!!! Nie martwią się o swoich ludzi, nie są za nami, nie pracują dla nas...wogóle o nas nie myślą!!! WSTYD!!! Rozbierzecie ten kraj na części pierwsze! Ojczyzna to dla nich karta przetargowa! Wstyd!!!! Mam żal w chuj!
Rozwiń
lucjan
lucjan (23 września 2015 o 00:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Według posłanki Kruk. Według mnie to ona już powiedziała swoje w sejmie a teraz już pani dziękujemy.

Rozwiń
Gość
Gość (22 września 2015 o 22:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czas najwyższy kończyć tą patologię i prywatę panującą w Wydziale Nieruchomości i Skarbu Państwa LUW !!!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (22 września 2015 o 19:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Solidarność europejska, wolność, jedność, przestrzeganie prawa to elementy warunkujące sprawne i dobre działanie europejskiej wspólnoty - mówił prezydent Andrzej Duda w Erfurcie podczas spotkania prezydentów państw grupy Arraiolos.
Jego zdaniem istotne jest również "włączenie się Unii Europejskiej w to, aby przeciwdziałać zjawisku emigracji poza Unią Europejską". - To znaczy tam, skąd pochodzą ci, którzy dzisiaj do Unii Europejskiej przybywają, czy to jako uchodźcy, czy to jako także emigranci ekonomiczni - zaznaczył. - Mam nadzieję, że zostanie wypracowany kompromis na spotkaniach, które odbędą się w najbliższych dniach. Mam nadzieję, że Unia dojdzie tutaj do porozumienia i że będzie się to opierało właśnie na zasadach solidarności. A solidarność to partnerstwo, czyli zrozumienie dla uzasadnionych wzajemnych interesów, ale to także równe traktowanie, bez narzucania siłowo zdania przez silniejszych tym słabszym, czy tym mniejszym - zaznaczył. - Myślę, że to jest niezwykle ważny element naszej europejskiej solidarności, która, mam nadzieję - chciałbym powiedzieć, że jestem przekonany - będzie trwała i że będziemy ją rozwijali - dodał.
Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/swiat/144165,solidarnosc-podstawa-unii.html
Rozwiń
dead
dead (22 września 2015 o 18:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

miejmy nadziej ze znajdzie się w Polsce więcej pojeb.w niż emigrantow i wystarczy niech każdy z nich zaje..e po 1szt i nie ma emigrantow

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!