niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Wojewoda lubelski i jego zastępca opublikowali oświadczenia majątkowe. Co mają?

Dodano: 10 lutego 2016, 14:19

Obowiązek składania oświadczeń majątkowych nałożony jest na osoby pełniące funkcje publiczne
Obowiązek składania oświadczeń majątkowych nałożony jest na osoby pełniące funkcje publiczne

Spłacają kredyty, mają po dwa samochody, zarabiali w biurach parlamentarzystów PiS. Wojewoda i wicewojewoda opublikowali swoje oświadczenia majątkowe

Obaj politycy w związku z objęciem funkcji mieli obowiązek upublicznienia swoich majątków. Co można znaleźć w ich oświadczeniach?

Wojewoda Przemysław Czarnek w ramach współwłasności małżeńskiej posiada 220-metrowy dom oraz działkę o powierzchni 1,5 tys. mkw. Ma dwa samochody: wycenionego na 25 tys. zł chryslera town country z 2007 roku i nissana qashqai z 2014 roku w leasingu oraz skromne oszczędności w kwocie 1308 zł. Wojewoda ma do spłacenia cztery kredyty, w tym hipoteczny na kwotę 121,5 tys. franków szwajcarskich.

Od lewej: Przemysław Czarnek i Robert Gmitruczuk, fot. Wojciech Nieśpiałowski
Od lewej: Przemysław Czarnek i Robert Gmitruczuk, fot. Wojciech Nieśpiałowski

Najwięcej, bo 59,5 tys. zł, wojewoda zarobił w 2015 r. prowadząc zajęcia na KUL, gdzie jest zatrudniony w Katedrze Prawa Konstytucyjnego. Do końca listopada prowadził też własną działalność gospodarczą, z tytułu której zyskał 43,5 tys. zł. Ponadto wśród dochodów wojewoda wskazuje 12 tys. zł zarobione w radzie nadzorczej MZK Zamość i 16 tys. zł z zamojskiego biura posła Sławomira Zawiślaka.

U parlamentarzystów PiS, tyle że w Białej Podlaskiej, zatrudniony był także wicewojewoda Robert Gmitruczuk. Jako dyrektor biura senatora Grzegorza Biereckiego zarobił 52 tys. zł. Po wyborach parlamentarnych przez krótki czas kierował też biurem posła Jana Szewczaka, za co otrzymał 1,6 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć 12 tys. zł diety radnego powiatu radzyńskiego oraz 52 tys. zł zwrotu podatku i 1,2 tys. zł zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze.

Największym zastrzykiem gotówki były dla Gmitruczuka dochody z ogólnotowarowego gospodarstwa rolnego w wysokości 77 tys. zł. Na działalność rolniczą zaciągnął dwa kredyty. Do spłacenia ma jeszcze ponad 200 tys. zł. Wspomniane gospodarstwo o powierzchni 164 tys. mkw. jest jedyną nieruchomością wymienioną w jego oświadczeniu – nie wykazuje w nim ani mieszkania, ani domu.

Ściągnij:

Oświadczenie majątkowe Przemysława Czarnka

Oświadczenie majątkowe Roberta Gmitruczuka

Użytkownik niezarejestrowany
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 lutego 2017 o 16:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dawno nie widziałem tak fałszywych uśmiechów ;)
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2016 o 00:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tzw. frankowicz, któremu zapewne należy pomóc ... ?
Rozwiń
Gość
Gość (10 lutego 2016 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nauczcie sie liczyc chloptasie. Z tego co widac wynika ze facet miesiecznie wyrabial ze 13 tys narekw. To malO? A jako wojewoda ma wg mnie ok 8 tys.
Rozwiń
Gość
Gość (10 lutego 2016 o 21:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
GOLASY. Nie imponują te kwoty, szczególnie że większość to z naszych podatków, przetransferowane za nic nie robienie w pseudo biurach poselskich. No cóż, miernoty w KC kaczolandu, to i na prowincji nikogo lepszego.
Rozwiń
Gość
Gość (10 lutego 2016 o 19:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Czyli ani wojewoda ani wicewojewoda dla kasy na urzędy nie przyszli."

Jaja sobie robisz? Kokosów nie zarabiał. Z własnej działalności gospodarczej by nie przeżył, więc państwowy urząd dostał.

"Najwięcej, bo 59,5 tys. zł, wojewoda zarobił w 2015 r. prowadząc zajęcia na KUL, gdzie jest zatrudniony w Katedrze Prawa Konstytucyjnego. Do końca listopada prowadził też własną działalność gospodarczą, z tytułu której zyskał 43,5 tys. zł."

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!