poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Wojewoda skontrolował strefę parkowania. Tu widzi niebezpieczeństwo

Dodano: 7 września 2016, 08:16
Autor: Dominik Smaga

Ul. Ofiar Katynia. Przy wyjeździe z parkingów może dojść do kolizji z pojazdami jadącymi od ul. Lipowej
Ul. Ofiar Katynia. Przy wyjeździe z parkingów może dojść do kolizji z pojazdami jadącymi od ul. Lipowej

Tu zagrożone jest ludzkie życie, zdrowie i mienie – alarmują służby wojewody po kontroli w Strefie Płatnego Parkowania wskazując władzom miasta cztery ulice, którymi pilnie każą się zająć. – Wyjaśnimy tę sprawę – odpowiadają w Ratuszu.

To sytuacje, gdzie pilnie trzeba wyeliminować zagrożenie – mówi Radosław Brzózka, rzecznik wojewody lubelskiego, który wczoraj wystosował do władz miasta oficjalne pismo w tej sprawie. Jeszcze przed przesłaniem końcowego protokołu z sierpniowej kontroli w Strefie Płatnego Parkowania. – Tu nie można czekać na zakończenie kontroli – wyjaśnia Brzózka.

Którymi miejscami tak szybko wojewoda każe się zająć? Wskazane są cztery ulice. Na dwóch z nich, ul. Jasnej i Zielonej, służby wojewody widzą problem z tzw. kontraruchem rowerowym. Obie są drogami jednokierunkowymi, ale nie dla rowerzystów, którym wolno poruszać się w obu kierunkach. Pozwalają im na to znaki.

– Ale w pewnym momencie pojawiają się samochody parkujące w ciągu dla rowerów – wyjaśnia Brzózka. – Na Jasnej rowerzysta omijając postój taksówek jedzie wprost na czołowe zderzenie. Jeszcze gorzej jest na Zielonej, gdzie pomimo zakazu na jezdni parkują samochody i dochodzi do niebezpiecznych sytuacji – stwierdza rzecznik. Pytany wprost, czy wojewoda żąda rezygnacji z kontraruchu odpowiada: – My wskazujemy niebezpieczeństwo. To, jak je wyeliminować musi rozstrzygnąć zarządca drogi, czyli miasto.

Ul. Jasna. Rowerzysta omijając postój taksówek jedzie wprost na czołowe zderzenie
Ul. Jasna. Rowerzysta omijając postój taksówek jedzie wprost na czołowe zderzenie

Kolejnym miejscem, którym każe się zająć wojewoda jest ul. Leszczyńskiego w rejonie posesji nr 14 i 16. – Jest tu znaczny spadek terenu, a jednocześnie wysokie krawężniki, sięgające nawet 15 centymetrów. Istnieje prawdopodobieństwo, że kierowca wjeżdżający na krawężnik źle oceni sytuację, nie dość mocno doda gazu i jego auto cofnie się na nadjeżdżający pojazd, który ma ograniczone pole manewru ze względu na podwójną linię ciągłą – wyjaśnia Brzózka.

Ostatnią ulicą z pisma przesłanego przez wojewodę do Ratusza jest ul. Ofiar Katynia. – Tu parkingi wyznaczono w miejscu zagrażającym bezpieczeństwu i przy wyjeździe z nich może dojść do kolizji z pojazdami jadącymi od ul. Lipowej – stwierdza rzecznik wojewody.

Teraz ruch jest po stronie Ratusza. – Pismo od wojewody jeszcze do nas nie dotarło – tłumaczy Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Gdy dotrze, zapoznamy się z nim i będziemy wyjaśniali te sprawy.

Dodajmy, że kontrolą wojewody objętych było 20 ulic w Strefie Płatnego Parkowania.

Ul. Zielona. Mimo zakazu parkują samochody i dochodzi do niebezpiecznych sytuacji
Ul. Zielona. Mimo zakazu parkują samochody i dochodzi do niebezpiecznych sytuacji
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
szer
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 października 2016 o 15:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Speców od bezpieczeństwa ruchu drogowego w Lublinie zapraszam na ul. Ćwiklińskiej,gdzie z powodu remontów okolicznych ulic powstało takie natężenie ruchu,że w żaden sposób nie da się włączyć do ruchu mieszkańcom osiedla.Spece z KMP w swej opinii nie brali pod uwagę sprawy remontów i związanych z nim problemów dla mieszkańców. Dodatkowo Pan radny mieszkający na ul. Junoszy chcąc poprawić komfort życia sobie i swoim wyborcom z ulicy wyegzekwował zmianę organizacji ruchu w tamtym terenie co dodatkowo utrudnia życie mieszkańcom sąsiednich ulic.
Rozwiń
Gość
Gość (8 września 2016 o 08:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jeszcze jest sporo takich zaje... miejsc dla przykładu wjazd na strażacką, samochody stoją od razu po prawej stronie wg mnie powienny być po lewej bo coś mi si e zdaje ze jeszcze ruch mamy po prawej i aż si etam prosi jakaś poważniejsza koizja
Rozwiń
szer
szer (7 września 2016 o 21:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobrze, ze ktoś się zajął bezpieczeństwem i tymi cholernymi krawęznikami. Panu Przezydentowi chodzi o kasę a nie o naszą wygodę i urwane zderzaki. Tydzień temu pojechałem do Wydziału Komunikacji na Leszczyńskiego i przy wjeździe na płatny parking coś zaszurało , wjechałem po cofce, wyszedłem a tu pół zderzaka urwane. Tak się wk....m na tych zarządców, ze chylę głowe ze ktoś nareszcie poruszył problem . Panie Żuk niech Pan powoła komisję i na wszystkich ulicach gdzie powołano te płatne parkingi sprawdzą wysokość krawężników, szag by to trafił płacę za parking a teraz i za zderzak. Krawężnik ma byc taki zeby użytkownik swobodnie i bezpiecznie wjechał. Jeżeli na 20 ulicach są 4 zagrozenia bezpieczeństwa to na 100 ulicach ile ich moze byc? 
Rozwiń
Gość
Gość (7 września 2016 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze ulica Czysta i parkowanie na chodniku, którym nikt nie chodzi zrobiono wzdłuż dla dwOch pojazdów, a stało tam dotychzas w poprzek pięć.
Rozwiń
LKR
LKR (7 września 2016 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cruiser1234 napisał:
(...) zatoki, która należy do jezdni (...) ? Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym. Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają: 6) jezdnia – część drogi przeznaczoną do ruchu pojazdów; określenie to nie dotyczy torowisk wydzielonych z jezdni;
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!