sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Wojna o kulturalne pieniądze - cd.

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lutego 2008, 18:58

Dziś odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Kultury w Radzie Miasta poświecone sporom o podział miejskich dotacji na kulturę.

Prezydent, wbrew oczekiwaniom części radnych, nie unieważni wyników konkursu ofert na dotacje dla inicjatyw kulturalnych. W konkursie tym powołana przez prezydenta komisja podzieliła milion zł. Wynik tego podziału budzi wielkie emocje. Ci, którzy nie dostali dotacji są zawiedzeni.

- Nie powinno być tak, że oferty ocenia dyrektor Wydziału Kultury z trzema podległymi mu pracownicami - uważa Bernard Nowak, prezes lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

- Czy jest możliwość by takimi rzeczami zajęła się Komisja Kultury lub inna komisja Rady Miasta? - dopytywał Michał Widomski, radny PO. Ale na to prezydent się nie zgadza. Nie wyklucza za to powiększenia komisji przyznającej dotacje o ludzi kultury.

I podkreśla, że byli oni już zapraszani do udziału w jej pracach, ale odmawiali. - Albo sami ubiegali się o dotacje, albo mieli związki z instytucjami, które się o nie starały - wyjaśnia Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta miasta.

Wysocki mówi, że nie ma formalnych możliwości wstrzymania wypłat przyznanych już dotacji. - Narazilibyśmy się na roszczenia osób, które ten konkurs wygrały - wyjaśnia. W marcu miasto ma ogłosić nowy konkurs, w którym do podziału będzie ponad 700 tys zł.
(drs)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mimika
adwokat
~Jaa~
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mimika
mimika (28 lutego 2008 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
po prostu "świetna" taktyka.z jednej strony mają rację,że jak komuś potrzeba 75 tyś zł to 5 nie wystarczy.Ale z drugiej strony to może warto postawić na coś co sprawdzi sie bardziej w przyszłych latach, np. przy przygotowaniach do Europejskiej Stolicy Kultury 2016.Może warto postawić na młodszych i na coś co potrzebuje mniej pieniędzy a tez ma szanse zaistnieć na Lubelskiej scenie,a w zamian za to dotować kilka imprez.Może warto zrobić jeszcze większe zamieszanie w sprawach kultury w Urzędzie Miasta
Rozwiń
adwokat
adwokat (17 lutego 2008 o 12:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O dotacjach zdecydowała jedna osoba- Wysocki, bo co mieli do powiedzenia podlegli mu urzędnicy. To oburzające, że o wydaniu miliona złotych społecznych pieniędzy, decyduje jeden człowiek o niskim zaufaniu społecznym(w wyborach do sejmu przegrał z dwudziestopięcioletnią dziewczyną).
Rozwiń
~Jaa~
~Jaa~ (16 lutego 2008 o 18:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten klient ze zdjęcia, to chyba urwał się z planu filmowego, gdzie kręcą kolejną część Matrixa;))
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!