Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 kwietnia 2012 r.
18:15
Edytuj ten wpis

Wojna sąsiadek na kurz i kamerę. W blokach na LSM

0 9 A A

Miała dość, że ktoś niszczy jej drzwi. Zamontowała więc kamerę, która rejestrowała to co dzieje się na klatce. I tak przyłapała swoją sąsiadkę na wysypywaniu kurzu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kobiety mieszkały w bloku na osiedlu LSM w Lublinie na tym samym piętrze. Stosunki między sąsiadkami od lat nie były najlepsze. Ale miarka się przebrała gdy pani Bożena zamontowała nad swoimi drzwiami kamerę. Początkowo była to tylko atrapa. Jednak po tym, jak ktoś zniszczył jej samochód i dwa razy uszkodził drzwi, a zamieniła atrapę na prawdziwe urządzenie. Od tej pory obraz zapisywał się na twardym dysku jej komputera.

Dwa razy kamera nagrała złodziei, którzy ukradli z klatki rower i dziecięcy wózek. Mimo to nie udało się ich złapać. Potem jednak kamera się przydała. Nagrała jak sąsiadka wyrzuca kurz pod drzwi i na tę część klatki, którą sprząta pani Bożena. Film okazał się mocnym dowodem. Sąd ukarał panią Annę naganą.

Na tym nie koniec. W sądzie cywilnym rozgorzała prawdziwa batalia o kamerę. Pani Ania chciała, żeby sąd nakazał zdjęcie urządzenia. Dlaczego? Bo narusza jej prywatność.

– Już sześć lat jestem kontrolowana przez 24 godziny na dobę. Śledzony jest każdy mój ruch – żaliła się na sali sądowej.

W trakcie procesu właścicielka kamery zmieniła ustawienie urządzenia. Tak, by nie filmowało drzwi sąsiadki, a tylko korytarz.

– Mój syn przegląda obraz i jak nie ma na nim niczego złego, to go kasuje – tłumaczyła przed sądem pani Bożena.

Jej argumenty okazały się przekonujące. Proces w Sądzie Okręgowym w Lublinie wygrała. Złamaniem prawa byłoby upublicznienie nagrania, ale pani Bożena przekazała je tylko dla sądu. – Klatka schodowa jest miejscem publicznym. Obserwowanie tego, co się na tam dzieje, jest legalne i nie narusza prawa do prywatności – uznali sędziowie.

Ale jej sąsiadka nie dała łatwo za wygraną.

– Odwołała się, ale Sąd Apelacyjny apelację oddalił – informuje Cezary Wójcik, rzecznik SA w Lublinie.
Choć wyrok jest prawomocny, to sprawa będzie miała ciąg dalszy. Pani Anna zapowiedziała, że będzie odwoływać się Sądu Najwyższego. Już dostała adwokata z urzędu, żeby napisał kasację.

Jan Gąbka, prezes Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

To słuszny wyrok. Będą namawiał naszych mieszkańców do montowania takich kamer. Nie ma niczego niewłaściwego w obserwowaniu otoczenia.

To jeden ze sposobów obrony swego mienia. Trzeba tylko uważać, żeby kamery nie zaglądały do cudzych mieszkań i nie służyły do inwigilowania sąsiada. Spółdzielnia nie będzie wymagała, by zamontowanie kamery było uzgadniane z administracją.



Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2012 o 22:10
Kasacja przy takiej sprawie?
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2012 o 10:52
[quote name='olo2' timestamp='1334991222' post='623461']
80% mieszczuchów w lublinie to ludzie ze wsi co schamiali do spodu bo im się w dupach poprzewracało bo mieszka w mieście.
[/quote]

czyli jednak zgodzisz się że niektórzy to powinni wrócić na wieś.
Avatar
qwe / 21 kwietnia 2012 o 09:44
[quote name='Gość' timestamp='1334988549' post='623455']
Typowe wieśniackie zachowanie, podrzucić śmieci sąsiadowi pod drzwi, lub trzepanie chodników przez balkon tak że cały ten syf leci sąsiadom mieszkającym niżej. Niektórzy to jednak powinni wrócić na wieś.
[/quote]

