niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Wojewoda kontra komornik

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 lipca 2002, 20:44

Wojewoda lubelski nie wyklucza złożenia skargi na działalność komornika, który pobrał z konta urzędu 60 tysięcy złotych. Cała kwota poszła na odszkodowanie za zakażanie żółtaczką.
– Czekamy na oficjalne pismo w tej sprawie. Komornik zajmując konto równolegle powinien nas o tym zawiadomić. Jak dotychczas takie pismo do nas nie wpłynęło. Jak je otrzymamy, wojewoda podejmie odpowiednie kroki. Nie wyklucza złożenia skargi na działalność komornika – relacjonował wczoraj po południu Rafał Przech z Zespołu Informacyjnego-Prasowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.
LUW trzyma pieniądze w NBP. W piątek późnym popołudniem okazało się, że z konta urzędu pobrano 60 tysięcy złotych. Pieniądze wypłacił komornik, który w ten sposób wyegzekwował wyrok sądu. Chodzi o odszkodowanie za zakażanie żółtaczką, którą kilka lat temu podczas oddawania krwi zaraził się mieszkaniec Lubelszczyzny. Ponieważ placówka podlegała wojewodzie, krwiodawca pozwał urząd do sądu i wygrywał w każdej instancji. Finał sprawy nastąpił w lutym tego roku, kiedy Sąd Najwyższy odrzucił kasację wojewody.
O ostatecznym rozstrzygnięciu LUW dowiedział się dopiero 26 lipca. – Tego dnia otrzymaliśmy korespondencję w tej sprawie – mówi Przech. Tego samego dnia komornik wszedł na urzędowe konto.
– Gdybyśmy dostali pismo z sądu w tym samym czasie co strona, nie byłoby całej sprawy. Komornik się po prostu pospieszył. W tym roku wojewoda miał 38 spraw sądowych o odszkodowanie i za każdym razem pieniądze były wypłacone bez żadnej zwłoki – tłumaczą w urzędzie.
Nie pierwszy raz komornik wszedł na konto Urzędu Wojewódzkiego. W ubiegłym roku, gdy wojewodą był jeszcze Waldemar Dudziak, miało to miejsce trzy razy. W dwóch przypadkach sytuacja była identyczna, jak ta z ostatniego piątku. Strona w sporze dostała pismo o rozstrzygnięciu sądowym szybciej niż wojewoda. (kl)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!