masz jakieś problemy natury emocjonalnej?? dla mnie wiecej jest brudasów w mieście niż na wsi...ostatnio szedlem ul. lubartowską w niedziele z rana i nie "wdepnąć" w różnego rodzaju brudy było raczej niemożiwe
Avatar
druid / 21 kwietnia 2012 o 09:30
"Gdy wieczorne zgasną zorze. Zanim głowę do snu złożę. Modlitwę moją zanoszę. Bogu ojcu i synowi, d... sąsiadowi. Dla siebie o nic nie proszę, tylko mu dosrajcie proszę. Kto ja jestem? Polak mały. Mały zawistny i podły. Jaki znak mój - krwawe gały. Oto wznoszę moje modły, do Boga, Marii i Syna, zniszczcie tego s.. Mego brata sąsiada, tego wroga, tego gada. Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym, i w ogóle żeby miał marnie. Żeby miał AIDS, zabijaka, oto modlitwa Polaka."
"Gdy wieczorne zgasną zorze. Zanim głowę do snu złożę. Modlitwę moją zanoszę. Bogu ojcu i synowi, d... sąsiadowi. Dla siebie o nic nie proszę, tylko mu dosrajcie proszę. Kto ja jestem? Polak mały. Mały zawistny i podły. Jaki znak mój - krwawe gały. Oto wznoszę moje modły, do Boga, Marii i Syna, zniszczcie tego s.. Mego brata sąsiada, tego wroga, tego gada. Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym, i w ogóle żeby miał marnie. Żeby miał AIDS, zabijaka, oto ... rozwiń
Avatar
domingo / 21 kwietnia 2012 o 09:03
Takiego brudasa to trzeba publicznie pokazać,niech się nauczy sprzątać ,a nie w głowie ganianie po sądach.
Avatar
olo2 / 21 kwietnia 2012 o 08:53
[quote name='Gość' timestamp='1334988549' post='623455']
Typowe wieśniackie zachowanie, podrzucić śmieci sąsiadowi pod drzwi, lub trzepanie chodników przez balkon tak że cały ten syf leci sąsiadom mieszkającym niżej. Niektórzy to jednak powinni wrócić na wieś.
[/quote]
Nie bronie tej pani ale porównywanie jej do wieśniaków to obraza ludzi na wsi.Większość ludzi na wsi ma większą kulturę osobistą niż bydło zmagazynowane w tych ciasnych klatkach dl szczurów i pisanie jakim jest się wielkim i mądrym mieszczuchem jest wylewaniem swoich kompleksów z powodu pochodzenia.80% mieszczuchów w lublinie to ludzie ze wsi co schamiali do spodu bo im się w dupach poprzewracało bo mieszka w mieście.
[quote name='Gość' timestamp='1334988549' post='623455']
Typowe wieśniackie zachowanie, podrzucić śmieci sąsiadowi pod drzwi, lub trzepanie chodników przez balkon tak że cały ten syf leci sąsiadom mieszkającym niżej. Niektórzy to jednak powinni wrócić na wieś.
[/quote]
Nie bronie tej pani ale porównywanie jej do wieśniaków to obraza ludzi na wsi.Większość ludzi na wsi ma większą kulturę osobistą niż bydło zmagazynowane w tych ciasnych klatkach dl szczurów i pisanie jakim jest się wielkim i mądrym mi... rozwiń
Avatar
a / 21 kwietnia 2012 o 08:42
jak wiadomo na wsi nikt nie mieszka w piętrowych blokach. stąd nie wiem dlaczego to zachowanie jest "wieśniackie". moze raczej chamskie, bezczelne. wieśniackie nie pasuje.
Avatar
Brawo! / 21 kwietnia 2012 o 08:34
Brawo dla Pani z kamerką Brawo, brawo! Oby więcej takich ludzi jak Pani!
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2012 o 08:09
Typowe wieśniackie zachowanie, podrzucić śmieci sąsiadowi pod drzwi, lub trzepanie chodników przez balkon tak że cały ten syf leci sąsiadom mieszkającym niżej. Niektórzy to jednak powinni wrócić na wieś.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2012 o 22:10
Kasacja przy takiej sprawie?
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2012 o 10:52
[quote name='olo2' timestamp='1334991222' post='623461']
80% mieszczuchów w lublinie to ludzie ze wsi co schamiali do spodu bo im się w dupach poprzewracało bo mieszka w mieście.
[/quote]

czyli jednak zgodzisz się że niektórzy to powinni wrócić na wieś.
Avatar
qwe / 21 kwietnia 2012 o 09:44
[quote name='Gość' timestamp='1334988549' post='623455']
Typowe wieśniackie zachowanie, podrzucić śmieci sąsiadowi pod drzwi, lub trzepanie chodników przez balkon tak że cały ten syf leci sąsiadom mieszkającym niżej. Niektórzy to jednak powinni wrócić na wieś.
[/quote]

masz jakieś problemy natury emocjonalnej?? dla mnie wiecej jest brudasów w mieście niż na wsi...ostatnio szedlem ul. lubartowską w niedziele z rana i nie "wdepnąć" w różnego rodzaju brudy było raczej niemożiwe
Avatar
druid / 21 kwietnia 2012 o 09:30
"Gdy wieczorne zgasną zorze. Zanim głowę do snu złożę. Modlitwę moją zanoszę. Bogu ojcu i synowi, d... sąsiadowi. Dla siebie o nic nie proszę, tylko mu dosrajcie proszę. Kto ja jestem? Polak mały. Mały zawistny i podły. Jaki znak mój - krwawe gały. Oto wznoszę moje modły, do Boga, Marii i Syna, zniszczcie tego s.. Mego brata sąsiada, tego wroga, tego gada. Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym, i w ogóle żeby miał marnie. Żeby miał AIDS, zabijaka, oto modlitwa Polaka."
"Gdy wieczorne zgasną zorze. Zanim głowę do snu złożę. Modlitwę moją zanoszę. Bogu ojcu i synowi, d... sąsiadowi. Dla siebie o nic nie proszę, tylko mu dosrajcie proszę. Kto ja jestem? Polak mały. Mały zawistny i podły. Jaki znak mój - krwawe gały. Oto wznoszę moje modły, do Boga, Marii i Syna, zniszczcie tego s.. Mego brata sąsiada, tego wroga, tego gada. Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym, i w ogóle żeby miał marnie. Żeby miał AIDS, zabijaka, oto ... rozwiń
Avatar
domingo / 21 kwietnia 2012 o 09:03
Takiego brudasa to trzeba publicznie pokazać,niech się nauczy sprzątać ,a nie w głowie ganianie po sądach.
Avatar
olo2 / 21 kwietnia 2012 o 08:53
[quote name='Gość' timestamp='1334988549' post='623455']
Typowe wieśniackie zachowanie, podrzucić śmieci sąsiadowi pod drzwi, lub trzepanie chodników przez balkon tak że cały ten syf leci sąsiadom mieszkającym niżej. Niektórzy to jednak powinni wrócić na wieś.
[/quote]
Nie bronie tej pani ale porównywanie jej do wieśniaków to obraza ludzi na wsi.Większość ludzi na wsi ma większą kulturę osobistą niż bydło zmagazynowane w tych ciasnych klatkach dl szczurów i pisanie jakim jest się wielkim i mądrym mieszczuchem jest wylewaniem swoich kompleksów z powodu pochodzenia.80% mieszczuchów w lublinie to ludzie ze wsi co schamiali do spodu bo im się w dupach poprzewracało bo mieszka w mieście.
[quote name='Gość' timestamp='1334988549' post='623455']
Typowe wieśniackie zachowanie, podrzucić śmieci sąsiadowi pod drzwi, lub trzepanie chodników przez balkon tak że cały ten syf leci sąsiadom mieszkającym niżej. Niektórzy to jednak powinni wrócić na wieś.
[/quote]
Nie bronie tej pani ale porównywanie jej do wieśniaków to obraza ludzi na wsi.Większość ludzi na wsi ma większą kulturę osobistą niż bydło zmagazynowane w tych ciasnych klatkach dl szczurów i pisanie jakim jest się wielkim i mądrym mi... rozwiń
Avatar
a / 21 kwietnia 2012 o 08:42
jak wiadomo na wsi nikt nie mieszka w piętrowych blokach. stąd nie wiem dlaczego to zachowanie jest "wieśniackie". moze raczej chamskie, bezczelne. wieśniackie nie pasuje.
Avatar
Brawo! / 21 kwietnia 2012 o 08:34
Brawo dla Pani z kamerką Brawo, brawo! Oby więcej takich ludzi jak Pani!
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2012 o 08:09
Typowe wieśniackie zachowanie, podrzucić śmieci sąsiadowi pod drzwi, lub trzepanie chodników przez balkon tak że cały ten syf leci sąsiadom mieszkającym niżej. Niektórzy to jednak powinni wrócić na wieś.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 7

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!